Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3961   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/01/2013 - 16:10

Δεξι κλικ και Extract κάνε.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3962   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 04/01/2013 - 16:13

το ίδιο μου λεει , ότι είτε είναι σε κατεστραμμένη μορφή είτε σε άγνωστη μορφή.

#3963   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/01/2013 - 16:15

Δες απο εδώ.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3964   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 05/01/2013 - 21:53

Ερώτηση : Όταν βγάζω φωτογραφία δεν καλύπτει όλη την οθόνη. Πρέπει να μπω επεξεργασία και να την κάνω εκεί 16:9 κόβοντας όμως ένα κομμάτι. Υπάρχει κάποια ρύθμιση? Μου ξεφεύγει κάτι?

#3965   retinas

retinas

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 06/01/2013 - 01:03

παιδια εχει αγορασει κανεις απο dealingers??????ξερουμε τι παιζει?

#3966   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 06/01/2013 - 10:08

Ερώτηση : Όταν βγάζω φωτογραφία δεν καλύπτει όλη την οθόνη. Πρέπει να μπω επεξεργασία και να την κάνω εκεί 16:9 κόβοντας όμως ένα κομμάτι. Υπάρχει κάποια ρύθμιση? Μου ξεφεύγει κάτι?

Οχι δεν σου ξεφευγει τίποτε. Ο sensor ειναι 4:3, ένα ευρέως διαδεδομένο standard στην φωτογραφία.

#3967   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 06/01/2013 - 10:38

Οχι δεν σου ξεφευγει τίποτε. Ο sensor ειναι 4:3, ένα ευρέως διαδεδομένο standard στην φωτογραφία.


Έχω ένα μήνα και κάτι την συσκευή και δεν το είχα προσέξει και ένας φίλος με 4άρι το παρατήρησε χθες και μου κίνησε την περιέργεια. Ευχαριστώ για την απάντηση.

#3968   gaig

gaig

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/01/2013 - 11:52

Περίεργο...
Ότι χρήση και να του κάνω στα μίνιμουμ μου φτάνει για πλάκα μια ολόκληρη μέρα και μένουν και πάνω από 30% στην μπαταρία...


To αφησα ενα βραδυ εκτος φορτιστη να δω τι παιζει.. απο 100% το πρωι ηταν 80% !! Και γενικοτερα, για να βγαλει μερα δεν πρεπει να ασχολουμαι μαζι του καθολου! Δεν πιστευω να εχουν ολα αυτη τη συμπεριφορα, μαλλον κατι παιζει με το δικο μου μονο..

Εννοειται ολες οι εφαρμογες κλειστες, τα email accounts ειναι ολα με fetch και στο notifications εχω αφησει μονο τα messengers. Eπισης, το αφηνω connected στο wifi, αλλα παντοτε αποσυνδεεται λιγο αφοτου μπει σε lock screen (αλλο παλι και αυτο, ενω το εχω βαλει να συνδεθει στο wifi, αυτο να αποφασιζει να αποσυνδεθει!!) οποτε φανταζομαι τη βγαζει ολο το βραδυ με το 3G.
Στο location services εχω μονο booking.com, compass, google, google maps, maps, speedtest, v-cockpit, weather, weather pro, whatsapp, find my iphone. Eπισης, δεν εχω κανενα synch για φωτογραφιες και μεντια.

Τελευταία επεξεργασία από: gaig, 06/01/2013 - 11:54


#3969   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 06/01/2013 - 12:04

Για δες χρόνους χρήσης και πες μας...Πολύ κατανάλωση 20% το βράδυ...Τεράστια..

Αναρτημένη εικόνα


#3970   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/01/2013 - 12:14

To αφησα ενα βραδυ εκτος φορτιστη να δω τι παιζει.. απο 100% το πρωι ηταν 80% !! Και γενικοτερα, για να βγαλει μερα δεν πρεπει να ασχολουμαι μαζι του καθολου! Δεν πιστευω να εχουν ολα αυτη τη συμπεριφορα, μαλλον κατι παιζει με το δικο μου μονο..

Εννοειται ολες οι εφαρμογες κλειστες, τα email accounts ειναι ολα με fetch και στο notifications εχω αφησει μονο τα messengers. Eπισης, το αφηνω connected στο wifi, αλλα παντοτε αποσυνδεεται λιγο αφοτου μπει σε lock screen (αλλο παλι και αυτο, ενω το εχω βαλει να συνδεθει στο wifi, αυτο να αποφασιζει να αποσυνδεθει!!) οποτε φανταζομαι τη βγαζει ολο το βραδυ με το 3G.
Στο location services εχω μονο booking.com, compass, google, google maps, maps, speedtest, v-cockpit, weather, weather pro, whatsapp, find my iphone. Eπισης, δεν εχω κανενα synch για φωτογραφιες και μεντια.


Eπανέφερες προηγούμενο Backup?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3971   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/01/2013 - 12:44

To αφησα ενα βραδυ εκτος φορτιστη να δω τι παιζει.. απο 100% το πρωι ηταν 80% !! Και γενικοτερα, για να βγαλει μερα δεν πρεπει να ασχολουμαι μαζι του καθολου! Δεν πιστευω να εχουν ολα αυτη τη συμπεριφορα, μαλλον κατι παιζει με το δικο μου μονο..

Εννοειται ολες οι εφαρμογες κλειστες, τα email accounts ειναι ολα με fetch και στο notifications εχω αφησει μονο τα messengers. Eπισης, το αφηνω connected στο wifi, αλλα παντοτε αποσυνδεεται λιγο αφοτου μπει σε lock screen (αλλο παλι και αυτο, ενω το εχω βαλει να συνδεθει στο wifi, αυτο να αποφασιζει να αποσυνδεθει!!) οποτε φανταζομαι τη βγαζει ολο το βραδυ με το 3G.
Στο location services εχω μονο booking.com, compass, google, google maps, maps, speedtest, v-cockpit, weather, weather pro, whatsapp, find my iphone. Eπισης, δεν εχω κανενα synch για φωτογραφιες και μεντια.

Αφού το αφήνεις στο Wifi και αποσυνδέεται κλείνε το διακόπτη γιατί όσο ψάχνει για wifi τρώει μπαταρία...Ακόμη και όταν αποσυνδέεται αυτό ψάχνει στο παρασκήνιο να βρει διαθέσιμα δίκτυα...Αλλά εμφανώς η μπαταρία σου έχει θέμα...
Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#3972   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 06/01/2013 - 15:00

Να τα μας. Αρχισε κ εμένα να χάνει το wifi μόλις το κλείδωνω. Κ μετα κιόλας αντί να επανέρχεται απο μόνο του πρέπει να μπω ρυθμίσεις. Τι έγινε έτσι ξαφνικά. Ποτε δεν είχα πρόβλημα.

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#3973   cgkr

cgkr

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 06/01/2013 - 15:09

Να τα μας. Αρχισε κ εμένα να χάνει το wifi μόλις το κλείδωνω. Κ μετα κιόλας αντί να επανέρχεται απο μόνο του πρέπει να μπω ρυθμίσεις. Τι έγινε έτσι ξαφνικά. Ποτε δεν είχα πρόβλημα.

Αν ενεργοποιήσεις το "Ask to Join Networks" στα Settings του WiFi υποτίθεται ότι θα λυθεί το 2ο πρόβλημά σου. Δοκίμασε το και πες μας.

#3974   arstmouz

arstmouz

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2013 - 15:21

Το ίδιο μου έκανε και εμένα, αλλά είχε και άλλο πρόβλημα - υπερθέρμανσης!!! Τό έχω δώσει για αντικατάσταση!!!! Νομίζω ότι το πρόβλημα με την μπαταρία είναι γενικό - απογοητευτικό!!!! Κάποιοι απο εδώ λένε ότι η μπαταρία κρατάει όσο η μπαταρία του iphone4....τι να πω μακάρι. Αν μετά την αντικατάσταση του κινητού μου έχει την ίδια απόδοση το βλέπω να το πουλάω και να μην ξαναασχολούμαι με την apple πια, 750 ευρώ και να μην κρατάει ούτε μισή μέρα η μπαταρία μεγάλη κοροιδία το θεωρώ!!!!

#3975   jimmorrison

jimmorrison

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2013 - 16:08

υπαρχει τροπος να περασω φωτογραφιες απ τον υπολογιστη στο iphone?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 20

0 μέλη, 20 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες