Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 35 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3694 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#751   tzak

tzak

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 02/10/2012 - 16:09

Οι φήμες που κυκλοφόρησαν από την ημέρα που παρουσιάστηκε το iPhone 5 στην Αμερική και έκαναν λόγο για τη διάθεσή του στην Ελλάδα την Παρασκευή 5 Οκτωβρίου φαίνεται ότι δεν επαληθεύονται τελικά.

Πάροχοι και καταστήματα (Apple Premium Resellers) στη χώρα μας είναι πανέτοιμοι να υποδεχθούν και να διαθέσουν το iPhone 5, ωστόσο οι φίλοι της Apple που ανυπομονούν να πιάσουν στα χέρια τους το νέο iPhone θα πρέπει να κάνουν ακόμα υπομονή... άγνωστο ακριβώς μέχρι πότε.

Το iPhone 5 μάλλον δεν θα κυκλοφορήσει ούτε στις 16 Οκτωβρίου, ημερομηνία που επίσης ακούστηκε πολύ τελευταία, και όπως όλα δείχνουν το νέο iPhone θα «έρθει» επίσημα στην Ελλάδα τον Νοέμβριο ή τον Δεκέμβριο, πριν τα Χριστούγεννα πάντως σίγουρα.(γραμμένο σήμερα σε τεχνολογικό site)........

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#752   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2012 - 16:12

Προφανώς για να γίνει μια εισαγωγή γνωρίζουν απο πρίν οι 3 μεγάλες εταιρίες πότε θα παραλάβουν. Απλά δεν ενημερώνουν τους υπαλλήλους που θα το δούν ξαφνικά στα καταστήματα. Τα golden boys ξέρουν αλλά δε μιλούν!

#753   kp86

kp86

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/10/2012 - 16:13

πηγες απο το μαγαζι ή εστειλες email?

Mail

#754   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 02/10/2012 - 16:19

Απλά να προσθέσω/διορθώσω στα γραφόμενα σου, πως τα iPhone 5 της at&t(A1428) δεν λειτουργούν 100% με Ευρώπη, Ελλάδα συγκεκριμένα. Βλέπε LTE(όποτε έρθει).

Επίσης, τα Α1429 δεν λειτουργούν 100% με at&t και παρόχους από Καναδά. Βλέπε LTE και πάλι.

Συμπέρασμα, για εδώ Α1429 για πλήρεις αξιοποίηση χαρακτηριστικών.


Σε ευχαριστω για την διευκρινηση Νικο,

Αν και αυτο που δεν εχω καταλαβει ακομα, ειναι με το LTE!

Λογικα ειναι κατι επιπελον, σαν 4G++ ας πουμε, ετσι δεν ειναι; Αυτο δεν αποκλειει την λειτουργια του ομως σε συχνοτητες GPRS EDGE 3G 4G, σωτα; Δεν λειτουργει αποκλειστικα και μονο με LTE, και αυτο στο λεω με σιγουρια, μιας που το δικο μου, και ο εδω παροχος, δεν καλυπτουν LTE, και παραυτα δουλευει μια χαρα, σε μια συχνοτητα 3G+!

Οποτε τι πραγματικα παιζει με το LTE?

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 02/10/2012 - 16:21

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#755   kalymnos07

kalymnos07

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Ps4

Δημοσίευση 02/10/2012 - 16:30

παιδια πραγματικα δεν λεω μου αρεσει αλλα λυπαμαι που δεν υπαρχει διαθεση απο κανεναν να μας ενημερωσει και που κυριο μελημα των εταιρειων ηταν να φερουν θηκες και nano sim...εγω λοιπον ως στελιος και που ειμαι 30 χρονων τους λεω να τις βαλουν στον π@το τους.διοτι κυριοι τι να τις κανουμε τις nano sim αν δεν υπαρχει συσκευη που να μπορουμε να τις βαλουμε;;;;;;;;;;;;οεοοοοοοοοο;;;;;;;απαντηση τωρα!!!τωρα κυριοι και κυριες που ειστε πισω απο εναν υπολογιστη και μου το παιζεται λεζαντα με το facebook και το twitter οτι τωρα η vodafone kai cosmote εφερε στα καταστηματα nano sim!!!ε και;;;;;;;εφερε κινητο;;;;η σκοπευει να φερει αυριο;;;;;;γνωριζουμε τιμη;αλλα οταν ενας λογαριασμος δεν πληρωθει λαμβανεις μηνυμα παρακαλω εξοφλειστε το υπολοιπο η αν το εχετε πληρωσει αδιαφορειστε!οχι λοιπον δεν αδιαφωρω!!ενημερωση ΤΩΡΑ!!!

+10 απο εμενα

#756   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/10/2012 - 16:34

Εχετε ξεφύγει τελείως όλοι εδώ μέσα? που θέλεις να ξέρει η cosmote η η Vodafone ποτέ θα στείλει η apple κινητά στην Ελλάδα? ακόμα περισσότερο που θέλεις να ξέρει ο κακομοιρης ο υπάλληλος στο κάθε κατάστημα ποτέ θα έρθει και πόσο θα έχει. Οσο για το θέμα με τον λογαριασμό που λες:σου χρωστάει κανένα iPhone η εταιρία και δεν στο στέλνει? η θα προτιμούσε να λένε 5 του μήνα θα έρθει μετά να σου λένε 9 θα έρθει κτλ. Σου λένε ότι δεν ξέρουν. Και το ότι έφεραν σιμ είναι για να εξυπηρετήσουν άτομα που πιθανώς το πήραν από έξω.
Μας λες κι ολας ότι είσαι 30 χρόνων. Γιατί? ακόμα χειρότερα αν έτσι σκέφτεσαι στα 30. Ηρεμήστε όλοι χαλάρωστε και το Κινητο θα έρθει. Αν καιγεστε εσείς μια αυτοί καίγονται 10 μπάς και πουλήσουν και καμία σύνδεση.


εσυ αλανι μεγαλο εδω μεσα διαταγες οχι σε μενα.ο υπαληλος πληρωνεται για να γνωριζει και δευτερον ποιος σου ειπε ρε τυπακο οτι μας το χρωσταει;το πληρωνουμε φιλε.να κοιταξουν να εξυπηρετησουν κοσμο που θα το παρει απο εδω αν θελουν να πουλησουν συνδεση.και το τι θα λεμε και το πως δεν θα σου ζηταμε την αδεια.κοιτα να ηρεμησεις λοιπον εσυ και μετα τα λεμε.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#757   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/10/2012 - 16:42

Εχετε ξεφύγει τελείως όλοι εδώ μέσα? που θέλεις να ξέρει η cosmote η η Vodafone ποτέ θα στείλει η apple κινητά στην Ελλάδα? ακόμα περισσότερο που θέλεις να ξέρει ο κακομοιρης ο υπάλληλος στο κάθε κατάστημα ποτέ θα έρθει και πόσο θα έχει. Οσο για το θέμα με τον λογαριασμό που λες:σου χρωστάει κανένα iPhone η εταιρία και δεν στο στέλνει? η θα προτιμούσε να λένε 5 του μήνα θα έρθει μετά να σου λένε 9 θα έρθει κτλ. Σου λένε ότι δεν ξέρουν. Και το ότι έφεραν σιμ είναι για να εξυπηρετήσουν άτομα που πιθανώς το πήραν από έξω.
Μας λες κι ολας ότι είσαι 30 χρόνων. Γιατί? ακόμα χειρότερα αν έτσι σκέφτεσαι στα 30. Ηρεμήστε όλοι χαλάρωστε και το Κινητο θα έρθει. Αν καιγεστε εσείς μια αυτοί καίγονται 10 μπάς και πουλήσουν και καμία σύνδεση.

οταν λες εχουμε ξεφυγει ολοι εδω μεσα τι θες να πεις? δεν το καταλαβα αυτο το μνμ,δεν λεει κατι κακο ο φιλος εγω συμφωνω και επ αυξανω με αυτα που λεει,να μας πουνε μια ημερομηνια,κοιταξτε να δειτε θα ερθει τοτε και ετσι θα ειμαστε και εμεις ηρεμοι...

Τελευταία επεξεργασία από: BAGGELISSMART, 02/10/2012 - 16:42


#758   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/10/2012 - 16:44

Εχω μεινει χωρις κινητι τι θα γινει ξερει κανεις κατι; το αγοραζω απο οπουδηποτε

#759   kalymnos07

kalymnos07

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Ps4

Δημοσίευση 02/10/2012 - 16:50

Εχετε ξεφύγει τελείως όλοι εδώ μέσα? που θέλεις να ξέρει η cosmote η η Vodafone ποτέ θα στείλει η apple κινητά στην Ελλάδα? ακόμα περισσότερο που θέλεις να ξέρει ο κακομοιρης ο υπάλληλος στο κάθε κατάστημα ποτέ θα έρθει και πόσο θα έχει. Οσο για το θέμα με τον λογαριασμό που λες:σου χρωστάει κανένα iPhone η εταιρία και δεν στο στέλνει? η θα προτιμούσε να λένε 5 του μήνα θα έρθει μετά να σου λένε 9 θα έρθει κτλ. Σου λένε ότι δεν ξέρουν. Και το ότι έφεραν σιμ είναι για να εξυπηρετήσουν άτομα που πιθανώς το πήραν από έξω.
Μας λες κι ολας ότι είσαι 30 χρόνων. Γιατί? ακόμα χειρότερα αν έτσι σκέφτεσαι στα 30. Ηρεμήστε όλοι χαλάρωστε και το Κινητο θα έρθει. Αν καιγεστε εσείς μια αυτοί καίγονται 10 μπάς και πουλήσουν και καμία σύνδεση.

φιλε οταν πληρωνεις εχεις και απαιτηση να γνωριζουν καποια πραγματα και οχι μονο τον ποσο χρωστας σαφως δεν φταινε οι υπαλληλοι και δεν νομιζω να κατηγορισε κανενας καποιον υπαλληλο. και βεβαια τις εφεραν για αυτους πηραν συσκευες απο το εξωτερικο για να τους εξυπηρετισουν και να τουσ κερδισουν σαν πελατες ενω για τουσ υπολοιπουσ τι εκαναν? σε εχουν στην πριζα μεχρι να τους ερθει η ορεξη, μας εχουν προβατα. συμφωνο και εγω μετα αλλα παιδια παραπανω

#760   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/10/2012 - 16:58

αυτη η φωτο ειναι τωρα απο αγγλια,ετοιμοπαραδοτα τα ιphone και ξεκλειδωτα!!!!

Συνημμένα αρχεία



#761   kp86

kp86

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/10/2012 - 17:00

Να τους παρακαλαμε να τους δώσουμε τα λεφτα μας;;και υποτίθεται αν το πάρεις απο εδω βοηθάς και το κράτος που εχει ανάγκη το ΦΠΑ που θα πληρώσεις.μακαρι να ήξεραν πόσους πελάτες χάνουν με τις Μ***ες και τις προχειροδουλειες τους.αλλα τι καθόμαστε και συζητάμε ρε παιδια.ειμαστε στην ΕΛΛΑΔΑ,στην χώρα που μια μερα πριν την έναρξη των Ολυμπιακών αγώνων μπαζωναμε,και φτιαχναμε δρόμους για να περνάνε οι αποστολές.στην ΕΛΛΑΔΑ της τελευταίας στιγμής.

#762   tasosbin

tasosbin

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@tasosbin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 02/10/2012 - 17:04

Παει ο θείος μου αύριο για δουλειά Αγγλία , στο Λιντς.
Επειδή απο αηφον δεν ξέρει πολλα θέλω να του πω ακριβώς τι θα αγοράσει.
Λοιπόν αν το πω οτι θέλω " iPhone 5 32gb , black , model : A1429 factory unlocked " είμαι καλυμενος ώστε να δουλεύει 100% στην Ελλάδα ;
Επίσης επειδή θα μείνει ένα μήνα εκεί , πως γίνεται να μου το στείλει ; Χωρίς να φορολογηθει ξανα εννοώ.
Τα λεφτά θα του τα δώσω όταν γυρίσει , δεν μιλάω για αντί καταβολή δλδ. Απλά έναν τροπο αποστολής προτείνετε μου
Ευχαριστω.

#763   thief7710

thief7710

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Twitter:@@naivethief
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:naivethief

Δημοσίευση 02/10/2012 - 17:04

εσυ αλανι μεγαλο εδω μεσα διαταγες οχι σε μενα.ο υπαληλος πληρωνεται για να γνωριζει και δευτερον ποιος σου ειπε ρε τυπακο οτι μας το χρωσταει;το πληρωνουμε φιλε.να κοιταξουν να εξυπηρετησουν κοσμο που θα το παρει απο εδω αν θελουν να πουλησουν συνδεση.και το τι θα λεμε και το πως δεν θα σου ζηταμε την αδεια.κοιτα να ηρεμησεις λοιπον εσυ και μετα τα λεμε.


"το πληρωνουμε φιλε." Το έχεις πληρώσει ήδη και δεν ζουν το έχουν φέρει? δεν νομίζω.αν ναι να πας να πάρεις τα λεφτά σου πίσω από όποιον απατεωνα σου πήρε λεφτά χωρίς να έχει κάτι να σου πουλήσει.

"ο υπαληλος πληρωνεται για να γνωριζει" Χμμμ δεν νομίζω. Ο υπάλληλος είναι υποχρεωμένος να γνωρίζει για συσκευές και υπηρεσίες που η εταιρία στην οποία δουλεύει ΗΔΗ πουλάει.

#764   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 02/10/2012 - 17:10

να ξερεται παντως το iphone 5 θα σκασει ξαφνικα στα καταστηματα,δεν θα υπαρξουν επισιμα προπαραγγελιες

#765   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/10/2012 - 17:19

να ξερεται παντως το iphone 5 θα σκασει ξαφνικα στα καταστηματα,δεν θα υπαρξουν επισιμα προπαραγγελιες

Και ποιος στο είπε αυτό για να έχουμε καλό ρωτημα

Οχι ότι δεν μου αρέσει αυτό που λες βέβαια. Μακάρι να πουν την Παρασκευή πάρτε το


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες