Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 35 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3694 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#736   Bon

Bon

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2012 - 15:20

Συμφωνώ και έχω ήδη και λογαριασμό στην Aramex, αλλα απο Αγγλία (applestore UK) λέει 2-4 εβδομάδες, Μεχρι να ρθει θα χει βγεί εδω...

Πάντως απ'οτι καταλαβαίνω περισσοτερο θα μας συμφέρει η παραγγελια με αραμεξ παρα να το παρουμε απο εδώ!
Και επιδοτηση να εχουμε καλυτερα να παει στην μειωση παγιου παρα στην συσκευη!! :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#737   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2012 - 15:20

Οχι,

Δεν στελνουν σε χωρες εκτος απο αυτες που στεγαζονται!


Δεν θελω να μου το στείλουν...θα το παραλαβει καποιος απο εκει....
Το θέμα ειναι αν ειναι ΟΚ λειτουργικά για Ελλάδα...?

#738   Bon

Bon

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2012 - 15:21

Άντε να δουμε ποτε θα ρθει εδω επίσημα... Απο Wind που έχω άμεση πληροφόρηση μου είπαν για τέλη του μήνα πάντως...

Τελευταία επεξεργασία από: Bon, 02/10/2012 - 15:23


#739   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/10/2012 - 15:23

παιδια πραγματικα δεν λεω μου αρεσει αλλα λυπαμαι που δεν υπαρχει διαθεση απο κανεναν να μας ενημερωσει και που κυριο μελημα των εταιρειων ηταν να φερουν θηκες και nano sim...εγω λοιπον ως στελιος και που ειμαι 30 χρονων τους λεω να τις βαλουν στον π@το τους.διοτι κυριοι τι να τις κανουμε τις nano sim αν δεν υπαρχει συσκευη που να μπορουμε να τις βαλουμε;;;;;;;;;;;;οεοοοοοοοοο;;;;;;;απαντηση τωρα!!!τωρα κυριοι και κυριες που ειστε πισω απο εναν υπολογιστη και μου το παιζεται λεζαντα με το facebook και το twitter οτι τωρα η vodafone kai cosmote εφερε στα καταστηματα nano sim!!!ε και;;;;;;;εφερε κινητο;;;;η σκοπευει να φερει αυριο;;;;;;γνωριζουμε τιμη;αλλα οταν ενας λογαριασμος δεν πληρωθει λαμβανεις μηνυμα παρακαλω εξοφλειστε το υπολοιπο η αν το εχετε πληρωσει αδιαφορειστε!οχι λοιπον δεν αδιαφωρω!!ενημερωση ΤΩΡΑ!!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#740   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/10/2012 - 15:25

παιδια πραγματικα δεν λεω μου αρεσει αλλα λυπαμαι που δεν υπαρχει διαθεση απο κανεναν να μας ενημερωσει και που κυριο μελημα των εταιρειων ηταν να φερουν θηκες και nano sim...εγω λοιπον ως στελιος και που ειμαι 30 χρονων τους λεω να τις βαλουν στον π@το τους.διοτι κυριοι τι να τις κανουμε τις nano sim αν δεν υπαρχει συσκευη που να μπορουμε να τις βαλουμε;;;;;;;;;;;;οεοοοοοοοοο;;;;;;;απαντηση τωρα!!!τωρα κυριοι και κυριες που ειστε πισω απο εναν υπολογιστη και μου το παιζεται λεζαντα με το facebook και το twitter οτι τωρα η vodafone kai cosmote εφερε στα καταστηματα nano sim!!!ε και;;;;;;;εφερε κινητο;;;;η σκοπευει να φερει αυριο;;;;;;γνωριζουμε τιμη;αλλα οταν ενας λογαριασμος δεν πληρωθει λαμβανεις μηνυμα παρακαλω εξοφλειστε το υπολοιπο η αν το εχετε πληρωσει αδιαφορειστε!οχι λοιπον δεν αδιαφωρω!!ενημερωση ΤΩΡΑ!!!

ωραια τα λες....+1

#741   kp86

kp86

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/10/2012 - 15:25

Εγω έκανα προκρατηση σε δυο μαγαζιά.ενα στο coven garden και ενα στην regent street.στο email που θα μου έρθει το βράδυ (αν μου έρθει)θα μου λέει για πιο μαγαζι ειναι η θα παμε σε αλλο και θα ψάχνουμε το κινητο που έχουμε παραγγείλει αλλου?του εχει έρθει κανενός απο παλια email να μάθουμε τι πληροφορίες δίνει;

#742   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/10/2012 - 15:30

Εγω έκανα προκρατηση σε δυο μαγαζιά.ενα στο coven garden και ενα στην regent street.στο email που θα μου έρθει το βράδυ (αν μου έρθει)θα μου λέει για πιο μαγαζι ειναι η θα παμε σε αλλο και θα ψάχνουμε το κινητο που έχουμε παραγγείλει αλλου?του εχει έρθει κανενός απο παλια email να μάθουμε τι πληροφορίες δίνει;

πηγες απο το μαγαζι ή εστειλες email?

#743   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 02/10/2012 - 15:33

Δεν θελω να μου το στείλουν...θα το παραλαβει καποιος απο εκει....
Το θέμα ειναι αν ειναι ΟΚ λειτουργικά για Ελλάδα...?


Αρκει να ειναι ξεκλειδωτο,

Κοιτα, η Verizon τα ξεκλειδωνει σιγουρα, τωρα εχω ακουσει οτι και η AT&T κανει το ιδιο, χωρις ομως να εχω διασταυρωσει την πληροφορια. Καλυτερα να ρωτησεις τον φιλο σου που ειναι εκει (US) για να σου πει ποιο εγκυρα το τι παιζει με το ξεκλειδωμα της συσκευης!

Παντως για πρωτη φορα λογο της διπλης κεραιας, (GSM+SDMA A1429) ολα τα τηλεφωνα λειτουργουν πλεον και στην Ευρωπη! (Verizon, AT&T etc)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 02/10/2012 - 15:34

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#744   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 02/10/2012 - 15:36

Της Verizon είναι unlocked σε GSM δίκτυα δλδ παίζει Ελλάδα χωρίς τπτ άλλο.

Της At&T μέχρι το 4S ξεκλειδώνουν με 5-6 ευρώ από eBay.Για το 5 δεν ξέρω ακόμα τι θα γίνει. Νομίζω ο chronic τα ξεκλειδώνει με 30Ε.

Αναρτημένη εικόνα


#745   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/10/2012 - 15:41

Της Verizon είναι unlocked σε GSM δίκτυα δλδ παίζει Ελλάδα χωρίς τπτ άλλο.

Της At&T μέχρι το 4S ξεκλειδώνουν με 5-6 ευρώ από eBay.Για το 5 δεν ξέρω ακόμα τι θα γίνει. Νομίζω ο chronic τα ξεκλειδώνει με 30Ε.


Μπορεί να είναι ξεκλείδωτο, αλλά θέλει να κάνεις συμβόλαιο για να το πάρεις!

#746   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 02/10/2012 - 15:43

Μπορεί να είναι ξεκλείδωτο, αλλά θέλει να κάνεις συμβόλαιο για να το πάρεις!

Προφανώς,αλλά στην Αμερική αυτόν τον καιρό σίγουρα θα βρίσκεις πολλά σε χαμηλότερη τιμή.

Αναρτημένη εικόνα


#747   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/10/2012 - 15:47

Προφανώς,αλλά στην Αμερική αυτόν τον καιρό σίγουρα θα βρίσκεις πολλά σε χαμηλότερη τιμή.


Επειδή το προσπάθησα, δεν είναι καθόλου εύκολο... :wacko:

#748   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 02/10/2012 - 15:49

Αρκει να ειναι ξεκλειδωτο,

Κοιτα, η Verizon τα ξεκλειδωνει σιγουρα, τωρα εχω ακουσει οτι και η AT&T κανει το ιδιο, χωρις ομως να εχω διασταυρωσει την πληροφορια. Καλυτερα να ρωτησεις τον φιλο σου που ειναι εκει (US) για να σου πει ποιο εγκυρα το τι παιζει με το ξεκλειδωμα της συσκευης!

Παντως για πρωτη φορα λογο της διπλης κεραιας, (GSM+SDMA A1429) ολα τα τηλεφωνα λειτουργουν πλεον και στην Ευρωπη! (Verizon, AT&T etc)


Απλά να προσθέσω/διορθώσω στα γραφόμενα σου, πως τα iPhone 5 της at&t(A1428) δεν λειτουργούν 100% με Ευρώπη, Ελλάδα συγκεκριμένα. Βλέπε LTE(όποτε έρθει).

Επίσης, τα Α1429 δεν λειτουργούν 100% με at&t και παρόχους από Καναδά. Βλέπε LTE και πάλι.

Συμπέρασμα, για εδώ Α1429 για πλήρεις αξιοποίηση χαρακτηριστικών.


#749   thief7710

thief7710

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Twitter:@@naivethief
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:naivethief

Δημοσίευση 02/10/2012 - 15:54

παιδια πραγματικα δεν λεω μου αρεσει αλλα λυπαμαι που δεν υπαρχει διαθεση απο κανεναν να μας ενημερωσει και που κυριο μελημα των εταιρειων ηταν να φερουν θηκες και nano sim...εγω λοιπον ως στελιος και που ειμαι 30 χρονων τους λεω να τις βαλουν στον π@το τους.διοτι κυριοι τι να τις κανουμε τις nano sim αν δεν υπαρχει συσκευη που να μπορουμε να τις βαλουμε;;;;;;;;;;;;οεοοοοοοοοο;;;;;;;απαντηση τωρα!!!τωρα κυριοι και κυριες που ειστε πισω απο εναν υπολογιστη και μου το παιζεται λεζαντα με το facebook και το twitter οτι τωρα η vodafone kai cosmote εφερε στα καταστηματα nano sim!!!ε και;;;;;;;εφερε κινητο;;;;η σκοπευει να φερει αυριο;;;;;;γνωριζουμε τιμη;αλλα οταν ενας λογαριασμος δεν πληρωθει λαμβανεις μηνυμα παρακαλω εξοφλειστε το υπολοιπο η αν το εχετε πληρωσει αδιαφορειστε!οχι λοιπον δεν αδιαφωρω!!ενημερωση ΤΩΡΑ!!!


Εχετε ξεφύγει τελείως όλοι εδώ μέσα? που θέλεις να ξέρει η cosmote η η Vodafone ποτέ θα στείλει η apple κινητά στην Ελλάδα? ακόμα περισσότερο που θέλεις να ξέρει ο κακομοιρης ο υπάλληλος στο κάθε κατάστημα ποτέ θα έρθει και πόσο θα έχει. Οσο για το θέμα με τον λογαριασμό που λες:σου χρωστάει κανένα iPhone η εταιρία και δεν στο στέλνει? η θα προτιμούσε να λένε 5 του μήνα θα έρθει μετά να σου λένε 9 θα έρθει κτλ. Σου λένε ότι δεν ξέρουν. Και το ότι έφεραν σιμ είναι για να εξυπηρετήσουν άτομα που πιθανώς το πήραν από έξω.
Μας λες κι ολας ότι είσαι 30 χρόνων. Γιατί? ακόμα χειρότερα αν έτσι σκέφτεσαι στα 30. Ηρεμήστε όλοι χαλάρωστε και το Κινητο θα έρθει. Αν καιγεστε εσείς μια αυτοί καίγονται 10 μπάς και πουλήσουν και καμία σύνδεση.

#750   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/10/2012 - 15:56

τελικα εχουμε κανενα νεοτερο? αγωνια στο επακρο!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες