Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 35 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3694 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2911   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 15/10/2012 - 22:55

Μόνο 5000; 3 άνα κατάστημα χωρίς τις παραγγελίες απο το Internet. Ελπίζω να είναι όλα μαύρα 16αρια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2912   irakleideas

irakleideas

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2012 - 22:59

http://iguru.gr/2012/10/15/iphone-5-greece/


Μας μαμησες το βράδυ ρε φίλε..

#2913   Stelios1993

Stelios1993

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:05

εχω ΝΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ : 48 εκατομμυρια iphone 8α ειναι το πρωι διαθεσιμα ...

#2914   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:07

Εγω το βαρέθηκα όλο αυτο ειλικρινα 25 Του μηνός περιμένω το iPhone μου απο Γερμανία α στα διαλα να παει και η COSMOTE και όλοι του μου δίνει και 600MB δώρο η COSMOTE ως φοιτητής οπότε ούτε συμβόλαιο ούτε τίποτα !

#2915   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:09

εχω ΝΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ : 48 εκατομμυρια iphone 8α ειναι το πρωι διαθεσιμα ...


Στο ebw?Τι θα τα κάνουν όλα αυτά ρε Στέλιο;

Αναρτημένη εικόνα


#2916   zacharisharris

zacharisharris

    iPH Member

  • 213 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:12

Έλα ρε Mark, είπαμε ο Στέλιος είναι ο inside man.
Πες μας και αλλα...

#2917   Eggiisakias

Eggiisakias

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:13

Δουλεύω στον ΟΤΕ και όποιος θέλει με pm του δίνω πλήρη στοιχεία μου. Πολύ φοβάμαι πως πριν της δύο του Νοεμβρίου δεν θα δούμε το γαμημενο το 5αρι. 729 το 16αρι και ο Θεός βοηθός.

#2918   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:14

Εγω το βαρέθηκα όλο αυτο ειλικρινα 25 Του μηνός περιμένω το iPhone μου απο Γερμανία α στα διαλα να παει και η COSMOTE και όλοι του μου δίνει και 600MB δώρο η COSMOTE ως φοιτητής οπότε ούτε συμβόλαιο ούτε τίποτα !


Offtopic: Τα 600ΜΒ ως φοιτητής πως τα έχεις; Ρωτάω γιατί είμαι φοιτητής και έχω Cosmote...!

#2919   Stelios1993

Stelios1993

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:14

εχουν πλακα εκει περα πηγα σμρ να παρω ενα καπακι χειρηστιριου xbox 360 μ φεραν ενα καπακι στο χερι παρτο και φυγε ουτε σε συσκευασια ουτε τπτ λεω θα γινει της πουτανας αν ειναι καμια μουφια ροταω ειναι αυθεντικο κοιταει και καλα το pc και μου λεει ναι βλεπω κατι γραμματα πανω στο καπακι αραβοαλβανικα λεω θα ερθω αυριο και 8α του το σπασω μπροστα του... τελικα τσαμπα ολα ειναι ακριβως σαν το αυθεντικο και δουλευει μια χαρα...!ΝΑΙ ΤΟ ΕΒW ta fernei ola kai ta 48million

#2920   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:18

Offtopic: Τα 600ΜΒ ως φοιτητής πως τα έχεις; Ρωτάω γιατί είμαι φοιτητής και έχω Cosmote...!

Πας με το πάσο σου και την ταυτότητα σου στον Γερμανό ή σε ενα κατάστημα COSMOTE και τους λες θέλω να μου ενεργοποίησεται την προσφορά με τα 600 λεπτα και τα 600MB (πρέπει να έχεις κάνει μια ανανέωση τώρα τον Οκτώβρη των 10€ και κάθε μήνα να κανείς ανανέωση 10€ δεν σου πέρνει λεφτα απλα απαιτεί ανανέωση) και εισαι έτοιμος σου έρχεται SMS που σου λέει πήρες 600 λεπτα και μετα έρχεται άλλο που σου λέει πήρες 600MB ;)

#2921   Bluster

Bluster

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:22

Είναι αδιανόητο μια εταιρία σαν την Apple να μην έχει προβλέψει την τεράστια ζήτηση του iPhone,που κάθε καινούριο μοντέλο ξεπερνάει σε πωλήσεις όλα τα προηγούμενα μαζί.Δηλαδή γ@μώ την τρέλα μου της είναι τόσο δύσκολο να ξεκινήσει την παραγωγή 3-4 μήνες πριν την παρουσίαση ώστε να υπάρχουν εκατομμύρια κομμάτια διαθέσιμα για όλο τον κόσμο?Μ' έχει ξενερώσει πολύ η στάση της τελευταία.Μετά τον θάνατο του Steve Jobs έχει χαλάσει πολύ σε κάποια θέματα.

#2922   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:25

Πας με το πάσο σου και την ταυτότητα σου στον Γερμανό ή σε ενα κατάστημα COSMOTE και τους λες θέλω να μου ενεργοποίησεται την προσφορά με τα 600 λεπτα και τα 600MB (πρέπει να έχεις κάνει μια ανανέωση τώρα τον Οκτώβρη των 10€ και κάθε μήνα να κανείς ανανέωση 10€ δεν σου πέρνει λεφτα απλα απαιτεί ανανέωση) και εισαι έτοιμος σου έρχεται SMS που σου λέει πήρες 600 λεπτα και μετα έρχεται άλλο που σου λέει πήρες 600MB ;)

Να 'σαι καλά!!

#2923   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:29

εχουν πλακα εκει περα πηγα σμρ να παρω ενα καπακι χειρηστιριου xbox 360 μ φεραν ενα καπακι στο χερι παρτο και φυγε ουτε σε συσκευασια ουτε τπτ λεω θα γινει της πουτανας αν ειναι καμια μουφια ροταω ειναι αυθεντικο κοιταει και καλα το pc και μου λεει ναι βλεπω κατι γραμματα πανω στο καπακι αραβοαλβανικα λεω θα ερθω αυριο και 8α του το σπασω μπροστα του... τελικα τσαμπα ολα ειναι ακριβως σαν το αυθεντικο και δουλευει μια χαρα...!ΝΑΙ ΤΟ ΕΒW ta fernei ola kai ta 48million

Ωραία τακτική το ebw ρε Στέλλιο...Ωραίος.

Αναρτημένη εικόνα


#2924   djmikekat

djmikekat

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:43

Δεν εχουμε τι να πουμε εδω μεσα πλεον και λεμε οτι ναναι

....ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ....

#2925   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:45

Από το μεσημέρι μέχρι τώρα γράψατε 20 σελίδες ρε αθεόφοβοι...

Ας σχολιάσω μεταξύ αστείου και σοβαρού τα highlights...:


Άμα όντως έγινε εισαγωγή σήμερα γιατί να μη το λανσάρουν 19/10;

Γιατί προφανώς από την ημέρα που "πατάει" Ελλάδα μέχρι να διατεθεί υπάρχουν κάποιες διαδικασίες...

Άσε που άμα η Apple δεν δώσει το ΟΚ δεν μπορούν να πουλήσουν ούτε καλώδιο...


Ίσως να γίνει ότι και με το iPhone 4. To βράδυ παραλήφθησαν Ελλάδα, το επόμεο πρωι προς πώληση. :D

Με το iPhone 4 δεν έγινε καθόλου έτσι...

Μία εβδομάδα νωρίτερα ήταν γνωστό ότι κατά 90% θα διατεθεί στις 27/8/2010.

Από την Τρίτη 24/8/2010 ήταν σε όλα τα καταστήματα έτοιμο για πώληση αλλά σαν επτασφράγιστο μυστικό.

25/8/2010 βγήκε επίσημο δελτίο τύπου από Vodafone και Cosmote για τη διάθεση στις 27/8.

Στις 26/8 προς ο απόγευμα κάποιοι (2-3) κατάφεραν να το πάρουν με παρακάλια από κάποια καταστήματα και όλοι οι υπόλοιποι στις 27...


Άντε ρε παιδιά και έχω ξεμείνει με ένα desire και ενα ZTE (μην πω κάτι χειρότερο γι' αυτό). Περιμένω πως και πως. Ρε παιδιά εάν φύγουν (που θα φύγουν απευθείας) όλα της πρώτης φουρνιάς μετά τι θα γίνει? Ανά 3 εβδομάδες? Τι γινόταν σε προηγούμενα μοντέλα?

Κάθε φορά αλλάζει το σκηνικό.

Άλλες φορές αργεί η επόμενη παραλαβή, άλλες γίνεται άμεσα...

Στο iPad 3 για παράδειγμα, το πρωί της πρώτης παραλαβής είχαν μόνο άσπρα, και το βράδυ της ίδιας μέρας παρέλαβαν (ή απλά εμφάνισαν) και τα μαύρα...


Εγώ έδωσα φίλε προκαταβολή. Έχεις κανα νέο μήπως?

Καλά εσύ δεν ήσουν που ως "μάγκας" θα το έπαιρνες αύριο-μεθαύριο από το Public στη Λάρισα με σιγουριά?

Τι άλλαξε?

Και για του λόγου το αληθές:

Καλά εγώ δεν σε ανάγκασα να με πιστέψεις. Πάντως εγώ που είμαι μάγκας ξέρω οτι την άλλη εβδομάδα θα το έχω. Ενημερώνω όλους τους Λαρισαίους οτι σήμερα πήγα Public Λάρισας και είδα απο κοντά τους κωδικούς. Είναι θέμα ημερών να έρθει..




Τι 5000 κομματια ρε παιδια ποιος τα λεει αυτα? Σιγα μην ειχαν 5000 κομματια διαθεσιμα που και να τα ειχαν σιγα μη τα διναν στην Ελλαδα. Σε ολες τις χωρες αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει κανενα μεγεθος/χρωμα για τις επομενες 2 εβδομαδες.

Αυτό δε λέει απολύτως τίποτα...

Αν ήταν να καλυφθεί η ζήτηση στις χώρες όπου ήδη κυκλοφορεί πριν να το στείλει αλλού, ούτε το 2015 δε θα ερχόταν εδώ...

Ετοιμάζονται παρτίδες για παντού και προφανώς υπάρχει συγκεκριμένος προγραμματισμός για το τι πάει που από την ώρα που βγάινουν από το εργοστάσιο...


Είναι αδιανόητο μια εταιρία σαν την Apple να μην έχει προβλέψει την τεράστια ζήτηση του iPhone,που κάθε καινούριο μοντέλο ξεπερνάει σε πωλήσεις όλα τα προηγούμενα μαζί.Δηλαδή γ@μώ την τρέλα μου της είναι τόσο δύσκολο να ξεκινήσει την παραγωγή 3-4 μήνες πριν την παρουσίαση ώστε να υπάρχουν εκατομμύρια κομμάτια διαθέσιμα για όλο τον κόσμο?Μ' έχει ξενερώσει πολύ η στάση της τελευταία.Μετά τον θάνατο του Steve Jobs έχει χαλάσει πολύ σε κάποια θέματα.

Από παλιότερες συνεντεύξεις του Steve που αναφέρεις, μαθαίνουμε ότι η ανάπτυξη του κινητού ξεκινάει το πολύ 9-10 μήνες πριν την κυκλοφορία του.

Οπότε είναι φύση αδύνατο να ξεκινήσει την παραγωγή 3-4 μήνες πριν τη διάθεση...

Άσε που τότε θα έλεγαν κάποιοι σαν και εσένα "Καλά γιατί δε δίνει όσα έχει και να δώσει τα υπόλοιπα μετά?"

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 15/10/2012 - 23:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 20 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1), Google (1)