Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 35 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3694 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3421   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/10/2012 - 22:09

δηλαδη αμα δεν μας πιασουν τον κωλο οι βοντα,κοτε και ουιντ θα μας χουφτωσουν οι μεταφορικες απο εξωτερικο...τι νοημα εχει απο εξωτερικο οταν κοστιζει 79ευρω....μαγκες το καλυτερο σεναριο ειναι απο εξωτερικο χωρις μεταφορικα(δηλαδη απο γνωστο,συγγενη)...αλλιως ας ενισχυσουμε την ελληνικη αγορα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3422   XrysaSyros

XrysaSyros

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Samsung Galaxy Note 2

Δημοσίευση 17/10/2012 - 22:17

δηλαδη αμα δεν μας πιασουν τον κωλο οι βοντα,κοτε και ουιντ θα μας χουφτωσουν οι μεταφορικες απο εξωτερικο...τι νοημα εχει απο εξωτερικο οταν κοστιζει 79ευρω....μαγκες το καλυτερο σεναριο ειναι απο εξωτερικο χωρις μεταφορικα(δηλαδη απο γνωστο,συγγενη)...αλλιως ας ενισχυσουμε την ελληνικη αγορα...

Στα λογια μου ερχεσαι!!! Εκτος αν θες ντοματες!!! Εκει θα μαλωσουμε!

#3423   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 17/10/2012 - 22:30

Παιδιά δεν ειναι μονο το 'καπελο' των 40, 60, 80, ευρω παραπάνω που μας τα πουλανε στην Ελλάδα, είναι οπως ειπαν και αλλα μελη εδω μεσα, η αγοραστική συνείδηση που θα έπρεπε να εχουμε σαν καταναλωτές!

Δεν μπορει δλδ η Γαλλια να το εχει 679€ (16gb), με κατώτατο μισθό 1.100€, και στην Ελλάδα με 586€ κατ/τος να το έχουν 739€!!

Οσο ειδος πολυτέλειας και να ειναι, ε απλα δεν γίνεται ρε παιδια. Μην τρελαθουμε! Δεν ειμαστε Ελβετία! Χωρα κατω απο χρεοκοπία ειμαστε, με πολλούς απο εμας να βρισκόμαστε σε δύσκολη οικονομική κατάσταση, και αλλοι συνάνθρωποι μας σε χείριστη!

Μην γινόμαστε άπληστοι και αχάριστοι! Εστω και αν ορισμένοι εχουν την τυχη να είναι απο τους προνομιούχους, μην το φωνάζετε! Σκεφτείτε οτι απλος ο γειτονας σας ισως να μην έχει να πληρώσει το ενοίκιο, οι τις πανες του μωρού του για παράδειγμα!

Ενα τηλέφωνο ειναι, μην τα ισοπεδώνουμε ολα....!!

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 17/10/2012 - 22:32

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#3424   djdog

djdog

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 17/10/2012 - 22:33

Να ξεκαθαρισω οτι δε δουλευω στο ebw,αλλα επειδη εχω αγορασει αρκετα πραγματα απο εκει,θα ηθελα να σας διαβεβαιωσω οτι προκειται για μια αξιοπιστη και σοβαρη επιχειρηση.
Τωρα,οσον αφορα τη τιμη που πουλαει (ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΟ ΦΕΡΕΙ),ειναι απολυτα φυσιολογικη.ΠΑΝΤΑ πουλουσε τα iphone και τα ipad φτηνοτερα απο τα μεγαλα μαγαζια και τους premium resellers της Apple.
ΟΜΩΣ,η ενσταση μου ειναι στο ΠΟΤΕ θα το φερει...
Προσωπικα πιστευω,πως δεν υπαρχει περιπτωση ουτε 1 στο εκατομμυριο να το φερει πριν απο τους αλλους.Στη καλυτερη περιπτωση μιλαμε για 1-2 εβδομαδες μετα.
Αν και επειδη η αγορα δεν εχει ομαλοποιηθει ακομα ωστε να εξυπηρετειται η ζητηση,προβλεπω απο αρχες Δεκεμβρη μεχρι "Καλα Χριστουγεννα"...
Και βεβαια τοτε θα υπαρχει διαθεσιμο σε αναλογες τιμες και απο αλλα "Σκρουτζομαγαζα"...

@iLuxus
Ελα μαζι μου ενα ταξιδακι Ασια και συγκεκριμενα Ταυλανδη,να δεις πως εχει εκει η κατασταση...Το iphone κοστιζει οσο 3-4 βασικους μισθους αλλα παρ' ολα αυτα εχει τη δευτερη θεση σε ολες τις Ασιατικες χωρες σε πωλησεις iphone ανα κατοικο...Οσο και να σου φαινεται "κουφο",iphone εχουν περισσοτεροι ταυλανδοι απο οτι γιαπωνεζοι (που εχουν 10 φορες πιο μεγαλο βασικο μισθο)..

Τελευταία επεξεργασία από: djdog, 17/10/2012 - 22:38


#3425   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 17/10/2012 - 22:38

Παιδια σας εχω μια πολυ δυνατη ενημερωση για να γουσταρετε..μου ειπε μια πολυ αξιοπιστη πηγη cosmote μολις τωρα...Σαββατο 20 Οκτωβριου θα το εχει και απο δευτερα ξεκιναει η πωληση..τιμη ακομα ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ η cosmote οποτε μην πανικοβαλεστε (απο τωρα) ....Α και vodafone 5 Νοεμβριου... ΑΥΤΑ !

Γινεται να εχεις δικιο και Δευτερα να κοιμηθει ο Θεος και να κυκλοφορησει το τηλεφωνακι??? Εχω αρχισει και βλεπω στον υπνο μου οτι παω να το παραλαβω αλλα πριν φτασω ταμειο ξυπναω...εχω καει :)

#3426   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/10/2012 - 22:49

Παιδιά δεν ειναι μονο το 'καπελο' των 40, 60, 80, ευρω παραπάνω που μας τα πουλανε στην Ελλάδα, είναι οπως ειπαν και αλλα μελη εδω μεσα, η αγοραστική συνείδηση που θα έπρεπε να εχουμε σαν καταναλωτές!

Δεν μπορει δλδ η Γαλλια να το εχει 679€ (16gb), με κατώτατο μισθό 1.100€, και στην Ελλάδα με 586€ κατ/τος να το έχουν 739€!!

Οσο ειδος πολυτέλειας και να ειναι, ε απλα δεν γίνεται ρε παιδια. Μην τρελαθουμε! Δεν ειμαστε Ελβετία! Χωρα κατω απο χρεοκοπία ειμαστε, με πολλούς απο εμας να βρισκόμαστε σε δύσκολη οικονομική κατάσταση, και αλλοι συνάνθρωποι μας σε χείριστη!

Μην γινόμαστε άπληστοι και αχάριστοι! Εστω και αν ορισμένοι εχουν την τυχη να είναι απο τους προνομιούχους, μην το φωνάζετε! Σκεφτείτε οτι απλος ο γειτονας σας ισως να μην έχει να πληρώσει το ενοίκιο, οι τις πανες του μωρού του για παράδειγμα!

Ενα τηλέφωνο ειναι, μην τα ισοπεδώνουμε ολα....!!

ίσως το πιο ουσιαστικό μνμ σ αυτο το ρημαδο τοπικ των 173 σελίδων...απλα RESPECT

#3427   gotigreco

gotigreco

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/10/2012 - 22:49

Γινεται να εχεις δικιο και Δευτερα να κοιμηθει ο Θεος και να κυκλοφορησει το τηλεφωνακι :huh: Εχω αρχισει και βλεπω στον υπνο μου οτι παω να το παραλαβω αλλα πριν φτασω ταμειο ξυπναω...εχω καει :)

είδες την τιμή και ξύπνησες?

#3428   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/10/2012 - 22:52

Παιδιά δεν ειναι μονο το 'καπελο' των 40, 60, 80, ευρω παραπάνω που μας τα πουλανε στην Ελλάδα, είναι οπως ειπαν και αλλα μελη εδω μεσα, η αγοραστική συνείδηση που θα έπρεπε να εχουμε σαν καταναλωτές!

Δεν μπορει δλδ η Γαλλια να το εχει 679€ (16gb), με κατώτατο μισθό 1.100€, και στην Ελλάδα με 586€ κατ/τος να το έχουν 739€!!

Οσο ειδος πολυτέλειας και να ειναι, ε απλα δεν γίνεται ρε παιδια. Μην τρελαθουμε! Δεν ειμαστε Ελβετία! Χωρα κατω απο χρεοκοπία ειμαστε, με πολλούς απο εμας να βρισκόμαστε σε δύσκολη οικονομική κατάσταση, και αλλοι συνάνθρωποι μας σε χείριστη!

Μην γινόμαστε άπληστοι και αχάριστοι! Εστω και αν ορισμένοι εχουν την τυχη να είναι απο τους προνομιούχους, μην το φωνάζετε! Σκεφτείτε οτι απλος ο γειτονας σας ισως να μην έχει να πληρώσει το ενοίκιο, οι τις πανες του μωρού του για παράδειγμα!

Ενα τηλέφωνο ειναι, μην τα ισοπεδώνουμε ολα....!!

ΜΠΡΑΒΟ ρε φιλε :)

#3429   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 17/10/2012 - 22:52

είδες την τιμή και ξύπνησες?

Χαχα!! Ειχα πολλα λεφτα λεει και δεν με νοιαζε....

#3430   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 17/10/2012 - 22:55

@iLuxus
Ελα μαζι μου ενα ταξιδακι Ασια και συγκεκριμενα Ταυλανδη,να δεις πως εχει εκει η κατασταση...Το iphone κοστιζει οσο 3-4 βασικους μισθους αλλα παρ' ολα αυτα εχει τη δευτερη θεση σε ολες τις Ασιατικες χωρες σε πωλησεις iphone ανα κατοικο...Οσο και να σου φαινεται "κουφο",iphone εχουν περισσοτεροι ταυλανδοι απο οτι γιαπωνεζοι (που εχουν 10 φορες πιο μεγαλο βασικο μισθο)..


Μα αυτο δεν μου λεει κατι φιλε μου!

Και περισσότερες Μερσεντές σε σχέση με τον μέσο Έλληνα, τις εχουν οι γύφτοι! Τι να λεει;; Δείχνει ποιότητα ζωής; κουλτούρα; οικονομική άνεση; ....

... Όχι, ίσα ισα το αντίθετο!Το ναρκωτικό των φτωχών λαών πλεον λεγεται υπερκαταναλωτισμός, και μας κρατανε και μας πανε βολτα από τα 'τέτοια' μας. Και δεν θα ξεχρεώσουμε ποτέ, ακομα και αν μας τα χάριζαν τα δανεια αυριο κιόλας! Γιατι αυτο που κανει την διαφορα ειναι η μόρφωση, και η πολιτισμική κουλτούρα που εχει αναπτυξει ο καθε λαος, και αυτή δυστηχως μας την ναρκώσανε με τα καθε iPhone, και Porsche Cayenne, που οδήγησε τους Έλληνες στην απόγνωση, και εν συνεχεία την Ελλάδα στην χρεοκοπία, μιας που ως γνωστό αλληλοσυνδεονται μεταξύ τους.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#3431   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 17/10/2012 - 23:11

Παιδιά δεν ειναι μονο το 'καπελο' των 40, 60, 80, ευρω παραπάνω που μας τα πουλανε στην Ελλάδα, είναι οπως ειπαν και αλλα μελη εδω μεσα, η αγοραστική συνείδηση που θα έπρεπε να εχουμε σαν καταναλωτές!

Δεν μπορει δλδ η Γαλλια να το εχει 679€ (16gb), με κατώτατο μισθό 1.100€, και στην Ελλάδα με 586€ κατ/τος να το έχουν 739€!!

Οσο ειδος πολυτέλειας και να ειναι, ε απλα δεν γίνεται ρε παιδια. Μην τρελαθουμε! Δεν ειμαστε Ελβετία! Χωρα κατω απο χρεοκοπία ειμαστε, με πολλούς απο εμας να βρισκόμαστε σε δύσκολη οικονομική κατάσταση, και αλλοι συνάνθρωποι μας σε χείριστη!

Μην γινόμαστε άπληστοι και αχάριστοι! Εστω και αν ορισμένοι εχουν την τυχη να είναι απο τους προνομιούχους, μην το φωνάζετε! Σκεφτείτε οτι απλος ο γειτονας σας ισως να μην έχει να πληρώσει το ενοίκιο, οι τις πανες του μωρού του για παράδειγμα!

Ενα τηλέφωνο ειναι, μην τα ισοπεδώνουμε ολα....!!

μίλησα με Κωτσόβολο σήμερα πρωί, μου είπαν ότι το 5αρι το περιμένουν από τις 15/10, έχει καθυστερήσει αλλά μέσα στο μήνα θα το έχουν σίγουρα και όσο για την τιμή:....... το 16αρι...... 699€, ούτε καν 700€ , τσάμπααααααααααααααααααα!!!!!!

#3432   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 17/10/2012 - 23:15

Δωσε και σε μενα μπαρμπα δλδ!

Ουτε δυο μισθοί δεν ειναι!! (...βάση κατω/του) B)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 17/10/2012 - 23:22

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#3433   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/10/2012 - 23:18

Καλά tragic! 739;

Ελεος ρε παιδια...

#3434   gpjuniorgr

gpjuniorgr

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2012 - 23:26

εμενα απο vodafone μου ειπαν 719. οτι να ναι δηλαδη. νομιζω οτι το γεγονος οτι δεν υπαρχει συγκλιση ουτε στις τιμες που ακουγονται φανερωνει οτι αργει ακομα να ερθει.

#3435   elekas

elekas

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/10/2012 - 23:28

Καλά ρε παιδιά οι περισσότεροι εδώ μέσα λέγατε ότι αφού είχε Ιταλία το 16αρι 729€ ,σε αυτή περίπου την τιμή θα ερχόταν και εδώ. Τωρα πως πεσατε απο τα σύννεφα απότομα δηλ; Και νιώθεις καλά να δώσεις 679€ να το πάρεις ( πάνω απο το βασικό μισθό) αλλα στα 50€ παραπάνω ειναι κοροϊδία ; Δηλαδή το 50αρικο κάνει την διάφορα! Μήπως κοροϊδευόμαστε εδώ μέσα ;

Τελευταία επεξεργασία από: elekas, 17/10/2012 - 23:30


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες