Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 8 ψήφοι

Μαζικη αγορα iphone 5


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
207 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2012 - 17:44

Παιδια,λεω να κανω μαζικη αγορα iphone 5 απο αγγλια.Εχω γνωστο εκει.Ενδιαφερεται κανεις?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 14/09/2012 - 17:45

Πως θα στα στείλει;

Αναρτημένη εικόνα


#3   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2012 - 17:47

Θα παω εγω αγγλια,για δουλεια,και λεω να το συνδυασω με την αγορα.Για αυτο ρωταω αν ενδιαφέρεται κανενας.

#4   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 14/09/2012 - 17:49

Μαζική όμως δεν μπορείς να κάνεις ένα άτομο.Μπορεις μέχρι 2 κι αν εχει διαθεσιμα(που δεν εχει) γι αυτο σε ρώτησα..

Αναρτημένη εικόνα


#5   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2012 - 17:52

Θα παω απο το καταταστημα κατευθειαν μολις βγουνε.Εκει περα εχω συγγενεις οποτε μπορουμε δυο ο καθενας.Οποτε περιπου 10 με 15 κινητα θα μπορεσω να παρω το μεγιστο.Αν φυσικα υπαρξει ενδιαφερον.

#6   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2012 - 18:03

Βρε φίλε μου λες να μην ενδιαφέρεται κανείς? οι περισσότεροι άρρωστοι είμαστε εδω... Φέρτα με το καλό και σε λίγες ώρες θα φύγουν όσα και να φέρεις. Λίγο δύσκολο να πάρεις μασούρι προκαταβολικά, τέτοιες εποχές ούτε συγγενή μου δε θα εμπιστευόμουν (μην το πάρεις σαν προσβολή , μπορεί οι προθέσεις σου να είναι πολύ καλές και να είσαι το πιο έμπιστο άτομο, αλλά η αλήθεια αυτή είναι)

#7   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2012 - 18:06

Φιλε μου,δεν θα ειχα προβλημα και εγω να εμπιστευτω οτι ολα τα παιδια θα τα παρουν.Αρχικα θα ηθελα να ειχα μια εικονα για το ποιοι θα ενδιαφεροντουσαν για κατι τετοιο.Και πόσοι περιπου θα ηταν και στην συνεχεια ειμαι διατεθιμενος με οποιονδηποτε τροπο και να γινεται οτι τα παιδια που θα δεχτουν και θα μου δωσουν εστω και λιγα λεφτα να ειναι 1000% σιγουροι οτι θα παρουν την συσκευη τους.Οποιος ξερει οποιονδηποτε τροπο που να γίνεται αυτο,ας το γραψει.

#8   arma1

arma1

    iPH Contributor

  • 1.414 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 14/09/2012 - 18:12


ουτε εναν δε θα βρεις

#9   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 14/09/2012 - 18:15

ειναι παρα πολυ δυσκολο(για μενα αφυσικο) καποιος να εμπιστευτει λεφτα σε καποιον που δεν γνωριζει απο κοντα. αρα ξεχασε το... καλη η προθεση σου αλλα δεν γινεται...
και επιπλεον εισαι διατεθειμενος να βαλεις τα υπολοιπα λεφτα λες και να ρισκαρεις τοοοοσα χρηματα? πιο το κερδος σου?

#10   whiteyez

whiteyez

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Whiteyez

Δημοσίευση 14/09/2012 - 18:17

Εγώ είμαι μέσα, αλλά λεφτά μπροστά σε καμία περίπτωση δεν δίνω.

#11   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2012 - 18:21

Κοιτα,αναλογα με το ποσο της προκαταβολης,θα εβαζα και εγω καποια λεφτα και θα επαιρνα καποια συγκεκριμενα κομματια που θα μπορουσα.Τωρα αμα ο αλλος τελικα δεν μου εδινε τα λεφτα θα εχανε και αυτος την προκαταβολη.Τωρα οσο για το κερδος θα εβγαζα καποια λεφτα με τα οποια θα πληρωνα τα εισιτηρια μου και ισως μου εμενε και κατι.Τελοσπαντων,ειπα να το γραψω αν υπηρχε ενδιαφερον απο καποιους και αν υπηρχε καποιο τροπος να διασφαλισουμε και οι δυο οτι εγω μεν θα δωσω το κινητο και αυτος οτι θα μου δωσει τα λεφτα.Δεν ηξερα αν γινοταν και ειπα να προσπαθησω.Αμα τελικα δεν γινετε δεν εχω καποιο προβλημα,απλα ελεγα μηπως γινοταν με καποιον τροπο.

Δεν γινετε δηλαδη σε καποια τραπεζα να μπουν καποια λεφτα και τα υπολοιπα να δωθουν κατευθειαν με την παραλαβη του προιοντος?Δεν το ειχα ψαξει καθολου οφειλω να πω(πραγμα που θα επρεπε να ειχα κανει),απλα μολις εμαθα οτι θα παω ελεγα μηπως ενδιαφεροταν και κανεις αλλος να το παρει και να βγουμε και οι δυο κερδισμενοι.Τελοσπαντων,αμα τελικα δεν γινεται δεν υπαρχει θεμα.

#12   silver82

silver82

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 14/09/2012 - 18:22

δυστυχώς πάνε οι παλιές καλές εποχές, φαντάσου ότι κάποτε είχα εξυπηρετήσει γύρω στα 10 άτομα για κινητό από Ιταλία και μου είχαν στείλει προκαταβολικά τα λεφτά..τώρα το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι ήταν αφελείς..

#13   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 14/09/2012 - 18:23

Ωραία ρε παλικάρι έχεις δίκιο ότι πρέπει κάτι Να πάρεις.Τοσα πολλα όμως δεν Μπορεις να περάσεις στο αεροδρόμιο ακόμα και να βρεις γιατι θα κατηγορηθεις για λαθρεμπόριο.
Πες ότι σου δίνουν 10 άτομα απο 300€ προκαταβολή και παίρνεις εισιτήρια και δε βρίσκεις τα ανάλογα iPhone μετα θα τα επιστρέψεις;

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 14/09/2012 - 18:24

Αναρτημένη εικόνα


#14   silver82

silver82

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 14/09/2012 - 18:24

Κοιτα,αναλογα με το ποσο της προκαταβολης,θα εβαζα και εγω καποια λεφτα και θα επαιρνα καποια συγκεκριμενα κομματια που θα μπορουσα.Τωρα αμα ο αλλος τελικα δεν μου εδινε τα λεφτα θα εχανε και αυτος την προκαταβολη.Τωρα οσο για το κερδος θα εβγαζα καποια λεφτα με τα οποια θα πληρωνα τα εισητηρια μου και ισως μου εμενε και κατι.Τελοσπαντων,ειπα να το γραψω αν υπηρχε ενδιαφερον απο καποιους και αν υπηρχε καποιο τροπος να διασφαλισουμε και οι δυο οτι εγω μεν θα δωσω το κινητο και αυτος οτι θα μου δωσει τα λεφτα.Δεν ηξερα αν γινοταν και ειπα να προσπαθησω.Αμα τελικα δεν γινετε δεν εχω καποιο προβλημα,απλα ελεγα μηπως γινοταν με καποιον τροπο.

Δεν γινετε δηλαδη σε καποια τραπεζα να μπουν καποια λεφτα και τα υπολοιπα να δωθουν κατευθειαν με την παραλαβη του προιοντος?Δεν το ειχα ψαξει καθολου οφειλω να πω(πραγμα που θα επρεπε να ειχα κανει),απλα μολις εμαθα οτι θα παω ελεγα μηπως ενδιαφεροταν και κανεις αλλος να το παρει και να βγουμε και οι δυο κερδισμενοι.Τελοσπαντων,αμα τελικα δεν γινετε δεν υπαρχει θεμα.

ίσως και να γίνεται μέσω paypal, άλλωστε δεν νομίζω να είχε κανείς παράπονο αν έβγαζες και 30€ κέρδος στο κινητό.

Ωραία ρε παλικάρι έχεις δίκιο ότι πρέπει κάτι Να πάρεις.Τοσα πολλα όμως δεν Μπορεις να περάσεις στο αεροδρόμιο ακόμα και να βρεις γιατι θα κατηγορηθεις για λαθρεμπόριο.
Πες ότι σου δίνουν 10 άτομα απο 300€ προκαταβολή και παίρνεις εισιτήρια και δε βρίσκεις τα ανάλογα iPhone μετα θα τα επιστρέψεις;

Άνετα περνάς 10 iphone στις αποσκευές ανάμεσα στα ρούχα :P

Τελευταία επεξεργασία από: silver82, 14/09/2012 - 18:27


#15   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2012 - 18:26

δυστυχώς πάνε οι παλιές καλές εποχές, φαντάσου ότι κάποτε είχα εξυπηρετήσει γύρω στα 10 άτομα για κινητό από Ιταλία και μου είχαν στείλει προκαταβολικά τα λεφτά..τώρα το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι ήταν αφελείς..


Οσο περνανε οι εποχες αντι να γινονται καλυτερα τα πραγματα γινονται χειροτερα.Απλα ελεγα μηπως υπαρχει κανας τροπος να διασφαλισουμε και οι δυο τα λεφτα μας.Γιατι οπως καταλαβαινετε στις δεκα παραγγελιες ειναι γυρω στα 5,429 λιρες.Κεφαλαιο που φυσικα δεν εχω διαθεσιμο.Παντως αμα βρεθει καποιος τροπος να διασθαλισουμε και οι δυο τα λεφτα μας εγω ειμαι διατεθειμενος να κανω την αγορα.

Ωραία ρε παλικάρι έχεις δίκιο ότι πρέπει κάτι Να πάρεις.Τοσα πολλα όμως δεν Μπορεις να περάσεις στο αεροδρόμιο ακόμα και να βρεις γιατι θα κατηγορηθεις για λαθρεμπόριο.
Πες ότι σου δίνουν 10 άτομα απο 300€ προκαταβολή και παίρνεις εισιτήρια και δε βρίσκεις τα ανάλογα iPhone μετα θα τα επιστρέψεις;


Εννοειται πως θα γυρνουσα τα λεφτα πισω ή θα του ελεγα να του τα φερω λιγο αργοτερα λογω του οτι δεν υπαρχουν τα κινητα διαθεσιμα.Απο το τελωνειο θα γυρισω μαζι με καποιους συγγενεις μου που ετσι και αλλιως θα ερχομασταν,οποτε δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα με 4-5κινητα ο καθενας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες