Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 35 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3694 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1831   psab

psab

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 10/10/2012 - 10:45

για να μπω λίγο εντός θέματος... Παγκοσμίως σημειώνεται έλειψη διαθεσιμότητας για iphone 5, το αποτέλεσμα είναι τα logistics της Apple να ενημερώνουν για αποστολή συσκευών μόλις 4 ημέρες πριν την παραλαβή τους. Αντίστοιχα και στην Ελλάδα έτσι θα γίνει. Δυστυχώς η cosmote (για την οποια και τυχαίνει να γνωρίζω) ενώ έχει κανει παραγγελία, είναι σε αναμονή ώστε να παραλάβουν χώρες που είχε ημερομηνία πριν της Ελλάδας.

Η επικρατέστερη ημερομηνία για εδώ ήταν 19/10 αλλα μάλλον θα πάει για αρχές Νοέμβρη!

Το χειρότερο όλων ειναι πως αν δεν έρθει το Iphone 5 η Cosmote δεν λανσάρει το LTE που ειναι και όλο το θέμα του iphone 5!



και τέλος για να κλείσω με λίγο χιούμορ...

οτι οι νάνο σιμ έχουν σχεδιασμό που γράφουν πάνω 3G ποιανού ιδέα ήταν άραγε?!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1832   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 10/10/2012 - 10:46

Nano sim δε σημαίνει απαραίτητα LTE... ;)

#1833   frank44

frank44

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/10/2012 - 10:47

Το μόνο που έχουν είναι ότι στις 19 θα κυκλοφορήσει στην Cosmote και στην Vodafone και στις 28 του μήνα wind.

Αλλά συμβόλαια και τιμές ακόμα δεν έχουν δωθεί και έτσι δεν αναφέρουν ακόμα .Ίσως φοβούνται να μην εκτεθούν τι να πω .

Εγώ πάντως που μίλησα με φίλη που έχει κατάστημα Γερμανός μου είπε για μέσα Νοέμβρη.Τί να πω, δεν ξέρω.Λέτε να έχουν κάνει συμφωνία με τη Samsung και να παίρνουν ποσοστά από "μεταγραφές" ? :lol: :D

#1834   psab

psab

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 10/10/2012 - 10:48

Nano sim δε σημαίνει απαραίτητα LTE... ;)


όλες οι νεες sim είτε nano είτε micro υποστηρίζουν LTE...

#1835   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 10/10/2012 - 10:48

ρε παιδια θυμαμαι ενα θεμα που ειχε ανοιξει καποιος που ελεγε για Νοεβρη και επεσαν ολοι να τον φανε τοτε, λετε να δικαιωθει οτυπος...ειχε καλη πληροφορηση μου φαινεται οταν ολοι εσκιζαν τα πτυχια τους για 5-12 οκτ...

#1836   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/10/2012 - 10:51

Πάντως όταν είχε πρώτο βγει το 3G δίκτυο, οι παλιές κάρτες δεν έπιαναν 3G και έπρεπε να τις αλλάξεις με άλλες ίδιου μεγέθους που έπιαναν.

Ελπίζω να έχουν κάνει την πρόβλεψη και οι nano sim που δίνουν να πιάνουν LTE και να μη χρειαστεί πάλι αλλαγή μετά από ένα μήνα...

Άσε που είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το LTE θα το χρεώνουν για χρυσάφι...

#1837   kakoskm

kakoskm

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/10/2012 - 10:51

Ο λόγος πυ δεν ξέρουν σίγουρα ειναι επειδη η apple δεν τους έχει ενημερώσει σχετικά. Για τo iPad αν θυμάσαι, απο την παρουσίαση του είχε ανακοινωθεί η ακριβής ημερομηνία που θα έρθει στην Ελλάδα. Τωρα όμως, ειναι τελείως στο φλου αφου στην παρουσίαση έλεγαν απλως σε άλλες εκατό χώρες μεχρι το Δεκέμβρη (και μέσα σε αυτες και η Ελλάδα)

Σίγουρα είναι αδύνατο για την Apple να διαθέσει το κινητό παγκοσμίως σε μια ημέρα. Γι αυτό η ίδια ξέρει καλύτερα που να δώσει προτεραιότητα στις πωλήσεις.

Εν τέλει κατάντησαν να έχουν πλάκα και οι πωλητές των καταστημάτων. Περνούσα από ένα κατάστημα το Σάββατο, και είπα να ρωτήσω αν έχουν νεότερα. Μου λέει "Όχι, δεν μας έχουν ενημερώσει ουτε για άφιξη ούτε για τιμες. Έρχεται όμως μέχρι τις 12/10 το Νote 2 και θα το έχουμε στα 649 ευρώ". Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε δηλαδή.

#1838   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/10/2012 - 10:52

ρε παιδια θυμαμαι ενα θεμα που ειχε ανοιξει καποιος που ελεγε για Νοεβρη και επεσαν ολοι να τον φανε τοτε, λετε να δικαιωθει οτυπος...ειχε καλη πληροφορηση μου φαινεται οταν ολοι εσκιζαν τα πτυχια τους για 5-12 οκτ...

Αν θυμάμαι καλά εσύ δεν ήσουν?

#1839   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 10/10/2012 - 10:54

Σίγουρα είναι αδύνατο για την Apple να διαθέσει το κινητό παγκοσμίως σε μια ημέρα. Γι αυτό η ίδια ξέρει καλύτερα που να δώσει προτεραιότητα στις πωλήσεις.

Εν τέλει κατάντησαν να έχουν πλάκα και οι πωλητές των καταστημάτων. Περνούσα από ένα κατάστημα το Σάββατο, και είπα να ρωτήσω αν έχουν νεότερα. Μου λέει "Όχι, δεν μας έχουν ενημερώσει ουτε για άφιξη ούτε για τιμες. Έρχεται όμως μέχρι τις 12/10 το Νote 2 και θα το έχουμε στα 649 ευρώ". Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε δηλαδή.

Ούτως η άλλως δεν είχαν σκοπό να το διαθέσουν σε μια μέρα το οποίο φυσικα όπως λες ειναι αδύνατο. Μπορούσαν όμως να κάνουν πιο σαφή διαχωρισμό των group διαθεσιμότητας αντι του "σε άλλες εκατο χώρες μεχρι το τέλος του χρόνου"

#1840   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 10/10/2012 - 10:54

Αν θυμάμαι καλά εσύ δεν ήσουν?


μαλλον δεν θυμασαι καλα :D

#1841   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/10/2012 - 10:55

Εμένα πάλι σε μια Vodafone γνωστού που ρώτησα μου είπε πώς πριν κάνα 10ήμερο τους είχαν πει για αυτήν την εβδομάδα αλλά πλέον δεν έχουν καμία ενημέρωση...
Πιστεύει μου είπε πώς έφτασε η ώρα το αργότερο την άλλη εβδομάδα...
Εγώ πάντως θέλω να το δω από κοντά για το χρώμα βασικά...


#1842   kakoskm

kakoskm

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/10/2012 - 10:57

Ούτως η άλλως δεν είχαν σκοπό να το διαθέσουν σε μια μέρα το οποίο φυσικα όπως λες ειναι αδύνατο. Μπορούσαν όμως να κάνουν πιο σαφή διαχωρισμό των group διαθεσιμότητας αντι του "σε άλλες εκατο χώρες μεχρι το τέλος του χρόνου"

Σωστός

#1843   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 10/10/2012 - 10:59

Εμένα πάλι σε μια Vodafone γνωστού που ρώτησα μου είπε πώς πριν κάνα 10ήμερο τους είχαν πει για αυτήν την εβδομάδα αλλά πλέον δεν έχουν καμία ενημέρωση...
Πιστεύει μου είπε πώς έφτασε η ώρα το αργότερο την άλλη εβδομάδα...
Εγώ πάντως θέλω να το δω από κοντά για το χρώμα βασικά...

μακαρι φιλε μου γιατι δεν μπορω να περιμενω

#1844   apostolispk

apostolispk

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 10/10/2012 - 11:03

Μολις μιλησα με cosmote και μου επιβεβαιωσαν οτι στα μεσα του μηνα θα κυκλοφοριση....
τιμη αγνωστη ακομα

#1845   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 10/10/2012 - 11:18

Δηλαδή αν έρθει στις 19 ή αρχές Νοεμβρίου στην Cosmote, Vodafone, wind, εγώ που θέλω να το πάρω από το public με δόσεις ποτέ να περιμένω? Καλά Χριστούγεννα? Να το βάλω κ κάτω από το δέντρο?

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)