Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 35 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3694 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2341   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/10/2012 - 08:23

Και θες να μου πεις ότι με τον ήλιο στο κάδρο οι συμβατικές μηχανές δεν άσπριζαν ή δεν μαύριζαν ή δεν καιγόταν το φιλμ?

και όσο για το "δεν είχα ποτέ μου DSLR" τι να πω...

Αν εννοείς ότι είναι χειρότερες δικαίωμά σου...

οταν λεω δεν ειχα dslr ποτε στη ζωη μου και οτι ειχα συμβατικες φωτογραφικες εσυ καταλαβαινεις οτι εννοω οτι ειναι χειροτερες?...
Ναι οσες φωτογραφιες εχω βγαλει στη ζωη μου με εντονες πηγες φωτος ειτε εσωτερικου,ειτε εξωτερικου χωρου (χωρις να εννοω οτι φωτογραφιζω απευθειας τη πηγη φωτος) δεν ειχα ποτε μου μωβ αποχρωσεις..εβγαιναν ολες οι φωτο κανονικα!απλα το αντικειμενο της φωτογραφησης δεν ηταν φωτισμενο σωστα!

Τελευταία επεξεργασία από: paliotomaro, 13/10/2012 - 08:24


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2342   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 13/10/2012 - 09:53

καλημερα, επανερχομαι στο θεμα της παραγγελιας μεσω aramex που εκανα χτες και μου ηρθε μηνυμα οτι ακυρωθηκε και σε εμαλ που μου εστειλε το apple store, ζητησαν να εχω ιδια billing address με τη διευθυνση της καρτας μου.
Χτες λοιπον χρησιμοποιησα visa χρεωστικη καρτα (παρεμπιπτόντως ακομα δεσμευμενα φαινονται τα 760 ευρω, σε 2-3 μερες θα απεμπλακουν) και πηγα να κανω μεσω τραπεζικης μεταφορας, ομως στη MARFIN που εχω τα χρηματα δε με αφηνε να ειναι ολα τα εξοδα δικα μου οταν εστελνα σε λιρες και ετσι δεν ηξερα αν θα αποδεχοταν το apple store να πληρωσει εξοδα για να λαβει χρηματα, και ειπα να προσπαθισω με καρτα american express και απο χτες το βραδυ μεχρι και σημερα ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΕΜΑΙΛ και στο στατους μου στο my account το δειχνει κανονικα αγορασμενο και με αποστολη 3-4 εβδομαδων. Αρα αν καταλαβα καλα μαλλον η american express δεν ειναι και τοσο αυστηρη ως προς τη billing address .. Ειδομεν !!!

#2343   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 13/10/2012 - 10:28

οταν λεω δεν ειχα dslr ποτε στη ζωη μου και οτι ειχα συμβατικες φωτογραφικες εσυ καταλαβαινεις οτι εννοω οτι ειναι χειροτερες?...
Ναι οσες φωτογραφιες εχω βγαλει στη ζωη μου με εντονες πηγες φωτος ειτε εσωτερικου,ειτε εξωτερικου χωρου (χωρις να εννοω οτι φωτογραφιζω απευθειας τη πηγη φωτος) δεν ειχα ποτε μου μωβ αποχρωσεις..εβγαιναν ολες οι φωτο κανονικα!απλα το αντικειμενο της φωτογραφησης δεν ηταν φωτισμενο σωστα!

Όταν μου λες ότι με απλές δεν είχες θέμα, ναι αυτο καταλαβαίνω.

Ξαναλέω, διευκρινησέ μου το "δεν ήταν φωτισμένο σωστά".

Κάτασπρη, κατά μαύρη ή καμμένη φωτό. Ε, το μωβ σε πείραξε?

Για να μην πω το πως βγήκαν και 5000000 άτομα που μετά την ανακάλυψη για το 5 διαπίστωσαν το ίδιο πρόβλημα και σε 4S...

Όπως σου ξαναείπα, το Lens Flare είναι απόλυτα φυσιολογικό και παρουσιάζεται σε π´αρα πολλούς φακούς.

#2344   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2012 - 10:44

Το lens flare στο 5άρι πρέπει να ΘΕΛΕΙΣ να το προκαλέσεις. Έχω τραβήξει πάνω από 300 φωτό και ούτε μία δεν είχε παρόλο που δεν αμφιβάλω πως μπορείς όντως να το προκαλέσεις. Επιπλέον μη ξεχνάτε πως αποτρέπεται αν κουνήσεις 1 εκατοστό το τηλέφωνο. Έλεος πραγματικά.

#2345   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 13/10/2012 - 10:47

καλημερα, επανερχομαι στο θεμα της παραγγελιας μεσω aramex που εκανα χτες και μου ηρθε μηνυμα οτι ακυρωθηκε και σε εμαλ που μου εστειλε το apple store, ζητησαν να εχω ιδια billing address με τη διευθυνση της καρτας μου.
Χτες λοιπον χρησιμοποιησα visa χρεωστικη καρτα (παρεμπιπτόντως ακομα δεσμευμενα φαινονται τα 760 ευρω, σε 2-3 μερες θα απεμπλακουν) και πηγα να κανω μεσω τραπεζικης μεταφορας, ομως στη MARFIN που εχω τα χρηματα δε με αφηνε να ειναι ολα τα εξοδα δικα μου οταν εστελνα σε λιρες και ετσι δεν ηξερα αν θα αποδεχοταν το apple store να πληρωσει εξοδα για να λαβει χρηματα, και ειπα να προσπαθισω με καρτα american express και απο χτες το βραδυ μεχρι και σημερα ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΕΜΑΙΛ και στο στατους μου στο my account το δειχνει κανονικα αγορασμενο και με αποστολη 3-4 εβδομαδων. Αρα αν καταλαβα καλα μαλλον η american express δεν ειναι και τοσο αυστηρη ως προς τη billing address .. Ειδομεν !!!


Δεν ξέρω γιατί σου έχει γίνει αυτό το μπέρδεμα με την κάρτα σου αλλά τουλάχιστον σε προσωπικό επίπεδο το δικό μου account στο applestore uk έχω την ίδια διεύθυνση και στο payment αλλά και στο shipping χωρίς να υπάρχει κανένα πρόβλημα και είναι μια απλή Visa τις τράπεζα Πειραιώς και μάλιστα μου είχαν έρθει και πριν 1 εβδομάδα 2 καλώδια που είχα παραγγείλει ένα lighting to 30pin adapter και ένα lighting to USB cable.

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 13/10/2012 - 10:49


#2346   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/10/2012 - 10:50

Συγγνώμη αλλά αν βγάλεις κάποιον φωτογραφία κόντρα στον ήλιο δεν θα βγει μαύρος;

#2347   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/10/2012 - 11:03

Συγγνώμη αλλά αν βγάλεις κάποιον φωτογραφία κόντρα στον ήλιο δεν θα βγει μαύρος;

σκοτεινος,σκιασμενος οχι καζαμπουμπου

#2348   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 13/10/2012 - 11:09

απο public metro mall μου ειπαν σημερα πως υπαρχουν κωδικοι για το 5 αρι με πιθανη παραλαβη 17-20/10
καμια ενημερωση για τιμες παντως.

#2349   ChefGeorge

ChefGeorge

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 13/10/2012 - 11:19

παιδια οταν κανεις προκρατηση απο ενα apple store (συγκεκριμενα θα κανω σε ενα της ιταλιας που θα παει ο αδερφος μου τελος του μηνα)
πως σε ενημερωνουν αν εχει ερθει η συσκευη σου? με email η σε παιρνουν τηλεφωνο? η πας απο κει και ρωτας :P ???
γνωριζει καποιος ?

#2350   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/10/2012 - 11:22

mail :rolleyes:

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#2351   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 13/10/2012 - 11:30

απο public metro mall μου ειπαν σημερα πως υπαρχουν κωδικοι για το 5 αρι με πιθανη παραλαβη 17-20/10
καμια ενημερωση για τιμες παντως.

Αυτο με τους "κωδικούς"στα σύστηματα των καταστημάτων που σασ εχει πιασει δεν το καταλαβαίνω...

Τι και άν άνοιξε κωδικός?

Λογικό είναι.

Ξέρουν ότι αργά η γρήγορα θα έρθει και σε τι χωρητικότητες και χρώματα.

Οπότε ανοίγουν τον κωδικό στο σύστημα για να είναι έτοιμοι ΌΤΑΝ ανακοινωθεί η τιμη.

Γιατί ο κωδικός να είναι ένδειξη ότι έρχεται?

#2352   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/10/2012 - 11:36

σκοτεινος,σκιασμενος οχι καζαμπουμπου

Ναι ρε συ θέλω να πω οτι δεν θα βγάλεις κόντρα στον ήλιο φωτογραφία... το καζαμπούμπου μου άρεσε

#2353   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 13/10/2012 - 11:38

Αυτο με τους "κωδικούς"στα σύστηματα των καταστημάτων που σασ εχει πιασει δεν το καταλαβαίνω...

Τι και άν άνοιξε κωδικός?

Λογικό είναι.

Ξέρουν ότι αργά η γρήγορα θα έρθει και σε τι χωρητικότητες και χρώματα.

Οπότε ανοίγουν τον κωδικό στο σύστημα για να είναι έτοιμοι ΌΤΑΝ ανακοινωθεί η τιμη.

Γιατί ο κωδικός να είναι ένδειξη ότι έρχεται?

γιατι πριν μια βδομαδα δεν υπηρχε ουτε αυτο.δε λεω οτι σωνει και ντε σημαινει οτι θα ρθει στις 19 αλλα ειναι κατι.γνωμη μου παντα,μπορει να μαι και λαθος.ας μας διαφωτισει καποιος που δουλευει σε αναλογο μαγαζι για το πως κινουνται

#2354   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 13/10/2012 - 11:57

αποι γερμανο ενημερωση οτι τεαρτη θα ειναι ειναι ελλαδα το κιν..

#2355   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 13/10/2012 - 12:02

Γενικά ας καταλάβουμε ότι η επίσημη κυκλοφορία του κινητού θα γίνει απο Vodafone, Cosmote και ίσως και Wind και ΜΕΤΑ από όλους τους υπόλοιπους....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 25

0 μέλη, 25 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες