Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 35 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3694 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   manos4ever

manos4ever

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:manosand

Δημοσίευση 27/09/2012 - 04:29

Θα παραθέσω και εγω τις γνώσεις σχετικά με τις αγορές απο εξωτερικό
Γενικά για οποιοδήποτε προϊόν της apple ισχύει ότι δεν θα έρθει στην Ελλάδα η σε κάποια άλλη χώρα σε τιμή μικρότερη απο αυτή που πουλιέται στην Αμερική .Το ίδιο ισχύει και για το iPhone . Πολυ έχουν κάποιον γνωστό η είναι στο προγράμμα τους ένα ταξίδι στην Αμερική και έτσι μπορούν να αποκτήσουν το iPhone . Αλλα τι γινεται αν δεν έχεις γνωστούς. Υπάρχει μια εταιρία που την λένε shipito.com . Η δουλειά τους είναι να παραλαμβάνουν τα πακέτα σου και να σου στέλνουν έμαιλ ότι το έλαβαν και μετα έχεις ένα πλήθος επιλογών όπως να ανοίξουν το πακέτο και να το φωτογραφισουν και αλλα. Επιλέγεις τον τροπο αποστολής και στο στέλνουν όπου θες. Σου δίνουν απο ότι θυμάμαι 3 διεύθυνσεις στην Αμερική μια στην Κίνα και δεν θυμάμαι που αλλού. Όταν είναι να στείλεις κάτι συμπλήρωνεις εσυ την αξία του προϊόντος για το τελωνείο . Με λίγα λόγια βάζεις εσυ ότι θες για να έχεις πρόβλημα στο τελωνείο . Το μόνο αρνητικό είναι ότι πρέπει να περιμένεις να γίνει το iPhone διαθέσιμο για παραγγελία στο αμερικανικό apple store χωρίς συμβόλαιο . Έχω φέρει αρκετά πράγματα πουν τα έστελναν Ελλάδα με αυτόν τον τροπο χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα με το τέλονειο .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2012 - 06:20

Θα παραθέσω και εγω τις γνώσεις σχετικά με τις αγορές απο εξωτερικό
Γενικά για οποιοδήποτε προϊόν της apple ισχύει ότι δεν θα έρθει στην Ελλάδα η σε κάποια άλλη χώρα σε τιμή μικρότερη απο αυτή που πουλιέται στην Αμερική .Το ίδιο ισχύει και για το iPhone . Πολυ έχουν κάποιον γνωστό η είναι στο προγράμμα τους ένα ταξίδι στην Αμερική και έτσι μπορούν να αποκτήσουν το iPhone . Αλλα τι γινεται αν δεν έχεις γνωστούς. Υπάρχει μια εταιρία που την λένε shipito.com . Η δουλειά τους είναι να παραλαμβάνουν τα πακέτα σου και να σου στέλνουν έμαιλ ότι το έλαβαν και μετα έχεις ένα πλήθος επιλογών όπως να ανοίξουν το πακέτο και να το φωτογραφισουν και αλλα. Επιλέγεις τον τροπο αποστολής και στο στέλνουν όπου θες. Σου δίνουν απο ότι θυμάμαι 3 διεύθυνσεις στην Αμερική μια στην Κίνα και δεν θυμάμαι που αλλού. Όταν είναι να στείλεις κάτι συμπλήρωνεις εσυ την αξία του προϊόντος για το τελωνείο . Με λίγα λόγια βάζεις εσυ ότι θες για να έχεις πρόβλημα στο τελωνείο . Το μόνο αρνητικό είναι ότι πρέπει να περιμένεις να γίνει το iPhone διαθέσιμο για παραγγελία στο αμερικανικό apple store χωρίς συμβόλαιο . Έχω φέρει αρκετά πράγματα πουν τα έστελναν Ελλάδα με αυτόν τον τροπο χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα με το τέλονειο .


Μάλλον το αντίθετο πρέπει να εννοείς.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#258   gpap3301

gpap3301

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/09/2012 - 06:53

Θα παραθέσω και εγω τις γνώσεις σχετικά με τις αγορές απο εξωτερικό
Γενικά για οποιοδήποτε προϊόν της apple ισχύει ότι δεν θα έρθει στην Ελλάδα η σε κάποια άλλη χώρα σε τιμή μικρότερη απο αυτή που πουλιέται στην Αμερική .Το ίδιο ισχύει και για το iPhone . Πολυ έχουν κάποιον γνωστό η είναι στο προγράμμα τους ένα ταξίδι στην Αμερική και έτσι μπορούν να αποκτήσουν το iPhone . Αλλα τι γινεται αν δεν έχεις γνωστούς. Υπάρχει μια εταιρία που την λένε shipito.com . Η δουλειά τους είναι να παραλαμβάνουν τα πακέτα σου και να σου στέλνουν έμαιλ ότι το έλαβαν και μετα έχεις ένα πλήθος επιλογών όπως να ανοίξουν το πακέτο και να το φωτογραφισουν και αλλα. Επιλέγεις τον τροπο αποστολής και στο στέλνουν όπου θες. Σου δίνουν απο ότι θυμάμαι 3 διεύθυνσεις στην Αμερική μια στην Κίνα και δεν θυμάμαι που αλλού. Όταν είναι να στείλεις κάτι συμπλήρωνεις εσυ την αξία του προϊόντος για το τελωνείο . Με λίγα λόγια βάζεις εσυ ότι θες για να έχεις πρόβλημα στο τελωνείο . Το μόνο αρνητικό είναι ότι πρέπει να περιμένεις να γίνει το iPhone διαθέσιμο για παραγγελία στο αμερικανικό apple store χωρίς συμβόλαιο . Έχω φέρει αρκετά πράγματα πουν τα έστελναν Ελλάδα με αυτόν τον τροπο χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα με το τέλονειο .


υπαρχουν πολλες φιλε, νοικιαζεις θυριδες που παρεχουν τετοιες υπηρεσιες...το θεμα ιναι οτι αν θα περασει τελωνειο κ θα εχει ορεξη ο τελωνης να ασχοληθει, τις περισσοτερες φορες απλα παταει μια σταμπα κ πας κ πληρωνεις 3ευρω κ εισαι οκ, αυτα με την USPS, αν επιλεξεις ιδιωτικο κουριερ, DHL,FEDEX, εχουν δικα τους τελωνεια κ κατα 99% τα περνανε ολα..οποτε εκει εχεις φορους/δασμους κλπ κλπ...
μπορεις να το ρισκαρεις με usps κ οτι γινει...η εμπειρια μου γιατι εχω αγορασει απο τσιχλες μεχρι ηλεκτρονικα κ ρουχα, οτι θα σου βαλουν 3 ευρω φορο τον οποιο τον πληρωνεις στο ταχυδρομειο που θα παραλαβεις το δεμα...οσες φορες εχουμε παραγγειλει με κουριερ, ακομα κ 2 βιβλια (ειμαι σε τραπεζα κ εχουμε 40 συνεδελφουσ στον οροφο οποτε κανουμε συνεχεια παραγγελειες για οτιδηποτε απο αμερικη κ απο παντου) τα επιασαν τελωνειο κ πληρωσε χονδρικα +30%...

#259   tzak

tzak

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 27/09/2012 - 07:43

Άντε μάγκες να έρθει....

#260   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/09/2012 - 08:27

ολοι εκραζαν και ελεγαν θα κρατησω το 4s και στις αγγελιες τα 9/10 ειναι 4s.....χαχαχα!!καλο πλακα εχει!!!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#261   gpap3301

gpap3301

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/09/2012 - 08:32

ολοι εκραζαν και ελεγαν θα κρατησω το 4s και στις αγγελιες τα 9/10 ειναι 4s.....χαχαχα!!καλο πλακα εχει!!!!


ναι χαχα, εχεις δει κ τις τιμες, 1 χρονου κινητο κ θελουν 450-480 ενω τοσο κ φθηνοτερο βρισκεις πια κουτα καινουργιο!!!! μετα τους πειραζει που καποιοι πουλανε το 5αρι 800-900 ευρω....χααχαχαχαχα

#262   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 27/09/2012 - 08:34

Είναι που είναι αποτυχία και αυτό θα ήταν το τέλος της apple !!!

#263   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 27/09/2012 - 08:41

ναι χαχα, εχεις δει κ τις τιμες, 1 χρονου κινητο κ θελουν 450-480 ενω τοσο κ φθηνοτερο βρισκεις πια κουτα καινουργιο!!!! μετα τους πειραζει που καποιοι πουλανε το 5αρι 800-900 ευρω....χααχαχαχαχα

ενταξει αλλα και καπελλο 250 ΕΥΡΩ οταν ειναι αγορασμενα 650 κατοσταρικα ειναι ψιλοκλοπη.. :blush: .μη τρελλαθουμε...

#264   gpap3301

gpap3301

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/09/2012 - 08:47

ενταξει αλλα και καπελλο 250 ΕΥΡΩ οταν ειναι αγορασμενα 650 κατοσταρικα ειναι ψιλοκλοπη.. :blush: .μη τρελλαθουμε...

οχι φιλε μου ειναι αλλο θεμα, τελειως διαφορετικο, στη μια περιπτωση εχεις κατι που ειναι παντου διαθεσιμο να αγοραστει 469 ευρω τωρα με αποδειξη σε μαγαζι κ ενας φουκαρακος βαζει το 10 μηνων δικο του 480 προς πωληση....το τι ειναι αυτο το αφηνω να το χαρακτηρισεις εσυ...

κ στην αλλη εχεις κατι το οποιο εχει ελλειψη (1μηνα προπαραγγελιες πια) κ τεραστια ζητηση (ενω τεραστια προσφορα στα 4s αντιστοιχα) οποτε λειτουργουν οι νομοι της αγορας...μπες στο ebay να δεις ποσο πουλιουνται τωρα τα 5αρια, χωρις μεταφορικα για ελλαδα κ τα λεμε...

οποιος δεν μπορει να καταλαβει την διαφορα σε οσα λεω καλυτερα να μην γραφει...φιλικα παντα ε...:-)

Τελευταία επεξεργασία από: gpap3301, 27/09/2012 - 08:48


#265   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 27/09/2012 - 08:52

οχι φιλε μου ειναι αλλο θεμα, τελειως διαφορετικο, στη μια περιπτωση εχεις κατι που ειναι παντου διαθεσιμο να αγοραστει 469 ευρω τωρα με αποδειξη σε μαγαζι κ ενας φουκαρακος βαζει το 10 μηνων δικο του 480 προς πωληση....το τι ειναι αυτο το αφηνω να το χαρακτηρισεις εσυ...

κ στην αλλη εχεις κατι το οποιο εχει ελλειψη (1μηνα προπαραγγελιες πια) κ τεραστια ζητηση (ενω τεραστια προσφορα στα 4s αντιστοιχα) οποτε λειτουργουν οι νομοι της αγορας...μπες στο ebay να δεις ποσο πουλιουνται τωρα τα 5αρια, χωρις μεταφορικα για ελλαδα κ τα λεμε...

οποιος δεν μπορει να καταλαβει την διαφορα σε οσα λεω καλυτερα να μην γραφει...φιλικα παντα ε...:-)

τη διαφορα τη καταλαβαινω απολυτα φιλε μου.ο μεν ενας ειναι "χαζος"(4s) οι δε αλλοι κερδοσκοποι.τοσο απλα...
απο την αλλη βεβαια οποιος καιγεται και εχει την ανεση (ασχετα που 6 στους 10 δεν την εχουν) καλα κανει και το αγοραζει οσο το αγοραζει.
παντα υπαρχουν θυματα στην ελευθερη αγορα!

#266   gpap3301

gpap3301

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/09/2012 - 08:58

θυματα του παθους μας ειμαστε! χαχα

#267   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 27/09/2012 - 08:59

θυματα του παθους μας ειμαστε! χαχα

συμφωνω και επαυξανω!!!! :rolleyes:

#268   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 27/09/2012 - 09:04

αυτο που ειναι εντελως τραγικο ομως ειναι να μπαινουν στη λογικη της αρπαχτης καταστηματα που υποτιθεται θελουν μια αλλη σχεση με το πελατη...
http://www.bestprice...6gb#item-prices

#269   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 27/09/2012 - 09:12

θυματα του παθους μας ειμαστε! χαχα


Μα ακριβώς αυτό !!! Τα πάθη κυβερνάνε έτσι κι αλλιώς τη ζωή ... ποτά , αλκοόλ , πορνεία... έχουν τεράστιους τζίρους ακόμα και τώρα , σ'αυτές τις εποχές...

#270   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/09/2012 - 11:34

Το θέμα είναι πως αν το πάρουμε απο Γαλλία για παράδειγμα και έχει πρόβλημα τι κάνουμε? Το πάμε εκεί που το πήραμε ή και σε ένα Γερμανό??


Για iphone αγορα απο εξωτερικο απο καταστημα της Apple ,αναλαμβανει η infoquest

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 35

0 μέλη, 35 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες