Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3271   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 28/11/2012 - 15:29

Και οσοι ειναι λιγο πιο παλιοι και εζησαν την εξελιξη των κινητων θα θυμουνται οτι χτιστηκαν εταιρειες κολοσσοι χωρις απαραιτητα οι κατασκευες ττων προιοντων τους να ειναι made in china.κατι το οποιο εκμηδενιζει το κοστος παραγωγης


Nokia,Ericcsson σίγουρα είχαν σε Σκανδιναβικές χώρες παραγωγή καλά τα λες... Αλλά δεν έγιναν Apple πως να το κάνουμε.
Η Apple έχει καινοτομίες αλλά η μεγαλύτερη "καινοτομία" που είναι υπεύθυνη για την υπεραξία της Apple αυτή τη στιγμή είναι το πολύ χαμηλό εργαστικό κόστος.
Χωρίς τους "δούλους" της FoxConn η Apple θα ήταν ένα πολύ μεγάλο οικονομικό μέγεθος αλλά όχι όσο είναι σήμερα.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3272   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/11/2012 - 15:31

Nokia,Ericcsson σίγουρα είχαν σε Σκανδιναβικές χώρες παραγωγή καλά τα λες... Αλλά δεν έγιναν Apple πως να το κάνουμε.
Η Apple έχει καινοτομίες αλλά η μεγαλύτερη "καινοτομία" που είναι υπεύθυνη για την υπεραξία της Apple αυτή τη στιγμή είναι το πολύ χαμηλό εργαστικό κόστος.
Χωρίς τους "δούλους" της FoxConn η Apple θα ήταν ένα πολύ μεγάλο οικονομικό μέγεθος αλλά όχι όσο είναι σήμερα.


Δουλοι ??? Ο Τερρυ ειναι ζαμπλουτος. Γιατι δεν πας να τα χωσεις σε αυτον και στο κόμμα ??

#3273   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/11/2012 - 15:36

Πουθενα δεν ειναι..απλα προσπαθω να δωσω σε ορισμενους να καταλαβουν οτι τα ασυλληπτα κερδη της αππλ δεν οφειλονται μονο στη καινοτομια και στο 'αριστο' των συσκευων της..να πληρωνεις για το πρωτο iphone 700 ευρω εχει καποια λογικη γιατι ηταν one of a kind και επανασταση στο κοσμο της κινητης..μπορουσε να το τιμολογησει με οποιο ποσο ηθελε η αππλ..τωρα ομως δε δικαιολογει κανεναν και τιποτε να σου ζηταει 700-1000 ευρω για ενα κινητο.και τα λαπτοπ οταν πρωτοβγηκαν για παραδειγμα κοστιζαν ενα εκατομυριο δραχμες.και τα λαπτοπ εξελισσονται,αλλα δε σου ζηταν 5000 ευρω που θα ηταν περιπου σημερινα λεφτα

#3274   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 28/11/2012 - 15:36

Δουλοι :huh: Ο Τερρυ ειναι ζαμπλουτος. Γιατι δεν πας να τα χωσεις σε αυτον και στο κόμμα ??


Ρε Apple lover μου είπες θα έχω πρόβλημα και σου απάντησα, δεν απαντάς. Για τη Samsung που δεν ήθελες τίποτα να έχεις από αυτή και έχεις δεκάδες parts σε mac και iPhone δεν απαντάς.
Θεωρείς τον εαυτό σου άμεμπτο και αντικειμενικό και όλους τους άλλους ότι έχουν πρόβλημα επειδή δεν εναρμονίζονται με την δική σου εμπεριστατωμένη άποψη.
Μήπως είσαι λίγο εγωπαθής; Δεν ξέρω ρωτάω.

Ο Τερρυ είναι διευθυντής της FoxConn? Το ίδιο είναι με τον εργάτη;
Δεν έχω την ανάγκη να τα χώσω πουθενά. Δεν τα έχωσα σε κανέναν,την άποψή μου είπα.

Αναρτημένη εικόνα


#3275   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/11/2012 - 15:43

Ρε Apple lover μου είπες θα έχω πρόβλημα και σου απάντησα, δεν απαντάς. Για τη Samsung που δεν ήθελες τίποτα να έχεις από αυτή και έχεις δεκάδες parts σε mac και iPhone δεν απαντάς.
Θεωρείς τον εαυτό σου άμεμπτο και αντικειμενικό και όλους τους άλλους ότι έχουν πρόβλημα επειδή δεν εναρμονίζονται με την δική σου εμπεριστατωμένη άποψη.
Μήπως είσαι λίγο εγωπαθής; Δεν ξέρω ρωτάω.

Ο Τερρυ είναι διευθυντής της FoxConn? Το ίδιο είναι με τον εργάτη;
Δεν έχω την ανάγκη να τα χώσω πουθενά. Δεν τα έχωσα σε κανέναν,την άποψή μου είπα.


Στον Terry πουλάνε την δουλειά τους ξέρεις οι εργάτες. Αυτος ειναι υπεύθυνος για το well being τους. Οχι η Apple η οποια (οπως ολοι) κινείται σε ενα καπιταλιστικο περιβάλλον.

Δεν το πιστευω οτι μπηκα να πω ποσο γαμάτο ειναι το πενταρακι μου και φτασαμε να κανουμε sightseeing στις ομορφιες του καπιταλισμου

#3276   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/11/2012 - 15:50

Ρε γαματο μπορει να ειναι το πενταρακι σου..αλλα τουλαχιστον καλο ειναι να εχεις επιγνωση απο που προερχεται η συσκευη,αν τη πληρωνεις με ενα τιμιο αντιτιμο ή τη πληρωνεις για χρυσο.και εαν το παραμικρο σημαδακι επανω της εγειρει απαιτησεων απο τη πλευρα σου ή πρεπει να το καταπιειες αμασητο

#3277   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/11/2012 - 16:10

Ρε stevo ψάχνω εδω και ώρα στις αγγελίες να βρω που πουλάς το 5άρι σου που βγήκε τόσο άθλιο και δεν βρίσκω καταχώρησή σου...

και ουτε προκειται να το δεις.δεν ειμαι ουτε τυχοδιωκτακος ουτε απατεωνας.το πηρα θα το λιωσω και οταν το βαρεθω θα το δωσω.
εσυ nsxbass εισαι κλασικη περιπτωση βλαβης...που λεγεται...ξυνομαι στου τσοπανη την γκλιτσα!!
συνεχισε ετσι βρεεεε!!!!!!!!!!!!χαχαχα:!!!!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#3278   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/11/2012 - 16:13

Γιατι είναι τυχοδιώκτης και απατεώνας κάποιος που πουλάει το κινητό του σε μία λογική τιμή?

Εσύ δεν είχες αγοράσει από αγγελίες?

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 28/11/2012 - 16:14


#3279   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/11/2012 - 16:20

Γιατι είναι τυχοδιώκτης και απατεώνας κάποιος που πουλάει το κινητό του σε μία λογική τιμή?

Εσύ δεν είχες αγοράσει από αγγελίες?

τυχοδιωκτης ειναι ενας που βλεπει κατι που τον χαλαει στην συσκευη και βαζει αγγελια πωλειται iPhone 5 λευκο με αποδειξη,ανοιγμενο ελεγμενο αψεγαδιαστο τιμη 720 ευρω...και μεσα στα τοπικ λεει εχει ενα χτυπημα...εχει light bleed...και μετα το κουνελι.και δεν αναφερω σε εσενα.οποτε ασε την ειρωνεια και δεν προκειται να το πουλησω λοιπον.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#3280   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/11/2012 - 16:24

τυχοδιωκτης ειναι ενας που βλεπει κατι που τον χαλαει στην συσκευη και βαζει αγγελια πωλειται iPhone 5 λευκο με αποδειξη,ανοιγμενο ελεγμενο αψεγαδιαστο τιμη 720 ευρω...και μεσα στα τοπικ λεει εχει ενα χτυπημα...εχει light bleed...και μετα το κουνελι.και δεν αναφερω σε εσενα.οποτε ασε την ειρωνεια και δεν προκειται να το πουλησω λοιπον.

Άρα δεν είναι όλοι τυχοδιώκτες όπως υπαινισεσαι παραπάνω.

Μπορεί κάποιος να το πουλήσει. Σε χαμηλότερη τιμη βεβαια, αλλά μπορεί.

Και προσωπικά αυτο θα έκανα. Αν έχεις κάτι που σε χαλάει, το δίνεις.

#3281   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 28/11/2012 - 16:25

μηπως να ανοιξει καποιος κατοχος του 5 ενα τοπικ με δημοσκοπηση για να δουμε το ποσοστο των συσκευω με προβληματα?

#3282   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/11/2012 - 16:28

Μα είναι αυτο που λέμε τόσες μέρες.

Κάποιος που δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα ούτε κάν μπορεί να μπαίνει στο φόρουμ...

#3283   Spok

Spok

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 28/11/2012 - 16:29

μηπως να ανοιξει καποιος κατοχος του 5 ενα τοπικ με δημοσκοπηση για να δουμε το ποσοστο των συσκευω με προβληματα?


Νομίζω κακό θα κάνει κάτι τέτοιο. Πιστεύω οτι στατιστικά, οι περισσότεροι που θα ασχοληθούν, θα είναι αυτοί με προβλήματα.
Γνώμη μου...

#3284   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/11/2012 - 16:33

τσαμπα θα πας!!9 στα10 το κανουν. κατσε να το χαρεις και μην παιδευεσαι!!!


Είδα το εκθεσιακό ότι έκανε ακριβώς το ίδιο. Και δύο πελάτες που ακουσαν τον διάλογο μου με τον υπάλληλο αυτό μου είπαν. Οπότε έφυγα και θα το χαρώ όπως είναι και δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο το χαίρομαι!!!

#3285   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 28/11/2012 - 16:48

Μα είναι αυτο που λέμε τόσες μέρες.

Κάποιος που δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα ούτε κάν μπορεί να μπαίνει στο φόρουμ...

Νομίζω κακό θα κάνει κάτι τέτοιο. Πιστεύω οτι στατιστικά, οι περισσότεροι που θα ασχοληθούν, θα είναι αυτοί με προβλήματα.
Γνώμη μου...


εν μερη εχετε δικιο αλλα οπως μπορει καποιος που δεν εχει προβλημα να μη μπαινει στο forum ισως να μη μπαινει και καποιος με προβλημα ισως γιατι δεν το εχει προσεξει καν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες