Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Element Lock Screen Cydget


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
221 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2010 - 19:08

φαινεται πολυ χρησιμο και ενημερωτικο..θα πω και εγω ενα τεραστιο μπραβο στον wizard αν και εχω μια απορια...υπαρχει ονομα ηδηηδ?και αν ναι ποιος κακομοιρος το εχει? :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   manuello

manuello

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2010 - 19:37

1000 μπράβο
Άλλη μια ζωντανή απόδειξη ότι οι Έλληνες διαπρέπουν παντού.
Και πάλι συγχαρητήρια φίλε μου !!!!!!

#33   lazlo

lazlo

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/01/2010 - 22:00

Αυτο που δεν ειδα ειναι οτι δεν εχει καποιο ημερολογιο με τα ραντεβου ή καποια πραγματα που εχεις να κανεις την ημερα και να μην τα ξεχνας!
Φιλοφαξ λεγεται αν θυμαμαι! αυτο μου ειναι πολυ χρησιμο, να ξερω και να μην ξεχασω δηλαδη τι εχω να κανω!

#34   minotavrs

minotavrs

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 21/01/2010 - 22:08

Κανονικά θα έπρεπε να ξεκινήσω νέο thread για αυτό το συνταρακτικό νέο, αλλά επειδή προς το παρόν είναι πολύ φρέσκο , σας ενημερώνω ότι έχω στα χέρια μου το Element , το γνωστό lockscreen cydget που ετοιμάζει ο saurik .

Μου παρέδωσε ο saurik to project να το ολοκληρώσω εγώ αντ'αυτού, αφού του έδειξα τo iSeeAll Cydget και του είπα πώς ξεπέρασα το πρόβλημα που είχε ο ίδιος με το να ολοκληρώσει τον καιρό (live weather).

Το έχει προχωρήσει αρκετά και ο ίδιος αλλά έχω κι εγώ αρκετά mods να εφαρμόσω, πριν το παραδόσω στην αγορά.
Το πρόβλημα του καιρού πάντως λύθηκε, για όσους παρακολουθούσαν τα tweets και το status του project.

Σε λίγες μέρες θα εκδοθεί και προβλέπω πως αν δεν είμαι εγώ ο τελικός developer , τουλάχιστον θα φαίνομαι παρέα με τον saurik.
Μέχρι τότε , ας μη γίνει πολύς ντόρος μήπως αλλάξει τίποτα, αλλά σύντομα αν πάνε όλα καλά στη συμφωνία μας θα κάνω νέο thread με παρουσίαση του Element.
Είμαι πολύ ενθουσιασμένος!

Αυτά.
Πάω για ύπνο.


ΘΕΟΣ !!!!!!!!!!!

#35   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/01/2010 - 11:46

Από το LockInfo τι διαφορά έχει?

#36   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2010 - 13:14

Πραγματικα ειναι κατι πολυ χρισημο!!! Φοβερη δουλεια!!!

Αλλα πραγματικα λυπαμαι που αυτο το "απολυτο" gadget εχει αυτη την απολυτη Αποτυχημενη!! μπαταρια, που στην ουσια μειωνει την δουλεια του καθε developer.....αφου οτιδηποτε και να "τρεξεις" η μπαταρια πεφτει αστραπιεα....

Σιγουρα οταν βγει θα το εγκαταστησω.....ξερω ομως σιγουρα οτι θα πρεπει να υποστω τις συνεπειες.... :unsure: :unsure:

#37   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/01/2010 - 14:00

μπαταρια, που στην ουσια μειωνει την δουλεια του καθε developer.....αφου οτιδηποτε και να "τρεξεις" η μπαταρια πεφτει αστραπιεα....


Πάντως εγώ με το LockInfo που το έχω τόσο καιρό δεν είδα καμία απολύτως διαφορά στην μπαταρία. Όπως και πριν το εγκαταστήσω έτσι και τώρα με μέτρια χρήση μου κρατάει δύο-τρεις ημέρες άνετα.

Τελευταία επεξεργασία από: Aster, 22/01/2010 - 14:02


#38   xaritk

xaritk

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2010 - 19:35

ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ
καλο ειναι να υπαρχουν ανθρωποι που κανουν τοσο καλη δουλεια και εμεισ ολοι οι υπολοιποι που χρησιμοποιουμε την γνωση και τισ ικανοτητεσ τους πρεπει να λεμε ΜΠΡΑΒΟ

#39   asdkostas

asdkostas

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:asdkostas

Δημοσίευση 22/01/2010 - 20:28

Πάντως εγώ με το LockInfo που το έχω τόσο καιρό δεν είδα καμία απολύτως διαφορά στην μπαταρία. Όπως και πριν το εγκαταστήσω έτσι και τώρα με μέτρια χρήση μου κρατάει δύο-τρεις ημέρες άνετα.

Και γω το εχω το lockinfo και δεν παρατηρησα κατποια διαφορα...

#40   iWizard

iWizard

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Twitter:@limneos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 22/01/2010 - 20:52

φαινεται πολυ χρησιμο και ενημερωτικο..θα πω και εγω ενα τεραστιο μπραβο στον wizard αν και εχω μια απορια...υπαρχει ονομα ηδηηδ?και αν ναι ποιος κακομοιρος το εχει? :P


lmao!! το "Ηδηηδ" ήταν μια πολύ βιαστική ,τυχαία προσθήκη στο Calendar για την δοκιμή των εμφανιζόμενων αποτελεσμάτων.
Πράγματι, έπρεπε να φτιάξω 1-2 πιό προσεγμένα screenshots, αλλά ήμουν κομμάτια από το ξενύχτι και το coding και δεν είχα κουράγιο.

#41   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2010 - 08:55

Το ρωτησαν και πιο πανω αλλα δεν ειδα απαντηση και ειπα να ρωτησω..ποτε υπολογιζεις να βγει?Να σε φωναζω Ηδηηδ γιατι μου αρεσε :P χαχαχαχα

#42   iWizard

iWizard

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Twitter:@limneos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 27/01/2010 - 01:07

Το ρωτησαν και πιο πανω αλλα δεν ειδα απαντηση και ειπα να ρωτησω..ποτε υπολογιζεις να βγει?Να σε φωναζω Ηδηηδ γιατι μου αρεσε :P χαχαχαχα


Το Element ολοκληρώθηκε, τουλάχιστον απο μεριάς μου.

Δουλέυουν όλα:

1. Τελευταίες αναπάντητες κλήσεις
2. Τρέχοντα calendar events
3. Τελευταία emails
4. Τελευταία sms

Ενώ στον αρχικό σχεδιασμό είχε προβλευεί να φαίνονται τα τελευταία 3 sms/κλήσεις/μηνύματα/events, έχω προσθέσει τα εξής:

1. Έντονο και διαφορετικό χρώμα σε events/κλήσεις/sms/mails που ΔΕΝ έχουν ανοιχτεί
2. Expand/contract όταν κάνεις κλικ στις κατηγορίες
3. Live weather με αυτόματες ρυθμίσεις που "τραβάω" από την εφαρμογή Weather του iphone,χωρίς την ανάγκη να ξαναορίσει πόλεις ο χρήστης
4. Cache για άμεση εμφάνιση
5. Ειδική σήμανση για all-day events από calendar (π.χ. γιορτές)
6. Αποθήκευση τελευταίας κατάστασης expanded/contracted κατηγορίας


Πρόσθεσα και ένα άψογο modification της lockscreen, όπου εξαφάνιζα τελείως το "slide to unlock" με ένα όμορφο fadeout effect μόλις ο χρήστης άγγιζε την οθόνη, έκανε scroll κλπ, και εμφανιζόταν μετά απο 2 δευτερόλεπτα αδράνειας πάλι με fade-in, αλλά ο άρχοντας saurik διαφώνησε με την ιδέα φοβούμενος μήπως προκαλέσει σύγχηση και το έβγαλα.

Θα το ενσωματώσω σε όλα τα δικά μου , προσωπικά cydget projects.

Η τελευταία version εστάλη στον saurik σήμερα και αναμένεται έλεγχος, έγκριση και ....δημοσίευση εντός των ημερών (μόνο ο saurik ξέρει το πότε)

#43   iWizard

iWizard

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Twitter:@limneos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 27/01/2010 - 01:09

Το ρωτησαν και πιο πανω αλλα δεν ειδα απαντηση και ειπα να ρωτησω..ποτε υπολογιζεις να βγει?Να σε φωναζω Ηδηηδ γιατι μου αρεσε :P χαχαχαχα


Όχι ότι θα με απασχολούσε ιδιαίτερα και να με φώναζες έτσι, αλλά....

τι ακριβώς βρήκες να σου αρέσει στο..."Ηδηηδ" :P :P :P

#44   Dimitris1986

Dimitris1986

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Twitter:@@mitsakos1986
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:mitsakospan

Δημοσίευση 27/01/2010 - 10:29

θα ειναι επι πληρωμη να φανταστω ε;επισης,τι διαφορα εχει απο το lockinfo περα απο το οτι μπορει να ναι πιο ευπαρουσιαστο το element,τι παραπανω εχει δλδ;κ κατι τελευταιο,θα μετραγε αν εβαζες και ειδοποιηση για τα push notifications,οπως π.χ.εχει για τις κλησεις, τα μνμ κ τα λοιπα θα μπορουσε να μπει και για τα notifications.κ φυσικα ενα μεγαλο μπραβο αγορινα γιατι κανεις πολυ καλες δουλειες!

Τελευταία επεξεργασία από: Dimitris1986, 27/01/2010 - 10:29


#45   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2010 - 10:43

κάτι τέτοια βλέπω και σκέφτομαι να κάνω jb...γιατί να μην κάνει και η Apple τέτοιες εφαρμογές να μην χρειάζεται να "σπας" το κινητό σου?
τέλειο είναι!

να κάνω jb ή όχι.... χμμμ....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες