Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 35 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3694 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1441   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/10/2012 - 16:14

Προχθές μίλησα προσωπικά με τον φίλο μου, ο οποίος είναι διευθυντής σε πολυκατάστημα μεγάλης αλυσίδας ηλεκτρικών -ηλεκτρονικών στην Ελλάδα.
Του είπα ότι ενδιαφέρομαι για το 5αρι, μου είπε ότι δεν είχε καμία ενημέρωση και επι τόπου παίρνει τηλ. κάποιον συνεργάτη του από το δίκτυο, ο οποίος είναι υπεύθυνος για τις παραγγελίες iphone για λογαριασμό ολόκληρης της αλυσίδας του πολυκαταστήματος πανελλαδικώς.

Η απάντηση που του έδωσε ήταν η εξής:
1.Έχουν ζητήσει σαν πρώτη παραγγελία, 3000 τηλέφωνα για ολόκληρη την Ελλάδα από την συγκεκριμένη αλυσίδα καταστημάτων.
2.Η ιστορία έχει δείξει ότι θα του δώσουν κάτω από 1000 τεμ. σαν πρώτη παραγγελία.Φοβάται ότι ίσως τους δώσουν 500 τηλ μόνο
3.Δεν έχει ΚΑΜΙΑ ενημέρωση για ημερομηνία παραλαβής τους και για την ακριβής τιμή τους. Εκτιμά ότι θα κυμανθεί λίγο πιο πάνω από το 4S

όλα τα παραπάνω είναι 100% έγκυρα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1442   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/10/2012 - 16:16

παντως και εγω οσους ρωτησα λενε ιδια τιμη και μετα τις 15..απο αυριο λογικα θα πρεπει να ξεκινανε οι επισημες ανακοινωσεις και οι προπαραγγελιες..εαν οχι θα κανουν πολυυυυυυυυυυ μεγαλο φαουλ..εχουμε φτασει στον αμην με την προχειροσυνη τους..ουτε μια ενημερωση...θα το αγορασουμε ολοι απο εξωτερικο(στο τσακ ειμαι) και θα μεινουν ολες οι εταιριες με το iphone(μν πουμε τπτ αλλο...) στο χερι...

#1443   Ace

Ace

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Twitter:@IliastheaAceee
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 07/10/2012 - 16:52

παντως και εγω οσους ρωτησα λενε ιδια τιμη και μετα τις 15..απο αυριο λογικα θα πρεπει να ξεκινανε οι επισημες ανακοινωσεις και οι προπαραγγελιες..εαν οχι θα κανουν πολυυυυυυυυυυ μεγαλο φαουλ..εχουμε φτασει στον αμην με την προχειροσυνη τους..ουτε μια ενημερωση...θα το αγορασουμε ολοι απο εξωτερικο(στο τσακ ειμαι) και θα μεινουν ολες οι εταιριες με το iphone(μν πουμε τπτ αλλο...) στο χερι...




Άσε φίλε....έχουμε αγανακτήσει....εχουμε αγορασει θηκες,ζελατινες κτλ και δν εχουμε το iPhone.

#1444   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/10/2012 - 16:59

Προχθές μίλησα προσωπικά με τον φίλο μου, ο οποίος είναι διευθυντής σε πολυκατάστημα μεγάλης αλυσίδας ηλεκτρικών -ηλεκτρονικών στην Ελλάδα.
Του είπα ότι ενδιαφέρομαι για το 5αρι, μου είπε ότι δεν είχε καμία ενημέρωση και επι τόπου παίρνει τηλ. κάποιον συνεργάτη του από το δίκτυο, ο οποίος είναι υπεύθυνος για τις παραγγελίες iphone για λογαριασμό ολόκληρης της αλυσίδας του πολυκαταστήματος πανελλαδικώς.

Η απάντηση που του έδωσε ήταν η εξής:
1.Έχουν ζητήσει σαν πρώτη παραγγελία, 3000 τηλέφωνα για ολόκληρη την Ελλάδα από την συγκεκριμένη αλυσίδα καταστημάτων.
2.Η ιστορία έχει δείξει ότι θα του δώσουν κάτω από 1000 τεμ. σαν πρώτη παραγγελία.Φοβάται ότι ίσως τους δώσουν 500 τηλ μόνο
3.Δεν έχει ΚΑΜΙΑ ενημέρωση για ημερομηνία παραλαβής τους και για την ακριβής τιμή τους. Εκτιμά ότι θα κυμανθεί λίγο πιο πάνω από το 4S

όλα τα παραπάνω είναι 100% έγκυρα


Κατι που να μας ενδιαφερει; Ο paris1986 εχει πει εδω και μερεςςςςς οτι θα ερθουν γυρω στις 5000 κομματια σε ολη την ελλαδα.το οτι θα εχει λιγοοοο παραπανω απο το 4s τοξερουνεπισης ολοι,αρα τι μας ειπες δλδ εγκυρο;;;

Πραγματικα αυτα τα μου ειπαν ο διευθυντης του ταδε μαγαζιου,ο θειοςμου ο ταδε και τετοια δεν αποτελουν εγκυρες πηγες παιδια.να μαζευτουμε λιγο ετσι.γιατι υπομονη μας εξαντλητε με τις εταιρειες μην εχουμε και θεματα μεταξυ μας.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1445   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/10/2012 - 17:00

θα υπάρχει πολύ μικρή αρχικά διαθέσιμη ποσότητα συσκευών και ότι δεν υπάρχει κάποια ημερομηνία που μπορεί να σου ανακοινώσουν επίσημα

#1446   Kostinios

Kostinios

    iPH Enthousiast

  • 362 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/10/2012 - 17:26

Παλι στην ουρα με βλεπω.

#1447   giannis42

giannis42

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/10/2012 - 18:12

παντως και εγω οσους ρωτησα λενε ιδια τιμη και μετα τις 15..απο αυριο λογικα θα πρεπει να ξεκινανε οι επισημες ανακοινωσεις και οι προπαραγγελιες..εαν οχι θα κανουν πολυυυυυυυυυυ μεγαλο φαουλ..εχουμε φτασει στον αμην με την προχειροσυνη τους..ουτε μια ενημερωση...θα το αγορασουμε ολοι απο εξωτερικο(στο τσακ ειμαι) και θα μεινουν ολες οι εταιριες με το iphone(μν πουμε τπτ αλλο...) στο χερι...

Στο εξωτερικό που έχει;

#1448   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 07/10/2012 - 18:17

Στο εξωτερικό που έχει;


πουθενα...αυτη την στιγμη..προπαραγγελια με παραδοση 3-4 βδομαδες..παντως περσι εγω με το 4s 20 μερες μετα την κυκλοφορια στο πρωτο γκρουπ το βρηκα αμεσως εξωτερικο με προκρατηση..

#1449   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/10/2012 - 18:17

Στο εξωτερικό που έχει;

Στο εξωτερικο ειναι τιμιοι σου λενε τιμη και 3-4 βδομαδες!!εδω παιζουμε τις κουμπαρες και περνα περνα η μελισσα!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1450   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 07/10/2012 - 18:20

Στο εξωτερικο ειναι τιμιοι σου λενε τιμη και 3-4 βδομαδες!!εδω παιζουμε τις κουμπαρες και περνα περνα η μελισσα!


δεν υπαρχουν τηλεφωνα γαμωτο..γιαυτο θα γινει χαμος θα στειλουν πολυ λιγα οι μαγκες...για να το βρεις ανετα και χωρις αγχος πιστευω θα παει τελος νοεμβρη...εγω το εχω παραγγειλει απο 14 σεπτεμβρη και χθες μου αλλαξε το status σε preparing for shipment...

#1451   tsaki

tsaki

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Twitter:@tsaki19
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:tsaki191

Δημοσίευση 07/10/2012 - 18:20

Στο εξωτερικο ειναι τιμιοι σου λενε τιμη και 3-4 βδομαδες!!εδω παιζουμε τις κουμπαρες και περνα περνα η μελισσα!

Ελλάδα... μια ζωη μπροστά πάμε

#1452   Songo

Songo

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/10/2012 - 18:26

γιατι το καθε μαγαζι στην καλιτερη περιπτωση να παραλαβει 3-4 iphone kai δεν θα τα δοσει για αγορα μονο για συνδεση η φορητοτητα

#1453   macgalileo

macgalileo

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2012 - 18:46

βρε παιδιά γιατί τόση ταλαιπωρία :huh:
Στην Ελλάδα επίσημα το iphone 5 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ
εκεί που λένε 3-4 εβδομάδες είναι για΄τι ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ

Μεχρι στιγμής όλες οι πλευρές τις cosmote δείχνουν ανεπίσημα την 19 ΟΚΤ και η Vodafone ακόμη ΤΙΠΟΤΑ
αν κάποιος έχει να πει για ΕΛΛΑΔΑ κάτι νεότερο ασ το κάνει εδώ όλα τα άλλα είναι για delete , 73 σελίδες και τα post που έχουν σχέση με τον τίτλο είναι μονο για μια σελίδα ΕΛΕΟΣ!!!

Τελευταία επεξεργασία από: macgalileo, 07/10/2012 - 18:49


#1454   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 07/10/2012 - 18:50

Προχθές μίλησα προσωπικά με τον φίλο μου, ο οποίος είναι διευθυντής σε πολυκατάστημα μεγάλης αλυσίδας ηλεκτρικών -ηλεκτρονικών στην Ελλάδα.
Του είπα ότι ενδιαφέρομαι για το 5αρι, μου είπε ότι δεν είχε καμία ενημέρωση και επι τόπου παίρνει τηλ. κάποιον συνεργάτη του από το δίκτυο, ο οποίος είναι υπεύθυνος για τις παραγγελίες iphone για λογαριασμό ολόκληρης της αλυσίδας του πολυκαταστήματος πανελλαδικώς.

Η απάντηση που του έδωσε ήταν η εξής:
1.Έχουν ζητήσει σαν πρώτη παραγγελία, 3000 τηλέφωνα για ολόκληρη την Ελλάδα από την συγκεκριμένη αλυσίδα καταστημάτων.
2.Η ιστορία έχει δείξει ότι θα του δώσουν κάτω από 1000 τεμ. σαν πρώτη παραγγελία.Φοβάται ότι ίσως τους δώσουν 500 τηλ μόνο
3.Δεν έχει ΚΑΜΙΑ ενημέρωση για ημερομηνία παραλαβής τους και για την ακριβής τιμή τους. Εκτιμά ότι θα κυμανθεί λίγο πιο πάνω από το 4S

όλα τα παραπάνω είναι 100% έγκυρα

για οσους το διαβασατε και στην ιρλανδια τοσα στειλανε.

#1455   Bluster

Bluster

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 07/10/2012 - 18:55

Οι τιμές του iPhone στην Ελλάδα θα είναι:
iPhone 5 16GB -> 729euro
iPhone 5 32GB -> 839euro
iPhone 5 64GB -> 959euro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 35

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (16)