Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 35 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3694 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#676   mimis82

mimis82

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 01/10/2012 - 21:40

Κανείς ?


Δεν νομίζω να σε συμφέρει θα κάνει κανα 670 ευρώ το κινητό κανα 50 άρι η μεταφορά και πρέπει να αγοράσεις και ελληνικό φορτιστή άλλα 50 ευρώ, οπότε χ$σε μέσα...........
(Τους υπολογισμούς τους έκανα μπακάλικα) :blush: :blush: :excl:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#677   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 01/10/2012 - 22:50

Εγώ περιμένω να βγει και επίσημα οι τιμες στην Ελλάδα για να πάω να πάρω το Galaxy s3, δεν λεω iphone δεν είναι, αλλά όχι και 750 ευρώ είπαμε, τα έχω τα λεφτά να τα δώσω, αλλά μην μας περνάνε και για χαζούς,,

#678   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/10/2012 - 22:53

Ρε παιδια αν δεν κάνω λάθος το ebw δίνει δέσμευση τιμής 679€ (δλδ και παραπάνων να κοστίζει, 679 € θα πληρώσεις). Τουλάχιστον ένα φιλαράκι που έκανε προπαραγγελία έτσι μου είπε.

#679   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2012 - 23:06

Ερωτηση και μεγααααλο προβλημα....! ΒΟΗΘΕΙΑ τα φωτα σας, παρηγγειλα απο αππλε στορ γερμανιας διευθηνση παραδοσης φυσικα γερμανια πληρωμη με πιστωτικη δικη μου ελληνικη eurobank... Πηρα τηλ μολις στην εξυπηρετηση για κατι μεταφορες χρηματων και λεω δεν ρωτας και για την δεσμευση απο την apple... Και ΝΤΟΙΝ μου λεει ναι υπηρχε αιτημα ναι τα δεσμευσανε αλλα μετα ακυρωθηκε λεει και δεν υπαρχει καμια δεσμευση χρηματων πλεων! Στον λογαριασμο μου στην apple order status λεει οτι ελεγε και απο την πρωτη στιγμη της παραγγελιας μου, λεει αυτο Processing Items Available to ship:  2 - 3 Weeks Delivers  04 Oct, 2012 - 09 Oct, 2012
...... Ελα τωρα να μου εξηγησετε ΤΙ σκατα γινετε;


δεν υπαρχει θεμα με την πιστωτικη σου και μενα ελληνικη ηταν κ την δεχτηκαν στο Γερμανικο online Apple Store.αφου σου λεει processing δεν υπαρχει προβλημα προς το παρον. αν σου ακυρωσουν θα γραφει canceled. ολα ειναι πιθανα

#680   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2012 - 23:29

Στείλε mail να δεις τι γίνεται.....δεν νομίζω να ακυρώθηκε πάντως...δεν θα σου στέλνανε κανένα mail, να σου πούνε ακυρώθηκε για τον τάδε λόγο?

#681   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 02/10/2012 - 00:07

Οχι κανενα mail και τιποτα στην σελιδα στην apple ακομα λεει Processing Items  Available to ship:  2 - 3 Weeks Delivers  04 Oct, 2012 - 09 Oct, 2012 καμια αλλαγη σε τιποτα και κανενα νεο απο την apple what so ever...! Μονο απο την eurobank πως ειχε γινει δεσμευση αλλα μαλλον ακυρωθηκε αυτη η δεσμευση...? Mail να στειλω που...? οτι και να εψαξα μου λεει να παρω τηλ καμια διευθησνη για email

#682   marcus0

marcus0

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/10/2012 - 00:53

Οχι κανενα mail και τιποτα στην σελιδα στην apple ακομα λεει Processing Items Available to ship: 2 - 3 Weeks Delivers 04 Oct, 2012 - 09 Oct, 2012 καμια αλλαγη σε τιποτα και κανενα νεο απο την apple what so ever...! Μονο απο την eurobank πως ειχε γινει δεσμευση αλλα μαλλον ακυρωθηκε αυτη η δεσμευση...? Mail να στειλω που...? οτι και να εψαξα μου λεει να παρω τηλ καμια διευθησνη για email


Κάποιες εταιρίες χρεώνουν την πιστωτική την μέρα που γίνεται η αποστολή των προϊόντων, απλά κάνουν πρώτα δέσμευση και αποδέσμευση των χρημάτων τη στιγμή της παραγγελίας για να επιβεβαιώσουν ότι δεν θα υπάρξει πρόβλημα με τη συναλλαγή (= δεν είναι λάθος τα στοιχεία της κάρτας/κλπ). Για παράδειγμα, από την Αμερικανική Barnes & Noble :

Are there any differences in paying with a credit card versus a debit card?
Αναρτημένη εικόνα
The main difference is that most credit card companies first authorize a customer's card when an order is placed, then actually charge the account when the item is provided -- in our case, at the time we ship your order.


(από http://www.barnesand...2.asp?pid=26974 )

Πιστεύω κάτι τέτοιο ισχύει και στην περίπτωση σου.

Τελευταία επεξεργασία από: marcus0, 02/10/2012 - 00:55


#683   SkyFire7

SkyFire7

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/10/2012 - 01:31

Να υποθέσω ότι αφού δεν εχει ανακοινωθεί τίποτα για 5 Οκτωβρίου λογικά δεν θα το δουμε τότε. Πάμε για 10 Οκτωβρίου;

#684   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 02/10/2012 - 02:35

Λογικα ναι

#685   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2012 - 09:47

Κάποιες εταιρίες χρεώνουν την πιστωτική την μέρα που γίνεται η αποστολή των προϊόντων, απλά κάνουν πρώτα δέσμευση και αποδέσμευση των χρημάτων τη στιγμή της παραγγελίας για να επιβεβαιώσουν ότι δεν θα υπάρξει πρόβλημα με τη συναλλαγή (= δεν είναι λάθος τα στοιχεία της κάρτας/κλπ). Για παράδειγμα, από την Αμερικανική Barnes & Noble :



(από http://www.barnesand...2.asp?pid=26974 )

Πιστεύω κάτι τέτοιο ισχύει και στην περίπτωση σου.

+1

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#686   frank44

frank44

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/10/2012 - 09:56

Χαιρετώ όλη τη μεγάλη παρέα.
Ήθελα να ρωτήσω το εξής: είμαι συνδρομητής vodafone αλλά κατά πάσα πιθανότητα το καινούργιο μου μηλόφωνο θα το πάρω από cosmote.Για να μπορώ να το "χρησιμοποιώ" στο δίκτυο της vodafone θα πρέπει να κάνω χειροκίνητα τισ απαραίτητες ρυθμίσεις ή να πάρω τηλέφωνο τον πάροχο και να να τις κάνει αυτός αυτόματα.Επίσης είναι κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

#687   macgalileo

macgalileo

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2012 - 09:58

Οριστικό 19/10... Ακυρο το 05/10

#688   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/10/2012 - 10:00

Οριστικό 19/10... Ακυρο το 05/10


wow, super!!! τιμουλες μαθαμε??????????

#689   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/10/2012 - 10:01

Οριστικό 19/10... Ακυρο το 05/10

πηγη???

#690   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 02/10/2012 - 10:17

Κάποιες εταιρίες χρεώνουν την πιστωτική την μέρα που γίνεται η αποστολή των προϊόντων, απλά κάνουν πρώτα δέσμευση και αποδέσμευση των χρημάτων τη στιγμή της παραγγελίας για να επιβεβαιώσουν ότι δεν θα υπάρξει πρόβλημα με τη συναλλαγή (= δεν είναι λάθος τα στοιχεία της κάρτας/κλπ). Για παράδειγμα, από την Αμερικανική Barnes & Noble :



(από http://www.barnesand...2.asp?pid=26974 )

Πιστεύω κάτι τέτοιο ισχύει και στην περίπτωση σου.

Αντε γιατι στην τηλεφωνικη υποστιριξη της γερμανιας δεν μπορω να παρω απο ελλαδα δεν μου δινει γραμμη, μαιλ δεν βρησκω για online order support και γενικως ειμαι στα χαμενα και δεν ξερω ΤΙ γινετε....! Μακαρι να ισχυει αυτο που λες ρε φιλε! Παντως η παραγγελεια μου ισχυει ακομα οσο αφορα το site της apple και κανενα mail καμια πληροφορια εκ μερους της apple για order cancelled η τιποτα τετοιο...! Οποτε....????? δεν ξερω τιποτα
Παντως στην eurobank μου ειπανε οως δεσμευτικαν και μετα το ακυρωσαν δηλαδη τα αποδεσμευσανε....!

Τελευταία επεξεργασία από: pontiaras, 02/10/2012 - 10:18


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 44

0 μέλη, 44 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες