Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3991   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2013 - 21:34

Όχι κι άσχημα...
Αναρτημένη εικόνα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3992   gasgion

gasgion

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:gasgion

Δημοσίευση 07/01/2013 - 21:48

Μια χαρα ειναι η μπαταρια κ εμενα μου εχει standby 2 μερες και καμμια 10αρια ωρες και usage 5-5.30 ωρες συνηθως.

#3993   Leo

Leo

    iPH Member

  • 301 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2013 - 21:52

Η μπαταρια ενος smartphone αμα κραταει μια ημερα να ειμαστε ευχαριστημενοι.
Αλλωστε δεν μας κοστιζει κατι ,οταν πεφτουμε για υπνο να το βαζουμε να φορτιζει.
Εκτος και αν χτυπατε 48ωρα ξενυχτια ,τοτε παω πασο :P

#3994   jimmorrison

jimmorrison

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2013 - 22:01

δεν εχω ιδεα για τι μιλαμε

περασα τις φωτογραφιες στην ροη φωτογραφιων στον υπολογιστη μου.τωρα πως τις περναω στο iphone?

#3995   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/01/2013 - 22:05

Στο Uploads τις έβαλες?

Κανονικά θα τις δεις στη ροή της συσκευής.

Πιο εύκολη διαδικασία να τις περάσεις με iTools.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3996   gaig

gaig

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/01/2013 - 12:23

Για δες χρόνους χρήσης και πες μας...Πολύ κατανάλωση 20% το βράδυ...Τεράστια..


Εκλεισα locations services και το αφησα απλα συνδεδεμενο στο wifi ολο το βραδυ.. (που λογικα αποσυνδεθηκε μετα απο λιγο, σιγα μην ακουσε τί του ειπα εγω!) Η μπαταρια επεσε 10% τωρα. Και παλι μου φαινεται πολυ. Εσας ποσο πεφτει ρε παιδια? Με τί ανοιχτα? 3G, WiFi, location services..? θα θεωρουσα λογικο 1-2%

H χρηση αν ασχοληθω μαζι του (πχ να ψαξω λιγο app store για εφαρμογες και να ασχοληθω με καμια εφαρμογη) ειναι 15 ωρες ανετα. Για να βγαλει μερα πρεπει να μην "παιξω" καθολου μαζι του (πχ μονο τηλεφωνα και μνμτα/whatsapp/email)



Όχι κι άσχημα...
Αναρτημένη εικόνα


σε παρακαλω μην τα ποσταρεις αυτα, βγαζουμε αφρους! :D

#3997   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/01/2013 - 12:30

φιλε μην βγαζεις αφρους διοτι ο φιλος εχει κλειστα δεδομενα και 3g.ασε το ποιημα που λενε ολοι μου κρταει και κανει δειχνει.κοιτα πανω με wifi ειναι συνδεδεμενος.και χρηση 3 ωρες σε δυο μερες ειναι τπτ.απο τις 48 ωρες αναμονη εχει και 3-4 χρηση.ας ανοιξει 3g +δεδομενα να ψαχνει συνεχεια καλο σημα το 3g του και να μπαινει safari και να το χρησιμοποιηει mail και κλησεις και να ποσταρει φωτο.

επισης αν πριν κλεισει η' πριν κανεις restart το βαλεις να φορτισει κραταει τους χρονους και προστιθενατι οποτε τα νουμερα φανταζουν τρελα.οποτε χαλαρωστε.μια μερα καλα ειναι να κρατει ενα τετοιο κινητο.τα λαπτοπο με μικροτερη ισχυ και κρατανε λιγες ωρες.μην γκρινιαζετε για ολα πια.

Τελευταία επεξεργασία από: stevobmw, 08/01/2013 - 12:28

iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#3998   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2013 - 12:40

δεν ειναι ετσι ακριβως steve....μονιμα ανοιχτο wifi,3G συνολικα κανα τριωρο ανοιχτο με αρκετη χρηση,αρκετες φωτο και παρα πολυ mail συν τελος ανοιγμα τουλαχιστον 3-4 εφαρμογων (dropbox,imedicine,appstore...κλπ).

Αναρτημένη εικόνα

#3999   lookito

lookito

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Twitter:@lsakkatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:lookitoJCW

Δημοσίευση 08/01/2013 - 14:01

Ανοιχτό μόνιμα wi-fi, 3G και location services. Φωτεινοτητα στο μισό ακριβώς push notifications ανοιχτά σε 6.0.2 iPhone 5 η μπαταρία θέλει φόρτιση κάθε βράδυ και το θεωρώ λογικό. Η αλήθεια είναι οτι το iPhone 4 με iOS 5 κάτι jailbroken είχε πολύ καλύτερη αυτονομία με ακριβώς τα ίδια πράγματα.

#4000   gasgion

gasgion

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:gasgion

Δημοσίευση 08/01/2013 - 14:06

Ιδιους χρονους συνηθως εχω κι εγω με τον rromeodim.

#4001   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/01/2013 - 14:14

δεν ειναι ετσι ακριβως steve....μονιμα ανοιχτο wifi,3G συνολικα κανα τριωρο ανοιχτο με αρκετη χρηση,αρκετες φωτο και παρα πολυ mail συν τελος ανοιγμα τουλαχιστον 3-4 εφαρμογων (dropbox,imedicine,appstore...κλπ).



σημασια δεν εχει ποσες ωρες ειναι απλως ανοικτο αλλα ποσες ωρες κ με τι σημα το δουλευειες το 3g/wifi...με σκληρη χρηση κραταει/βγαζει... 4-5 ωρες χρησης κ αναμονη αδιαφορη...τεσταρισμενο σε 4 5αρια σε δυσμενης συνθηκες, χρηση gps,photo shooting,uploads se instagram/facebook αραχωβα, παρνασσο...οπου το 3g ειναι για τον π....πιου... ;)


οταν ειμαι στο καθιστικο του σπιτιου, βγαζει 2,5-3 μερες αναμονη ευκολα στο wifi...οποιος λεει το αντιθετο μαλλον δεν το δουλευεει το εργαλειο...μιλαμε για χρηση με πακετο 2GB cosmote anyway...

Τελευταία επεξεργασία από: ipgpi, 08/01/2013 - 14:15


#4002   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2013 - 15:22

φιλε μην βγαζεις αφρους διοτι ο φιλος εχει κλειστα δεδομενα και 3g.ασε το ποιημα που λενε ολοι μου κρταει και κανει δειχνει.κοιτα πανω με wifi ειναι συνδεδεμενος.και χρηση 3 ωρες σε δυο μερες ειναι τπτ.απο τις 48 ωρες αναμονη εχει και 3-4 χρηση.ας ανοιξει 3g +δεδομενα να ψαχνει συνεχεια καλο σημα το 3g του και να μπαινει safari και να το χρησιμοποιηει mail και κλησεις και να ποσταρει φωτο.

επισης αν πριν κλεισει η' πριν κανεις restart το βαλεις να φορτισει κραταει τους χρονους και προστιθενατι οποτε τα νουμερα φανταζουν τρελα.οποτε χαλαρωστε.μια μερα καλα ειναι να κρατει ενα τετοιο κινητο.τα λαπτοπο με μικροτερη ισχυ και κρατανε λιγες ωρες.μην γκρινιαζετε για ολα πια.

Η αλήθεια είναι ότι δεν του έκανα και τρελή χρήση (αυτοί οι χρόνοι είναι μετα από σχετική προσπάθεια για να δω πόσο μπορεί να πάει) αλλά το 3G και τα δεδομένα τα ανοίγω μόνο όταν θέλω να μπω και όχι συνέχεια.

#4003   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/01/2013 - 15:26

ναι ρε παιδια το ιδιο λεμε.οτι αν κλεισεις τα παντα κραταει και 3 μερες.το θεμα ειναι οτι με 3g ανοιχτο μονιμως η κεραια ψαχνει για καλο σημα με αποτελεσμα να τρωει απιστευτη μπαταρια.αυτο ειναι το μεγαλυτερο θεμα.αλλα τι να κανουμε αφου κραταει και τοσο δεν με χαλαει.το galaxy s3 ποσο κραταει;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#4004   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2013 - 16:44

Εγώ ανοιχτό με wifi και χωρίς 3G, αν δεν μανουριασω πολύ στο safari κρατάει 3 μέρες.
Αν πάλι ασχοληθώ παραπάνω, μάξιμουμ 1 μέρα κ μισή.
Βέβαια δεν παίζω παιχνίδια.
Πριν στο 4s που είχα το Simpsons κάθε βράδυ έμπαινε στην πρίζα...

#4005   jimmorrison

jimmorrison

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2013 - 17:37

Στο Uploads τις έβαλες?

Κανονικά θα τις δεις στη ροή της συσκευής.

Πιο εύκολη διαδικασία να τις περάσεις με iTools.

κοιτα π μ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 20

0 μέλη, 20 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες