Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Samsung vs iPhone 5. Η έντυπη διαφήμιση που θα συζητηθεί


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
101 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 14:18

Ειμαι 5 χρονια κατοχος iphone αλλα και 3 κατοχος samsung αυτο που εχω να πω ειναι οτι το μηλο αρχισε καλα αλλα στραβωσε στην διαδρομη! ολα κλειδωμενα ολο περιορισμοι και καμια ανανεωση. εχω το πρωτο galaxy και το iphone 4 θεωρητικα η διαφορα θα επρεπε να ειναι χαωδης ομως το ΠΡΩΤΟ samsung τα χωνει ασχημα στο 4αρι. αυτη ειναι η πικρη αληθεια !!! οσο για το samsung 3παιδια το τηλεφωνο αυτο ειναι απο αλλο πλανητη οτι κ να λεμε. και μην κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας αν δεν φοβοταν η apple την samsung δεν θα την κυνηγουσε παντου με μηνυσεις ! βρωμικο παιχνιδι κανουν κ οι δυο εταιρειες.

συμφωνω αλλα...το παιχνιδι των μηνυσεων ειναι για να φανατιζοντε οι φαν της εκαστοτε εταιριας και να γινεται ντορος πανω στα ονοματα τους.ειναι ενα παιχνιδι που το κανουν σε συμφωνια μεταξυ τους.ετσι πιστευω εγω με το φτωχο μου το μυαλο...

ναι σε κανει να αναρωτιεσε γιατι ποτε η apple δεν εκανε κατι παρομοιο για τον ανταγωνισμο της και ολο ολοι οι αλλοι προκαλουνε με αυτα..... αλλα οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια! :lol:

μεγαλη μπουκια φαε μεγαλη κουβεντα μη πεις.το εχει κανει πρωτη η apple αυτο φιλε μου πριν παρα πολλα χρονια χλευαζοντας τα pc με windows. οποτε ασε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 16/09/2012 - 14:21

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο το itunes μπαίνει στ' αρνητικά. Δεκτός ότι όταν θ' ασχοληθείς μαζί του θα σου φανεί κάπως αλλά έτσι και το φτιάξεις τις βιβιοθήκες σου και τα σχετικά σε ενδεχόμενο restore πατάς έναν συγχρονισμό και είσαι έτοιμος ;)
Εμένα προσωπικά μου έχει λύσει τα χέρια. Εννοείται ότι την πρώτη φορά παιδεύτηκα.
Τώρα γα τη διαφήμιση τι να πω? Τουλάχιστον τραγική θα μπορούσα να την χαρακτηρίσω. Ολόκληρη εταιρεία και κάθεται και μου κάνει ηλιθιότητες.

Τελευταία επεξεργασία από: fANis, 16/09/2012 - 14:22


#18   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 16/09/2012 - 14:25

κατα την γνωμη μου μετα το jobs παει το μηλο...αυτη την στιγμη η sami με το σ3 εγινε η νεα apple και apple κάθεται και την κοιτα με μια δοκιμασμένη συνταγή που ειναι σίγουρο οτι θα κανει παλι τρελες πωλήσεις.εσεις που εχεται ξενερώσει η κλίνεται τα ματια αντι να την τιμωρείσεται για να ανακάμψει κοροϊδεύεται στην ουσια τους εαυτου σας λεγοντας εχει(πλαστικό.παντοφλα και αλλα).οταν βγηκε το πρωτο 3g-4g δεν υπήρχε ανταγωνισμός και ειχε και κατι νεο να μας δείξει.τωρα που εχει ανταγωνισμό και πολυ στενο μαλιστα τι νεο εβγαλε?

#19   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 14:26

εμενα παντα με παιδευε και ακομα δεν το εχω μαθει το itunes...μπορουσαν να το κανουν πολυ πιο απλο.τοσα χρονια μια αλλαγη της προκοπης προς την απλοποιηση του δεν εχουν κανει.καθε λιγο και λιγακι βγαινουν updates αλλα μια φορα να γινει εστω και λιγο πιο απλο δεν μπορεσαν...
και ετσι για να γελασουμε λιγο δειτε αυτο και θα καταλαβετε για τα περι φανατισμου...τους εδωσαν iphone 4s και τους ειπαν οτι ειναι το 5 δειτε τις αποψεις του κοσμου...

Τελευταία επεξεργασία από: fonikoxeris, 16/09/2012 - 14:33


#20   Psilos4S

Psilos4S

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/09/2012 - 14:32

Παιδιά καλησπέρα,
θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις και η πρώτη είναι σχετικά με το LTE δίκτυο που υποστηρίζει το iPhone 5. Κατά πόσο ανώτερο είναι (άκουσα πολύ μεγάλη διαφορά) απο το 3G, και αν θα εκπέμπουν οι υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας LTE δίκτυο;
Η δεύτερη μου ερώτηση είναι σχετικά με το Wi-Fi 5GHz που θα διαθέτει το 5άρι. Διάβασα στην επίσημη ιστοσελίδα της Apple στα τεχνικά χαρακτηριστικά του Wi-Fi του iPhone 5 2GHz-5GHz. Ενωεί οτι η εμβέλεια μπορεί να φτάσει απο 2 GHz έως τα 5 GHz;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

#21   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 16/09/2012 - 14:32

Ειναι νομικά καλυμμένη να εχει τέτοιου είδους διαφημίσεις;

#22   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 16/09/2012 - 14:42

Ειναι νομικά καλυμμένη να εχει τέτοιου είδους διαφημίσεις;

Είναι μέχρι να φάει κ άλλη μήνυση..
Μετα θα συνηθίσει...

#23   fenomeno69

fenomeno69

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 16/09/2012 - 14:42

Υπάρχουν 2 κατηγορίες τηλεφώνων... τα "κινητά τηλέφωνα" και το "iPhone"... ότι και να λένε οι fans της Samsung τα τηλεφωνάκια τους είναι τίποτα γιατί πολύ απλά δεν έχουν λειτουργικό που να μπορεί να τα υποστηρίξει!!!
Είναι σαν να μιλάμε για τα Mac vs Windows... είναι ποτέ δυνατόν να τα φτάσουν "όχι να τα πατήσουν" τα Windows τα Mac??? Ποτέ κύριοι και ξέρετε γιατί? γιατί τα Mac είναι software and hardware συμβατά μεταξύ τους... Κρατήστε λοιπόν
τα Sumsung εσείς και αφήστε εμάς τα Stupid fan boys να ξοδεύουμε τα λεφτά μας για τα Apple προϊόντα!!!
Μην βιαστεί κανείς να απαντήσει σε ότι έγραψα αρνητικά... γιατί πολύ απλά αν είσαι μυαλωμένος την διαφορά την νιώθεις στο πετσί σου!!!

Και να θυμάστε... software and hardware.... software and hardware.... software and hardware...
Αν δεν είναι απόλυτα συμβατά μεταξύ τους τίποτα δεν λειτουργεί σωστά!!! Περαστικά...!

Τελευταία επεξεργασία από: fenomeno69, 16/09/2012 - 14:46


#24   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 14:45

Υπάρχουν 2 κατηγορίες τηλεφώνων... τα "κινητά τηλέφωνα" και το "iPhone"... ότι και να λένε οι fans της Samsung τα τηλεφωνάκια τους είναι τίποτα γιατί πολύ απλά δεν έχουν λειτουργικό που να μπορεί να τα υποστηρίξει!!!
Είναι σαν να μιλάμε για τα Mac vs Windows... είναι ποτέ δυνατόν να τα φτάσουν "όχι να πατήσουν" τα Windows τα Mac??? Ποτέ κύριοι και ξέρετε γιατί? γιατί τα Mac είναι software and hardware συμβατά μεταξύ τους... Κρατηστε λοιπον
τα Sumsung εσεις και αφηστε εμας τα Stupid fan boys να ξοδευουμε τα λεφτα μας για τα Apple προιοντα!!!
Μην βιαστεί κανείς να απαντήσει σε ότι έγραψα αρνητικά... γιατί πολύ απλά αν είσαι μυαλωμένος την διαφορά την νιώθεις στο πετσί σου!!!

Και να θυμάστε... software and hardware.... software and hardware.... software and hardware...
Αν δεν είναι απόλυτα συμβατά μεταξύ τους τίποτα δεν λειτουργεί σωστά!!! Περαστικά...!

αν του χρονου σου βγαλει η apple iphone5s ολοιδιο με ενα κλικ πιο γρηγορο επεξεργαστη χωρις καμια αλλη αλλαγη οπως στο 4 και 4s τοτε δωσε παλι χωρις λογο αλλα 700 ευρω επειδη εχουν καλη συμβατοτητα software- hardware software-hardware....

#25   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 16/09/2012 - 14:47

4 με 4ς έχουν τεράστια διάφορα ..!!!
Αυτο φαίνεται και στο IOS 6.
Το 4 δεν παίρνει σχεδόν τπτ ...

#26   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 16/09/2012 - 14:48

αν του χρονου σου βγαλει η apple iphone5s ολοιδιο με ενα κλικ πιο γρηγορο επεξεργαστη χωρις καμια αλλη αλλαγη οπως στο 4 και 4s τοτε δωσε παλι χωρις λογο αλλα 700 ευρω επειδη εχουν καλη συμβατοτητα software- hardware software-hardware....

εγω εκει που τρελαίνομαι και μου την δινει περα απο την τρελη κοστολόγηση ειναι μορη μαλακο εχεις 1 χρονο για να δουλεψεις και να βγαλεις κινηταρα(ετσι μας εχεις συνηθίσει)βγαζεις τι :huh: :huh:


4 με 4ς έχουν τεράστια διάφορα ..!!!
Αυτο φαίνεται και στο IOS 6.
Το 4 δεν παίρνει σχεδόν τπτ ...


οχι επειδή δεν τα σηκώνει αλλα για marketing

Τελευταία επεξεργασία από: karpoutzidid, 16/09/2012 - 14:48


#27   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2012 - 14:50

4 με 4ς έχουν τεράστια διάφορα ..!!!
Αυτο φαίνεται και στο IOS 6.
Το 4 δεν παίρνει σχεδόν τπτ ...

εγω δεν ειδα καμια τεραστια διαφορα περαν της καποιας ταχυτητας και ισως λιγο της καμερας.κατα τα αλλα ιδιο σασι ιδιο σχεδιο ιδια οθονη....

εγω εκει που τρελαίνομαι και μου την δινει περα απο την τρελη κοστολόγηση ειναι μορη μαλακο εχεις 1 χρονο για να δουλεψεις και να βγαλεις κινηταρα(ετσι μας εχεις συνηθίσει)βγαζεις τι :huh: :huh:


4 με 4ς έχουν τεράστια διάφορα ..!!!
Αυτο φαίνεται και στο IOS 6.
Το 4 δεν παίρνει σχεδόν τπτ ...


οχι επειδή δεν τα σηκώνει αλλα για marketing

ελα μου ντε!αυτο με εξοργιζει.περιμενα κατι δυνατο κατι πρωτοποριακο οπως εποχης jobs.βολευτηκαν στα σιγουρα και δεν ρισκαρουν οπως εκανε ο μακαριτης!

#28   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 16/09/2012 - 14:51

εγω δεν ειδα καμια τεραστια διαφορα περαν της καποιας ταχυτητας και ισως λιγο της καμερας.κατα τα αλλα ιδιο σασι ιδιο σχεδιο ιδια οθονη....

γιατι όλοι μια ζωή κρίνετε την εξωτερική εμφάνιση ,!;!;

#29   fenomeno69

fenomeno69

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 16/09/2012 - 14:52

Υπαρχουν 2 κατοιγοριε

αν του χρονου σου βγαλει η apple iphone5s ολοιδιο με ενα κλικ πιο γρηγορο επεξεργαστη χωρις καμια αλλη αλλαγη οπως στο 4 και 4s τοτε δωσε παλι χωρις λογο αλλα 700 ευρω επειδη εχουν καλη συμβατοτητα software- hardware software-hardware....

Αυτό ακριβώς θα κάνω... μέσα στο μυαλό μου είσαι!!! Γιαυτό μίλησα για μυαλωμένους... πως φαίνεται ότι το κατέχεις το πράγμα όταν αμελής αυτό που λέω... Άλλωστε εμένα δεν με νοιάζει να σε πίσω ότι το iPhone είναι καλύτερο γιατί
πολύ απλά ο τυφλός δεν γιατρεύεται ποτέ!!!

Τελευταία επεξεργασία από: fenomeno69, 16/09/2012 - 14:56


#30   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 16/09/2012 - 14:53

Στραβωθηκαμεεεεεεε...Βάλτε ορθογραφο και γράψτε σεντόνια.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες