Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2551   Constantine32

Constantine32

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Twitter:@cka2684
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 12/11/2012 - 15:43

Εγω το πρωϊ πήρα τηλ στο εταιρικό της Voda και με έστειλαν σε κατάστημα για να πιστοποιήσει και ο εκεί υπεύθυνος οτι όντως το πλαστικό που μπαίνει μέσα και κάνει click είναι πρόβλημα.

Εγινε και αυτό και μετά η κοπέλα στο τηλεφωνικό μου λέει οτι ή θα πρέπει να το αφήσω στο κατάστημα και να πάει απευθείας στην ARVATO να το τσεκάρουν και να κάνουν την αλλαγή ή να μου στείλουν courier να το πάρει και να μου δώσουν προσωρινή συσκευή. Επέλεξα το πιό γρήγορο, σηλαδή νατο στείλει το κατάστημα απευθείας.

Βέβαια εδώ θα επισημάνω οτι στην παρούσα φάση, εγώ που έχω εταιρική σύνδεση είμαι ο χαμένος γιατί όπως μου είπε και η κοπέλα στο κατάστημα, αν το είχα πάρει απο εκεί θα μου είχαν κάνει αντικατάσταση χωρίς άλλη κουβέντα...

Ελπίζω να το αντικαταστήσουν με σφραγισμένο, και η κοπέλα στο κατάστημα μου είπε οτι θα φροντίσει προσωπικά να γίνει αυτό και μακάρι να το στείλουν στο κατάστημα να το πάρω απο εκεί για να το ελέγξω επιτόπου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2552   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/11/2012 - 15:47

Καλημεραααααααα... :D Ας μου πει καποιος για την εμβελεια του wi-fi....Ειναι χειροτερη των προκατοχων του, 4/4s???


better...;)

#2553   iGchris13

iGchris13

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 12/11/2012 - 15:48

Εγω το πρωϊ πήρα τηλ στο εταιρικό της Voda και με έστειλαν σε κατάστημα για να πιστοποιήσει και ο εκεί υπεύθυνος οτι όντως το πλαστικό που μπαίνει μέσα και κάνει click είναι πρόβλημα.

Εγινε και αυτό και μετά η κοπέλα στο τηλεφωνικό μου λέει οτι ή θα πρέπει να το αφήσω στο κατάστημα και να πάει απευθείας στην ARVATO να το τσεκάρουν και να κάνουν την αλλαγή ή να μου στείλουν courier να το πάρει και να μου δώσουν προσωρινή συσκευή. Επέλεξα το πιό γρήγορο, σηλαδή νατο στείλει το κατάστημα απευθείας.

Βέβαια εδώ θα επισημάνω οτι στην παρούσα φάση, εγώ που έχω εταιρική σύνδεση είμαι ο χαμένος γιατί όπως μου είπε και η κοπέλα στο κατάστημα, αν το είχα πάρει απο εκεί θα μου είχαν κάνει αντικατάσταση χωρίς άλλη κουβέντα...

Ελπίζω να το αντικαταστήσουν με σφραγισμένο, και η κοπέλα στο κατάστημα μου είπε οτι θα φροντίσει προσωπικά να γίνει αυτό και μακάρι να το στείλουν στο κατάστημα να το πάρω απο εκεί για να το ελέγξω επιτόπου.


Να σε ρωτήσω φίλε μου σε πόσες μέρες από την αγορά της συσκευής ξεκίνησες τη όλη διαδικασία;

#2554   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 12/11/2012 - 15:54

Να σε ρωτήσω φίλε μου σε πόσες μέρες από την αγορά της συσκευής ξεκίνησες τη όλη διαδικασία;


καλα ανακατασκευασμενο ευκολαααααααααα!!αφου θα παει αρβατο....
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#2555   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 12/11/2012 - 16:00

Δυο ερωτήσεις...1.με 3,5 ώρες χρήση και αναμονή (με 3G ON) 16 ώρες η μπαταρία έχει πάει στο 48%. Είναι καλά;
2.Το "do not disturb mode" τι ακριβώς κάνει γιατί δεν έχω καταλάβει...

#2556   Constantine32

Constantine32

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Twitter:@cka2684
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 12/11/2012 - 16:01

Να σε ρωτήσω φίλε μου σε πόσες μέρες από την αγορά της συσκευής ξεκίνησες τη όλη διαδικασία;


Το πήρα στα χέρια μου Παρασκευή 9/11

καλα ανακατασκευασμενο ευκολαααααααααα!!αφου θα παει αρβατο....


Δεν υπάρχει περίπτωση να το δεχτώ...

#2557   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2012 - 16:02

Δυο ερωτήσεις...1.με 3,5 ώρες χρήση και αναμονή (με 3G ON) 16 ώρες η μπαταρία έχει πάει στο 48%. Είναι καλά;
2.Το "do not disturb mode" τι ακριβώς κάνει γιατί δεν έχω καταλάβει...

μια χαρα μου φαινεται η μπαταρια σου

#2558   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 12/11/2012 - 16:16

Το πήρα στα χέρια μου Παρασκευή 9/11



Δεν υπάρχει περίπτωση να το δεχτώ...

δεχτεις δεν το δεχτεις αυτο ειναι...
εγω πηρα πριν εναμιση χρονο iphone 4 white απο πλαισιο...το ανοιγω...και τσουπ!!το ακουστικο δεν ενιωθε...φευγω σφαιρα και πηγαινω καταστημα....
μου λεει το παληκαρι εκει...φιλε ακυρο πανηγυρικο!!!δεν εχουν doa....λεω τι;;;;;μου λεει για δες την αποδειξη....το γραφει;;;ουπς!!!1-0
και συνεχιζω....παναγιες χριστους,....φωνες να ειμαι ετοιμος να σκοτωσω...φιλε μου λεει εγω θελω αλλα δεν γινεται...δεν ειναι πολιτικη της εταιρειας...τα apple πηγαινουν arvato...και τιτε εμαθα τι σημαινει...ARVATO...Α ΡΕ ΑΚΛΑΦΤΟ ΤΟ IPHONE!!!τι εννοω;;καινουριο δεν παρελαβα ποτε μονο σε ζελατινα...φυσικα ανακατασκευασμενο...και εκ τοτε μεχρι να πετυχω το σωστο 7 αλλαξα...
δυστυχως αυτο ισχυει....και θα πρεπει να το υποστεις...κ εσυ...

Τελευταία επεξεργασία από: stevobmw, 12/11/2012 - 16:17

iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#2559   iGchris13

iGchris13

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 12/11/2012 - 16:17

Το πήρα στα χέρια μου Παρασκευή 9/11



Δεν υπάρχει περίπτωση να το δεχτώ...



Αρα έτρεξες αμέσως. Πρέπει να το αλλάξουν με καινούργιο. Εμένα μάλλον θα το πάνε για service γιατί τους το πήγα στις 5 εργάσιμες. Απελπισία να δίνεις 855€ για κινητό και να τρέχεις να για δυο ή τρείς μέρες να σου λένε θα πάει για φτιάξιμο!! Δυστυχώς ήμουν στο χωριό μου για δύο μέρες.

#2560   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 12/11/2012 - 16:22

Αρα έτρεξες αμέσως. Πρέπει να το αλλάξουν με καινούργιο. Εμένα μάλλον θα το πάνε για service γιατί τους το πήγα στις 5 εργάσιμες. Απελπισία να δίνεις 855€ για κινητό και να τρέχεις να για δυο ή τρείς μέρες να σου λένε θα πάει για φτιάξιμο!! Δυστυχώς ήμουν στο χωριό μου για δύο μέρες.

δεν επισκευαζεται παιδια...αντικαθισταται με αλλο...ανακατασκευασμενο...μην λεμε τα ιδια...επισκευες iphone ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ...
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#2561   Constantine32

Constantine32

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Twitter:@cka2684
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 12/11/2012 - 16:49

δεν επισκευαζεται παιδια...αντικαθισταται με αλλο...ανακατασκευασμενο...μην λεμε τα ιδια...επισκευες iphone ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ...


Οταν είναι μέχρι 7 ημέρες, πάει αναγκαστικά αλλαγή με σφραγισμένο. Στο μαγαζί θα το έκαναν επιτόπου, τωρα που εμπλέκεται το εταιρικό τμήμα, πρέπει και καλά να το πιστοποιήσει και η ARVATO. Οτι και να γίνει πάντως επισκευασμένο δεν υπάρχει περίπτωση να παρω.

Α) Δεν έχουν να δώσουν.
Β) Ειναι 7 ημέρες DOA
Γ) Θα τους πάρει ο διάολος (60 συνδέσεις εταιρικές)

#2562   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 12/11/2012 - 16:51

Οταν είναι μέχρι 7 ημέρες, πάει αναγκαστικά αλλαγή με σφραγισμένο. Στο μαγαζί θα το έκαναν επιτόπου, τωρα που εμπλέκεται το εταιρικό τμήμα, πρέπει και καλά να το πιστοποιήσει και η ARVATO. Οτι και να γίνει πάντως επισκευασμένο δεν υπάρχει περίπτωση να παρω.

Α) Δεν έχουν να δώσουν.
Β) Ειναι 7 ημέρες DOA
Γ) Θα τους πάρει ο διάολος (60 συνδέσεις εταιρικές)


απο που ειπαμε το αγορασες;
και που σου αναγραφει 7 μερες doa;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#2563   Constantine32

Constantine32

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Twitter:@cka2684
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 12/11/2012 - 16:58

απο που ειπαμε το αγορασες;
και που σου αναγραφει 7 μερες doa;


Vodafone εταιρική σύνδεση. Αν και το έχω γράψει πολλές φορές πιο πανω... Στο μαγαζί τόσες μέρες μου είπαν οτι ισχύει στη Vodafone.

#2564   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 12/11/2012 - 17:00

Vodafone εταιρική σύνδεση. Αν και το έχω γράψει πολλές φορές πιο πανω... Στο μαγαζί τόσες μέρες μου είπαν οτι ισχύει στη Vodafone.

φιλε δεν ισχυει ρωτα τον φιλο panai13 που δουλευει voda να δεις τι θα σου πει...
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#2565   iGchris13

iGchris13

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 12/11/2012 - 17:03

Οταν είναι μέχρι 7 ημέρες, πάει αναγκαστικά αλλαγή με σφραγισμένο. Στο μαγαζί θα το έκαναν επιτόπου, τωρα που εμπλέκεται το εταιρικό τμήμα, πρέπει και καλά να το πιστοποιήσει και η ARVATO. Οτι και να γίνει πάντως επισκευασμένο δεν υπάρχει περίπτωση να παρω.

Α) Δεν έχουν να δώσουν.
Β) Ειναι 7 ημέρες DOA
Γ) Θα τους πάρει ο διάολος (60 συνδέσεις εταιρικές)


Και σε μένα είπαν ότι και να ήθελαν να το αλλάξουν δεν είχαν και δεν ξέρουν πότε θα ξαναφέρουν. Αλλά ήταν ξεκάθαροι ότι καθηστέρησα να τους το πάω. Μιλάμε για καθηστέρησα δύο ημερών. Το μεγάλο γέλιο και μπλόφα είναι ότι όσοι πέρνουν με courier είναι ουσιαστικά εναντίον του αγοραστή. Η απόδειξη έγραφε αγορά 6 του μήνα ενώ το πήρα 3 το μεσημέρι της Τετάρτης!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 26

0 μέλη, 26 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες