Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 35 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3694 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1531   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/10/2012 - 10:07

Μα πως γινεται να ζητανε προκαταβολη απο την στιγμη που δεν ξερουμε την τιμη του 5,και το ποτε θα το εχουν..ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!!!!!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1532   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/10/2012 - 10:17

Μα πως γινεται να ζητανε προκαταβολη απο την στιγμη που δεν ξερουμε την τιμη του 5,και το ποτε θα το εχουν..ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!!!!!!!!!


Το ποτε το ξερουν αλλα προφανως ή δεν ξερουν την ημερα ακριβως ή δεν μπορουν να το πουνε. Ξερουμε για το 2ερο 15νθημερο του Οκτωβρη. Τιμη δεν ξερουμε οντως ακριβως.. Αλλα αφησαν υπονοουμενα οτι θα εχουμε την τομη της Ιταλιας.

Φίλε μου δεν είναι έτσι. Εσύ θα τους ακουμπήσεις τα ζεστά σου χρήματα για όταν έρθει...Αυτοί έως τότε μπορούν να καλύψουν διάφορες τρύπες τους, μπορούν να τα βάλουν κλειστά σε λογαριασμό και να βγάλουν επίσης και μετά απλά να στα γυρίσουν.

Δώστε μου κι εμένα αν είναι ομαδικά από το Forum 50.000 για 10 μέρες και θα σας τα γυρίσω όταν είναι. Μέχρι τότε θα έχω βγάλει το κατιτίς μου....


Ισχυει αυτο που λες. Ειναι σαν να τους δανειζεις χρηματα.. Αλλα γι αυτο και η προκαταβολη γινεται μονο σε κοντινες ημερομηνιες. Απο τη στιγμη που το περιμενουμε μεσα σε 2 βδομαδες. Δεν ειναι μεγαλο το περιθωριο.

#1533   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/10/2012 - 10:19

Το ποτε το ξερουν αλλα προφανως ή δεν ξερουν την ημερα ακριβως ή δεν μπορουν να το πουνε. Ξερουμε για το 2ερο 15νθημερο του Οκτωβρη. Τιμη δεν ξερουμε οντως ακριβως.. Αλλα αφησαν υπονοουμενα οτι θα εχουμε την τομη της Ιταλιας.



Ισχυει αυτο που λες. Ειναι σαν να τους δανειζεις χρηματα.. Αλλα γι αυτο και η προκαταβολη γινεται μονο σε κοντινες ημερομηνιες. Απο τη στιγμη που το περιμενουμε μεσα σε 2 βδομαδες. Δεν ειναι μεγαλο το περιθωριο.


Alex στο ποσό που ζητάνε για προκαταβολή και το διάστημα το 2 εβδομάδων με αυτά τα λεφτά μπορούν να κάνουν παπάδες...Το ξέρεις πιστεύω καλά.

Δεν είναι μια τυπική προκαταβολή των 50 ευρώ.
Once You Go Mac You Never Go Back

#1534   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 08/10/2012 - 10:19

Εγώ πάλι λέω οτι δέν ξέρουν τίποτα....ούτε τιμή ούτε ημερομηνία , ούτε πόση ζήτηση μπορούν να καλύψουν... Αν ήξεραν θα το δαιφήμιζαν κιόλας....

#1535   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/10/2012 - 10:23

Εγώ πάλι λέω οτι δέν ξέρουν τίποτα....ούτε τιμή ούτε ημερομηνία , ούτε πόση ζήτηση μπορούν να καλύψουν... Αν ήξεραν θα το δαιφήμιζαν κιόλας....


Δεν μπορουν να το διαφημισουν επισημα για λογους ανταγωνισμους και τυπικοτητας μεχρι να ανακοινωθει επισημα απο vodafone cosmote και wind που ειναι και οι επισημες εταιριες για την εισαγωγοι των iphone. Γι αυτο και εξαφανιστηκε η λιστα προκρατησης στο site της document που ειχε βγαλει στο site της πριν λιγες βδομαδες. Μπορει να ερθει 19 ή και 22. Αν δεν ξερουν την τελειως ακριβη ημερομηνια ειναι δυσκολο κατι τετοιο.

Alex στο ποσό που ζητάνε για προκαταβολή και το διάστημα το 2 εβδομάδων με αυτά τα λεφτά μπορούν να κάνουν παπάδες...Το ξέρεις πιστεύω καλά.

Δεν είναι μια τυπική προκαταβολή των 50 ευρώ.


Σιγουρα θα βγει κερδισμενο το καταστημα δεν λεω οχι.

#1536   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 08/10/2012 - 10:23

Με πήρανε τηλέφωνο απο την Document και μου είπαν ότι περιμένουν να έρθει τις 2 τελευταίες εβδομάδες του μήνα και ότι η τιμή του συγκριτικά με το 4s θα ειναι από 50 μέχρι και 100€ πάνω... Πλέον με όσα έχω διαβάσει και όσα έχω δει, δεν ξέρω αν αξίζει τα λεφτά και την υπομονή ειδικά στις μέρες που διανύουμε...

#1537   frank44

frank44

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/10/2012 - 10:33

Εμένα πάλι όλη αυτή η μυστικότητα με ημερομηνία διάθεσης και τιμή γιατί μου μυρίζει "καρτέλ" μεταξύ των 3 μεγάλων για να συμφωνήσουν την τιμή?

#1538   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/10/2012 - 10:34

Εμένα πάλι όλη αυτή η μυστικότητα με ημερομηνία διάθεσης και τιμή γιατί μου μυρίζει "καρτέλ" μεταξύ των 3 μεγάλων για να συμφωνήσουν την τιμή?


Ετσι κι αλλιως η τιμη ειναι ιδια. Δεν θα αλλαξει αναμεσα σε εταιριες

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 08/10/2012 - 10:35


#1539   frank44

frank44

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/10/2012 - 10:36

Ετσι κι αλλιως η τιμη ειναι ιδια. Δεν θα αλλαξει αναμεσα σε εταιριες

Αναφέρομαι στην τιμή πώλησης γενικά και όχι μεταξύ των εταιρειών.Είναι θέμα εμπορικής πολιτικής βασικά.

#1540   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/10/2012 - 10:38

Αναφέρομαι στην τιμή πώλησης γενικά και όχι μεταξύ των εταιρειών.Είναι θέμα εμπορικής πολιτικής βασικά.


Δεν μπορουν να βαλουν οτι τιμη θελουν. Η τιμη καθοριζεται απο την apple και αναλογα με τους φορους, φπα κτλ φτανει στην τελικη της μορφη.

#1541   maxsto

maxsto

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2012 - 10:44

Ισχύει επειδή είμαι στον χώρο του αυτοκινήτου. Το 50% στα ζητηθεί μόνο εάν το αυτοκίνητο είναι ειδική παραγγελία που θα γίνει στην εταιρία στο εξωτερικό και για λόγους διασφάλισης διότι αν δεν το πάρει μετά ο άλλος σου μένει το αυτοκίνητο που δύσκολα θα φύγει μετά είτε λόγου υψηλού κόστους η ιδιαιτερότητας.


Επειδη τυγχανει να ειμαι και εγω στον χωρο του αυτοκινητου, συμφωνω απολυτα!!
Θυμαμε καποτε που πηρα παραγγελία με προκαταβολή ...οτι είχε επάνω του εκείνη την στιγμή....75 ευρώ!! :lol:

#1542   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/10/2012 - 10:45

Επειδη τυγχανει να ειμαι και εγω στον χωρο του αυτοκινητου, συμφωνω απολυτα!!
Θυμαμε καποτε που πηρα παραγγελία με προκαταβολή ...οτι είχε επάνω του εκείνη την στιγμή....75 ευρώ!! :lol:


Έχω πάρει και 20 ευρώ τι μου λες χα χα χα χα χα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#1543   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 08/10/2012 - 10:50

Παιδιά κι εγώ στο χώρο του αυτοκινήτου είμαι , και τα πράγματα είναι τραγικά , και είμασταν από τους μεγάλους...

#1544   frank44

frank44

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/10/2012 - 10:52

Δεν μπορουν να βαλουν οτι τιμη θελουν. Η τιμη καθοριζεται απο την apple και αναλογα με τους φορους, φπα κτλ φτανει στην τελικη της μορφη.

Αν ισχύει αυτό που λες τότε την τιμή την ξέρουμε και είναι 741,05 ευρώ για το 16.Στην Ιταλία έχει 729 με ΦΠΑ 21% άρα με 23% που έχουμε εμείς η τιμή είναι αυτή.Περιμένουμε να δούμε.....

#1545   themkon

themkon

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Twitter:@Themkon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/10/2012 - 10:52

Παιδιά έχω αρχίσει και ξενερώνω άσχημα με την φάση. Στο τσακ είμαι να πάω να πάρω τίποτα άλλο. Πολύ εκμετάλευση και marketing πέφτει και έχω αρχίσει να αισθάνομαι σαν
πρόβατο. Απίστευτο κινητό αλλα πολλοί απο εδωμέσα έχουμε μείνει χωρίς κινητά και αν δεν ξέρουμε και τι ημερομηνία θα έρθει και είναι όλα στο φλου δυσκολεύουν τα πράγματα.
Αν υπηρχε κάτι οργανωμένο και κάποια ενημέρωση. Εγώ πχ πάνω απο 700 ευρώ δεν πρόκειτε να δώσω για το 16gb, το θεωρώ ληστεία.αν είναι να έχουμε τέτοιες τιμές να το ξέρουμε
τουλάχιστον σίγουρα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 26

0 μέλη, 26 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες