Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 35 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3694 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#901   argykk

argykk

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/10/2012 - 10:56

δεν μπορεις να πας πριν τις 9.00 δεν σε αφηνουν να μπεις στο εμπορικο.. για golden i ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#902   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2012 - 10:59

Για την τιμή, από εσωτερική ενημέρωση του δικτύου καταστημάτων Γερμανός, θα είναι η ίδια με το 4S. Για να δούμε...

#903   argykk

argykk

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/10/2012 - 11:05

δηλαδη θα το εχουμε πιο φτηνα το μηλο εμεις εδω στο ελαντα απο γερμανια ιταλια ???

χλωμο φιλε μου πολυ χλωμο .

#904   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 03/10/2012 - 11:40

Για την τιμή, από εσωτερική ενημέρωση του δικτύου καταστημάτων Γερμανός, θα είναι η ίδια με το 4S. Για να δούμε...

δεν υπαρχει περιπτωση.

#905   Eggiisakias

Eggiisakias

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα

Δημοσίευση 03/10/2012 - 11:54

Παιδιά και εδώ Βόλο για την ίδια τιμή με το 4s λένε και πως 16 /10 παραλαμβάνει Cosmote κεντρικά και δύο μέρες μετά τα καταστήματα. Αυτό φυσικά το έχουν πει εδώ και δύο βδομάδες τώρα, και το ίδιο υποστηρίζει και φίλος διευθυντής στο εν λόγω κατάστημα Cosmote. Να προσθέσω επίσης πως έχουν παραλάβει και nano sim αρχικά από δύο ονομαστικά οι υπεύθυνοι των καταστημάτων και πλέον μπαίνουν παραγγελίες κανονικά.

Τελευταία επεξεργασία από: Eggiisakias, 03/10/2012 - 11:57


#906   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/10/2012 - 12:00

Ποιος το λέει? Ούτε οι ίδιοι δε ξέρουν..

Δεν υπάρχει περίπτωση η τιμή να παραμείνει ίδια όταν στην Ιταλία ξεκινάει απο τα 729.. Σε αυτη τη τιμή θα παίζει με +30 ευρώ περίπου..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#907   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2012 - 12:03

Όλες οι πληροφορίες, προς το παρόν, συγκλίνουν για 19/10.

#908   Eggiisakias

Eggiisakias

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα

Δημοσίευση 03/10/2012 - 12:07

Ποιος το λέει? Ούτε οι ίδιοι δε ξέρουν..

Δεν υπάρχει περίπτωση η τιμή να παραμείνει ίδια όταν στην Ιταλία ξεκινάει απο τα 729.. Σε αυτη τη τιμή θα παίζει με +30 ευρώ περίπου..

Φίλε καθώς έχω δουλέψει σε θέση υπευθύνου σε κατάστημα Γερμανός και καθώς ο φίλος από το κατάστημα Cosmote τυχαίνει και πάλι να μην έχει βγει ποτέ λάθος σε τέτοιου είδους ενημερώσεις όσο αφορά τα Iphone τον πιστεύω με συμφέρει σε τιμή όπως μάλλον και σε πολλούς από εδώ μέσα και έτσι μόνο ο χρόνος θα επιβεβαιώσει τα λεγόμενά μου ή όχι.

#909   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2012 - 12:11

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχει γενικότερα μικρή διαθεσιμότητα του τηλεφώνου.... εγώ έβαλα προ-παραγγελία μέσω expansys στις 13/9 (δείτε φωτό)

Αναρτημένη εικόνα

Γράφει αναμένεται σε 10 ημέρες αλλά η πραγματικότητα είναι ότι θα λάβουν μερικά (λίγα, δεν ξέρω ακριβώς νούμερο) τέλος αυτής, αρχές επόμενης βδομάδας και θα μοιραστούν στις προ-παραγγελίες (μεταξύ αυτών θέλω να πιστεύω ότι θα είμαι και εγώ μετά από αυτά που μου είπε στο τηλέφωνο ο Σωφρόνιος/Υπεύθυνος Expansys για Ελλάδα) και μετά σε 10 ημέρες από σήμερα παραλαμβάνουν στη Γαλλία (το expansys είναι γαλλικό για όσους δεν ξέρουν) πολύ μεγάλη ποσότητα (>500 κομμάτια) και θα μοιραστούν στους υπόλοιπους.

Τώρα για το θέμα τιμής... είναι "θέμα".... το expansys, από μια μικρή έρευνα που έκανα έχει την ίδια τιμή ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ σε όλες τις χώρες (πλην UK). Οι τιμές που παίζουν τώρα αν παραγγείλετε είναι:
Μοντέλο - Τιμή (με/χωρίς ΦΠΑ)
16GB - (865/703)
32GB - (970/783)
64GB - (1070/870)

Οι τιμές αυτές δεν ήταν ίδιες πάντα, που σημαίνει ότι κάποια στιγμή άλλαξαν κεντρικά από την Apple. Αυτό φαντάζομαι έχει δημιουργήσει και το χαμό με τις τιμές... εγώ για να σας το επιβεβαιώσω θα σας δείξω την δική μου παραγγελία με τί τιμή είναι (δείτε φωτό)

Αναρτημένη εικόνα


Οπότε καταλαβαίνετε πόσο ρευστά είναι τα πράγματα. Πάντως, αυτό συνάδει με τη γενικότερη τώρα πια πεποίθηση ότι θα αρχίσουν να παίρνουν μαζικά κομμάτια από περίπου στις 15 Οκτ και μετά. Το ίδιο θα γίνει και την υπόλοιπη Ευρώπη.......

Τελευταία επεξεργασία από: iUs3r, 03/10/2012 - 12:15


#910   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 03/10/2012 - 12:15

Φίλε καθώς έχω δουλέψει σε θέση υπευθύνου σε κατάστημα Γερμανός και καθώς ο φίλος από το κατάστημα Cosmote τυχαίνει και πάλι να μην έχει βγει ποτέ λάθος σε τέτοιου είδους ενημερώσεις όσο αφορά τα Iphone τον πιστεύω με συμφέρει σε τιμή όπως μάλλον και σε πολλούς από εδώ μέσα και έτσι μόνο ο χρόνος θα επιβεβαιώσει τα λεγόμενά μου ή όχι.

σιγουρα αυτη η τιμη μας συμφερει ολους αλλα αν υπαρχει αυξηση σχεδον σε ολες τις χωρες, ειναι λιγο απιθανο να παμε εμεις αντιθετα.

#911   frank44

frank44

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 03/10/2012 - 12:20

σιγουρα αυτη η τιμη μας συμφερει ολους αλλα αν υπαρχει αυξηση σχεδον σε ολες τις χωρες, ειναι λιγο απιθανο να παμε εμεις αντιθετα.


Όλες οι χώρες δεν είναι στην κατάσταση που είναι η Ελλαδίτσα μας.Θα μου πεις τί τους νοιάζει και θα συμφωνήσω μαζί σου, όμως λίγη υπομονή (κατά τα φαινόμενα) και θα λυθούν οι απορίες μας :)

#912   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/10/2012 - 12:21

Παιδιά και εδώ Βόλο για την ίδια τιμή με το 4s λένε και πως 16 /10 παραλαμβάνει Cosmote κεντρικά και δύο μέρες μετά τα καταστήματα. Αυτό φυσικά το έχουν πει εδώ και δύο βδομάδες τώρα, και το ίδιο υποστηρίζει και φίλος διευθυντής στο εν λόγω κατάστημα Cosmote. Να προσθέσω επίσης πως έχουν παραλάβει και nano sim αρχικά από δύο ονομαστικά οι υπεύθυνοι των καταστημάτων και πλέον μπαίνουν παραγγελίες κανονικά.

μακαρι να ειναι ετσι διοτι αργησε πολυ η ολη φαση και δεν υπαρχει λογος να ειναι τοσο κρυψινοι...πολυ μυστικοτητα και μηδεν πληροφορηση επι της ουσιας.εγω αν δεν το δω στα site των εταιρειων και στα ραφια δεν πιστευω τπτ...διοτι ετσι και πριν δυο χρονια...λεφτα υπαρχουν....μετα λεφτα υπηρχαν...και τελικα λεφτα δεν υπηρξαν ποτε!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#913   ThodorisAth

ThodorisAth

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/10/2012 - 12:22

Επισημα, το iphone 5 στην Cosmote θα ειναι Ελλαδα 15/10/2012. Μολις το εμαθα απο πολυ εμπιστη πηγη.

Υπομονη λιγο ακομα λοιπον ...

#914   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/10/2012 - 12:31

πηρα τον πελατη μου (καταστημα vodafone)και μου ειπε οτι δυστυχως η cosmo θα το λανσαρει πρωτη 15/10 μαλλον...και μετα απο λιγο θα ακολουθησει η vodafone...οποτε τα συμπερασματα δικα σας....
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#915   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 03/10/2012 - 12:34

πηρα τον πελατη μου (καταστημα vodafone)και μου ειπε οτι δυστυχως η cosmo θα το λανσαρει πρωτη 15/10 μαλλον...και μετα απο λιγο θα ακολουθησει η vodafone...οποτε τα συμπερασματα δικα σας....

η wind..; απο τη νεα χρονιά και βλέπουμε; :rolleyes:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 42

0 μέλη, 42 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες