Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 45 ψήφοι

iPhone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2772 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2101   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 03/10/2012 - 20:24

Εγω που δεν έχω κανένα iPhone θα πάρω το 5 φυσικά αφού θα δώσεις που θα δώσεις τα λεφτά το καινούργιο δεν θα πάρεις;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2102   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2012 - 20:26

Προλάβετε ευκαιρία στις Αγγελίες και αφήστε τον ρικάρντο...

ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ.


Την έχασα ήδη? <_<

α ΟΚ! σορυί!

#2103   idim07

idim07

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2012 - 20:34

Εγω που δεν έχω κανένα iPhone θα πάρω το 5 φυσικά αφού θα δώσεις που θα δώσεις τα λεφτά το καινούργιο δεν θα πάρεις;


το σκεφτομαι και αυτό αλλα αν μου βγει προβληματικο, θα εχω χασει 800 € με θηκες και τα λοιπα, ενω για το 4s ειμαι σιγουρος

#2104   mike77

mike77

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2012 - 22:57

Παιδιά προβληματικό δεν είναι εμείς φέραμε απο Αγγλία 4 κομμάτια και ήταν ολα άψογα. Οπως είναι φυσιολογικό σε κάθε γρμη παραγωγής και ειδικά σε μια τόσο τεράστια γραμμή παραγωγής βγαίνουν και κάποια ελλατωματικα. Αστοχία υλικού λέγεται αυτο και υπάρχει παντού και τα αντικαθιστούν αμέσως. Μην έχετε κανένα ενδοιασμό το κινητό είναι υπέροχο αν το δουλεύεις κάποιες μέρες θα σου φαίνεται το 4 και 4 s όπως η διάφορα απο 3 gs σε 4.

#2105   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/10/2012 - 11:36

Αναρτημένη εικόνα


Αναμφίβολα τα smartphones αποτελούν για πολλούς χρήστες τις μοναδικές φωτογραφικές μηχανές για την απαθανάτιση των καθημερινών στιγμών. Το iPhone αποτελεί τη δημοφιλέστερη, ίσως, συσκευή με το iPhone 4S να έχει ανεβάσει πολύ ψηλά τον πήχη. To DPReview δημοσίευσε το review του για το iPhone 5 όσον αφορά τις φωτογραφικές δυνατότητές του και παρουσιάζουμε παρακάτω περιληπτικά τα κυριότερα σημεία:

-Το iPhone 5 παράγει ελαφρώς πιο 'ομαλές' φωτογραφίες σε σχέση με το 4S αλλά στην πραγματικότητα ο βαθμός της ακρίβειας είναι πρακτικά ίδιος. Την διαφορά την κάνει η απομάκρυνση θορύβου του iPhone 5 που φαίνεται να είναι πιο αποτελεσματικός.
-Σε κατάσταση χαμηλού φωτισμού το iPhone 5 παράγει χαμηλότερης ποιότητας όσον αφορά τα pixels σε σχέση με το iPhone 4S εξαιτίας της τεχνικής συνδυασμού γειτονικών περιοχών για την επίτευξη μεγαλύτερης έκθεσης αν και στην πράξη η διαφορά δεν φαίνεται.
-Σχετικά με το φαινόμενο 'purple haze' που έχουν παρατηρήσει μερικοί χρήστες του iPhone 5 το δημοσίευμα καταλήγει ότι πρόκειται για αντανάκλαση του φακού και εσωτερικές αντανακλάσεις στη συνδεσμολογία του φακού. Είναι ένα φαινόμενο που επηρεάζει όλους τους φακούς και εμφανίζεται και στο iPhone 4S. Στο iPhone 5 το φαινόμενο είναι, όντως, πιο έντονο και όχι αποκλειστικά εξαιτίας του φακού από ζαφείρι.
-To iPhone 5 δεν διαθέτει την καλύτερη κάμερα σε smartphone (το Nokia 808 έχει αυτή την τιμή) αυτή τη στιγμή αλλά προσφέρει ικανοποιητική ποιότητα και μερικές ωραίες λειτουργίες, όπως Panorama, HDR κτλπ. Δεν είναι πολύ καλύτερη από την κάμερα του iPhone 4S όσον αφορά τις επιδόσεις αλλά σίγουρα δεν είναι χειρότερη.

Μπορείτε να διαβάσετε το πλήρες review εδώ.

Follow me on twitter


#2106   xristos34

xristos34

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 04/10/2012 - 12:39

<<Δεν είναι πολύ καλύτερη από την κάμερα του iPhone 4S όσον αφορά τις επιδόσεις αλλά σίγουρα δεν είναι χειρότερη.>>

ε αυτό έλλειπε να ήταν και χειρότερη

#2107   stelos2003

stelos2003

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@stelos2003
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:.ScorpiOn.

Δημοσίευση 04/10/2012 - 12:46

τι ζώο ειναι αυτος ο βλακας ο makis στις αγγελιες? Να το καταλαβω να βαλεις ενα καπελο 50 ευρω να πεις δεν το εφερα τσαμπα αλλα 350? Και τονιζει οτι ειναι εξαντλημενο σε ολη την ευρωπη και οτι δουλευουν με προπαραγγελιες.. Χρυσαφι δηλαδη. Α ρε κατι καραγκιοζιδες.. τιμη ασυζητητη guys χαχαχ

#2108   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/10/2012 - 12:51

τι ζώο ειναι αυτος ο βλακας ο makis στις αγγελιες? Να το καταλαβω να βαλεις ενα καπελο 50 ευρω να πεις δεν το εφερα τσαμπα αλλα 350? Και τονιζει οτι ειναι εξαντλημενο σε ολη την ευρωπη και οτι δουλευουν με προπαραγγελιες.. Χρυσαφι δηλαδη. Α ρε κατι καραγκιοζιδες.. τιμη ασυζητητη guys χαχαχ


χααχα τι καραγκιοζακος ειναι ρε, το σχολιο το ειδες?
"ααα και ΒΑΣΙΛΗ καλοριζικο το 32αρι"

καλα μιαλμε να τον παρει ο λιακοπουλος ειναι ο τυπος

#2109   stelos2003

stelos2003

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@stelos2003
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:.ScorpiOn.

Δημοσίευση 04/10/2012 - 13:03

τρααατζικ!!

#2110   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/10/2012 - 13:43


Processing Items Available to ship: 2 - 3 Weeks Delivers 02 Oct, 2012 - 08 Oct, 2012 Εγω ακομα περιμενω :unsure: Και με προπαραγγελια απο της 14/9 δηλαδη ελεος μετα σου λενε Αγγλια >:(


#2111   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/10/2012 - 13:48

Processing Items Available to ship: 2 - 3 Weeks Delivers 02 Oct, 2012 - 08 Oct, 2012 Εγω ακομα περιμενω :unsure: Και με προπαραγγελια απο της 14/9 δηλαδη ελεος μετα σου λενε Αγγλια >:(


πιο γρηγορα θα το παρουμε εμες απο γερμανο και εσυ ακομα θα περιμενεις, χαχα φανταζεσαι

#2112   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2012 - 13:49

Τι να σου στείλουν φίλε μου αφού δεν υπαρχει ουτε για δείγμα! .... Και δεν φταίει η Αγγλία που η apple δεν ειναι συνέπεις!

Τελευταία επεξεργασία από: mpatakis, 04/10/2012 - 13:52


#2113   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/10/2012 - 14:20

Τι να σου στείλουν φίλε μου αφού δεν υπαρχει ουτε για δείγμα! .... Και δεν φταίει η Αγγλία που η apple δεν ειναι συνέπεις!


Μην ξεχναμε οτι της 14/9 ηταν οι πρωτες προπαραγγελια για το iphone 5.Και οταν σου λενε οτι το παραγγειλες μετα το πρωτο εικοσαλεπτο αρα θα σου ερθει 2-8 οκτωβριου.Και απο την στιγμη που εχουν παρει τα χρηματα..

πιο γρηγορα θα το παρουμε εμες απο γερμανο και εσυ ακομα θα περιμενεις, χαχα φανταζεσαι


οπως το βλεπω αυτο θα γινει χαχαχα

#2114   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/10/2012 - 14:41

Δν θα σας κουρασω πολυ.
Οπως εχω γραψει σε αλλο ποστ εχασα/μου εκλεψαν το 4s.
Περασα εναν εκνευρισμο διοτι η apple δν εχει διαδικασια δηλωσης κλεμμενου κλπ κλπ οποτε τις πρωτες μερες λεω αι στο καλο δν παιρνω αλλο.
Μετα την πρωτη αντιδραση απολυτως φυσικα αποφασισα να παρω το 5αρι(χαχαχα!!!).
Λεω σε εναν φιλο που ειναι Αμερικη αυτες τις μερες να μου φερει,δν εχουν πουθενα σκετη συσκευη και δη factory unlocked,και αποκλειεται να βγαλουν στην αγορα μεχρι να γυρισει.
Ζηταω απο εναν γνωστο απο Αγγλια να μου στειλει ΤΖΙΦΟΣ δν εχει πουθενα ετοιμοπαραδοτο.
Αυριο Παρασκευη ερχεται ο κολλητος μου απο Γερμανια,ψαχνει να μου βρει σε ολοκληρο Βερολινο ολη την βδομαδα τιποτα παλι.
Τα παιρνω στο κρανιο χτες βραδυ κ αποφασιζω να παρω s3.Ζυγιζω τα θετικα,πολλα υπερ του (sd,τιμη,αναλυση οθονης κλπ κλπ)Βρισκω εναν γνωστο που το εχει το χαιδευω,το επεξεργαζομαι το κραταω τον ρωταω κλπ κλπ κλπ συμπερασμα δν ειναι κ δν θα γινει ποτε iphone ειδικα στην ποιοτητα κατασκευης.
ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ 5ΑΡΙ.
Fuck once iphone always iphone.


#2115   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/10/2012 - 14:55

Δν θα σας κουρασω πολυ.
Οπως εχω γραψει σε αλλο ποστ εχασα/μου εκλεψαν το 4s.
Περασα εναν εκνευρισμο διοτι η apple δν εχει διαδικασια δηλωσης κλεμμενου κλπ κλπ οποτε τις πρωτες μερες λεω αι στο καλο δν παιρνω αλλο.
Μετα την πρωτη αντιδραση απολυτως φυσικα αποφασισα να παρω το 5αρι(χαχαχα!!!).
Λεω σε εναν φιλο που ειναι Αμερικη αυτες τις μερες να μου φερει,δν εχουν πουθενα σκετη συσκευη και δη factory unlocked,και αποκλειεται να βγαλουν στην αγορα μεχρι να γυρισει.
Ζηταω απο εναν γνωστο απο Αγγλια να μου στειλει ΤΖΙΦΟΣ δν εχει πουθενα ετοιμοπαραδοτο.
Αυριο Παρασκευη ερχεται ο κολλητος μου απο Γερμανια,ψαχνει να μου βρει σε ολοκληρο Βερολινο ολη την βδομαδα τιποτα παλι.
Τα παιρνω στο κρανιο χτες βραδυ κ αποφασιζω να παρω s3.Ζυγιζω τα θετικα,πολλα υπερ του (sd,τιμη,αναλυση οθονης κλπ κλπ)Βρισκω εναν γνωστο που το εχει το χαιδευω,το επεξεργαζομαι το κραταω τον ρωταω κλπ κλπ κλπ συμπερασμα δν ειναι κ δν θα γινει ποτε iphone ειδικα στην ποιοτητα κατασκευης.
ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ 5ΑΡΙ.
Fuck once iphone always iphone.


χαχαχα καλο!!! Ειναι μεγαλο πολυ, δεν ειναι τηλεφωνο λες και ειναι tablet πρεπει να το δουλευεις με τα 2 χερια..

Τελευταία επεξεργασία από: iliaspot, 04/10/2012 - 14:56


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες