Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3766   sbillakos

sbillakos

    iPH Enthousiast

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/12/2012 - 20:24

την εβδομαδα παραγωγης που μπορω να την βρω; καποιο link?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3767   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/12/2012 - 20:29

Εμενα παντως με την μπαταρια ειναι οκ, την αρχη το ειχα σε ios 6.0.0 κ εκανα το update σε 6.0.1 μεσω τηλεφωνου κ η μπαταρια μου βγαζε το πολυ 4-5 ωρες χρηση.
Μετα του χτυπησα ενα restore μεσω itunes κ τωρα ειναι περιπου οσο το 4αρι που ειχα.
Γυρω στις 7-8 ωρες χρηση!
Μονο το βραδυ με ολα κλειστα σε 8 ωρες πεφτει περιπου 3% ενω με το 4αρι επεφτε 1% η και καθολου σε 8 ωρες.
Αλλα νταξει ειμαι ευχαριστημενος σε γενικες γραμες!

Τελευταία επεξεργασία από: malias4, 16/12/2012 - 20:29

iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#3768   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/12/2012 - 20:32

η μπαταρια τα παει καλα...2 μερες με αρκετη χρηση δεν ειναι ασχημα


Φίλε romeo δυο μέρες με αρκετή χρήση απλά δεν βγάζει. Με λίγη χρήση και τραβηγμένο πάλι είναι. Εγώ το έχω στο 3G και ανοικτά push notifications, με τη βία να βγάλει μια ημέρα. Θα μπορούσα αυτά να τα απενεργοποιήσω, αλλά τότε ποιο το νόημα να έχω smartphone;

#3769   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2012 - 20:48

80% wifi μονιμα ανοιχτο και εξω απο σπιτι και δουλεια 3G
Τα mail δουλευουν συνεχεια,παιχνιδι γυρω στο μισαωρο,καμερα τη δουλευω γυρω στα 5-10 λεπτα μεσο ορο ...απο κει και περα λιγο dropbox,χαζεμα περιστασιακο σε διαφορες εφαρμογες.Αυτη ειναι η χρηση που του κανω συν φυσικα τη συνεχομενη λειτουργια με κλησεις.
Τωρα αν αφησω 3G μονιμα ανοιχτο λογικο να πεσει η αυτονομια αλλα δεν υπαρχει λογος.

#3770   arstmouz

arstmouz

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2012 - 08:10

Του έκανα restore και δεν έχω περάσει κανένα app μέσα!!! Βράδυ 1:30 στο 100% η φόρτιση και το πρωί στις 7:30 είχε φτάσει στο 80%! Συγνώμη είναι λογικό;;; Με το 4σάρι όπως λέει και ένας φίλος παραπάνω ούτε 1% δεν μου έτρωγε όλο το βράδυ!!!
Προβληματική συσκευή μάλλον πήρα!!!

#3771   gasgion

gasgion

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:gasgion

Δημοσίευση 17/12/2012 - 08:15

οχι δεν ειναι λογικο να πεσει τοσο πολυ κατι αλλο παιζει με την μπαταρια.κανονικα επρεπε να ειχε παει το πολυ 98% . του εκανες σωστη πληρη φορτιση ετσι ?

#3772   arstmouz

arstmouz

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2012 - 08:41

Την πρώτη φορά (απο τη στιγμή που το έβγαλα απο το κουτί) το έφτασα στο 5% και μετά το έβαλα στη φόρτιση!! μέχρι στιγμής μόνο έτσι το φορτίζω, το φτάνω δηλαδή κάτω του 5% η ξεφορτίζει τελείως και το φορτίζω στο 100%, επίσης προσέχω να μην το αφήνω στη πρίζα πολύ ώρα αφότου ολοκληρωθεί η φόρτιση!!
Μήπως έπρεπε να κάνω κάτι διαφορετικό;;;;

#3773   Traianus

Traianus

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/12/2012 - 08:50

Την πρώτη φορά (απο τη στιγμή που το έβγαλα απο το κουτί) το έφτασα στο 5% και μετά το έβαλα στη φόρτιση!! μέχρι στιγμής μόνο έτσι το φορτίζω, το φτάνω δηλαδή κάτω του 5% η ξεφορτίζει τελείως και το φορτίζω στο 100%, επίσης προσέχω να μην το αφήνω στη πρίζα πολύ ώρα αφότου ολοκληρωθεί η φόρτιση!!
Μήπως έπρεπε να κάνω κάτι διαφορετικό;;;;

Μάλλον κάποια εφαρμογή τρέχει στο backround ... Ειδικά όταν έσβησα το passbook είδα μεγάλη διάφορα ...

#3774   arstmouz

arstmouz

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2012 - 08:56

Ολα κλειστά τα έχω!!!

#3775   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2012 - 09:19

<<Μάλλον κάποια εφαρμογή τρέχει στο backround ... Ειδικά όταν έσβησα το passbook είδα μεγάλη διάφορα ...>> πρεπει να σβησουμε το passbook και αν ναι πως γινεται?

#3776   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/12/2012 - 09:38

Παίδες το έχω γράψει και σε προηγούμενο μήνυμα......από θέμα μπαταρίας το κινητό είναι το ίδιο (αν όχι λίγο καλύτερο) από 4/4s. Απλά πρέπει να ξέρετε τί κλείνετε και πώς....π.χ. εγώ έχω ΜΟΝΙΜΑ ανοικτά WiFi/3G location services σε αυτά που χρειάζονται μόνο (π.χ. χάρτες, εφαρμογές που χρειάζεται, κτλ....συνολικά μετράω 36 εφαρμογές με ανοικτές τις υπηρεσίες τοποθεσίας + το Find iPhone)... ΑΛΛΑ τις έχω κλειστές στο passbook που τρώει τρελλά μπαταρία......και σε κάποιες άλλες που το κρατάνε ανοικτό και στο background...... (Evernote είναι πάντα ανοικτό γιατί το χρειάζομαι και το χρησιμοποιώ πολύ εντός της ημέρας)....

Κοιτάξτε λιγάκι πώς το χρησιμοποιείται και μετά πείτε τη γνώμη σας......

#3777   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/12/2012 - 10:07

Παίδες το έχω γράψει και σε προηγούμενο μήνυμα......από θέμα μπαταρίας το κινητό είναι το ίδιο (αν όχι λίγο καλύτερο) από 4/4s. Απλά πρέπει να ξέρετε τί κλείνετε και πώς....π.χ. εγώ έχω ΜΟΝΙΜΑ ανοικτά WiFi/3G location services σε αυτά που χρειάζονται μόνο (π.χ. χάρτες, εφαρμογές που χρειάζεται, κτλ....συνολικά μετράω 36 εφαρμογές με ανοικτές τις υπηρεσίες τοποθεσίας + το Find iPhone)... ΑΛΛΑ τις έχω κλειστές στο passbook που τρώει τρελλά μπαταρία......και σε κάποιες άλλες που το κρατάνε ανοικτό και στο background...... (Evernote είναι πάντα ανοικτό γιατί το χρειάζομαι και το χρησιμοποιώ πολύ εντός της ημέρας)....

Κοιτάξτε λιγάκι πώς το χρησιμοποιείται και μετά πείτε τη γνώμη σας......

Καταρχήν εδώ έχεις και δίκιο και άδικο...:)
To 4αρι έχει αισθητά καλύτερη αυτονομία απο το 4s...
Tώρα για το 5αρι απο εσάς όλους εδώ που διαβάζω μάλλον τα ίδια με το 4s πάνω κάτω πρέπει να είναι ίσως και λίγο καλύτερα :)
Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#3778   Traianus

Traianus

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/12/2012 - 11:31

<<Μάλλον κάποια εφαρμογή τρέχει στο backround ... Ειδικά όταν έσβησα το passbook είδα μεγάλη διάφορα ...>> πρεπει να σβησουμε το passbook και αν ναι πως γινεται?

Εννοώ να το αφαιρέσεις απο τις γνωστοποιησεις...

#3779   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 17/12/2012 - 11:35

Του έκανα restore και δεν έχω περάσει κανένα app μέσα!!! Βράδυ 1:30 στο 100% η φόρτιση και το πρωί στις 7:30 είχε φτάσει στο 80%! Συγνώμη είναι λογικό;;; Με το 4σάρι όπως λέει και ένας φίλος παραπάνω ούτε 1% δεν μου έτρωγε όλο το βράδυ!!!
Προβληματική συσκευή μάλλον πήρα!!!


όντως δεν είναι λογική τέτοια κατανάλωσηστην μπαταρια. από υπερθέρμανση πως πας;

#3780   arstmouz

arstmouz

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2012 - 11:41

Μια φορά υπερθερμάνθηκε και έβγαλε τη γνωστή εικόνα με το τριγωνάκι, χωρίς να το έχω χρησιμοποιήσει καθόλου!! Εκαιγε το κινητό και έξω είχε 10 βαθμούς!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 34

0 μέλη, 33 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)