Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

RetinaMacBookPro Burn-in, Image Retention, Ghosting


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
132 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 27/09/2012 - 09:51

Ναι εγώ αλλά ακόμα είναι νωρίς. Στην πρώτη εβδομάδα είμαι.
Δυστυχώς το θέμα το ξέρω και απλά αναμένω. Το μόνο αν μπορεί να χαρακτηριστεί θετικό, είναι ότι το αγόρασα
από την Systemgraph μπας και γλυτώσω τα προβλήματα σε περίπτωση που παρουσιαστεί κάτι.
Τουλάχιστον 2 από εδω μέσα αντικαθιστούν την οθόνη. Με λιγότερη ή περισσότερη ταλαιπωρία.
Θα δούμε....

Αν το πήρες τώρα μπορει να είναι revision 2 όπως λένε και να μην έχεις πρόβλημα... Στο εύχομαι φίλε να μην το έχεις ποτέ αλλα αν το έχεις να την αλλάξεις,έδωσες ένα σκασμο λεφτα γι αυτήν την οθόνη. ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ.

Έλεος ρε είναι πρωί ακόμα για Τσακ Νόρις.

Ο Τσακ Νορις δεν κοιμάται ποτε..;)

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 27/09/2012 - 22:31

Τελικά τι έγινε ρε Φώτη , στο έστειλαν το μηχανάκι από το σέρβις στην Αθήνα πίσω στην Πάτρα....ολοκληρώθηκε η αλλαγή του πάνελ με άλλο της Samsung ή από αύριο νέα...??

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 27/09/2012 - 22:32


#48   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 27/09/2012 - 22:35

Το παρήγγειλαν σήμερα το ανταλλακτικο(οθόνη) κι αν το έχουν αύριο μπορει να προλάβουν να το στείλουν ... Αυτο μου είπαν ..Ελπίζω να βάλουν Samsung γιατι πάλι μου λέγανε τα δικα τους Δλδ ότι δεν το ελέγχουν αυτοί είναι ότι στείλει η μηλοαλητο-εταιρια- αποτημυγαξυγκι.

Αναρτημένη εικόνα


#49   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 27/09/2012 - 23:05

Μακάρι να είναι της Samsung να τελειώσει η ιστορία...ίσως να μην μπορούν να το ελέγξουν εξ αρχής...ίσως να είναι ότι κάτσει στην παραγγελία που θα σταλεί από έξω , σημασία έχει να λυθεί το θέμα μια για πάντα και σίγουρα θα λυθεί !! Όταν με το καλό έρθει ενημέρωσε !!

#50   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 28/09/2012 - 02:07

Παιδιά όσοι έχετε κάποιον γνωστο με το συγκεκριμένο λάπτοπ ενημερώστε τον μήπως δεν το Εχει καταλάβει να το κοιταξει, κρίμα είναι Τοσο ακριβο λάπτοπ με τέτοια οθόνη .
Εγώ μιλούσα πριν λίγο με ένα φίλο Αγλλια που δουλεύει σε σχεδιαστική εταιρία και μου είπε ότι 4/5 στη δουλειά άλλαξαν πάνελ μετα απο πολυ πίεση στο apple store . Δυστυχώς το πρόβλημα είναι σε μεγάλο ποσοστό.

Αναρτημένη εικόνα


#51   bandito0110

bandito0110

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 28/09/2012 - 02:44

Κριμα ρε παιδια, ελπιζω να βρειτε το συντομοτερο ακρη χωρις ταλαιπωρια, αν οχι εσεις τουλαχιστον οι επομενοι... Μας εχουν πεθανει με τις κιτρινιλες και τις σκιες.

#52   Lucky555

Lucky555

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα

Δημοσίευση 28/09/2012 - 06:13

Ποτέ δε θα σου πούνε από την αρχή ''θα σου βάλουμε samsung κλπ'' συνήθως σου βάζουνε samsung σιωπηλά βέβαια, αλλά είναι η πολιτική της apple να μη λέει εξ'αρχής τι οθόνη θα σου στείλει αφού η apple τις θεωρεί το ίδιο ΄΄τέλειες'' και τις 2 :) . Ο MarkKnopfler έχει δίκιο, όποιον γνωστό έχετε που έχει το συγκεκριμένο λάπτοπ να τον ενημερώσετε. Όποιος δε διαβάζει τα φόρουμς είναι λίγο δύσκολο να το καταλάβει από μόνος του.

Τελευταία επεξεργασία από: Lucky555, 28/09/2012 - 06:13


#53   sofser

sofser

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/09/2012 - 06:31

δίκιο έχετε και οι δυο
και το δικό μου έχει το ίδιο προβλημα
και είμαι θεσσαλονικη
έχω να κάνω ομηρικούς καυγαδες
από δευτερα
ευχαριστώ που ανοίξατε το τοπικ φυσικά και τα ματια μου

Τελευταία επεξεργασία από: sofser, 28/09/2012 - 06:31


#54   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 28/09/2012 - 06:33

Διάβασα όλο το τοπικ και έχω μείνει Μ Α Κ Α Κ Α Σ. Είμαι με το iphone 4, το αλλαξα 3 φορές λόγω σήματος, το ipad 3, 2 φορές λόγω bleeding. και όλα τα προιόντα της έχουν γίνει ξεφτίλα. Αυτό βλέπω. Όταν πάνε τα ζωα και κοιμούνται μια εβδομάδα απ έξω..λογικά φαινόμενα είναι.

ΥΓ. Φίλε μου σου ευχομαι σήμερα να έχεις καλα νέα και όλα να πανε κατευχήν. Υπομονη..

#55   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 30/09/2012 - 01:15

Λοιπόν παιδιά όπως πρέπει να ενημερώσω κι εγώ με τη σειρά μου.

Έγινε η αλλαγή οθόνης σε Samsung ευτυχώς και όλα φαίνονται καλύτερα...Ελπίζω όλοι όσοι κάνουν κάποια αλλαγή να είναι σε Samsung.Υπάρχει και διαφορά στην ποιότητα αρκετή...

Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον και κυρίως τον Alex για την ενημέρωση και τη βοήθειά του. Όλα πήγαν κατ ευχήν τελικά.

Αναρτημένη εικόνα


#56   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 30/09/2012 - 01:30

Άντε με γεια και καλορίζικη η νέα οθόνη Φώτη όλα μια χαρά τελικά !!
Ως προς το φλέγον θέμα ποιότητας δουλειάς μέσα στο σέρβις με την επέμβαση του τεχνικού επάνω στο μηχανάκι , δεν δημιουργήθηκε κάνα άλλο άσχετο πρόβλημα...σωστά..??
Το μηχάνημα είναι σαν να βγήκε από το εργοστάσιο τσίλικο φανταζομαι - το ρωτάω σχετικά με το αν είναι έμπιστοι ή όχι οι τεχνικοί βάζοντας χέρι μέσα στο μηχάνημα , με αφορμή την εμπειρία αυτή !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 30/09/2012 - 01:32


#57   GnG

GnG

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/09/2012 - 01:34

Καταρχάς ευχάριστο που τουλάχιστον λύνονται τα προβλήματα.
Κάπου διάβασα ότι τα κομμάτια οθονών που είναι για αντικατάσταση είναι μόνο samsung καθώς η apple αναγνώρισε το πρόβλημα χαμηλόφωνα.
Ας ελπίσουμε να ισχύει γιατί την εβδομάδα που μας έρχεται θα το πάω και εγώ για αλλαγή.
Βλέπεις διαφορά στην ποιότητα των χρωμάτων?

#58   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 30/09/2012 - 01:36

Thanx..!!!
Ως προς το σέρβις όλα μια χαρά,όλα δουλεύουν μέχρι στιγμής και δεν έχω πρόβλημα κανένα. Όπως το έδωσα έτσι ήρθε μα αλλαγμένα οθόνη..
Πρέπει να είναι πολύ ρουτίνα η αλλαγή οθόνης τελικά.

Ως προς το κατάστημα εκτός από διάφορες ακαμψίες που βίωσα κατά τα άλλα ήταν ευγενικοί.
Επίσης, διαπίστωσα κάτι. Αν πάθει κάτι το μακ σου και είσαι από επαρχία που δεν υπάρχει authorizer service πρέπει να καρδιοχτυπήσεις αν το στείλεις με κούριερ. Εγώ τελικά δεν έμπλεξα με κούριερ ευτυχώς.

Καταρχάς ευχάριστο που τουλάχιστον λύνονται τα προβλήματα.
Κάπου διάβασα ότι τα κομμάτια οθονών που είναι για αντικατάσταση είναι μόνο samsung καθώς η apple αναγνώρισε το πρόβλημα χαμηλόφωνα.
Ας ελπίσουμε να ισχύει γιατί την εβδομάδα που μας έρχεται θα το πάω και εγώ για αλλαγή.
Βλέπεις διαφορά στην ποιότητα των χρωμάτων?


Βλέπω αρκετή διαφορά και στην ποιότητα φίλε μου ναι. Και δεν είναι μόνο θέμα ψυχολογικό. Τα χρώματα είναι πιο καλά απεικονισμένα.Το πράσινο φαίνεται πολύ πιο ζωντανό και γενικά είναι πιο καλή ποιότητα. Samsung vs LG ποιότητα ακριβώς είναι.
Επίσης να πω ότι είχα από όταν το πήρα ένα σαν καμμένο πίξελ(μπορεί να είχε σκόνη από μέσα από το γυαλί δεν ξέρω) και τέλος κι αυτό.
Δεν αλλάζει οθόνη για 1 πίξελ η Apple,από 3 και πάνω.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 30/09/2012 - 01:37

Αναρτημένη εικόνα


#59   GnG

GnG

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/09/2012 - 01:41

Επίσης να πω ότι είχα από όταν το πήρα ένα σαν καμμένο πίξελ(μπορεί να είχε σκόνη από μέσα από το γυαλί δεν ξέρω) και τέλος κι αυτό.
Δεν αλλάζει οθόνη για 1 πίξελ η Apple,από 3 και πάνω.

Ναί! Βάλε μας άλλες αγωνίες στο κεφάλι τώρα!

#60   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 30/09/2012 - 01:42

Xaxoaoxaoxaoxaoaxa αυτή δεν έχει πάντως φίλε καμμένο...Η προηγούμενη(LG) ειχε..Δεν ξαναπαίρνω LG ποτέ. Samsung μόνο...:)

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες