Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2116   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2012 - 18:17

Εγω θα ξανατονισω οτι ειμαι πολυ νοικοκυρης στο τηλεφωνο μου , πιο πολυ νοικοκυρης και απο τον νοικοκυρη με το συγκεκριμενο και καθε 2ο πρωι που ξυπναω βλεπω καινουρια πραμματα πανω στο κινητο μου... Αν σου τυχει παρτιδα με ελλατωματικη βαφη θα εχεις προβλημα αν επιλεξεις να το εχεις χωρις θηκη ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΣΟΥ! Ετσι γινεται με το δικο μου και με τις αδερφης μου... συντομα θα εχω εντυπωσεις και απο τον μοναδικο παραληπτη μαυρου σε ολη τη λαμια απο vodafone λαμιας και θα ενημερωσω....


Μια από τα ίδια. Το πρόσεχα σα τα μάτια του, αλλά συνέχεια λίγι λίγο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2117   platijet

platijet

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2012 - 18:19

Αν μου πει ο pantsos πως η εποξικη ρυτίνη κανει μια πλακετα πιο αργη θα πιστέψω και ολα τα αλλα που γράφει.

Αυτό πού το διάβασες? Μήπως κατάλαβες κάτι λάθος?

Μεχρι τότε, πίστεψε με, τα refurbished ελέγχονται ενα-ενα απλά και μόνο επειδη μπορούν να ελεγχτουν ένα-ενα. Προλαβαίνουν να τα ελέγξουν ενα-ενα. Κατι που ειναι αδύνατο οταν ενα εργοστάσιο βγάζει 40000 κομμάτια την ημέρα οπου και αρκούνται σε δειγματοληπτικούς ελέγχους και μόνο.


Αυτό που λές δεν ισχύει. Και τα καινούρια αλλά και τα ανακατασκευασμένα ελέγχονται κονονικότατα και όχι δειγματοληπτικά.

#2118   gotigreco

gotigreco

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2012 - 18:20

Εγω θα ξανατονισω οτι ειμαι πολυ νοικοκυρης στο τηλεφωνο μου , πιο πολυ νοικοκυρης και απο τον νοικοκυρη με το συγκεκριμενο και καθε 2ο πρωι που ξυπναω βλεπω καινουρια πραμματα πανω στο κινητο μου... Αν σου τυχει παρτιδα με ελλατωματικη βαφη θα εχεις προβλημα αν επιλεξεις να το εχεις χωρις θηκη ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΣΟΥ! Ετσι γινεται με το δικο μου και με τις αδερφης μου... συντομα θα εχω εντυπωσεις και απο τον μοναδικο παραληπτη μαυρου σε ολη τη λαμια απο vodafone λαμιας και θα ενημερωσω....

παιδιά διορθώστε με εάν κάνω λάθος αλλά απο ότι έχω διαβάσει η βαφή δεν πρόκειται να αλλάξει γιατί είναι τέτοιο το αλουμίνιο. Τα προηγούμενα iphone δεν τα βάφανε.

#2119   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2012 - 18:23

παιδιά διορθώστε με εάν κάνω λάθος αλλά απο ότι έχω διαβάσει η βαφή δεν πρόκειται να αλλάξει γιατί είναι τέτοιο το αλουμίνιο. Τα προηγούμενα iphone δεν τα βάφανε.


Πού το διάβασες;

#2120   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 07/11/2012 - 18:25

παιδιά διορθώστε με εάν κάνω λάθος αλλά απο ότι έχω διαβάσει η βαφή δεν πρόκειται να αλλάξει γιατί είναι τέτοιο το αλουμίνιο. Τα προηγούμενα iphone δεν τα βάφανε.


Προσωπικα μονο υποθεσεις μπορω να κανω οτι εγινε σφαλμα κατα την βαφη οχι οτι θα αλλαξει κατι απλα θα πεσεις σε προιον που φαφτηκε σωστα...
Δεν υπαρχει περιπτωση τα 4 κουκιδακια που υπαρχουν στο τηλεφωνο μου να ηταν φυσιολογικο να γινουν μεσα στην τσεπη της φορμας μου ουτε στα χερια μου... αν ηταν να γινονται ετσι ολα τα τηλεφωνα θα ειχαν βγει ολοι να διαμαρτυρωνται ΟΛΟΙ ομως... γιατι εμεις ειμαστε ψειρες ΜΗ φυσιολογικοι και τοεχουμε παθει αυτο σκεψου οι φυσιολογικοι!

#2121   gotigreco

gotigreco

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2012 - 18:27

όταν βγήκε και είπε η apple ότι θα γίνεται πιο σωστός ποιοτικός έλεγχος , δεν είπε ότι θα αλλάξει την βαφή ή οτιδήποτε άλλο στο κινητό αλλά δεν θα αφήνει να φεύγουν κινητά με τέτοια σημάδια απο τα εργοστάσια.

#2122   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 07/11/2012 - 18:34

όταν βγήκε και είπε η apple ότι θα γίνεται πιο σωστός ποιοτικός έλεγχος , δεν είπε ότι θα αλλάξει την βαφή ή οτιδήποτε άλλο στο κινητό αλλά δεν θα αφήνει να φεύγουν κινητά με τέτοια σημάδια απο τα εργοστάσια.


τι να σου πω... δλδ ας υποθεσουμε οτι περνουμε ενα κινητο με 2 σημαδια... και λεμε οτι δεν σε πειραζουν γιατι ειναι μικρα.. νομιζεις πως το τηλεφωνο σου δεν θα κανει κι αλλα? Θεωρω πως καποιο σφαλμα θα υπαρχει στο βαθος ανοδιωσης ή κατι.. δεν μπορω να πιστεψω πως οποιοδηποτε προιον ξεβαφει στη τσεπη σου... και υπαρχουν και ατομα που λενε πως ακομα τα τηλεφωνα τους ειναι αψεγαδιαστα...

#2123   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2012 - 18:39

τι να σου πω... δλδ ας υποθεσουμε οτι περνουμε ενα κινητο με 2 σημαδια... και λεμε οτι δεν σε πειραζουν γιατι ειναι μικρα.. νομιζεις πως το τηλεφωνο σου δεν θα κανει κι αλλα? Θεωρω πως καποιο σφαλμα θα υπαρχει στο βαθος ανοδιωσης ή κατι.. δεν μπορω να πιστεψω πως οποιοδηποτε προιον ξεβαφει στη τσεπη σου... και υπαρχουν και ατομα που λενε πως ακομα τα τηλεφωνα τους ειναι αψεγαδιαστα...

Το δικο μου ειναι (ακομα) αψεγαδιαστο...δεν εχω λογο να πω ψεματα αλλωστε.
Ναι ισως ειναι αρκετα ευαισθητο...αλλα ακομα δεν εχει το παραμικρο. Νορμαλ ''προσεκτικη'' χρηση απο εμενα....και ελπιζω να παραμηνει ετσι....
Χωρις θηκη μιλαω φυσικα,σε μαυρο χρωμα το τηλεφωνο.

Τελευταία επεξεργασία από: aliask, 07/11/2012 - 18:39


#2124   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 07/11/2012 - 18:43

Το δικο μου ειναι (ακομα) αψεγαδιαστο...δεν εχω λογο να πω ψεματα αλλωστε.
Ναι ισως ειναι αρκετα ευαισθητο...αλλα ακομα δεν εχει το παραμικρο. Νορμαλ ''προσεκτικη'' χρηση απο εμενα....και ελπιζω να παραμηνει ετσι....
Χωρις θηκη μιλαω φυσικα,σε μαυρο χρωμα το τηλεφωνο.


Και σου ευχομαι να παραμεινει ετσι!
Τι εβδομαδας ειναι?
Βαλε στο SN number εδω να δουμε!
http://www.chipmunk....applemodel.html

#2125   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 07/11/2012 - 19:03

Παντως ρε παιδια αλλαξτε εκφραση. Δεν "ξεβαφει". Μπορει να ξεφλουδισει. Ξεβαμμα ειναι αν αλλαξει χρωματικα εστω και ενα τονο το χρωμα. Αλλο σημαδακια λογω κακης βαφης και αλλο ξεβαμμα.

#2126   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/11/2012 - 19:05

Παντως ρε παιδια αλλαξτε εκφραση. Δεν "ξεβαφει". Μπορει να ξεφλουδισει. Ξεβαμμα ειναι αν αλλαξει χρωματικα εστω και ενα τονο το χρωμα. Αλλο σημαδακια λογω κακης βαφης και αλλο ξεβαμμα.

Ούτε ξεβάφει όπως λες, αλλά ούτε και ξεφλουδίζει.

Εϊδε κανείς να βγαίνει καμια φλίδα από το 5 του? Ή μήπως του μαδάει?

Χτυπήματα είναι.

#2127   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 07/11/2012 - 19:06

Παντως ρε παιδια αλλαξτε εκφραση. Δεν "ξεβαφει". Μπορει να ξεφλουδισει. Ξεβαμμα ειναι αν αλλαξει χρωματικα εστω και ενα τονο το χρωμα. Αλλο σημαδακια λογω κακης βαφης και αλλο ξεβαμμα.


ναι εχεις δικιο.. μπορει να δημιουργηθει λαθος εντυπωση.. οποτε ξεφλουδιζει και φαινεται το αλουμινιο.. αυτο ειναι το σωστο ;)

Ούτε ξεβάφει όπως λες, αλλά ούτε και ξεφλουδίζει.

Εϊδε κανείς να βγαίνει καμια φλίδα από το 5 του? Ή μήπως του μαδάει?

Χτυπήματα είναι.


στο δικο μου δεν ειναι χτυπηματα φιλε μου... ξεφλουδιζει...

#2128   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/11/2012 - 19:07

Σου έχουν φύγει φλίδες δηλαδή?

Και το κρατάς ακόμα?

Μπορούμε να έχουμε μια φωτό?

#2129   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 07/11/2012 - 19:10

ναι εχεις δικιο.. μπορει να δημιουργηθει λαθος εντυπωση.. οποτε ξεφλουδιζει και φαινεται το αλουμινιο.. αυτο ειναι το σωστο ;)



στο δικο μου δεν ειναι χτυπηματα φιλε μου... ξεφλουδιζει...


Μήπως κάηκε από τον ήλιο φίλε μου; Είχε και ήλιο πολύ αυτές τις μέρες..Να του βάζεις δείκτη προστασίας 60+ για τα μωρά...

ΥΓ.Πλάκα κάνω μην παρεξηγηθούμε.. ;)
Είναι τραγικό να ξεφλουδίζει πάντως..αν το κάνει..

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 07/11/2012 - 19:12

Αναρτημένη εικόνα


#2130   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/11/2012 - 19:11

στο δικο μου δεν ειναι χτυπηματα φιλε μου... ξεφλουδιζει...


Το θέμα της βαφής δεν το έχουν διορθώσει και ούτε πρόκειται.. Απλή βαφή κάνουν πάνω στο αλουμίνιο..

Πόσο καιρό το έχεις το τηλ?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 21

0 μέλη, 21 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες