Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3676   winer

winer

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/12/2012 - 13:47

μπορει να μην τον βλεπεις απλα.

παρε ενα κινητο, οχι smartphone, ξεκλειδωσε το iphone σου και βαλε την καμερα του αλλου κινητου απο πανω. και πες μου αν φαινεται.


Με κινητο να το δοκιμασω δυσκολο γιατι απλα δεν εχω. Παντως το κοιταξα και τωρα σε απολυτο σκοταδι και ενω κανω κληση και περναγα το χερι και εσβηνε η οθονη αλλα φωτακι οπως στην φωτο δεν ειχε,μαυριλα μονο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3677   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/12/2012 - 13:48

Με κινητο να το δοκιμασω δυσκολο γιατι απλα δεν εχω. Παντως το κοιταξα και τωρα σε απολυτο σκοταδι και ενω κανω κληση και περναγα το χερι και εσβηνε η οθονη αλλα φωτακι οπως στην φωτο δεν ειχε,μαυριλα μονο.

οταν βρεθει καποιο κινητο με απλη καμερα στα χερια σου, δοκιμασε το να δεις.

παντως αν λειτουργει κανονικα ο σενσορας δε νομιζω οτι πρεπει να ανησυχεις.

#3678   winer

winer

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/12/2012 - 13:52

μια χαρα μου φαινεται, κανει εντονο κλικ και ειναι σταθερο.

δες λιγο τα κουμπια της εντασης αν παιζουν αριστερα δεξια.


Το δοκιμασα και ουτε ελαχιστα δεν παιζουν iphone white 16gb βδομαδας 41

οταν βρεθει καποιο κινητο με απλη καμερα στα χερια σου, δοκιμασε το να δεις.

παντως αν λειτουργει κανονικα ο σενσορας δε νομιζω οτι πρεπει να ανησυχεις.


Φιλε μου δεν ανησυχω απλα προσπαθω να καταλαβω γιατι σε καποιους ειναι ανοικτος και εμενα οχι. Θα φαινοταν στο απολυτο σκοταδι αν ηταν φωτεινος. Μεχρι και στην ντουλαπα το βαλα και το κοιταγα για 3 λεπτα!

#3679   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/12/2012 - 13:55

Το δοκιμασα και ουτε ελαχιστα δεν παιζουν iphone white 16gb βδομαδας 41



Φιλε μου δεν ανησυχω απλα προσπαθω να καταλαβω γιατι σε καποιους ειναι ανοικτος και εμενα οχι. Θα φαινοταν στο απολυτο σκοταδι αν ηταν φωτεινος. Μεχρι και στην ντουλαπα το βαλα και το κοιταγα για 3 λεπτα!


Μα οχι δεν πρέπει να φαίνεται. Ονομαστικα, εκπέμπει στο υπέρυθρο. Μαλλον αυτοι που φαίνονται με γυμνό μάτι αποκλίνουν.

#3680   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/12/2012 - 13:58

Το δοκιμασα και ουτε ελαχιστα δεν παιζουν iphone white 16gb βδομαδας 41



Φιλε μου δεν ανησυχω απλα προσπαθω να καταλαβω γιατι σε καποιους ειναι ανοικτος και εμενα οχι. Θα φαινοταν στο απολυτο σκοταδι αν ηταν φωτεινος. Μεχρι και στην ντουλαπα το βαλα και το κοιταγα για 3 λεπτα!

μη φανταστεις οτι θα το βλεπεις πεντακαθαρα. ενα αχνο κοκκινο φως φαινεται, το οποιο ειναι το κατω φασμα των υπερυθρων που εκμπεμπει ο αισθητηρας και το οποιο ειναι ορατο απο το ματι. καλυτερα θα το δεις ομως με αλλη καμερα, μετριας ποιοτητας.

#3681   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 11/12/2012 - 14:02

Πείτε ρε παίδες και μια εφαρμογή καλή, δηλαδή για τις 4ίντσες του κινητού, για data counter, όπως του 3G Watchdog που είχα στο S3.
Δοκίμασα my data manager αλλά δεν έχει πάρει αναβάθμιση για 4ιντσο. Επίσης δοκίμασα μια που λέγεται Onavo αν θυμάμαι καλά, αλλά μου βίασε το VPN και το εμφάνισε μόνιμα σε εικονίδιο στην πάνω μπάρα, και μόλις το επεγκατέστησα μου ήρθαν σε sms ρυθμίσεις από τη Voda.

#3682   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/12/2012 - 14:03

υπαρχει native μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου. ρυθμισεις > γενικα > χρηση > κινητο δικτυο.

#3683   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 11/12/2012 - 14:04

Ε

Πείτε ρε παίδες και μια εφαρμογή καλή, δηλαδή για τις 4ίντσες του κινητού, για data counter, όπως του 3G Watchdog που είχα στο S3.
Δοκίμασα my data manager αλλά δεν έχει πάρει αναβάθμιση για 4ιντσο. Επίσης δοκίμασα μια που λέγεται Onavo αν θυμάμαι καλά, αλλά μου βίασε το VPN και το εμφάνισε μόνιμα σε εικονίδιο στην πάνω μπάρα, και μόλις το επεγκατέστησα μου ήρθαν σε sms ρυθμίσεις από τη Voda.

Εμένα μια χαρά με βολεύει το data counter που έχει το κινητό από τις ρυθμίσεις.

#3684   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/12/2012 - 14:11

Πείτε ρε παίδες και μια εφαρμογή καλή, δηλαδή για τις 4ίντσες του κινητού, για data counter, όπως του 3G Watchdog που είχα στο S3.
Δοκίμασα my data manager αλλά δεν έχει πάρει αναβάθμιση για 4ιντσο. Επίσης δοκίμασα μια που λέγεται Onavo αν θυμάμαι καλά, αλλά μου βίασε το VPN και το εμφάνισε μόνιμα σε εικονίδιο στην πάνω μπάρα, και μόλις το επεγκατέστησα μου ήρθαν σε sms ρυθμίσεις από τη Voda.


DataMan.. Απο τις καλύτερες που μπορείς να βρείς στο AppStore.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3685   winer

winer

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/12/2012 - 14:27

Μα οχι δεν πρέπει να φαίνεται. Ονομαστικα, εκπέμπει στο υπέρυθρο. Μαλλον αυτοι που φαίνονται με γυμνό μάτι αποκλίνουν.


Αυτο καταλαβα κι εγω. Με την πρωτη ευκαιρια θα το δω με αλλο κινητο οχι smartphone.

μη φανταστεις οτι θα το βλεπεις πεντακαθαρα. ενα αχνο κοκκινο φως φαινεται, το οποιο ειναι το κατω φασμα των υπερυθρων που εκμπεμπει ο αισθητηρας και το οποιο ειναι ορατο απο το ματι. καλυτερα θα το δεις ομως με αλλη καμερα, μετριας ποιοτητας.


Δεν φαινεται απολυτως τιποτα σε απολυτο σκοταδι παντως. Θα δοκιμασω με καμερα μετριας ποιοτητας οταν βρω κινητο 😁

Πείτε ρε παίδες και μια εφαρμογή καλή, δηλαδή για τις 4ίντσες του κινητού, για data counter, όπως του 3G Watchdog που είχα στο S3.
Δοκίμασα my data manager αλλά δεν έχει πάρει αναβάθμιση για 4ιντσο. Επίσης δοκίμασα μια που λέγεται Onavo αν θυμάμαι καλά, αλλά μου βίασε το VPN και το εμφάνισε μόνιμα σε εικονίδιο στην πάνω μπάρα, και μόλις το επεγκατέστησα μου ήρθαν σε sms ρυθμίσεις από τη Voda.


Εγω απο τοτε που εχω iphone 3 ως τωρα αγαπημενη ειναι η download meter που σε ειδοποιει αν ξεπερασεις τα δεδομενα η κοντευεις, ξεκινα μονη της παντα και κανει πολλα αλλα.

iTunes Link

#3686   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 11/12/2012 - 15:27

φιλε μου το βελακι μπορει να προερχεται και απο υπηρεσιες συστηματος.

σου προτεινω να πας ρυθμισεις > απορρητο > υπηρεσιες τοποθεσιας > υπηρεσιες συστηματος και να τα κλεισεις ολα εκτος απο βαθμονομηση πυξιδας και ευρεση δικτυου.


Αυτό που λες το έχω και εγώ ανοιχτό πρέπει να το κλείσω ; Τρώει μπαταρία ;;

#3687   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/12/2012 - 15:29

Αυτό που λες το έχω και εγώ ανοιχτό πρέπει να το κλείσω ; Τρώει μπαταρία ;;

σιγουρα τρωει ενα ποσοστο αφου ανοιγει το gps. εγω τα εκλεισα ολα, επειδη μου φαινονται αχρηστα και αφησα μονο τα δυο που αναφερω.

#3688   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 11/12/2012 - 17:32

απλά επειδή έχω κάποια προγράμματα που χρειάζεται να ανοίξω το gps για να βρουν που είμαι κλπ

#3689   JiKL

JiKL

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/12/2012 - 17:35

Τωρα που ηρεμησαν λιγο τα πραγματα λεω να παω να το παρω και εγω..
Λογω φορτου εργασιας σταματησα να παρακολουθω τα θεματα και εχω μερικες αποριες..

1)Ποια καταστηματα το δινουν χωρις συμβολαιο?
2)Ποια καταστηματα δινουν DOA και αν αξιζει να πας σε ενα απο αυτα
3)Τα "προβληματα" γνωστα.. εχουμε καποια εξελιξη? καποιο πολυ φρεσκο προβλημα?
4)οποιαδηποτε συμβουλη παρατηρηση καλοδεχουμενη,.,

#3690   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2012 - 19:00

1.Πλεον όλοι το πουλάνε χωρίς συμβόλαιο.
2.Γερμανος 3 μέρες συν επιστροφη χρημάτων αν θες, media markt 14 μέρες doa, wind και Vodafone για doa πρώτα να ρωτήσεις γιατι απ´ ότι κατάλαβα εξαρτάται απο το κατάστημα , APR ρωτά και εκεί, public 7 μέρες, κοτσοβολος 7 μέρες αυτά θυμάμαι.
3.Εγω απο την εμπειρία που αποκόμισα έχοντας αλλάξει 4 iPhone ειναι ότι οι παιδικές ασθενειες(scuff gate,τζόγος,light bleeding, wifi, κτλ) έχουν σχεδόν εξαλείψει( κανένα απο τα 4 δεν είχε τίποτα απ´ολα αυτά) αλλα υπάρχει θέμα με κίτρινες οθονες(άλλες λίγο άλλες πολυ). Για μένα καλύτερα να πας Γερμανό να το ανοίξεις επιτόπου και να συγκρίνεις την οθονη του με τα demo και να το ξεψαχνισεις στο 3ημερο πάνω και αν δεν σε ικανοποιεί το πας πίσω και έχεις και την δυνατότητα επιστροφής χρημάτων(Διαφήμιση με τατουάζ) χωρίς ιστορίες!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες