Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2671   panof

panof

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2012 - 23:43

εγω απ'την άλλη περιμενα τοσο καιρο να παρω το 16αρι λευκο και το πηρα χθες, το φορτιζω και σημερα διαπιστωνω καμμενο πιξελ!!! το εδωσα πισω θα το στειλουν αλλα εκρεμμεί η απάντηση τους, αλλες 2 εβδομαδες τουλαχιστον χωρις τηλεφωνο :(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2672   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/11/2012 - 00:45

Στη δεύτερη φόρτιση εμένα.Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1353192302.470213.jpg   110,66KB   62 λήψεις

#2673   alexpsilos

alexpsilos

    iPH User

  • 110 μηνύματα

Δημοσίευση 18/11/2012 - 04:17

Εγώ έχω το μαύρο εδώ και ένα μήνα και δεν είμουνα ποτέ τόσο ευχαριστημένος με κινητό όσο με το 5αράκι μου! Είναι πραγματικά κόσμημα!!!

Όσο για τήν χρήση του έχω μόνο καλά λόγια... Η μεγαλύτερη οθόνη είναι φανταστική. Για μένα εχει τις τελειες διαστασεις και ελπιζω να μην την μεγαλωσουν αλλο στο μελλον.

Η μπαταρια ηταν πραγματικα πολυ ευχαριστη εκπληξη...την περιμενα χειροτερη!

Αυτό βέβαια που με ξετρελανε οταν το πηρα ειναι το ποσο λεπτο και πιο ελαφρυ ειναι απο το 4ς.

Επεισης το εχω γυμνο απο την αρχη (και θα μεινει ετσι) και δεν εχει παθει απολυτος τιποτα ευτυχως.



#2674   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/11/2012 - 11:52

Οντως ειναι αντανακλαση στο φως (σε δωματιο με τεχνικο φωτισμο) αλλα το κανει σε ολα τα iphone στην εμπρος και πισω καμερα! Σε φως ημερας ειναι οκ!!!


αυτο ειπα κ γω, ειναι θεμα του φακου δεν ειναι το software...εννοειται...τι να λεμε τωρα...

#2675   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/11/2012 - 12:01

Εγώ έχω το μαύρο εδώ και ένα μήνα και δεν είμουνα ποτέ τόσο ευχαριστημένος με κινητό όσο με το 5αράκι μου! Είναι πραγματικά κόσμημα!!!

Όσο για τήν χρήση του έχω μόνο καλά λόγια... Η μεγαλύτερη οθόνη είναι φανταστική. Για μένα εχει τις τελειες διαστασεις και ελπιζω να μην την μεγαλωσουν αλλο στο μελλον.

Η μπαταρια ηταν πραγματικα πολυ ευχαριστη εκπληξη...την περιμενα χειροτερη!

Αυτό βέβαια που με ξετρελανε οταν το πηρα ειναι το ποσο λεπτο και πιο ελαφρυ ειναι απο το 4ς.

Επεισης το εχω γυμνο απο την αρχη (και θα μεινει ετσι) και δεν εχει παθει απολυτος τιποτα ευτυχως.


το θεμα μπαταρια ειναι σχετικο, με τα ποσταρισματα δεν βγαζεις ακρη...το βασικο ειναι τι χρηση γινεται κ κατω απο ποιες συνθηκες, πχ με την ιδια χρηση ιντερνετ,φωνη σε καλο σημα 3G κ σε οχι καλο εχει τρομερη διαφορα, οπως επισης κ σε wifi...δεν μπορεις να βγαλεις ακρη μια κ η ισχυς του πομπου αν φτασει κοντα στο μεγιστο, 2watt νομιζω εχει μεγαλη καταναλωση, επισης το καταλαβινεις γιατι θα ζεσταθει πολυ η πλατη κ τα παλινα, θα καιει το κινητο...το μονο συγκρισιμο9 ειναι η μουσικη μια κ δεν απαιτει χρηση δικτυου αν κ δεν καταναλωνει πολυ μπαταρια, δες τα νανο ιποντ που ειναι μια ψειρα κ κρατανε πολλες ωρες...αυτα, κ εσεις που λετε οτι εχετε 2-3 μερες αυτονομια δεν χρησιμοποιειτε το 3g αρκετα

μαλιστα, δεν ξερω αν το εχετε παρατηρησει και αλλοι, με το που ξεκινησε η κοσμοτε το 4g εκοψε απο κεραιες κ αυξηθηκε φοβερα η καταναλωση, το βλεπετε αν κλεισετε το 3g πεφτει αμεσως σε gprs, apo edge poy htan...

#2676   vasilakis

vasilakis

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 18/11/2012 - 13:50

Οντως απο που παρελαβες;


από COSMOTE μέσω επιδότησης ήρθε σπίτι μου με courier ...

#2677   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 14:07

Το πήρα κι εγώ αλλά απο JB τί γίνεται;

#2678   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 18/11/2012 - 14:10

Το πήρα κι εγώ αλλά απο JB τί γίνεται;


Δεν γίνεται....ακόμα!

#2679   mrmojo

mrmojo

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:11

Το παρέλαβα κι εγώ λοιπόν, μαύρο 32 GB από golden-i Θεσσαλονίκης την Πέμπτη. Κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα, ούτε ξεφλουδίσματα, ούτε τίποτα. Η μπαταρία φαίνεται να κρατάει λιγότερο από το 4, αν και είναι πρώτες μέρες και δεν έχει στρώσει ακόμη, συν το ότι το έχω όλη μέρα στο χέρι.

Υπάρχει όμως κάτι το οποίο με χάλασε και δε νομίζω να έχει να κάνει με τη συσκευή, αλλά με την Cosmote. Είπα σήμερα να δοκιμάσω το hotspot, για να δω το παρακάτω μήνυμα:

Συνημμένο αρχείο  image.jpg   162,17KB   82 λήψεις

Από την Cosmote μου λένε "επικοινωνήστε με την Apple" ( ! ), αν και περιμένω να επικοινωνήσει μαζί μου κάποιος τεχνικός τους...

EDIT: Κανένας με Cosmote, που να δοκίμασε το hotspot;

Τελευταία επεξεργασία από: mrmojo, 18/11/2012 - 17:16


#2680   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:16

εμενα με κοσμοτε δουλευει κανονικα ...το hotspot

#2681   mrmojo

mrmojo

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:29

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Δοκίμασες να συνδέσεις κάποια συσκευή, ώστε να πάρει internet από το 5άρι; Γιατί την επιλογή την έχει και ενεργοποιείται, αλλά μόλις πάω να συνδέσω το iPad, η επιλογή εξαφανίζεται και γίνεται "Διαμόρφωση προσωπικού hotspot" με το παραπάνω μήνυμα. Επανεκκίνηση, επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και φτου και απ'την αρχή.

#2682   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:32

Τα data τα έχεις ανοιχτά;

#2683   mrmojo

mrmojo

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:34

Όλα ανοιχτά είναι.

#2684   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2012 - 17:35

Καντου hard reset και ξανά δοκίμασε

#2685   mrmojo

mrmojo

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2012 - 18:07

Καντου hard reset και ξανά δοκίμασε


Δοκίμασα τη nanoSIM στο 4άρι με τον αντάπτορα και το hotspot δουλεύει κανονικά. Πάμε για hard-reset και βλέπουμε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες