Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2101   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 07/11/2012 - 16:50

http://www.newsbomb....--posa-pairneis ελα να γελασουμε λιγο,ασχετο μεν αλλα ξερετε τι σκεφτηκα? φανταστειτε να αγοραζε ο κασιδιαρης μαυρο iphone 5 και να ηταν ελλατωματικο..αχαχαχαχαχχααχ!!!


Για τον κασιδιαρη το μονο μαυρο που δεν ειναι εξ ορισμου ελαττωματικο ειναι τα μπλουζακια της ΧΑ

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 07/11/2012 - 16:51


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2102   Lefterisss

Lefterisss

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/11/2012 - 16:51

Παρακολουθω μερες την συζητηση κ ειπα να στειλω κ γω..Ειμαι απ τους πολυ πρωτους που παρελαβα το νεο τηλεφωνο την ημερα κυκλοφοριας του, Παρασκευη 2/11 στις 9,30 το πρωι, απο την Βονταφον Κορυδαλλου, iphone5, 16gb, black. Εχω να πω οτι δεν εχει κανενα προβλημα ουτε στην οθονη,ουτε σε γρατζουνιες,ουτε το κουναω κ ακουω θορυβους στο εσωτερικο του, ουτε στο wi fi κ φυσικα ειναι κ εμενα της εβδομαδος κατασκευης 41. Απο κει κ περα θεωρω οτι εχουμε κανει ισως την τριχα-τριχια κ εχουμε βγαλει ολες τις συσκευες που ηρθαν στην Ελλαδα ελατωματικες και πως ειναι φυσιολογικο ισως αναμεσα σε πχ 1000 συσκευες να ειναι κ 20-30 με καποιο ελατωμα, ποθυ φυσικα ο αγοραστης θα πρεπει να απαιτησει την αντικατασταση με νεα-καινουργια συσκευη.Αυτα B) ..

#2103   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/11/2012 - 16:54

Παρακολουθω μερες την συζητηση κ ειπα να στειλω κ γω..Ειμαι απ τους πολυ πρωτους που παρελαβα το νεο τηλεφωνο την ημερα κυκλοφοριας του, Παρασκευη 2/11 στις 9,30 το πρωι, απο την Βονταφον Κορυδαλλου, iphone5, 16gb, black. Εχω να πω οτι δεν εχει κανενα προβλημα ουτε στην οθονη,ουτε σε γρατζουνιες,ουτε το κουναω κ ακουω θορυβους στο εσωτερικο του, ουτε στο wi fi κ φυσικα ειναι κ εμενα της εβδομαδος κατασκευης 41. Απο κει κ περα θεωρω οτι εχουμε κανει ισως την τριχα-τριχια κ εχουμε βγαλει ολες τις συσκευες που ηρθαν στην Ελλαδα ελατωματικες και πως ειναι φυσιολογικο ισως αναμεσα σε πχ 1000 συσκευες να ειναι κ 20-30 με καποιο ελατωμα, ποθυ φυσικα ο αγοραστης θα πρεπει να απαιτησει την αντικατασταση με νεα-καινουργια συσκευη.Αυτα B) ..

εμεις που την πηραμε την συσκεη πεμπτη βραδυ τι εμαστε πολυ πολυ πρωτοι?αχαχαχαχαχ...δεν ειπε κανενας οτι ολα ειναι ειναι ελλατωματικα,να εισαι καλα παντως να χαιρεσαι το αριστο τηλεφωνο σου!!

#2104   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 07/11/2012 - 16:56

Πες τα χρυσοστομε!!Να κοιταξουμε να ευχαριστηθουμε της συσκευες μας παιδια!!


#2105   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 07/11/2012 - 16:59

εμεις που την πηραμε την συσκεη πεμπτη βραδυ τι εμαστε πολυ πολυ πρωτοι?αχαχαχαχαχ...δεν ειπε κανενας οτι ολα ειναι ειναι ελλατωματικα,να εισαι καλα παντως να χαιρεσαι το αριστο τηλεφωνο σου!!


Όχι εσείς ήσασταν παράνομοι :P
Κανονική κυκλοφορία στην Ελλάδα ήταν στις 2 Νοεμβρίου χαχα
Ναι καλά. Την Τετάρτη το είχαν οι μισοί πωλητές στην Wind που πήγε να πληρώσει ένας φίλος τον λογαριασμό του.

Τελευταία επεξεργασία από: Spiroslp, 07/11/2012 - 17:00


#2106   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/11/2012 - 17:01

Όχι εσείς ήσασταν παράνομοι :P
Κανονική κυκλοφορία στην Ελλάδα ήταν στις 2 Νοεμβρίου χαχα
Ναι καλά. Την Τετάρτη το είχαν οι μισοί πωλητές στην Wind που πήγε να πληρώσει ένας φίλος τον λογαριασμό του.

:blush: xaxaxaxaxaxax...εχεις δικιο !!!

#2107   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 07/11/2012 - 17:06

+1 στους παρανομους μιας κ ειμαι κι εγω ενας απο αυτους! :D

#2108   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/11/2012 - 17:12

να ζησουν οι παρανομοι!!!!αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

#2109   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 07/11/2012 - 17:18

παντως και στο λευκο ειναι βαμμενο το bezel!! σαμπανιζε!! δεν ειναι σαν το 4 και 4s που ειναι σκετο αλουμινιο. οποτε σε σκληρη χρηση δεν νομιζω να την γλυτωνει και το λευκο. ολα παντως ειναι θεμα χρησης του κινητου. αν το βαζεις στην τσεπη με κλειδια και κερματα ειναι λογικο το βαψιμο να φυγει και να γρατζουνιστει.

#2110   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 07/11/2012 - 17:35

παντως και στο λευκο ειναι βαμμενο το bezel!! σαμπανιζε!! δεν ειναι σαν το 4 και 4s που ειναι σκετο αλουμινιο. οποτε σε σκληρη χρηση δεν νομιζω να την γλυτωνει και το λευκο. ολα παντως ειναι θεμα χρησης του κινητου. αν το βαζεις στην τσεπη με κλειδια και κερματα ειναι λογικο το βαψιμο να φυγει και να γρατζουνιστει.

πες τα ρε συ κ το λευκό βαμμένα είναι.

#2111   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 07/11/2012 - 17:41

εμενα παντως το μαυρακι μου που το εχω τσεπη - γραφειο (πανω σε βιβλιο), γραφειο - τσεπη... και μονο του εννοειται με αφυσικα προσεγμενη χρηση σα να παρουσιαζει σιγα σιγα κατι πολυ μικρα σημαδακια...
ισα που φαινονται αλλα εγιναν και πραγματικα δεν καταλαβα γιατι και πως... οποτε υποθετω πως ειναι σιγουρα καποιο ελαττωμα στη βαφη, τα εχει παρουσιασει μονο στο πισω μερος του κατω μερους στο υψος του jack για τα ακουστικα...
επισης διαβασα πολλοι λετε οτι κατι κουδουνιζει... σε μενα αυτο που κουδουνιζει δεν ειναι τπτ αλλο απο τα "μποσικα" που εχει το power button .. μου το εκανα και το 4 αρι που ειχα και δεν το θεωρω προβλημα... μιας και θελεις στηθοσκοπιο για να το ακουσεις.. αυτο που με προβληματιζει περισσοτερο ειναι τα κουκιδακια που εμφανιζονται σιγα σιγα στο bezel μου και αν θα σταματησουν,..

#2112   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/11/2012 - 17:45

εμενα παντως το μαυρακι μου που το εχω τσεπη - γραφειο (πανω σε βιβλιο), γραφειο - τσεπη... και μονο του εννοειται με αφυσικα προσεγμενη χρηση σα να παρουσιαζει σιγα σιγα κατι πολυ μικρα σημαδακια...
ισα που φαινονται αλλα εγιναν και πραγματικα δεν καταλαβα γιατι και πως... οποτε υποθετω πως ειναι σιγουρα καποιο ελαττωμα στη βαφη, τα εχει παρουσιασει μονο στο πισω μερος του κατω μερους στο υψος του jack για τα ακουστικα...
επισης διαβασα πολλοι λετε οτι κατι κουδουνιζει... σε μενα αυτο που κουδουνιζει δεν ειναι τπτ αλλο απο τα "μποσικα" που εχει το power button .. μου το εκανα και το 4 αρι που ειχα και δεν το θεωρω προβλημα... μιας και θελεις στηθοσκοπιο για να το ακουσεις.. αυτο που με προβληματιζει περισσοτερο ειναι τα κουκιδακια που εμφανιζονται σιγα σιγα στο bezel μου και αν θα σταματησουν,..

ακριβως τα ιδια συμπτωματα εχω και εγω,και θα μου το αλλαξουν!!

#2113   cJay

cJay

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/11/2012 - 17:50

Από Γερμανικό Apple online store. Super!

Συνημμένα αρχεία



#2114   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 07/11/2012 - 17:55

πες τα ρε συ κ το λευκό βαμμένα είναι.

μα εννοειται οτι ειναι βαμμενο. αν ειναι να γρατζουνιστει θα γινει και στο ασπρο. Απλα στο μαυρο θα φαινεται περισσοτερο. λογικο!! Αν εισαι λιγο νοικοκυρης γενικα με τα πραγματα σου , νομιζω οτι δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. Ετσι και εδω σε κατι αγγελιες για πωληση 4s εγγραφαν μερικοι κατασταση βιτρινας και αγρατζουνιστα και τελικα μαλλον οι τυποι που τα πουλουσαν ειχαν ξεχασει τι σημαινει βιτρινας και αγρατζουνιστο.Στο κατω κατω εχουμε μπει ολοι στο τρυπακι να αλλαζουμε την παραγγελια μας απο μαυρο σε ασπρο για τις πιθανες μελλοντικες γρατζουνιες.Το θεμα ειναι να παρεις αυτο που πραγματικα γουσταρεις. Δηλαδη να παρω το 5αρι σε λευκο σωνει και καλα?? Να λεω οτι πηρα το λευκο αλλα δεν μου αρεσει τελικα??. Αφου ολοι εδω μεσα ειμαστε ερωτοχτυπημενοι με το μηλοφωνο.Παρτε το σε οτι χρωμα πραγματικα γουσταρετε με την διαφορα να το ανοιξετε παντα στο καταστημα παρουσια πωλητη. Αν το βγαλετε γδαρμενο θα σας το αλλαξουν. Τουλαχιστον εγω οπου και αν ρωτησα αυτο μου ειπαν. Χαρακτηριστικα υπευθυνος καταστηματος Γερμανου μου ειπε.... ανοιξε το εσυ εδω και αν ειναι γρατζουνισμενο θα παρεις αλλο και θα τα βρω εγω με την εταιρεια. Sorry για την εκθεση. Ταπεινη μου γνωμη!!

#2115   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 07/11/2012 - 18:13

μα εννοειται οτι ειναι βαμμενο. αν ειναι να γρατζουνιστει θα γινει και στο ασπρο. Απλα στο μαυρο θα φαινεται περισσοτερο. λογικο!! Αν εισαι λιγο νοικοκυρης γενικα με τα πραγματα σου , νομιζω οτι δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. Ετσι και εδω σε κατι αγγελιες για πωληση 4s εγγραφαν μερικοι κατασταση βιτρινας και αγρατζουνιστα και τελικα μαλλον οι τυποι που τα πουλουσαν ειχαν ξεχασει τι σημαινει βιτρινας και αγρατζουνιστο.Στο κατω κατω εχουμε μπει ολοι στο τρυπακι να αλλαζουμε την παραγγελια μας απο μαυρο σε ασπρο για τις πιθανες μελλοντικες γρατζουνιες.Το θεμα ειναι να παρεις αυτο που πραγματικα γουσταρεις. Δηλαδη να παρω το 5αρι σε λευκο σωνει και καλα?? Να λεω οτι πηρα το λευκο αλλα δεν μου αρεσει τελικα??. Αφου ολοι εδω μεσα ειμαστε ερωτοχτυπημενοι με το μηλοφωνο.Παρτε το σε οτι χρωμα πραγματικα γουσταρετε με την διαφορα να το ανοιξετε παντα στο καταστημα παρουσια πωλητη. Αν το βγαλετε γδαρμενο θα σας το αλλαξουν. Τουλαχιστον εγω οπου και αν ρωτησα αυτο μου ειπαν. Χαρακτηριστικα υπευθυνος καταστηματος Γερμανου μου ειπε.... ανοιξε το εσυ εδω και αν ειναι γρατζουνισμενο θα παρεις αλλο και θα τα βρω εγω με την εταιρεια. Sorry για την εκθεση. Ταπεινη μου γνωμη!!


Εγω θα ξανατονισω οτι ειμαι πολυ νοικοκυρης στο τηλεφωνο μου , πιο πολυ νοικοκυρης και απο τον νοικοκυρη με το συγκεκριμενο και καθε 2ο πρωι που ξυπναω βλεπω καινουρια πραμματα πανω στο κινητο μου... Αν σου τυχει παρτιδα με ελλατωματικη βαφη θα εχεις προβλημα αν επιλεξεις να το εχεις χωρις θηκη ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΣΟΥ! Ετσι γινεται με το δικο μου και με τις αδερφης μου... συντομα θα εχω εντυπωσεις και απο τον μοναδικο παραληπτη μαυρου σε ολη τη λαμια απο vodafone λαμιας και θα ενημερωσω....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 18

0 μέλη, 18 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες