Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2206   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/11/2012 - 00:31

Δώσε δύναμη δεν πονάει..!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2207   Dimitrisprapas

Dimitrisprapas

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 08/11/2012 - 01:24

Χαχαχαχα έδωσα δύναμη άνοιξε εύκολα...πήγα να κάνω τον μάγκα από την ανυπομονησία μου να κόψω την SIM σε nanosim αλλά δεεεεεεν....αύριο θα πάω για nanosim πρωί πρωί και θα δω αν το αλλάξω λόγω του σημαδιού για καθαρά εγωιστικούς λόγους.Σήμερα είναι η τρίτη μέρα που το αγόρασα.Τι είναι το DOA?

#2208   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/11/2012 - 02:39

Χαχαχαχα έδωσα δύναμη άνοιξε εύκολα...πήγα να κάνω τον μάγκα από την ανυπομονησία μου να κόψω την SIM σε nanosim αλλά δεεεεεεν....αύριο θα πάω για nanosim πρωί πρωί και θα δω αν το αλλάξω λόγω του σημαδιού για καθαρά εγωιστικούς λόγους.Σήμερα είναι η τρίτη μέρα που το αγόρασα.Τι είναι το DOA?

doa = dead on arrival
σε γενικες γραμμες ελαττωματικο απ το εργοστασιο...(δηλαδη με το που το πηρες διαπιστωσες οτι υπαρχει προβλημα πριν το χρησιμοποιησεις καλα καλα)

#2209   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/11/2012 - 09:53

Εχει παρατηρήσει κανείς το κουμπί on off να παίζει ελαφρα και όταν κουνας το κινητο να κάνει μικροχτυπηματακια και να ακούγεται; DOA σε Vodafone πόσες ημέρες εχω;

και εμενα το κανει, και στο 4αρι το εκανε, δεν με ενοχλει...δεν εινι λογος αυτος για DOA, μην τρελαθουμε κιολας...

Παιδιά στη χρήση μου λέει: Χρήση: 5 ώρες, 51 λεπτά
Αναμονή: 1 ημέρα, 7 ώρες και έχω ακόμα 27% ακόμη.

Περιμένω να πάει 2% για να το κάνω την πρώτη φόρτιση.

Πάει πάρα πολύ καλά η μπαταρία μου φαίνεται. Και εσάς τόσο κρατάει?

Ωραία τότε :P

Πάντα στο 10% να το φορτίζω?
Ή αν πάει και στο 3-4%δεν τρέχει τίποτα. Παίζει να έχω θέμα μετά αν πηγαίνει 2% - 5% ?

Όλα ανοιχτά τα έχω.και 3g-Δεδομένα. Δεν τα έκλεισα καθόλου.Μόνο κοιτάω να μην αφήνω εφαρμογές ανοιχτές.


οι εφαρμογες μενουν ανοικτες εφοσον τις εχεις στο notification center ON, οποτε με το να τις κλεινεις δεν κερδιζεις κατι, εξαλλου μενουν στο 1 gb ram κ ανοιγουν απο την μνημη σφαιρα κ με λιγοτερη μπταταρια απ το να φορτωθουν εξ ερχης,...ασε που γλυτωνεις μπαταρια απο την διαδικασια του κ καλα σβησιματος απο την μνημη...

οαντως αυτο το προβλημα με το γυαλι πρωτη φορα το ακουω, παιζει να προσεξαν πολυ τις πρωτες παρτιδες στην 1η διανομη το σεπτεβριο για να γινει καλη εντυπωση κ στην ψαροκωσταινα κ οχι μονο, λοιπες χωρες δηλ. να εδωσαν τη φυρα...ειδικα στο γερμανο να ειναι 10% με το θεμα στο γυαλι να πιεζεται...τι να πω...μεγαλη εντυπωση δεν κανει κ σε σας.......

#2210   Dimitrisprapas

Dimitrisprapas

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 08/11/2012 - 11:15

Παιδιά καλημέρα σας από την παγωμένη Κομοτηνή (φοιτώ γαρ στη Νομική).Αποφάσισα,λοιπόν,να επιστρέψω το iphone 5 που είχα αγοράσει.Ο λόγος? Ένα απειροελάχιστο σημάδι στο πίσω μέρος του κινητού τέρμα κάτω αριστερά (είχα το μαύρο και προφανώς σε εκείνο το σημείο η βαφή δεν πέρασε και φαινόταν μόνο το αλουμίνιο).Τέλος πάντων, το αγόρασα την Δευτέρα 5 Νοεμβρίου και σήμερα έχουμε Πέμπτη 8 Νοεμβρίου.Πάω που λέτε στο OTEshop και τους λέω για το σημάδι και λοιπά. Παιδιά το τι δεν άκουσα ο άνθρωπος πρωινιάτικα, ότι εγώ έκανα την γρατσουνία και δεν φταίνε αυτοί, ότι το κινητό ήταν τέλειο όταν το ανοίξαμε (το σημάδι φαίνεται από κοντά και από ανθρώπους με πλήρη οπτική οξύτητα), ότι προσπαθώ να τους σαμποτάρω κλπ.Να μην τα πολυλογώ άρχιζα να βρίζω και να τρελένομαι (8 έτη πυγμαχίας αυτά κάνουν μακριά...) θα σας κάνω μήνυση τους είπα και τι δεν είπα.Προσφέρθηκαν να το πάνε για service, αν είναι δυνατόν οι χωριάτες, ενώ τους εξηγώ πως πάρα πολλά iphone 5 ΚΑΙ στην ελληνική αγορά έχουν βγει ελαττωματικά σε αυτόν τον τομέα...Να μην τα πολυλογώ μίλησα με ην προϊσταμένη η οποία σπούδαζε παλιότερα στο Αριστοτέλειο (όπως και εγώ) και τήρησε την πιο νομοτυπική διαδικασία κατ εμε, να στείλει e-mail στον υπεύθυνο της Cosmote (e-mail το οποίο εγώ έγραψα) απαιτώντας την άμεση αντικατάσταση του προϊόντος λόγω εργοστασιακής βλάβης.Τόσο η προισταμένη όσο και ο υπάλληλος από τον Germano απέναντι μου διαβεβαίωσαν πως αν έχει διαπιστωθεί το ίδιο ζήτημα και με άλλα iphone τότε θα μου το αντικαταστήσουν.(Μου τόνισε πως η Cosmote δεν θέλει να χαλάσει το όνομα της για μία συσκευή).Ποιά είναι η γνώμη σας παιδία? Τι να περιμένω?

#2211   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2012 - 11:39

Παιδιά καλημέρα σας από την παγωμένη Κομοτηνή (φοιτώ γαρ στη Νομική).Αποφάσισα,λοιπόν,να επιστρέψω το iphone 5 που είχα αγοράσει.Ο λόγος? Ένα απειροελάχιστο σημάδι στο πίσω μέρος του κινητού τέρμα κάτω αριστερά (είχα το μαύρο και προφανώς σε εκείνο το σημείο η βαφή δεν πέρασε και φαινόταν μόνο το αλουμίνιο).Τέλος πάντων, το αγόρασα την Δευτέρα 5 Νοεμβρίου και σήμερα έχουμε Πέμπτη 8 Νοεμβρίου.Πάω που λέτε στο OTEshop και τους λέω για το σημάδι και λοιπά. Παιδιά το τι δεν άκουσα ο άνθρωπος πρωινιάτικα, ότι εγώ έκανα την γρατσουνία και δεν φταίνε αυτοί, ότι το κινητό ήταν τέλειο όταν το ανοίξαμε (το σημάδι φαίνεται από κοντά και από ανθρώπους με πλήρη οπτική οξύτητα), ότι προσπαθώ να τους σαμποτάρω κλπ.Να μην τα πολυλογώ άρχιζα να βρίζω και να τρελένομαι (8 έτη πυγμαχίας αυτά κάνουν μακριά...) θα σας κάνω μήνυση τους είπα και τι δεν είπα.Προσφέρθηκαν να το πάνε για service, αν είναι δυνατόν οι χωριάτες, ενώ τους εξηγώ πως πάρα πολλά iphone 5 ΚΑΙ στην ελληνική αγορά έχουν βγει ελαττωματικά σε αυτόν τον τομέα...Να μην τα πολυλογώ μίλησα με ην προϊσταμένη η οποία σπούδαζε παλιότερα στο Αριστοτέλειο (όπως και εγώ) και τήρησε την πιο νομοτυπική διαδικασία κατ εμε, να στείλει e-mail στον υπεύθυνο της Cosmote (e-mail το οποίο εγώ έγραψα) απαιτώντας την άμεση αντικατάσταση του προϊόντος λόγω εργοστασιακής βλάβης.Τόσο η προισταμένη όσο και ο υπάλληλος από τον Germano απέναντι μου διαβεβαίωσαν πως αν έχει διαπιστωθεί το ίδιο ζήτημα και με άλλα iphone τότε θα μου το αντικαταστήσουν.(Μου τόνισε πως η Cosmote δεν θέλει να χαλάσει το όνομα της για μία συσκευή).Ποιά είναι η γνώμη σας παιδία? Τι να περιμένω?


Koίτα σωστά έπραξες... και λογικά θα σου δώσουν ένα νέο σφραγισμένο στο κουτάκι του... αλλά το δίνεις για το σημαδάκι... που θα σου γίνει πάλι κάποια στιγμή... εύχομαι να πάρεις σωστή συσκευή, διότι μπορεί να έχει πρόβλημα, με την εφαρμογή του τζαμιού της πρόσοψης, μπορεί να έχει προβληματική σύνδεση με wifi, μπορεί να έχει πρόβλημα με το σήμα, μπορεί να έχει άλλο σημαδάκι, μπορεί να έχει καμένο pixel, μπορεί να έχει κίτρινη οθόνη, μπορεί να έχει προβληματικό sim tray! Επίσης θα το στερηθείς αρκετές ημέρες, διότι δεν υπάρχει άμεση συσκευή για παράδοση!
Τα λέω όλα αυτά όχι μόνο για σένα, άλλα για όλους που σκέφτονται έτσι... και μπαίνουν στην διαδικασία αυτή και μπορεί να υπάρχει και πάλι πρόβλημα και πιο σημαντικό, όπως έγινε με πολλά παιδιά από δω μέσα... και να ξέρετε ότι δεν φταίει η εβδομάδα παραγωγής, αλλά γενικά η παραγωγή που είναι φασόν, βγαίνουν εκατομύρια συσκευές καθημερινά!

Τα λέω αυτά, διότι την πάτησα έτσι με το 4S μου, χρειάστηκε να αλλάξω 5 συσκευές με σφραγισμένα κουτιά σε διάστημα 3 μήνων για να πάρω την σωστή συσκευή! Ενώ το 4 και το 5 μου βγήκαν οκ και πάντα όλα ελληνικά... τύχη είναι αυτή!

Εύχομαι πάντως να είσαι τυχερός και να σου έρθει η τέλεια συσκευή!

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 08/11/2012 - 11:45


#2212   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/11/2012 - 11:41

Παιδιά καλημέρα σας από την παγωμένη Κομοτηνή (φοιτώ γαρ στη Νομική).Αποφάσισα,λοιπόν,να επιστρέψω το iphone 5 που είχα αγοράσει.Ο λόγος? Ένα απειροελάχιστο σημάδι στο πίσω μέρος του κινητού τέρμα κάτω αριστερά (είχα το μαύρο και προφανώς σε εκείνο το σημείο η βαφή δεν πέρασε και φαινόταν μόνο το αλουμίνιο).Τέλος πάντων, το αγόρασα την Δευτέρα 5 Νοεμβρίου και σήμερα έχουμε Πέμπτη 8 Νοεμβρίου.Πάω που λέτε στο OTEshop και τους λέω για το σημάδι και λοιπά. Παιδιά το τι δεν άκουσα ο άνθρωπος πρωινιάτικα, ότι εγώ έκανα την γρατσουνία και δεν φταίνε αυτοί, ότι το κινητό ήταν τέλειο όταν το ανοίξαμε (το σημάδι φαίνεται από κοντά και από ανθρώπους με πλήρη οπτική οξύτητα), ότι προσπαθώ να τους σαμποτάρω κλπ.Να μην τα πολυλογώ άρχιζα να βρίζω και να τρελένομαι (8 έτη πυγμαχίας αυτά κάνουν μακριά...) θα σας κάνω μήνυση τους είπα και τι δεν είπα.Προσφέρθηκαν να το πάνε για service, αν είναι δυνατόν οι χωριάτες, ενώ τους εξηγώ πως πάρα πολλά iphone 5 ΚΑΙ στην ελληνική αγορά έχουν βγει ελαττωματικά σε αυτόν τον τομέα...Να μην τα πολυλογώ μίλησα με ην προϊσταμένη η οποία σπούδαζε παλιότερα στο Αριστοτέλειο (όπως και εγώ) και τήρησε την πιο νομοτυπική διαδικασία κατ εμε, να στείλει e-mail στον υπεύθυνο της Cosmote (e-mail το οποίο εγώ έγραψα) απαιτώντας την άμεση αντικατάσταση του προϊόντος λόγω εργοστασιακής βλάβης.Τόσο η προισταμένη όσο και ο υπάλληλος από τον Germano απέναντι μου διαβεβαίωσαν πως αν έχει διαπιστωθεί το ίδιο ζήτημα και με άλλα iphone τότε θα μου το αντικαταστήσουν.(Μου τόνισε πως η Cosmote δεν θέλει να χαλάσει το όνομα της για μία συσκευή).Ποιά είναι η γνώμη σας παιδία? Τι να περιμένω?


κοιτα αν το εκανες την 1η μερα, εστω κ μπροστα τους η εστω μερικες ωρες μετα αφοτου πηγες σπιτι θα χες ολα τα δικαια...τωρα εφοσον επισημα δεν εχει παραδεχθει κατι η αππλε, αντε να αποδειξεις οτι δεν το βαλες σε μια τσεπη μετα παο 3 μερες χρησης κ το κανες εσυ, εδω μεσα ατομα εχουν πει οτι ακομα κ μεσα σε τσεπη κανει σημαδια......κοιτα φιλε, αν το κινητο ειναι καλο,γρηγορο δεν κολλαει κλπ κλπ τι ασχολεισαι...εξαλλου κ συ εκανες 3 μερες να το δεις κ λογικα θα το χες 24/24 στα χερια σου να το χαρεις!!! μην ασχολεισαι

Koίτα σωστά έπραξες... και λογικά θα σου δώσουν ένα νέο σφραγισμένο στο κουτάκι του... αλλά το δίνεις για το σημαδάκι... που θα σου γίνει πάλι κάποια στιγμή... εύχομαι να πάρεις σωστή συσκευή, διότι μπορεί να έχει πρόβλημα, με την εφαρμογή του τζαμιού της πρόσοψης, μπορεί να έχει προβληματική σύνδεση με wifi, μπορεί να έχει πρόβλημα με το σήμα, μπορεί να έχει άλλο σημαδάκι, μπορεί να έχει καμένο pixel, μπορεί να έχει κίτρινη οθόνη! Επίσης θα το στερηθείς αρκετές ημέρες, διότι δεν υπάρχει άμεση συσκευή για παράδοση!
Τα λέω όλα αυτά όχι μόνο για σένα, άλλα για όλους που σκέφτονται έτσι... και μπαίνουν στην διαδικασία αυτή και μπορεί να υπάρχει και πάλι πρόβλημα και πιο σημαντικό, όπως έγινε με πολλά παιδιά από δω μέσα... και να ξέρετε ότι δεν φταίει η εβδομάδα παραγωγής, αλλά γενικά η παραγωγή που είναι φασόν, βγαίνουν εκατομύρια συσκευές καθημερινά!

Τα λέω αυτά, διότι την πάτησα έτσι με το 4S μου, χρειάστηκε να αλλάξα 5 συσκευές με σφραγισμένα κουτιά σε διάστημα 3 μήνες για να πάρω την σωστή συσκευή! Ενώ το 4 και το 5 μου βγήκαν οκ και πάντα όλα ελληνικά... τύχη είναι αυτή!

Εύχομαι πάντως να είσαι τυχερός και να σου έρθει η τέλεια συσκευή!


σωστος +1, αυτο λεω κ γω για μια μαλακια μπορει να τραβιεσαι χωρις τελος

#2213   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/11/2012 - 11:44

τυχη στα 740 ευρω δεν νομιζω :huh:

#2214   Dimitrisprapas

Dimitrisprapas

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 08/11/2012 - 12:10

κοιτα αν το εκανες την 1η μερα, εστω κ μπροστα τους η εστω μερικες ωρες μετα αφοτου πηγες σπιτι θα χες ολα τα δικαια...τωρα εφοσον επισημα δεν εχει παραδεχθει κατι η αππλε, αντε να αποδειξεις οτι δεν το βαλες σε μια τσεπη μετα παο 3 μερες χρησης κ το κανες εσυ, εδω μεσα ατομα εχουν πει οτι ακομα κ μεσα σε τσεπη κανει σημαδια......κοιτα φιλε, αν το κινητο ειναι καλο,γρηγορο δεν κολλαει κλπ κλπ τι ασχολεισαι...εξαλλου κ συ εκανες 3 μερες να το δεις κ λογικα θα το χες 24/24 στα χερια σου να το χαρεις!!! μην ασχολεισαι



σωστος +1, αυτο λεω κ γω για μια μαλακια μπορει να τραβιεσαι χωρις τελος


Παιδιά, δεν έχω βάλει ΚΑΑΑΑΝ την nanosim, είναι με τις ζελατίνες τι άλλο να σας πω? 740 ευρώ και να παίζω Στοίχημα? Οχι ρε παιδιά.....Μίλησα και με την εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote έκανα καταγγελία για το εν λόγω κατάστημα και μου διαβεβαίωσε πως όλα θα πάνε καλά.....το επόμενο θα το ανοίξω θα το εξετάσω μπροστά τους 1 ώρα πριν το πάρω.....αλλά αν μπλέκεις με αδαεί άτομα αυτά παθαίνεις...το τονίζω ούτε κααααααν την nanosim δεν παρέλαβα από το κατάστημα διότι έπρεπε να φύγω απευθείας Θεσσαλονίκη λόγω σοβαρού θέματος....:)

#2215   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2012 - 12:11

Koίτα σωστά έπραξες... και λογικά θα σου δώσουν ένα νέο σφραγισμένο στο κουτάκι του... αλλά το δίνεις για το σημαδάκι... που θα σου γίνει πάλι κάποια στιγμή... εύχομαι να πάρεις σωστή συσκευή, διότι μπορεί να έχει πρόβλημα, με την εφαρμογή του τζαμιού της πρόσοψης, μπορεί να έχει προβληματική σύνδεση με wifi, μπορεί να έχει πρόβλημα με το σήμα, μπορεί να έχει άλλο σημαδάκι, μπορεί να έχει καμένο pixel, μπορεί να έχει κίτρινη οθόνη, μπορεί να έχει προβληματικό sim tray! Επίσης θα το στερηθείς αρκετές ημέρες, διότι δεν υπάρχει άμεση συσκευή για παράδοση!
Τα λέω όλα αυτά όχι μόνο για σένα, άλλα για όλους που σκέφτονται έτσι... και μπαίνουν στην διαδικασία αυτή και μπορεί να υπάρχει και πάλι πρόβλημα και πιο σημαντικό, όπως έγινε με πολλά παιδιά από δω μέσα... και να ξέρετε ότι δεν φταίει η εβδομάδα παραγωγής, αλλά γενικά η παραγωγή που είναι φασόν, βγαίνουν εκατομύρια συσκευές καθημερινά!

Τα λέω αυτά, διότι την πάτησα έτσι με το 4S μου, χρειάστηκε να αλλάξω 5 συσκευές με σφραγισμένα κουτιά σε διάστημα 3 μήνων για να πάρω την σωστή συσκευή! Ενώ το 4 και το 5 μου βγήκαν οκ και πάντα όλα ελληνικά... τύχη είναι αυτή!

Εύχομαι πάντως να είσαι τυχερός και να σου έρθει η τέλεια συσκευή!

ζαλιστηκα με ολα αυτα :) ...τελοσπαντων εγω στηριζομαι στο οτι οι "κακες" αναφορες εχουν ελαττωθει κατα πολυ σε ολα τα ξενα φορουμ πραγμα που δειχνει κατι.
Οποιος εχει προβλημα το παει πισω ...αυτο ειναι το σωστο αν και κακο για τα νευρα μας με βαση τις συνθηκες που επικρατουν εδω.Ελπιζω συντομα να μην εχουμε καθολου προβληματα.
Οσο για το θεμα της βαφης διαβαστε (δυστυχως στα αγγλικα γιατι ειμαι στη δουλεια και δεν εχω χρονο για γραψιμο) την αποψη ενος τυπου που υποτιθεται ξερει 5 πραγματα παραπανω λογω επαγγελματος.Σαν αποψη εχει ενδιαφερον
http://forums.macrum...3&postcount=732

#2216   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/11/2012 - 12:28

ζαλιστηκα με ολα αυτα :) ...τελοσπαντων εγω στηριζομαι στο οτι οι "κακες" αναφορες εχουν ελαττωθει κατα πολυ σε ολα τα ξενα φορουμ πραγμα που δειχνει κατι.
Οποιος εχει προβλημα το παει πισω ...αυτο ειναι το σωστο αν και κακο για τα νευρα μας με βαση τις συνθηκες που επικρατουν εδω.Ελπιζω συντομα να μην εχουμε καθολου προβληματα.
Οσο για το θεμα της βαφης διαβαστε (δυστυχως στα αγγλικα γιατι ειμαι στη δουλεια και δεν εχω χρονο για γραψιμο) την αποψη ενος τυπου που υποτιθεται ξερει 5 πραγματα παραπανω λογω επαγγελματος.Σαν αποψη εχει ενδιαφερον
http://forums.macrum...3&postcount=732


ο τυπος λεει με τριψιμο η' αλοιφη οτι φευγουν οι γραντζουνιες!!!δεν παιζει αυτο....!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#2217   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2012 - 12:33

το ποστ το εβαλα για να ενημερωθουμε οσο γινεται για τους τυπους βαφης περισσοτερο στο αλουμινιο και τι μπορει να συμβαινει στο iphone.....τωρα για την αλοιφη που λεει ουτε εγω πιστευω οτι μπορει να εξαφανιζει τις "γρατσουνιες"

#2218   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 08/11/2012 - 13:02

ο τυπος λεει με τριψιμο η' αλοιφη οτι φευγουν οι γραντζουνιες!!!δεν παιζει αυτο....!


Ο τύπος λέει οτι αυτο που ειδε στην φωτογραφία (την ειδες ;;;) ειναι μάλον μεταφορα απο μαλακοτερα υλικα και οχι γρατζουνιες. Και πραγματι έτσι φαινεται.Και οι μεταφορες σβηνονται με τριψιμο (με τον ιδιο τροπο ακριβως δουλευει το μολυβι και το χαρτι)
Δες και αυτο το video για να καταλαβεις τι εννοει.


#2219   macgalileo

macgalileo

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2012 - 14:13

Τελικά ειναι κανείς άλλος με iPhone 5 όπου το κουμπί του on off να έχει μια πολυ ελαφριά χαλαρότητα και όταν κουνιέται σαν κουδούνι να ακούγεται αμυδρά ;

#2220   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2012 - 14:21

Σήμερα είδα και το λευκό στο κατάστημα Γερμανός επί της Δημοκρατίας στην Αλεξανδρούπολη.

Φαίνεται πολύ φθηνότερο κατασκευαστηκά από το μαύρο και επιπλέον το ασημί του από πίσω μου θύμισε πραγματικά φτηνή μπογιά για νύχια που βρίσκεις στα ψιλικά. Και του λευκού το bezel είναι βαμμένο και γρατζουνιέται αλλά δε φαίνεται τόσο.

Πάντως αν και εκθεσιακό δεν είχε τπτ από όσα αναφέρονται. Ούτε γραντζουνιές, ούτε το home button ούτε να μην κουμπώνει καλά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 39

0 μέλη, 39 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες