Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3256   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 28/11/2012 - 14:17

Και νούμερα να σου βρω κάτι θα βρεις να πεις.. Οι επιστροφές στο 5 ήταν περισσότερες απο κάθε άλλο... Υπάρχει και άρθρο στο NY TIMES..

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3257   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/11/2012 - 14:20

Και νούμερα να σου βρω κάτι θα βρεις να πεις.. Οι επιστροφές στο 5 ήταν περισσότερες απο κάθε άλλο... Υπάρχει και άρθρο στο NY TIMES..


Εμμ ελα που δε μου λές ... Λοιπόν πάω να φάω. Λες να τα εχεις βρεί μεχρι να γυρίσω ;;;


Μαλλον αυτο που λές με τις επιστροφες ειναι ο λόγος που χθές η πρώτη ειδηση παντου ηταν αυτό : http://www.reuters.c...E8AQ0M020121127

Ξυπνάτε ρεεε ....

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 28/11/2012 - 14:20


#3258   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 28/11/2012 - 14:25

1) το άρθρο αυτο τι σχέση Εχει με αυτο που λέω;
2) οταν θα κανεις την έρευνα σου και μου πεις τι εξαρτήματα Samsung έχεις στο MacBook σου και έχεις και σε άλλες apple συσκευές θα βρω το άρθρο για τις επιστροφές. Τωρα και να ήθελα να το βρω δεν μπορω.

Το σίγουρο είναι οτι ο,τι και να δεις κάπως θα το αμφισβητήσεις. Και τον Cook τον ίδιο να φέρω να στο πει κάτι θα βρεις. Έτσι είναι αυτα. Αν εισαι fallen in love που λες μόνος σου (αλλιώς το λέω εγώ) αυτα παθαινεις..

Αναρτημένη εικόνα


#3259   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/11/2012 - 14:34

Φιλε stevo, εχουν περασει Apple απο τα χερια μου και απο το γραφειο μου περισσότερα απο οτι ολων εσας μαζι στο thread. Αυτο ειναι απίθανο !! Ακομη προσπαθώ να καταλάβω πως στο διάολο πετυχαν την ένωση των γυαλιών με το αλουμίνιο πίσω . Δεν την αισθάνεσαι καν !


ναι γιαυτο ειναι στραβοκομμενα καποια...πολυ δυσκολο να το πετυχεις!!ασε φιλε οσα και αν εχεις δοκιμασει ειναι epic fail...πηγαν να κανουν κατι αναμεσα σε 1st gen και iphone 4s και φυσικα δεν πετυχε.τα ατομα που το συναρμολογουν εκει στα εργοστασια ή ειναι με ποσοστο αναπηριας 85% και πανω...ή εχουν καποιο συνδρομο αλλο....δεν ξερω...τοσες μ@λ@κιες μαζι δεν γινεται!!δλδ ενταξει 740 ευρω για να εχει τζογους η οθονη light bleed,γραντζουνιες,χτυπηματα,οθονες με green glow...touch να μην νιωθει...το γυαλι πισω στραβοκομμενο...θες κιαλλα;μαυρο bezel με κλανια ξεβαφει...υπαρχουν τοσααααααααααααα πολλα που το κανουν νουμερο 1!!!!!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#3260   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/11/2012 - 14:42

ναι γιαυτο ειναι στραβοκομμενα καποια...πολυ δυσκολο να το πετυχεις!!ασε φιλε οσα και αν εχεις δοκιμασει ειναι epic fail...πηγαν να κανουν κατι αναμεσα σε 1st gen και iphone 4s και φυσικα δεν πετυχε.τα ατομα που το συναρμολογουν εκει στα εργοστασια ή ειναι με ποσοστο αναπηριας 85% και πανω...ή εχουν καποιο συνδρομο αλλο....δεν ξερω...τοσες μ@λ@κιες μαζι δεν γινεται!!δλδ ενταξει 740 ευρω για να εχει τζογους η οθονη light bleed,γραντζουνιες,χτυπηματα,οθονες με green glow...touch να μην νιωθει...το γυαλι πισω στραβοκομμενο...θες κιαλλα;μαυρο bezel με κλανια ξεβαφει...υπαρχουν τοσααααααααααααα πολλα που το κανουν νουμερο 1!!!!!!

συμφωνω στεβο σε αυτα που λες ειναι απαραδεκτο να υπαρχουν αλλα δεν νομιζω να ειναι σε τραγικα νουμερα .εγω και αλλη δυο που το πηραμε τα ψαξαμε σε βαθμο αηδιας με αυτα που ακουμε εδω μεσα και δεν εχουν το παραμικρο.2 μαυρα και ενα ασπρο.41 βδομαδα και 42 .

Τελευταία επεξεργασία από: japan, 28/11/2012 - 14:42


#3261   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/11/2012 - 14:48

1) το άρθρο αυτο τι σχέση Εχει με αυτο που λέω;
2) οταν θα κανεις την έρευνα σου και μου πεις τι εξαρτήματα Samsung έχεις στο MacBook σου και έχεις και σε άλλες apple συσκευές θα βρω το άρθρο για τις επιστροφές. Τωρα και να ήθελα να το βρω δεν μπορω.

Το σίγουρο είναι οτι ο,τι και να δεις κάπως θα το αμφισβητήσεις. Και τον Cook τον ίδιο να φέρω να στο πει κάτι θα βρεις. Έτσι είναι αυτα. Αν εισαι fallen in love που λες μόνος σου (αλλιώς το λέω εγώ) αυτα παθαινεις..


Μαρκ, μην αγχωνεσαι !! Θα βαλω ενα καφεδακι τωρα, για κοιταξε μηπως τα βρεις μεχρι να ερθω...

#3262   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2012 - 14:52

Εγω πιστεύω ότι φταίνε οι συνθήκες εργασίας στα εργοστάσια της Foxconn και οι μισθοί πείνας (220$/μήνα σε συνεχές 14ωρο χωρίς διάλειμμα)!!! Γι αυτο και υπάρχουν πολλα προβλήματα.

#3263   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/11/2012 - 14:55

Εγω πιστεύω ότι φταίνε οι συνθήκες εργασίας στα εργοστάσια της Foxconn και οι μισθοί πείνας (220$/μήνα σε συνεχές 14ωρο χωρίς διάλειμμα)!!! Γι αυτο και υπάρχουν πολλα προβλήματα.

Φιλε μουε δεν φταιει αυτο. Η εκμετάλλευση ειναι άθλια δεν διαφωνω. Αλλα εχεις μιλήσει ποτε με κανέναν απο αυτους τους εργάτες ; Ξερεις τι άλλη εναλακτικη έχουν ; Ξερεις οτι καθε φορα που κανει προσλήψεις η Foxcon η ουρα ειναι χιλιόμετρα ολόκληρα ???

#3264   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 28/11/2012 - 15:03

Και τι σημαίνει αυτο ρε apple lover Οτι δεν Εχει όρια το ανθρώπινο σώμα; Και τι σημαίνει Οτι δεν Εχει αλλη εναλλακτική ο εργάτης ; Οτι πρέπει να τον μεταχειρίζεσαι σαν ανθρωποειδες;

Αναρτημένη εικόνα


#3265   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/11/2012 - 15:08

Και τι σημαίνει αυτο ρε apple lover Οτι δεν Εχει όρια το ανθρώπινο σώμα; Και τι σημαίνει Οτι δεν Εχει αλλη εναλλακτική ο εργάτης ; Οτι πρέπει να τον μεταχειρίζεσαι σαν ανθρωποειδες;


Τωρα τι να απαντησω σε αυτο ... Μαρκ ωρίμασε γιατι θα 'χεις πρόβλημα. Η τραβα στην Κουβα ... (εκει βέβαια θα 'χεις άλλα θεματα)

#3266   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/11/2012 - 15:14

ναι γιαυτο ειναι στραβοκομμενα καποια...πολυ δυσκολο να το πετυχεις!!ασε φιλε οσα και αν εχεις δοκιμασει ειναι epic fail...πηγαν να κανουν κατι αναμεσα σε 1st gen και iphone 4s και φυσικα δεν πετυχε.τα ατομα που το συναρμολογουν εκει στα εργοστασια ή ειναι με ποσοστο αναπηριας 85% και πανω...ή εχουν καποιο συνδρομο αλλο....δεν ξερω...τοσες μ@λ@κιες μαζι δεν γινεται!!δλδ ενταξει 740 ευρω για να εχει τζογους η οθονη light bleed,γραντζουνιες,χτυπηματα,οθονες με green glow...touch να μην νιωθει...το γυαλι πισω στραβοκομμενο...θες κιαλλα;μαυρο bezel με κλανια ξεβαφει...υπαρχουν τοσααααααααααααα πολλα που το κανουν νουμερο 1!!!!!!

Ρε stevo ψάχνω εδω και ώρα στις αγγελίες να βρω που πουλάς το 5άρι σου που βγήκε τόσο άθλιο και δεν βρίσκω καταχώρησή σου...

#3267   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/11/2012 - 15:15

Ρε stevo ψάχνω εδω και ώρα στις αγγελίες να βρω που πουλάς το 5άρι σου που βγήκε τόσο άθλιο και δεν βρίσκω καταχώρησή σου...


Δεν το πουλαει.. Ειχε ενα τραπέζι που κουνούσε και το 'χει βάλει στο ποδι για τακο.

#3268   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 28/11/2012 - 15:18

Τωρα τι να απαντησω σε αυτο ... Μαρκ ωρίμασε γιατι θα 'χεις πρόβλημα. Η τραβα στην Κουβα ... (εκει βέβαια θα 'χεις άλλα θεματα)

Μάλιστα θα με κρίνεις εσύ ως ανώριμο που διατρανώνεις ότι είσαι Apple lover και δεν κοιτάς αλλού. Ωραία.Εγώ είμαι 27 δεν έχω τις συσκευές Apple που είχες εσύ ποτέ αλλά παίρνω ότι με καλύπτει, εσένα πάντα σε καλύπτει στα πάντα η Apple. Look youself in the mirror!

Ξέρω σε τι κόσμο ζω κι έχω δει εκμετάλλευση και πέρα από την Ελλάδα που είμαστε οι περισσότεροι εδώ.
Το ότι εμείς κουβεντιάζουμε εδώ για προβλήματα στο iPhone 5 είναι η αντανάκλαση του κόπου κάποιων εργατών που δουλεύουν εξαντλητικές ώρες για να σχολιάζεις εσύ και κάποιοι άλλοι γραφήματα του υπερκέρδους της Apple και της Samsung
και της Intel κτλ κτλ... Τα προβλήματα βγήκαν σε εμάς που παραπονιόμαστε επειδή το iPhone 5 είναι δύσκολη παραγωγή και απαιτεί υψηλή προσοχή και οι εργάτες δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν. Είχαν εξεγερθεί άλλωστε για τις συνθήκες αν θυμάσαι και είχε
πάει η παραγωγή και της Apple πίσω.
Δεν θα αλλάξω τον κόσμο,δεν τρέφω αυταπάτες αλλά δεν θα είμαι και με παρωπίδες για χάρη κανενός.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 28/11/2012 - 15:20

Αναρτημένη εικόνα


#3269   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/11/2012 - 15:26

Δεν εχουν ολοι τη τρελα να συμμετεχουν ρε σε γυφτοπαζαρα..εγω δε το χω κανει ποτε μου και πιθανοτατα δε θα το κανω και ποτε μου..αγορασα κατι,δε μου αρεσει?οκ..θα το λιωσω και μετα θα το πεταξω.ουτε θα πουλησω το παλιο για να μου ρθει πιο φθηνο το καινουριο..

Και οσοι ειναι λιγο πιο παλιοι και εζησαν την εξελιξη των κινητων θα θυμουνται οτι χτιστηκαν εταιρειες κολοσσοι χωρις απαραιτητα οι κατασκευες ττων προιοντων τους να ειναι made in china.κατι το οποιο εκμηδενιζει το κοστος παραγωγης

#3270   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/11/2012 - 15:28

Δεν εχουν ολοι τη τρελα να συμμετεχουν ρε σε γυφτοπαζαρα..εγω δε το χω κανει ποτε μου και πιθανοτατα δε θα το κανω και ποτε μου..αγορασα κατι,δε μου αρεσει?οκ..θα το λιωσω και μετα θα το πεταξω.ουτε θα πουλησω το παλιο για να μου ρθει πιο φθηνο το καινουριο..

Και οσοι ειναι λιγο πιο παλιοι και εζησαν την εξελιξη των κινητων θα θυμουνται οτι χτιστηκαν εταιρειες κολοσσοι χωρις απαραιτητα οι κατασκευες ττων προιοντων τους να ειναι made in china.κατι το οποιο εκμηδενιζει το κοστος παραγωγης


Εχεις δικιιο, Ericsson, Nokia, Sony ..... Που να 'ναι τωρα ;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 25

0 μέλη, 25 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες