Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 35 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3694 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1096   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/10/2012 - 23:42

Μα αν το κερδος καποιου που θα κανει συμβολαιο ειναι μονο 50 ευρω και να μεγαλωσει και το παγιο του δεν εχει λογο να κανει συμβολαιο, Αγοραζει σκετη συσκευη με 700 και βαζει την εκπτωση τις επιδοτησης στο παγιο του.

ναι...ολος ο κοσμος εχει 700 ευρω να τα ριξει μπροστα να παρει τη συσκευη..και οχι να βαλει "δοσεις"-μηνιαια παγια :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1097   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 03/10/2012 - 23:45

ναι...ολος ο κοσμος εχει 700 ευρω να τα ριξει μπροστα να παρει τη συσκευη..και οχι να βαλει "δοσεις"-μηνιαια παγια :)

και γιατι λοιπον να μην το παρει καποιος με δοσεις;

#1098   elekas

elekas

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/10/2012 - 23:46

ναι...ολος ο κοσμος εχει 700 ευρω να τα ριξει μπροστα να παρει τη συσκευη..και οχι να βαλει "δοσεις"-μηνιαια παγια :)


Α καλα δεν υπαρχει συνεννοηση...δηλ δεν εχει 700 αλλα εχει 650 για να την παρει και να κανει συμβολαιο για γλυτωσει τα 50 ευρω ? Ας το παρει με σκετες δοσεις τοτε και ας βαλει την εκπτωση στο παγιο του. Οκ τεσπα ο καθενας εχει δικο του marketing μαλλον...αε περιμενουμε τι θα επιλεξουν οι εταιριες.

Τελευταία επεξεργασία από: elekas, 03/10/2012 - 23:47


#1099   konstantinlv

konstantinlv

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/10/2012 - 23:48

Δηλαδή για να καταλάβω πχ το Carrefour πρέπει να είναι πιο ακριβό από το μαγαζάκι της γειτονιάς γιατί έχει πολλά έξοδα; Ολα τα μεγαλα καταστηματα ( jumbo , Carrefour, lidl, κτλ) εχουν χαμηλοτερες τιμες στα προιοντα λογο υψηλων εκπτωσεων που παιρνουν απο εταιριες επειδη κανουν υψηλο τζιρο. (Η μήπως η θεωρία σου είναι μόνο για ηλεκτομαγαζα; Να σε ενημερώσω λοιπόν επειδή ξερω άπο κατάστημα κινητών αφού κολλητός μου φίλος είχε ότι αυτά είναι παραεισαγωγης... Χωρίς αυτό να είναι κακό απλά δεν το πας σε όλα τα μαγαζιά για service.


οσο μεγαλυτερη η εταιρια τοσο μικροτερο το κοστος..Οικονομιες κλιμακας..

#1100   elekas

elekas

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/10/2012 - 23:48

οσο μεγαλυτερη η εταιρια τοσο μικροτερο το κοστος..Οικονομιες κλιμακας..


Το ιδιο πραγμα λεω κι εγω !!!

#1101   Panosdj

Panosdj

    iPH User

  • PipPip
  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/10/2012 - 23:49

Λολ?

http://lmgtfy.com/?q...ο στα 400ευρωωω

#1102   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/10/2012 - 23:49

Αυτο λεω και γω..απλα φετος ισως οι δοσεις-παγια ειναι πιο τσουχτερες και οι επιδοτησεις και αυτες θα ειναι κουτσουρεμενες

#1103   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/10/2012 - 23:50

Αυτο λεω και γω..απλα φετος ισως οι δοσεις-παγια ειναι πιο τσουχτερες και οι επιδοτησεις και αυτες θα ειναι κουτσουρεμενες


Κάποιος που θα κάνει νέα σύνδεση δεν τον συμφέρει καθόλου να πάρει τις τωρινές επιδοτήσεις τουλάχιστον. Προτιμότερο είναι να βάλει την επιδότηση σαν έκπτωση παγιου και να βάλει σε ατοκες δόσεις 5-6 το iPhone. (με την προυποθεση ότι έχει )

#1104   konstantinlv

konstantinlv

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/10/2012 - 23:54

Το ιδιο πραγμα λεω κι εγω !!!


οχι σωστα, ειπες απλα καποιος ειπε οτι οσο μικροτερο το καταστημα τοτε προφανως και φθηνοτερο..ακριβως το αντιθετο,,

#1105   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/10/2012 - 23:58

Κάποιος που θα κάνει νέα σύνδεση δεν τον συμφέρει καθόλου να πάρει τις τωρινές επιδοτήσεις τουλάχιστον. Προτιμότερο είναι να βάλει την επιδότηση σαν έκπτωση παγιου και να βάλει σε ατοκες δόσεις 5-6 το iPhone. (με την προυποθεση ότι έχει )

Κάποιος που θα κάνει νέα σύνδεση δεν τον συμφέρει καθόλου να πάρει τις τωρινές επιδοτήσεις τουλάχιστον. Προτιμότερο είναι να βάλει την επιδότηση σαν έκπτωση παγιου και να βάλει σε ατοκες δόσεις 5-6 το iPhone. (με την προυποθεση ότι έχει )

ποια ειναι η τιμη αυτη τη στγμη να αγορασεις ενα 4ς σκετο και ποια η τιμη να το παρεις με νεα συνδεση?

#1106   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 04/10/2012 - 00:00

παιδια πλατιαζουμε χωρις λογο τωρα. το θεμα μας ειναι οι προπαραγγελιες για το 5.

#1107   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 04/10/2012 - 00:00

ποια ειναι η τιμη αυτη τη στγμη να αγορασεις ενα 4ς σκετο και ποια η τιμη να το παρεις με νεα συνδεση?


Να πάρεις σκέτο iPhone 4s 16gb κοστίζει 669
Αν το πάρεις με σύνδεση στο unlimited 60 που είναι πολύ μεγάλο πάγιο που μαζί με τον φόρο βγαίνει 70 ευρω!!! και σε 24-μηνο συμβόλαιο κι όλας.. η συνολική΄επιδότηση είναι το αστείο ποσό των 150 ευρώ!! Καταλαβαίνεις για τι αστεία πράγματα μιλάμε..



#1108   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/10/2012 - 00:01

Καποιος σε καποιο προηγουμενο ποστ εγραψε για παραεισαγωγη..Το πλαισιο κανει παραεισαγωγη πχ φερνει πολλα νοκια απο ηνωμενα αραβικα εμιρατα..Και πολλες φορες εχουν θεμα με το service η στις αναβαθμησεις τον συσκευων.Οσο για 5 το βλεπω τελος του μηνα με αρχες νοεμβρη,οσο η τιμη θα ειναι ανεβασμενη ειπαμε για καποιους λογου φπα.Αυτη την στιγμη ξερω ειναι καποιο καταστημα στην Αθηνα που εχει iphone απο Αγγλια αλλα τα πουλαει πανακριβα τα 16αρια..Εγω εχω κανει προπαραγγελια απο Αγγλια απο της 14/9 50λεπτα οπου ανοιξαν οι παραγγελιες και ειμαι στην ημερομηνια 2/10 - 8/10 δηλαδη αυτες τις μερες.Συσκευες δεν υπαρχουν σε πολλες χωρες της ευρωπης και θα εχει η Ελλαδα 5/10 - 19/10 ;Απιθανο μου ακουγεται.Τι γνωμη μου λεω... Μακαρι να ερθει νωρις και να το παρουν ολοι αυτοι που το θελουν να το αποκτησουν

#1109   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 04/10/2012 - 00:05

Καποιος σε καποιο προηγουμενο ποστ εγραψε για παραεισαγωγη..Το πλαισιο κανει παραεισαγωγη πχ φερνει πολλα νοκια απο ηνωμενα αραβικα εμιρατα..Και πολλες φορες εχουν θεμα με το service η στις αναβαθμησεις τον συσκευων.Οσο για 5 το βλεπω τελος του μηνα με αρχες νοεμβρη,οσο η τιμη θα ειναι ανεβασμενη ειπαμε για καποιους λογου φπα.Αυτη την στιγμη ξερω ειναι καποιο καταστημα στην Αθηνα που εχει iphone απο Αγγλια αλλα τα πουλαει πανακριβα τα 16αρια..Εγω εχω κανει προπαραγγελια απο Αγγλια απο της 14/9 50λεπτα οπου ανοιξαν οι παραγγελιες και ειμαι στην ημερομηνια 2/10 - 8/10 δηλαδη αυτες τις μερες.Συσκευες δεν υπαρχουν σε πολλες χωρες της ευρωπης και θα εχει η Ελλαδα 5/10 - 19/10 ;Απιθανο μου ακουγεται.Τι γνωμη μου λεω... Μακαρι να ερθει νωρις και να το παρουν ολοι αυτοι που το θελουν να το αποκτησουν

στις 5/10 ναι αποκλειεται να το εχουμε εδω. στις 19 ομως ειναι πιο πιθανο, αφου θα ερθουν νεες παρτιδες.

#1110   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/10/2012 - 00:08

Να πάρεις σκέτο iPhone 4s 16gb κοστίζει 669
Αν το πάρεις με σύνδεση στο unlimited 60 που είναι πολύ μεγάλο πάγιο που μαζί με τον φόρο βγαίνει 70 ευρω!!! και σε 24-μηνο συμβόλαιο κι όλας.. η συνολική΄επιδότηση είναι το αστείο ποσό των 150 ευρώ!! Καταλαβαίνεις για τι αστεία πράγματα μιλάμε..

δεν ειναι μονο τα 150 ευρω που οντως ειναι μικρο ως ποσο..ειναι και ο εξασφαλισμενος χρονος ομιλιας μνμ κ.τ.λ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες