Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Χαμηλή Επιδότηση COSMOTE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
113 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   cbpiaa

cbpiaa

    iPH Addict

  • 666 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:ΚΩΣΤΑΣ ST200

Δημοσίευση 30/10/2012 - 15:11

Δε βλεπω λογω για τραπεζικη συναλλαγη περαν της πληρωμης! Μαλλον κατι καινουργιο παιζει που εγω δε γνωριζω. Ρωτα γιατι θελουν αυτα αναγκαστικα και να στα εξηγησουν ΑΚΡΙΒΩΣ!

Αν θεωρεις εστω και στο ελαχιστο οτι σε κοροιδευουν ζητα τα στοιχεια του υπαλληλου και οτι θελεις να μιλησεις με καποιον ανωτερο. Αντε γιατι την εχουνε δει πολυ με τις τραπεζες τωρα τελευταια!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 30/10/2012 - 15:15

Ναι το θέμα ειναι οτι έχω ρωτήσει ακριβώς την υπάλληλο της Vodafone. Αυτη με πηρε τηλεφωνο και μου το είπε αυτο. Μου είπε οτι ειναι στο τμήμα που προχωράνε τις φορητοτητες. Μου είπε το όνομα του συναδέλφου της που με ειχε εξυπηρετήσει. Μου είχαν κάνει μια προσφορα που ήταν καλη, ήθελα επιδότηση μόνο. Με βαση οτι εχουν καταφερει μερικοι δεν ειναι οτι καλυτερο, αλλα εμενα με ικανοποιησε. Η προσφορα που μου έκαναν τώρα μου είπε οτι για να "κλειδώσει" θέλει και τέτοια. Δεν καταλαβαίνω γιατι. Ειδάλλως "πέφτει" πάλι.

#78   hariiistas

hariiistas

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2012 - 15:18

παιδια να σας ρωτησω κατι? μετρητα αντι επιδοτησης εχει παρει κανεις?

#79   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 30/10/2012 - 15:28

παιδια να σας ρωτησω κατι? μετρητα αντι επιδοτησης εχει παρει κανεις?


Μόνο πιστωτικό μπορείς σε πλαίσιο όταν κανείς την ανανέωση στο συμβόλαιο για παράδειγμα

#80   megaloupaixtou

megaloupaixtou

    iPH Addict

  • 651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 17:41

Μίλα ξανά με άλλο υπάλληλο. Βάλε στο site της Vodafone το τηλ σου για να σε πάρουν αυτοί ( εκεί που λέει " έλα στο δίκτυό μας")

Όταν σε πάρει κάνε πως μιλάς μαζί τους για πρώτη φορά

#81   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/10/2012 - 21:33

Μια ερώτηση να κάνω. Σκέφτομαι πριν φύγω για φαντάρος να ανανεώσω το πρόγραμμα μου για να έχω πολλά mb στο στρατό. Αυτή τη στιγμή έχω το comsote απεριόριστα 20 http://cosmote.gr/co...imited_Internet . Σκεφτόμουν να κάνω νέο πρόγραμμα με περισσότερα mb και ας έχω λιγότερα sms και κλήσεις. Δεν με καίει τόσο αυτό. Από την cosmote δε μου δίνουν σε περίπτωση αλλαγής επιδότηση για κάποια συσκευή. Σκεφτόμουν να κάνω φορητότητα στη vodafone ή στη wind. Λέτε να καταφέρω από εκεί τίποτα?

Είμαι κοντά 12 χρόνια συνδρομητής και αυτή τη στιγμή είμαι στο 13 μήνα από το 18μηνο. Και απλά έχω την αίσθηση ότι με δουλεύουν κανονικά. Απλά αν δεν μου δώσουν αυτά που θέλω, που δεν είναι παράλογα, τότε έχασαν ακόμα ένα πελάτη. Και απ'όσο ξέρω δε θέλουν να χάνουν πελάτες!

Τελευταία επεξεργασία από: argate7, 30/10/2012 - 21:35


#82   dpapae

dpapae

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/10/2012 - 21:58

Μια ερώτηση να κάνω. Σκέφτομαι πριν φύγω για φαντάρος να ανανεώσω το πρόγραμμα μου για να έχω πολλά mb στο στρατό. Αυτή τη στιγμή έχω το comsote απεριόριστα 20 http://cosmote.gr/co...imited_Internet . Σκεφτόμουν να κάνω νέο πρόγραμμα με περισσότερα mb και ας έχω λιγότερα sms και κλήσεις. Δεν με καίει τόσο αυτό. Από την cosmote δε μου δίνουν σε περίπτωση αλλαγής επιδότηση για κάποια συσκευή. Σκεφτόμουν να κάνω φορητότητα στη vodafone ή στη wind. Λέτε να καταφέρω από εκεί τίποτα?

Είμαι κοντά 12 χρόνια συνδρομητής και αυτή τη στιγμή είμαι στο 13 μήνα από το 18μηνο. Και απλά έχω την αίσθηση ότι με δουλεύουν κανονικά. Απλά αν δεν μου δώσουν αυτά που θέλω, που δεν είναι παράλογα, τότε έχασαν ακόμα ένα πελάτη. Και απ'όσο ξέρω δε θέλουν να χάνουν πελάτες!


φιλε μου και εγω για αυτο ακριβως τον λογο εβαλα 1γιγα ιντερνετ αυτον τον μηνα στο κινητο. γιατι 13νοεμβριου παρουσιαζομαι. ειμαι στο απεριοριστα20 και εγω οποτε σε καταλαβαινω οτι με 60μβ δεν γινονται και πολλα πραγματα! επι του θεματος τωρα. να σου μειωσουν μυνηματα και χρονο δλδ να υπαρξει μετατροπη του πακετου δεν νομιζω. το 1γιγα που εβαλα εγω, εχει 15ευρω, ομως επειδη εχω την φοιτιτικη ταυτοτητα μου παει -5ευρω με τα νεα πακετα που εκαναν για φοιτιτες αρα 10Ε. και λογο του οτι ειναι οικογενειακο πακετο δικαιουμε -2.6κατι ευρω. οποτε το ολο θεμα μου βγαινει 7ευρω. οποτε το πακετο μου βγαινει 29Ε καθαρα. ελπιζω να σε βοηθησα!

υγ. το 3γ δεν κλεινει ΠΟΤΕ πλεον ;ρ μονιμα ανοιχτο καθως δεν γινεται να τελειωσεις 1γιγα εκτος αν μιλας με βαιμπερ/σκαιπ/facetime κτλ

#83   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/10/2012 - 22:08

Μα και πάλι, δεν επιτρέπεται να κάνεις λογαριασμό για 24 μήνες ας πούμε οι οποίοι θα είναι της τάξης των 30 ευρώ και να μη σου δώσουν το μισό iphone 5. Νομίζω ότι είναι τεράστια απάτη.

#84   dpapae

dpapae

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/10/2012 - 22:11

Σχολιασα φιλε μου απλα γυρω απο το προγραμμα που θες να κανεις για περισσοτερα mb!

#85   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/10/2012 - 22:18

Βρε δε σου είπα τίποτα. Μην αγχώνεσαι. Είπα ότι και εσένα θα έπρεπε να σου έδιναν περισσότερα πράγματα από αυτά που έχεις για το ποσό που ξοδεύεις.

#86   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/10/2012 - 22:24

Αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι αν δεν έχει λήξει το συμβόλαιο μου, μπορώ να κάνω αίτηση φορητότητας και να πάρω επιδότηση για νέα συσκευή? Λογικά η voda θα μου δώσει. Αλλά η cosm θα μου δώσει στην αντιπρόταση που θα μου κάνει?

#87   miloc

miloc

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:48

καλησπερα.....ξερει κανεις ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος ωστε να ανανεωσω την συνδεση μου στην cosmote(εχω το απεριοριστα 45 το παλιο) αλλα να καταφερω οσο μεγαλυτερη εκπτωση στο παγιο?να σημειωσω οτι εχω επιδοτηση 60 ευρω/12μηνο και 105/18μηνο αλλα δεν θελω συσκευη.....

#88   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 18/11/2012 - 22:54

καλησπερα.....ξερει κανεις ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος ωστε να ανανεωσω την συνδεση μου στην cosmote(εχω το απεριοριστα 45 το παλιο) αλλα να καταφερω οσο μεγαλυτερη εκπτωση στο παγιο?να σημειωσω οτι εχω επιδοτηση 60 ευρω/12μηνο και 105/18μηνο αλλα δεν θελω συσκευη.....


να κανεις κατευθείαν φορητότητα στην βοντα, μετα οταν σε πάρουν απο κοσμοτε να πεις οτι σου δίνουν περισσότερα στην βονταφον. Ρώτα και το τμήμα φορητότητας της βοντα πόσα σου δίνουν και κατάφερε κάτι καλύτερο πρώτα όταν τους πάρεις εκει. Μετα θα δείς οτι θα παρεις παραπάνω απο κοσμοτε.

#89   miloc

miloc

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2012 - 16:00

ευχαριστω φιλε...... αυτο ξερω οτι γινεται συνηθως για τις συσκευες......δεν ξερω με τις εκπτωσεις στα παγια τι γινεται.....εχει καποιος εμπειρια ωστε να καταφερουμε μεγαλυτερη εκπτωση στην cosmote π.χ εκπωση 30-50%?

#90   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 20/11/2012 - 14:55

Μιας και ρωτάει ο φίλος απο πάνω και επειδη έχω κάνει εδώ και καιρο την ανανέωση συμβολαιου αλλα δεν είχα χρόνο να γράψω. Θα αναφερω τι παιζει φέτος για κόσμοτε. Κρατήστε σημείωση οτι αυτα που λέω ισχύουν τώρα, μετα το Δεκέμβριο πχ δεν ξέρω αν θα αλλάξουν πάλι. Λογικα απο οτι μου είπαν θα τα αλλάξουν.

Αυτα που παίζουν τώρα ειναι, οτι την επιδότηση που σου δίνουν δεν μπορείς να την κανεις χρήση απο παντου. Τι εννοω? μπορείς να κανεις χρήση την καλυτερη "αρχικη" επιδότηση που σου δίνουν σε συνεργαζόμενες αλυσίδες πχ καταστηματα πλαίσιο, κωτσοβολος κ.α. Αλλα την "ανεβασμένη" επιδότηση δεν μπορείς να την πάρεις απο εκει. Την χρησιμοποιείς μονο σε καταστήματα κοσμοτε και Γερμανός. Ομως ενδεχεται να υπαρχει προβλημα με μερικα καταστηματα γερμανος και να μην βλεπουν ολη την μειωση/επιδοτηση ή τα δωρεαν παγια αν παρετε τετοια προσφορα. Λέω μερικα καταστηματα γιατι για κάποιο λόγο, δεν βλέπουν όλοι στο σύστημα τις τελικές μειώσεις ή τα ενδεχομενα δωρεάν πάγια που σας έκανε η κοσμοτε. Κατι ίσως να παιζει με τα franchise καταστηματα, δεν το έψαξα παραπάνω, δεν ξέρω ακριβώς τι συμβαινει, απλώς το αναφέρω. Συνεπώς μπορεί να σας κάνει μείωση η κοσμοτε απο κεντρικά αλλα να μην βλέπουν πχ τα δωρεάν πάγια της προσφοράς μερικα καταστήματα Γερμανός, θα πρέπει να πάτε σε αυτα που θα σας πουν, οταν κλειδωσετε την προσφορα.

Θα πρέπει να βρείτε την καλυτερη προσφορα που βολεύει εσάς. Πχ θα σας κάνουν σε μια προσφορα μειωση, σε αλλη μείωση + δωρεάν πάγια για πρωτους μήνες, σε άλλη μείωση + επιδότηση. Θα πρέπει να τα βάλετε κάτω να δείτε ποσά κερδίζετε συνολικά για τους 12/18/24 μήνες συμβολαίου σε κάθε περίπτωση.

Γενικα τώρα σκέτη επιδότηση η κόσμοτε δεν δίνει καλη, η Vodafone δίνει καλύτερη. Πάντως όλα εξαρτώνται και απο το πόσες γραμμές/νούμερα έχετε στο οικογενειακό. Η κοσμοτε ομως κάνει πολυ καλύτερες προσφορές σε μείωση ή μείωση + δωρεαν πάγια ή μειωση + επιδότηση. Πολυ καλύτερες απο τις Vodafone συνολικα. Στην περίπτωση μείωση + επιδότηση όμως, έχουμε το θέμα της "ανεβασμένης" ή καλύτερης "αρχικης" επιδότησης. Στην "ανεβασμένη" είστε αναγκασμένοι να πάρετε συσκευη μονο απο αυτούς (κοσμοτε) που εχει 2 μειονεκτήματα:
i)διαθεσιμότητα. Μπορει να μην εχουν iPhone 5 αμεσα ή κοντά σας, ενω αλλες αλυσιδες διπλα σας να εχουν. Επισης αν θέλετε καμία ψαγμενη συσκευη μπορει να μην την φέρνουν (και να μην την φέρουν ποτέ) ή να μην εχουν το χρώμα που θέλετε σε iPhone ή άλλη συσκευη.
ii)τιμές. Μονο στη περίπτωση που θέλετε άλλη συσκευη μπορει να την εχουν ακριβότερα απο οτι τις διαθέτει το πλαίσιο για παράδειγμα ή ενδεχομένως την βρισκετε στο skroutz.gr (ακόμα και ελληνική και όχι εισαγωγής).

Αυτα παίζουν το τελευταίο 3-4μηνο. Δεν σημαίνει οτι θα ισχύουν και στο μέλλον συνέχεια. Προσπάθησα να μην τα αναλύσω πολυ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες