Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Χαμηλή Επιδότηση COSMOTE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
113 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 25/09/2012 - 21:40

Τι στάση αναμονής, όσο μένεις χωρίς συμβόλαιο θα σου λενε λιγότερα, την κάθε φορά που θα ρωτάς μιας και ήδη τώρα τους πληρώνεις. Εχουν γράψει αντίστοιχα εδώ μέσα ότι καλύτερα να το ανανεώσεις όσο γρηγορότερα γίνεται. Αν δεν είσαι γενικά ευχαριστημένος απο την εταιρία σου πάρε προσφορά και απο άλλες. Εμένα με πήραν, δεν μπήκα στο κόπο κάν να τους πάρω και ήδη μου δίνουν καλύτερη επιδότηση και εκτύπωση στο πάγιο, αλλα περιμένω και την εταιρία μου να δω την τελική πρόταση. Αν όντως δεν είναι καλή, δεν έχω λόγο να μείνω, εξάλλου πλέον δε ξέρω ποσά άτομα θα έχω με κόσμοτε να χρησιμοποιώ τα απεριόριστα.


Είμαι εν αναμονή του 5. Δε θέλω να αναβαθμίσω σε 4s.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 25/09/2012 - 21:46

Και πολυ καλα το κανεις !!!

#18   amnik

amnik

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 25/09/2012 - 22:43

Έχει λήξει το συμβόλαιο μου στο on the go 10 gb και λέω να το ανανέωσω ή να κάνω καινούργιο σκεπτόμενος την επιδοτηση για το 5αρι ( αφου πουλησω το 4s που έχω ) ..
Γίνεται να ισχύσει η επιδοτήση για iPhone στο προγράμμα on the go...?
Γνωρίζει κανείς τι ποσο δίνει η COSMOTE για καινούργια σύνδεση on the go 10 gb για 18 ή και 24 μήνες?
Ευχαριστω..

#19   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 26/09/2012 - 00:44

45% εκπτωση στο παγιο μου. για ενα χρονο ανανέωση.. χωρίς πολλά πολλά.. Οπως και περισυ.. Πλεον του τι παιρνω πισω λογω HOL...

ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΣΑΣ.. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ..
ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΩΝ.. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΧΡΗΜΑ.... ΑΝ ΔΟΥΝ ΟΤΙ ΤΡΙΤΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ (ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΤΟΥΣ) ΣΑΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΑΝΑΛΟΓΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ.. ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ...
ΛΟΓΙΚΟ..

σε voda παντα... που δινει παντα καλυτερες συμφωνιες απο cosmo,, μακραν,..... και καλθτερο δικτυο

Τελευταία επεξεργασία από: zvrikos, 26/09/2012 - 00:44


#20   darkman74

darkman74

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/09/2012 - 12:21

μολις κάνεις αίτηση για μεταφορά αρχίζουν και χτυπάνε τα τηλεφώνα αποδεδειγμένα :)

#21   ragno

ragno

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2012 - 09:31

Εμένα πάντως παιδιά μου έκανε προσφορά η Voda για 3 τηλέφωνα των απεριόριστων 45 προσφορά 10% πάγιο και 700 ευρώ επιδότηση σε όποιο κινητό θέλω με ένα νέο σύστημα με δωροεπιταγών. Η cosmo που είμαι τώρα δεν μου έδινε καν προσφορά για το 5αρι και οι επιδοτήσεις ήταν κατα 300 ευρώ πιο μικρές.

#22   alexandrosk

alexandrosk

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/10/2012 - 09:51

Μια απο τα ιδια παιδες!

Στο Cosmote 55 ειμαι μου εδιναν μονο 180 ευρω και αυτα με το ζορι!

Και αν θελω να δω παραπανω ντε και καλα να ανεβω στο 70!

Τελικα εκανα εκπτωση στο παγιο και απο την νεα χρονια θα διακοψω αλλες 2 συνδεσεις για τιμωρια σε 1η φαση!

#23   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 17/10/2012 - 14:36

Παιδιά η κόσμοτε δίνει τα λιγότερα σε επιδότηση. Μόνο με φορητοτητα μπορείς να κυνηγησεις παραπάνω. Ακόμα δεν έχω κάνει φορητοτητα γιατι δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ. Αλλα μου έδιναν αρχικά 150 ευρώ για 2 συνδέσεις και με το ζόρι αυτα σε 18μηνα. Η Vodafone μου έδινε 420 ή 3 πάγια δώρο και επιδότηση. Η wind με το καλημέρα 450 επιδότηση για 18 μηνο συμβόλαιο στα ιδια προγραμματα που έχω. Δεν μπήκα κάν στο κόπο να ρωτησω τις άλλες εταιρίες, είδαν οτι έληγαν τα συμβόλαια και με πήραν αυτοι τηλέφωνο. Οταν με πήραν απο κόσμοτε για την ενημέρωση και καλα την ανανέωση των συμβολαίων τους είπα οτι δίνουν λίγα και οτι με είχαν πάρει ήδη οι άλλες εταιρίες. Εύκολα τα 150 τα έκαναν 250 και πάλι όμως σε σχεση με των άλλων ειναι λίγα. Πληρώνω πάνω απο 100 το μήνα στο οικογενειακό και δε με ψηνει καθόλου να κυνηγάω τα ψίχουλα της κόσμοτε. Προσωπικα και να μη μου το ανεβάσει -που χλωμο το βλέπω μετά την φορητοτητα- δε με χαλάει καθόλου να πάω σε άλλη εταιρία. Η wind ιδιαίτερα ήταν πολυ ελαστική με τις επιδοτήσεις απο οτι κατάλαβα. Ενδεικτικά φίλος στη Vodafone με 2 προγραμματα 35αρια οικογενειακο, πήρε επιδότηση 540 και μείωση παγίων. Συνεπώς δείτε ποσο δίνουν οι άλλοι. Θα κάνω σύντομα φορητοτητα και θα ενημερώσω.

#24   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 17/10/2012 - 21:38

Παιδιά η κόσμοτε δίνει τα λιγότερα σε επιδότηση. Μόνο με φορητοτητα μπορείς να κυνηγησεις παραπάνω. Ακόμα δεν έχω κάνει φορητοτητα γιατι δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ. Αλλα μου έδιναν αρχικά 150 ευρώ για 2 συνδέσεις και με το ζόρι αυτα σε 18μηνα. Η Vodafone μου έδινε 420 ή 3 πάγια δώρο και επιδότηση. Η wind με το καλημέρα 450 επιδότηση για 18 μηνο συμβόλαιο στα ιδια προγραμματα που έχω. Δεν μπήκα κάν στο κόπο να ρωτησω τις άλλες εταιρίες, είδαν οτι έληγαν τα συμβόλαια και με πήραν αυτοι τηλέφωνο. Οταν με πήραν απο κόσμοτε για την ενημέρωση και καλα την ανανέωση των συμβολαίων τους είπα οτι δίνουν λίγα και οτι με είχαν πάρει ήδη οι άλλες εταιρίες. Εύκολα τα 150 τα έκαναν 250 και πάλι όμως σε σχεση με των άλλων ειναι λίγα. Πληρώνω πάνω απο 100 το μήνα στο οικογενειακό και δε με ψηνει καθόλου να κυνηγάω τα ψίχουλα της κόσμοτε. Προσωπικα και να μη μου το ανεβάσει -που χλωμο το βλέπω μετά την φορητοτητα- δε με χαλάει καθόλου να πάω σε άλλη εταιρία. Η wind ιδιαίτερα ήταν πολυ ελαστική με τις επιδοτήσεις απο οτι κατάλαβα. Ενδεικτικά φίλος στη Vodafone με 2 προγραμματα 35αρια οικογενειακο, πήρε επιδότηση 540 και μείωση παγίων. Συνεπώς δείτε ποσο δίνουν οι άλλοι. Θα κάνω σύντομα φορητοτητα και θα ενημερώσω.


δεν δινει φιλε, γιατι ξερουν οτι αν εισαι καλο χρηστης δεν θα πας στην βοντα-γουηντ να σιχτηριζεις με το σημα, οσοι γνςστοι μου εχουν βοντα υποχρεωτικα λογω εταιρικων σιχτηριζουν και τα προσωπικα τους τηλ ειναι στην κοσμο...δεν ειναι τυχαια ολα αυτα με τις επιδοτησεις, τι τους εχεις για βλακες στην κοσμο, δεν ξερουν τι δινει η βοντα κ η αλλη, αν ηταν ετσι θα ειχαν φυγει ολοι οι πελατες με το που εληγε το συμβολαιο...απλα σου λενε οτι πληρωσεις παιρνεις...ετσι ειναι δεν μπορει η μερσεντες να κανει οσο το αουντι...διαλεγεις κ παιρνεις...

Τελευταία επεξεργασία από: greg3301, 17/10/2012 - 21:48


#25   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 17/10/2012 - 21:50

Για παραδειγμα εμενα οσο κ να μου δωσει η βοντα ακομα κ το μισο παγιο δεν αλλαζω την κοσμο, γιατι θελω να εχω 100% τηλεφωνο κ 3G, αλλος δεν εχει τετοιες προτεραιοτητες κ αρκειται στο 70-80%-90%...ετσι ειναι αυτα...καθενας με τις αναγκες του...;)

#26   DrStrangelove

DrStrangelove

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 21:47

δεν δινει φιλε, γιατι ξερουν οτι αν εισαι καλο χρηστης δεν θα πας στην βοντα-γουηντ να σιχτηριζεις με το σημα, οσοι γνςστοι μου εχουν βοντα υποχρεωτικα λογω εταιρικων σιχτηριζουν και τα προσωπικα τους τηλ ειναι στην κοσμο...δεν ειναι τυχαια ολα αυτα με τις επιδοτησεις, τι τους εχεις για βλακες στην κοσμο, δεν ξερουν τι δινει η βοντα κ η αλλη, αν ηταν ετσι θα ειχαν φυγει ολοι οι πελατες με το που εληγε το συμβολαιο...απλα σου λενε οτι πληρωσεις παιρνεις...ετσι ειναι δεν μπορει η μερσεντες να κανει οσο το αουντι...διαλεγεις κ παιρνεις...

Ακριβώς όπως στη δική μου περίπτωση: εταιρικό Vodafone και το σήμα στο σπίτι (Ίλιον) είναι άθλιο. κρέμομαι σαν τσαμπί από το μπαλκόνι για να μιλήσω. Το προσωπικό είναι Cosmote και το σήμα είναι σαφώς καλύτερο. Όχι βέβαια καμπάνα αλλά σε σχέση με voda...
Πάντως σε ότι αφορά την επιδότηση και εμένα τον περασμένο Δεκέμβρη που δίναν πολύ χαμηλή για απεριόριστα 45. Για το iPhone 4s όμως συγκεκριμένα η επιδότηση ήταν αρκετά πιο πάνω. Με λίγη πίεση για αλλαγή φορέα και αλλαγή προγράμματος στο απεριόριστα 55 έγινε κατά τι καλύτερη και το τσίμπησα. μπορεί και φέτος για το iPhone 5 να δίνουν καλύτερη επιδότηση.

Τελευταία επεξεργασία από: DrStrangelove, 19/10/2012 - 21:52


#27   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 19/10/2012 - 21:50

Παντως οσοι εχετε προβλημα με το σημα μη ξεχνατε και τις συσκευες για το φουλ σημα που τις δινουν δωρεαν

#28   ragno

ragno

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2012 - 19:37

Παντως οσοι εχετε προβλημα με το σημα μη ξεχνατε και τις συσκευες για το φουλ σημα που τις δινουν δωρεαν


Ποιές είναι αυτές??

#29   sofser

sofser

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/10/2012 - 20:08

γεια σας παιδια
λοιπον εχω εταιρικο πακετο 3 γραμμων η κοσμοτε στην αρχη μου εδινε 270
πηρα τηλεφωνο στη βοντα μου εδωσε 300
την αλλη μερα παιρνω στην κοσμοτε το λεω και μου δινει 360 τελικο ποσο
λεω οκ παιρνω στην βοντα μου δινει 400
την αλλη μερα παιρνω ξανα την κοσμοτε τις λεω για το ποσο, μου απαντουν δεν σας δινουμε πανω απο 360 λεω οκ
χτες παω στο πλαισιο και κανω αιτηση φορητοτητας για να παω στην βοντα
το απογευμα με παιρνουν απο την κοσμοτε και μου δινουν
2 παγια δωρο + το iphone5 δωρεαν σε 18 μηνο
τα εγραψα ολα για να καταλαβετε πως πρεπει να πιεσετε για να παρετε μια καλη επιδοτηση
οχι πως δεν δινουν και απο την κοσμοτε

Τελευταία επεξεργασία από: sofser, 24/10/2012 - 20:09


#30   ragno

ragno

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2012 - 09:02

Εισαι σίγουρος σου έδωσε iphone 5???Χτες έκανα το ιδιο με εσένα και όταν της είπα για το 4άρι μου είπε δεν μπορώ να σας δώσω προσφορά για κάτι που δεν το έχουμε....Μόνο 4s μου έδινε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες