Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 45 ψήφοι

iPhone 5


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2772 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2476   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/11/2012 - 13:25

Τώρα θα ασχοληθεί πάλι όλο το σύμπαν με αυτή την ανοησία. Παιδιά ξυπνάτε, πολλοί βρίσκονται στο μικρόκοσμό τους αλλά ο δικός μας μετριέται πια σε nanometers που λέει και ο Ive :)


Ρε θα γίνει viral λεμε

http://9to5mac.com/2...velopers-video/
http://www.macrumors...iagonal-swipes/
http://www.imore.com...le-rapid-swipes
http://www.macgasm.n...ame-developers/
http://www.maclife.c...diagonal_swipes
http://appleinsider....scrolling-issue

Και ευτυχως δηλαδη γιατι χιλιάδες ατυχοι γκρινιάρηδες παραλάμβαναν το iPhone 5 τους χωρίς κανένα πρόβλημα !!! Τωρα θα αρχίσουν να τριβουν σαν δαιμονισμενοι το δακτυλο στην οθονη και μην μπορωντας να πετσοκόψουν την bonus καρύδα στο Fruit Ninja θα εχουν επιτελους κατι για να γρινιάξουν (και βεβαια να επιστρεψουν αυτες τις απαράδεκτες συσκευές).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2477   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/11/2012 - 13:48

Πάντως χθες το απόγευμα στο DEMO που υπάρχει στο Πλαίσιο Πάτρας δεν κατάφερα με τίποτα να αναπαράγω το υποτιθέμενο πρόβλημα με το scroll.

Και πιστέψτε με, προσπάθησα.

Σε κάποια φάση ήρθε υπάλληλος από πάνω μου με αυστηρό βλέμμα και μου λέει: "Δε δουλεύει έτσι κύριε..."

Να δείτε που τώρα όλοι θα ξεχάσουν τις γρατζουνιές και θα ασχολούνται με αυτό! Όπως ξέχασαν το "τηλεκοντρόλ" και ασχολιούνταν με τις γρατζουνιές!

#2478   azriel84

azriel84

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2012 - 14:25

Το έχω εδώ και 2 μήνες κοντά από Γερμανία, ούτε παρατήρησα κάτι τέτοιο, ούτε μπόρεσα να το καταφέρω και τώρα που είδα το βίντεο. 6.0.1 φοράει και το scrolling παραμένει ταχύτατο και τελείως smooth.

#2479   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 10/11/2012 - 14:49

Η Apple έχει τελειώσει. Είναι απαράδεκτο να δίνεις 750€ και να μην μπορείς να κάνεις 50-60 φορές συνεχόμενα swipe πάνω-κάτω-πάνω-κάτω χωρίς να κολλάει η οθόνη. Δεν έχει καμία σημασία αν η κίνηση αυτή είναι άχρηστη και δεν θα την κάνει ποτέ κανένας χρήστης. Καμία απολύτως!

Εγώ πλήρωσα 750€ και θέλω να μπορώ να κάνω 50-60 φορές συνεχόμενα swipe πάνω-κάτω-πάνω-κάτω-πάνω-κάτω-πάνω-κάτω-πάνω-κάτω-πάνω-κάτω. Αίσχος ντροπή και όνειδος!

:-)
Behind the Scenes...

#2480   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/11/2012 - 14:54

Η Apple έχει τελειώσει. Είναι απαράδεκτο να δίνεις 750€ και να μην μπορείς να κάνεις 50-60 φορές συνεχόμενα swipe πάνω-κάτω-πάνω-κάτω χωρίς να κολλάει η οθόνη. Δεν έχει καμία σημασία αν η κίνηση αυτή είναι άχρηστη και δεν θα την κάνει ποτέ κανένας χρήστης. Καμία απολύτως!

Εγώ πλήρωσα 750€ και θέλω να μπορώ να κάνω 50-60 φορές συνεχόμενα swipe πάνω-κάτω-πάνω-κάτω-πάνω-κάτω-πάνω-κάτω-πάνω-κάτω-πάνω-κάτω. Αίσχος ντροπή και όνειδος!


Να δαιγραφεί παρακαλώ το post καθως εχει σαφες πορνογραφικο περιεχόμενο :P

#2481   Gkiat

Gkiat

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2012 - 15:49

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος 3gs και έχω αρκετά μεγάλη επιδότηση που μου επιτρέπει να αγοράσω το 5άρι ή το galaxy s3. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί αρκετά με το θέμα όμως και ακούω από γνωστούς διαφορετικές απόψεις θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας ποιο από τα 2 να επιλέξω. Δε θέλω να κάνω μία τέτοια αγορά και να το μετενιώαω μετά. Ευχαριστώ πολύ.

#2482   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/11/2012 - 15:52

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος 3gs και έχω αρκετά μεγάλη επιδότηση που μου επιτρέπει να αγοράσω το 5άρι ή το galaxy s3. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί αρκετά με το θέμα όμως και ακούω από γνωστούς διαφορετικές απόψεις θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας ποιο από τα 2 να επιλέξω. Δε θέλω να κάνω μία τέτοια αγορά και να το μετενιώαω μετά. Ευχαριστώ πολύ.


Δες εδώ.

Για 'μενα αν θες να δεις κάτι διαφορετικό, SG3.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2483   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 10/11/2012 - 15:54

Εξαρτάται τι χρήση θέλεις, αλλά από την στιγμή που είσαι κάτοχος iPhone και όχι 4 4s συσκευής... Πήγαινε με κλειστά μάτια στο 5αρι... Είναι η καλύτερη επιλογή πιστεύω. :)

#2484   M4DnesS

M4DnesS

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/11/2012 - 16:01

Το οτι ειναι θεμα software το σκευτικαται καθολου ??? δεν ειναι θεμα κινιτου, απλα θεμα software. ειναι μια κινηση που δεν χριαζετε καν. Και για αυτον τον λογο να το μπλοκαρουν απο επαναλαμβανομενο scroll κατι παρομιο με flood που ειναι ανουσιο να υπαρχει....

#2485   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/11/2012 - 16:10

Το οτι ειναι θεμα software το σκευτικαται καθολου :huh: δεν ειναι θεμα κινιτου, απλα θεμα software. ειναι μια κινηση που δεν χριαζετε καν. Και για αυτον τον λογο να το μπλοκαρουν απο επαναλαμβανομενο scroll κατι παρομιο με flood που ειναι ανουσιο να υπαρχει....


Α δηλαδη ειναι feature!! Μας προφυλασουν απο επαναλαμβανομενο αχρειαστο scroll :D Tο ακουσαμε κι αυτο... :D

#2486   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/11/2012 - 16:11

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος 3gs και έχω αρκετά μεγάλη επιδότηση που μου επιτρέπει να αγοράσω το 5άρι ή το galaxy s3. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί αρκετά με το θέμα όμως και ακούω από γνωστούς διαφορετικές απόψεις θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας ποιο από τα 2 να επιλέξω. Δε θέλω να κάνω μία τέτοια αγορά και να το μετενιώαω μετά. Ευχαριστώ πολύ.

Το 5

#2487   nik94

nik94

    iPH Enthousiast

  • 444 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:nikkour

Δημοσίευση 10/11/2012 - 16:14

νομιζω το εχω ξανα ακούσει για το σκρολινκ πρόβλημα

#2488   M4DnesS

M4DnesS

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/11/2012 - 16:15

Γιατι φιλε μου το βλεπεις απιθανο ? εμενα μου φαινεται πολυ λογικο που συμβαινη αυτο.. και πολυ καλα που υπαρχει κιολας. δεν υπαρχει λογος να παιζεις πανω κατω κτλ κτλ κτλ.. εκτος και αν εισαι κανα 5χρονο.. τοτε πασο :D

#2489   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/11/2012 - 16:16

Στο 4S γιατι δεν συμβαινει? Εκεινο ειναι για τα 5χρονα που το πανε ολη μερα πανω κατω?

Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 10/11/2012 - 16:17


#2490   n00binator

n00binator

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2012 - 16:18

Δεν πιστεύω πως είναι glitch. Πιο πιθανό είναι να έχουν αλλάξει το scrolling μιας και η 5 inch οθόνη είναι και καλά σχεδιασμένη για την χειρίζεσαι με τον αντίχειρα στο portrait όπως μας το promotaραν.

Τελευταία επεξεργασία από: n00binator, 10/11/2012 - 16:19


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες