Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 5 vs iPhone 4/4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
151 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 14/09/2012 - 12:34

Το οτι θα κανει νεο ρεκορ το πενταρι δικαιολογει δλδ την αγορα απο το 4 στο 5 ε?ρε θελεις και τα λες?θα κανει νεο ρεκορ επειδη ειναι ενα απο τα καλυτερα τηλεφωνα γενικα..οχι γιατι αξιζεινη αγορα του απο το 4 στο 5

Ρε συ φιλαρακο...επειδη μας λες κ ανοητους δηλαδη, επειδη θα παρουμε το 5 (διοτι κ γω θα το παρω)
Εχω το 4s ενταξει; Πουλιεται αυτη την στιγμη 450-500€ (το 32αρι); - πουλιεται
Εχω κ μια γερη επιδότηση απο την voda - τσαμπα θα το παρω, μην σου πω θα βαλω κ λεφτα (καθε χρονο αυτο γινεται)

Με θεωρεις ακομα ανόητο;
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 14/09/2012 - 12:35

Το οτι θα κανει νεο ρεκορ το πενταρι δικαιολογει δλδ την αγορα απο το 4 στο 5 ε?ρε θελεις και τα λες?θα κανει νεο ρεκορ επειδη ειναι ενα απο τα καλυτερα τηλεφωνα γενικα..οχι γιατι αξιζεινη αγορα του απο το 4 στο 5

470 έδωσα το 4s 200 € απο την τσέπη για το 5??? ναι φυσικά και αξίζει !!!

#63   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/09/2012 - 12:39

Ωραια θα ρωτησω κ εσενα αυτο που ρωταω 2 μερες ολους εσας που κραζετε οτι ξενερωσατε κλπ, αλλα απάντηση δεν παιρνω:
ΕΣΥ, ποια θα ηταν η αλλαγη που θα σε εκανε να ΜΗΝ ξενερώσεις; Να πεις ΟΥΑΟΥ; Συγκεκριμένα πραγματα ετσι; Οχι "θα ηθελα αλλαγη στο design" κ τετοια...να μου πεις ας πουμε θα ηθελα να το εκαναν πιο πλατυ, να το εκαναν πιο στρογγυλο, η να έβαζαν ξερω γω λειτουργεια ασύρματης φόρτισης, κατι τετοιο....τι θα ήθελες να εχει κ δεν το έχει το κωλομηλο;



Εχει κανει ηδη. Σε μια ωρα ξεπουλησε. Το site της Sprint επεσε

Τωρα ειναι δυνατον να με ρωτας τετοια πραματα?εγω θα πω τι σχεδιο θα χει το iphone?δλδ δεν υπαρχει αλλο σχεδιο απο το ορθογωνιο?

Ρε συ φιλαρακο...επειδη μας λες κ ανοητους δηλαδη, επειδη θα παρουμε το 5 (διοτι κ γω θα το παρω)
Εχω το 4s ενταξει; Πουλιεται αυτη την στιγμη 450-500€ (το 32αρι); - πουλιεται
Εχω κ μια γερη επιδότηση απο την voda - τσαμπα θα το παρω, μην σου πω θα βαλω κ λεφτα (καθε χρονο αυτο γινεται)

Με θεωρεις ακομα ανόητο;

Καλα σοβαρα μιλαμε τωρα??εσυ μπορει να βρεις να το πουλησεις και 1000 ευρω σε κανενα κοροιδιο και να παρεις και την επιδοτηση και να παρεις 2iphones..χαιρω πολυ..αυτη τη πιθανοτητα συζηταμε?

#64   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 14/09/2012 - 12:42

Τωρα ειναι δυνατον να με ρωτας τετοια πραματα?εγω θα πω τι σχεδιο θα χει το iphone?δλδ δεν υπαρχει αλλο σχεδιο απο το ορθογωνιο?

Καλα σοβαρα μιλαμε τωρα??εσυ μπορει να βρεις να το πουλησεις και 1000 ευρω σε κανενα κοροιδιο και να παρεις και την επιδοτηση και να παρεις 2iphones..χαιρω πολυ..αυτη τη πιθανοτητα συζηταμε?


Εφοσον δεν σ αρεσει το σχημα/design που εχει τωρα, προφανως ειχες κατι αλλο στο μυαλο σ που δεν σ ικανοποιησε. Πες μας ποιο ειναι αυτο.
Εμενα για παραδειγμα μ αρεσε απο την πρωτη στιγμη παρα πολυ το 4, κ προφανως κ σε παρα πολυ κοσμο ακομα, κ γιαυτο κ η apple δεν εχει μπει στον κοπο ν αλλαξει τον σχεδιασμο αφου αρεσει στον κοσμο. Κατι που παει καλα, δεν το αλλαζεις, φιλε @paliotomaro

Οσον αφορα στην επιδοτηση, ειμαι ο μονος δηλ που πουλαει το προηγουμενο μοντελο κ μαζι με την επιδοτηση παιρνει το επομενο με λιγη διαφορα; Τι μας λες τωρα για 1000€, μονο κ μονο για να πεις κατι; Σ ειπα εγω για 1000€; για 450-500 σ ειπα

Τελευταία επεξεργασία από: SirAlex, 14/09/2012 - 12:44

Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#65   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/09/2012 - 12:42

Ωραια θα ρωτησω κ εσενα αυτο που ρωταω 2 μερες ολους εσας που κραζετε οτι ξενερωσατε κλπ, αλλα απάντηση δεν παιρνω:
ΕΣΥ, ποια θα ηταν η αλλαγη που θα σε εκανε να ΜΗΝ ξενερώσεις; Να πεις ΟΥΑΟΥ; Συγκεκριμένα πραγματα ετσι; Οχι "θα ηθελα αλλαγη στο design" κ τετοια...να μου πεις ας πουμε θα ηθελα να το εκαναν πιο πλατυ, να το εκαναν πιο στρογγυλο, η να έβαζαν ξερω γω λειτουργεια ασύρματης φόρτισης, κατι τετοιο....τι θα ήθελες να εχει κ δεν το έχει το κωλομηλο;



Εχει κανει ηδη. Σε μια ωρα ξεπουλησε. Το site της Sprint επεσε

1)Να εκμετελλευτει τους νεκρους χωρους πανω/κατω απο την οθονη
2)Να μη μοιαζει με τηλεκοντρολ.Η αυξηση του μεγεθους της οθονης δεν προσφερει τιποτα ουσιαστικο σε portrait mode(σε αυτην τη διασταση θα το δουλευεις στο 80-90% του χρονου σου).Η εμφανιση ειναι κατι υποκειμενικο αλλα σε εμενα πχ δε μου αρεσει καθολου στις φωτο που βλεπω κι αυτο θεωρω πως ειναι το κυριοτερο fail...Και εκει εχει επικεντρωθει και η παγκοσμια καζουρα στην Apple( jedi , κτλ)
3)Να ενσωματωσει το Cydia στο iOS :-P

Σε οτι αφορα τις πωλησεις δε νομιζω πως λενε κατι, εξαλλου το S3 ειναι αυτη τη στιγμη το κινητο στην πρωτη θεση της αγορας στις ΗΠΑ.


#66   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 14/09/2012 - 12:45

1)Να εκμετελλευτει τους νεκρους χωρους πανω/κατω απο την οθονη
2)Να μη μοιαζει με τηλεκοντρολ.Η αυξηση του μεγεθους της οθονης δεν προσφερει τιποτα ουσιαστικο σε portrait mode(σε αυτην τη διασταση θα το δουλευεις στο 80-90% του χρονου σου).Η εμφανιση ειναι κατι υποκειμενικο αλλα σε εμενα πχ δε μου αρεσει καθολου στις φωτο που βλεπω κι αυτο θεωρω πως ειναι το κυριοτερο fail...Και εκει εχει επικεντρωθει και η παγκοσμια καζουρα στην Apple( jedi , κτλ)
3)Να ενσωματωσει το Cydia στο iOS :-P

Σε οτι αφορα τις πωλησεις δε νομιζω πως λενε κατι, εξαλλου το S3 ειναι αυτη τη στιγμη το κινητο στην πρωτη θεση της αγορας στις ΗΠΑ.


Δεκτη η αποψη σου, εισαι πραγματικα ο μονος που μου απαντησε ουσιαστικα
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#67   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/09/2012 - 12:52

Εφοσον δεν σ αρεσει το σχημα/design που εχει τωρα, προφανως ειχες κατι αλλο στο μυαλο σ που δεν σ ικανοποιησε. Πες μας ποιο ειναι αυτο.
Εμενα για παραδειγμα μ αρεσε απο την πρωτη στιγμη παρα πολυ το 4, κ προφανως κ σε παρα πολυ κοσμο ακομα, κ γιαυτο κ η apple δεν εχει μπει στον κοπο ν αλλαξει τον σχεδιασμο αφου αρεσει στον κοσμο. Κατι που παει καλα, δεν το αλλαζεις, φιλε @paliotomaro

Οσον αφορα στην επιδοτηση, ειμαι ο μονος δηλ που πουλαει το προηγουμενο μοντελο κ μαζι με την επιδοτηση παιρνει το επομενο με λιγη διαφορα; Τι μας λες τωρα για 1000€, μονο κ μονο για να πεις κατι; Σ ειπα εγω για 1000€; για 450-500 σ ειπα

δεν ειναι στο σχεδιο παντως "ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει"οπως στο ποδοσφαιρο..με την ιδια λογικη θα παρεις ενα ζευγαρι παπουτσια που σου αρεσουν πολυ και μετα δε θα παιρνεις αλλο σχεδιο..αλλα θα φορας μονιμως το ιδιο.θα χαλανε και εσυ θα πηγαινεις να παιρνεις το ιδιο ζευγαρι επειδη σου αρεσε

#68 Guest_emeliss_*

Guest_emeliss_*

Δημοσίευση 14/09/2012 - 12:53

Τι θα έκανε να πω ουάου...

Η apple διατυμπανίζει ότι χρησιμοποιεί πρωτοποριακά υλικά. Θα ήθελα να δω ένα τζάμι οθόνης που να μην σπάει από πτώση 1,5m. Θα ήθελα να δω αλλαγή στο home button που υποφέρουν το 95% των iPhone. Θα ήθελα LTE που να κάνει για την Ελλάδα. Θα ήθελα να δω χρησιμοποίηση του νεκρού κομματιού κάτω από το ακουστικό. Θα ήθελα να δω το headphone jack στην θέση που ήταν και όχι εκεί που κάνει απαγορευτική το κράτημα με το αριστερό χέρι. Θα ήθελα να δω NFC και θα ήθελα να μπει καλύτερο ηχείο.

Όλα τα παραπάνω δεν είναι εξωπραγματικά θα ήθελα να τα δω προχθές στο iPhone 5.

Τελευταία επεξεργασία από: emeliss, 14/09/2012 - 12:55


#69   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/09/2012 - 12:57

Ή ακομη θα μπορουσε να καινοτομησει στη τιμη για παραδειγμα..ειναι εξωπραγματικες οι διαφορες των16-32-64.θα μπορουσε να τις εξομαλυνει

#70   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 14/09/2012 - 13:03

δεν ειναι στο σχεδιο παντως "ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει"οπως στο ποδοσφαιρο..με την ιδια λογικη θα παρεις ενα ζευγαρι παπουτσια που σου αρεσουν πολυ και μετα δε θα παιρνεις αλλο σχεδιο..αλλα θα φορας μονιμως το ιδιο.θα χαλανε και εσυ θα πηγαινεις να παιρνεις το ιδιο ζευγαρι επειδη σου αρεσε


ποσο καιρο κυκλοφορει τα Millennium η Nike?
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#71   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/09/2012 - 13:05

ποσο καιρο κυκλοφορει τα Millennium η Nike?

Αστειευεσαι..δε βγαζει αλλα μοντελα?ή αυτος που θα αγορασει μια φορα τα millenium θα ξαναπαρει τα ιδια μετα απο ενα χρονο?

#72   VasmaV

VasmaV

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:VASMAV

Δημοσίευση 14/09/2012 - 13:07

Ενδιαφέρον το πώς κάποιοι το θεωρούν μικρό update και λένε ότι δεν αξίζει

Για να θυμηθούμε τι έκανε λοιπόν η apple;

Αύξησε την ανάλυση της οθόνης
Μεγάλωσε την οθόνη (κάτι που όλοι ζητάγαμε)
Καλύτερο επεξεργαστή
Καλύτερη μπαταρία
Καλύτερη μπροστινή κάμερα (μπας και γίνει λίγο ανθρώπινο τα facetime σε low light condition)
Κάμερα πίσω; Μάλλον ίδια, αλλά με καλύτερο stabilization
Λεπτότερο και ελαφρύτερο
LTE

Αν είχε κάνει και ένα (μεγαλύτερο) update στο design, θα είχαμε μείνει όλοι με το στόμα ανοιχτό και θα γράφαμε διθυράμβους…αλλά τώρα μάπα το καρπούζι :D :D

#73   cbpiaa

cbpiaa

    iPH Addict

  • 666 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:ΚΩΣΤΑΣ ST200

Δημοσίευση 14/09/2012 - 13:09

Να καταλαβαινε και η siri τα..... βλαχοαγγλικα μας...... καλα θα ηταν!!! :rolleyes:

#74 Guest_emeliss_*

Guest_emeliss_*

Δημοσίευση 14/09/2012 - 13:09

@VasmaV
Το LTE τι το αναφέρεις; Δουλεύει στην χώρα μας;

Τελευταία επεξεργασία από: emeliss, 14/09/2012 - 13:10


#75   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 14/09/2012 - 13:12

Αστειευεσαι..δε βγαζει αλλα μοντελα?ή αυτος που θα αγορασει μια φορα τα millenium θα ξαναπαρει τα ιδια μετα απο ενα χρονο?

εγω τα εχω στο original χρωμα, σε μαυρο κ πηρα κ σε ασπρο-μαυρο-γκρι
θελω να σου πω, οτι επειδη εχει επιτυχια ενα μοντελο, το ξαναβγαζει, ελαφρως τροποποιημενο.
Ελα τωρα, το παραδειγμα σ με τα παπουτσια ειναι ελαφρως ατυχες
Timberland? ποσα χρονια εχει τα ιδια ακριβως μοντελα; Προσθετει κ αλλα βεβαια, αλλα τα βασικα (μποτακια,φωκιες κλπ) παραμενουν ιδια
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες