Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3151   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 26/11/2012 - 19:48

Εμένα μου φαίνονται για όλα τα παιχνίδια που έχω. Κρατάει κάποια αρχεια μικρά backup. Τώρα δεν ξέρω άμα πρέπει να το κάνει ο Developer update για το iCloud. Μου φαίνονται όλα και έχω και πολλα δεν έχω λίγα να πεις οκ.

Λοιπόν εμένα, στο:

Settings/iCloud/Manage Storage/Documents & Data (από κάτω)

έχει μόνο το Doodle Jump (από παιχνίδια). Στο:

Settings/iCloud/Manage Storage/(Backups)soiramk's iPhone/

έχει όντως όλα τα παιχνίδια (και εφαρμογές μου) αν είδα καλά. Ξέρεις ποια είναι η διαφορά αυτών των δύο;

Τελευταία επεξεργασία από: soiramk, 26/11/2012 - 19:49


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3152   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 26/11/2012 - 20:10

Λοιπόν εμένα, στο:

Settings/iCloud/Manage Storage/Documents & Data (από κάτω)

έχει μόνο το Doodle Jump (από παιχνίδια). Στο:

Settings/iCloud/Manage Storage/(Backups)soiramk's iPhone/

έχει όντως όλα τα παιχνίδια (και εφαρμογές μου) αν είδα καλά. Ξέρεις ποια είναι η διαφορά αυτών των δύο;


Κατάλαβε τι εννοείς και στο δικό μου δεν τα έχει όλα στο Documents and Data.
Το Documents and Data είναι η δυνατότητα να κάνει Sync τα δεδομένα της εφαρμογής ταυτόχρονα σε πολλές συσκευές. Αυτό δεν το έχουν όλα τα παιχνίδια όντως μιας και είναι στην κρίση του Developer να το βάλει στην εφαρμογή του.
Το Back Up είναι κανονικά αυτό που λέω σου κρατάει τα Save στο iCloud σου και με νέα συσκευή θα είσαι από εκεί που έχεις σταματήσει στην προηγούμενη.

#3153   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 26/11/2012 - 20:21

Κατάλαβε τι εννοείς και στο δικό μου δεν τα έχει όλα στο Documents and Data.
Το Documents and Data είναι η δυνατότητα να κάνει Sync τα δεδομένα της εφαρμογής ταυτόχρονα σε πολλές συσκευές. Αυτό δεν το έχουν όλα τα παιχνίδια όντως μιας και είναι στην κρίση του Developer να το βάλει στην εφαρμογή του.
Το Back Up είναι κανονικά αυτό που λέω σου κρατάει τα Save στο iCloud σου και με νέα συσκευή θα είσαι από εκεί που έχεις σταματήσει στην προηγούμενη.

Κατατοπιστικότατος!
Ευχαριστώ!!

#3154   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 26/11/2012 - 21:09

Μπαταρια μετα απο μια μονο πληρη φορτιση!! Νομιζω τελεια!!!Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1353956949.590790.jpg   110,66KB   109 λήψεις

#3155   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 26/11/2012 - 21:21

Ρε παιδια μην τρωτε την ψυχη σας με τις μπαταριες. Ευχαριστηθειτε την συσκευη σας και μην το ψηριζετε τοσο...

#3156   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/11/2012 - 22:09

Μπαταρια μετα απο μια μονο πληρη φορτιση!! Νομιζω τελεια!!!Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1353956949.590790.jpg   110,66KB   109 λήψεις

καλα εσυ το χει μονο με wi-fi κ πολυ ελαφρια χρηση του πομπου...

#3157   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 27/11/2012 - 01:25

καλα εσυ το χει μονο με wi-fi κ πολυ ελαφρια χρηση του πομπου...


δεν νομιζω να ειμασταν παρεα φιλε μου για να το ξερεις!!!με το unlimited 50 της Vodafone που εχω , να εισαι σιγουρος οτι μιλαω αρκετα μεσα στην ημερα. ο πεντεμιση χρονων γιος μου παιζει τα παιχνιδακια του καμια ωριτσα, ακουω μουσικη για τουλαχιστον 1 ωρα την ημερα και ασχολουμαι με το tapatalk για να ενημερωνομαι ΟΛΗ την ημερα. ειτε με wifi ειτε με 3g. το βραδι το εχω σε πτηση χωρις να το απενεργοποιω και ολα καλα. δηλαδη πρεπει να το κοτωνω αρκετα ακομα το τηλεφωνο?? οι 7 και κατι ωρες ΧΡΗΣΗΣ σου λενε κατι?? ΧΡΗΣΗΣ επαναλαμβανω!!!! ασε την αναμονη......

#3158   ben12

ben12

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 27/11/2012 - 01:51

Ρε παιδια μην τρωτε την ψυχη σας με τις μπαταριες. Ευχαριστηθειτε την συσκευη σας και μην το ψηριζετε τοσο...

μαζί σου φίλε, αφού οι περισσότεροι το αλλάζουν κάθε χρόνο, αλλά μην ξεχνάμε ότι το iphone είναι εδώ για να μας υπηρετεί και όχι για να παθαίνουμε ψυχώσεις..

δεν νομιζω να ειμασταν παρεα φιλε μου για να το ξερεις!!!με το unlimited 50 της Vodafone που εχω , να εισαι σιγουρος οτι μιλαω αρκετα μεσα στην ημερα. ο πεντεμιση χρονων γιος μου παιζει τα παιχνιδακια του καμια ωριτσα, ακουω μουσικη για τουλαχιστον 1 ωρα την ημερα και ασχολουμαι με το tapatalk για να ενημερωνομαι ΟΛΗ την ημερα. ειτε με wifi ειτε με 3g. το βραδι το εχω σε πτηση χωρις να το απενεργοποιω και ολα καλα. δηλαδη πρεπει να το κοτωνω αρκετα ακομα το τηλεφωνο?? οι 7 και κατι ωρες ΧΡΗΣΗΣ σου λενε κατι?? ΧΡΗΣΗΣ επαναλαμβανω!!!! ασε την αναμονη......

η αναμονή περιλαμβάνει και την χρήση μέσα fyi...

#3159   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 27/11/2012 - 02:10

μαζί σου φίλε, αφού οι περισσότεροι το αλλάζουν κάθε χρόνο, αλλά μην ξεχνάμε ότι το iphone είναι εδώ για να μας υπηρετεί και όχι για να παθαίνουμε ψυχώσεις..

η αναμονή περιλαμβάνει και την χρήση μέσα fyi...


εννοειται αυτο!! οποτε με 2 ημερες ειναι μια χαρα!!! λεω κατι παραλογο??το 4s με την ιδια χρηση δεν μου εβγαζε τοσο!!!

#3160   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 27/11/2012 - 08:12

Εμένα γιατί δεν γράφει την χρήση ;;
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1353996718.267106.jpg   52,47KB   48 λήψεις


#3161   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 27/11/2012 - 08:15

Εμένα γιατί δεν γράφει την χρήση ;;
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1353996718.267106.jpg   52,47KB   48 λήψεις


Το λέει μόνο του ...

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 27/11/2012 - 08:15


#3162   gasgion

gasgion

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:gasgion

Δημοσίευση 27/11/2012 - 08:25

Εμένα γιατί δεν γράφει την χρήση ;;
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1353996718.267106.jpg   52,47KB   48 λήψεις


Ειναι πρωι ακομα ε ?? Κοιτα τι σου λεει κατω κατω.Καλημερες :P

#3163   xuser

xuser

    iPH Enthousiast

  • 569 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 27/11/2012 - 08:33

Εμένα γιατί δεν γράφει την χρήση ;;
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1353996718.267106.jpg   52,47KB   48 λήψεις


Επιπλέον άμα κάνεις reboot το iPhone, μηδενίζονται οι χρόνοι.

#3164   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/11/2012 - 09:12

δεν νομιζω να ειμασταν παρεα φιλε μου για να το ξερεις!!!με το unlimited 50 της Vodafone που εχω , να εισαι σιγουρος οτι μιλαω αρκετα μεσα στην ημερα. ο πεντεμιση χρονων γιος μου παιζει τα παιχνιδακια του καμια ωριτσα, ακουω μουσικη για τουλαχιστον 1 ωρα την ημερα και ασχολουμαι με το tapatalk για να ενημερωνομαι ΟΛΗ την ημερα. ειτε με wifi ειτε με 3g. το βραδι το εχω σε πτηση χωρις να το απενεργοποιω και ολα καλα. δηλαδη πρεπει να το κοτωνω αρκετα ακομα το τηλεφωνο?? οι 7 και κατι ωρες ΧΡΗΣΗΣ σου λενε κατι?? ΧΡΗΣΗΣ επαναλαμβανω!!!! ασε την αναμονη......


καλα, 2watt που καιει ο πομπο/δεκτης σου λεει τιποτα, βιντεο/μουσικες κλπ δεν καταναλωνουν μπαταρια...3G ρουφαει διχως τελος...κ οι ωρες χρησης δεν μου λενε τιποτα αν δεν ειναι πραγματικες, δηλ. μπορω ν σου ανεβασω 14ωρες χρησης μ 23αναμονης, μονο κ μονο επειδη ολο το βραδυ ειχα αφησει ανοικτο το mediaphone κ απλα ετρεχε στο background ...τεσπα νομιζε οτι θελεις δεν εχω σκοπο να σε πεισω για και που δεν θα καταλαβεις ποτε...εχεις κ τη σουπερ μπαταρια κ ολοι εμεις την μαπα...

#3165   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 27/11/2012 - 10:31

Σορρυ δεν τι είχα καταλάβει :P
Πάντως αν ανοίξεις 3G η μπαταρία φεύγει για πλάκα ετσι;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 24

0 μέλη, 24 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες