Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4171   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 28/01/2013 - 17:43





Είναι λογικό με την παραπάνω χρήση να φτάνω στο 20%;;;;


Τι χρηση του εκανες; Το μονο που το δικαιολογει ειναι χρηση GPS η κανα βαρυ παιχνιδι ΟΛΟΚΛΗΡΟ το 2ωρο, αν και παλι ειναι πολυ...

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4172   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 28/01/2013 - 17:45





Είναι λογικό με την παραπάνω χρήση να φτάνω στο 20%;;;;

Αν οι 2 ώρες είναι Asphalt Heat τότε περίπου ναι(παράδειγμα παιχνιδιού που ρουφάει τέρμα)..Αν όχι τότε πας για αντικατάσταση..

#4173   arstmouz

arstmouz

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2013 - 19:14

2 ώρες ανοιχτό το 3G και περίπου 1 ώρα παιχνίδι clash of clans, 2-3 τηλέφωνα, αυτά!!!

Το βράδυ με όλα κλειστά από 100% το πρωί είναι στο 79%!

#4174   gaig

gaig

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/01/2013 - 08:27

2 ώρες ανοιχτό το 3G και περίπου 1 ώρα παιχνίδι clash of clans, 2-3 τηλέφωνα, αυτά!!!

Το βράδυ με όλα κλειστά από 100% το πρωί είναι στο 79%!


το find my phone ειναι ανοιχτο στα location services?

#4175   HarrisCasual

HarrisCasual

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα

Δημοσίευση 29/01/2013 - 15:36

Εγω μόλις πείρα το λευκό 32 μου που το περιμένω απο πέρσι... Εχει μια κάθετη "γραμμή" στην δεξιά πλευρά της οθόνης (στο νούμερο 8 στο πληκτρολόγιο) όπου δεν λειτουργεί η αφή... Α1429 το μοντέλο...

#4176   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 29/01/2013 - 15:40

αλλαγη κατευθειαν . κριμα παντως.

#4177   HarrisCasual

HarrisCasual

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα

Δημοσίευση 29/01/2013 - 15:45

Επικοινωνισα με το κατάστημα και μου είπαν να τους πάω πίσω για αντικατάσταση...

#4178   retinas

retinas

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 29/01/2013 - 16:50

Παιδια τωρα που βγαινει το jailbreak ηρθε η ωρα μ να τσιμπησω το μαυρακι!!θελω να ρωτησω απο ποιο καταστημα εινα καλο να το παρω για να ειμαι απολυτα διασφαλισμενος σε περιπτωση εκδρορων(και τα συναφη ..) και κιτρινων οθονων??πηρα τηλεφωνο στα media markt και μ ειπαν οτι επιστροφη για 14 μερες ισχυει μονο σε περιπτωση που το τηλεφωνο δεν ενεργοποιηθει!! παρακαλω τις γνωμες-συμβουλες!!!!!!!!!!

#4179   arstmouz

arstmouz

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2013 - 17:16

το find my phone ειναι ανοιχτο στα location services?


Ολα κλειστά!!!

#4180   anderson

anderson

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/01/2013 - 20:21

Μετά από μια εβδομάδα χρήσης του iphone5 λέω να γράψω τις πρώτες κατασταλαγμένες εντυπώσεις.
Ξεκινάω με τη μπαταρία. Εχοντάς τα όλα ανοιχτά, 3g, ΒΤ κλπ κλπ με περίπου 5-10 τηλέφωνα την ημέρα, λίγα μηνύματα, σύνδεση του τηλεφώνου με το σύστημα του αυτοκινήτου, κανα ελαφρύ παιχνίδι για λίγο και μη κλείνοντάς το βράδυ μου διαρκεί από 1,5 ως 2 μέρες. Καλά μου είναι, θεωρώ ότι το πάω λιγάκι χαλαρά μέχρι να στρώσει η μπαταρία, αυτή η αυτονομία είναι γενικά καλή. Με πιο βαριά χρήση και καλύτερη αυτονομία θα είμαστε φαντάζομαι στα ίδια. Αν η εταιρία έβγαζε ένα τηλέφωνο με αυτονομία ipad θα ήταν το ιδανικό σενάριο...
Φάκελος οθόνη. Ακόμα τη χαζεύω, ακόμα δεν την έχω συνηθίσει. Πολύ όμορφο πράμα... Ρυθμισμένη φωτεινότητα στο 70% περίπου και να πέφτει περίπου στο 30% σε σκοτεινά σημεία. Δεν υπάρχει κιτρινίλα, τα χρώματα είναι βαθιά, ζεστά, δεν ξέρω αν μπορώ να δώσω σωστή περιγραφή, αλλά μου φαίνονται πιο... ήρεμα από αυτά του 4s. Προσωπική άποψη. Οι διαστασεις της βοηθούν πολύ στην ανάγνωση σε πλάγια θέση. Μεγάλη διαφορά.
Το βάρος του είναι πολύ καλό. Συνυπογράφω τις δηλώσεις πολλών συμορουμιτών που λένε πως συνηθίζοντας το 5άρι και μετά πιάνοντας ένα 4άρι, είναι σα να πιάνουν τούβλο.
Το μέγεθος κουμπώνει καλά στο χέρι. Δε μου δημιουργεί πια περιέργεια η μακρύτερη οθόνη.
Πάλι προσωπική άποψη, έχοντας συνηθίσει στον περίγυρό μου και το μαύρο και το λευκό 5άρι, το μαύρο δείχνει πολύ ομορφότερο.
Μέχρι στιγμής δεν έχω κανενός είδους σημαδάκι, γδάρσιμο, ξύσιμο, ράγισμα, περίεργο ήχο και άλλα ανατριχιαστικά που κατά καιρούς διαβάζω από άτυχους συμφορουμίτες. Του έχω περάσει μια λεπτή διάφανη θηκούλα (την 0.5 της caze) η οποία του παρέχει μίνιμουμ προστασία, αφήνοντάς του ακάλυπτα την βάση και την οροφή του, στα οποία δεν έχω παρατηρήσει καμία γρατζουνιά. Ούτε φυσικά στην οθόνη που την έχω τελείως ακάλυπτη.
Τα 32 γίγα τα θεωρώ σούπερ για αυτό το iphone. Εχω περάσει 80 apps, μεταξύ των οποίων και το navigon μαζί με όλους τους χάρτες της Ευρώπης, περίπου 5 γίγα τραγούδια, 4 ταινίες που βλέπει ο μικρός, μερικά επεισόδια από αγαπημένες σειρές, 1500 περίπου φωτογραφίες και πάλι έχω περίπου 8 γίγα ελεύθερα προς χρήση.
Ταχύτητα. Απίστευτη. Καταπληκτική δουλειά εδώ. Τα κουμπώνει όλα πολύ γρήγορα. Πολλές φορές έκανα εναλλαγές μεταξύ apps, άνοιγμα νέων, κλείσιμο, να παίζει βίντεο, να ανοίγω κάμερα, να κλείνω κάμερα, να ξανανοίγω παιχνίδι και να τα κάνει όλα απροβλημάτιστα, ομαλά και γρήγορα. Well done...
Μέχρι στιγμής λοιπόν, όλα καλά. Ελπίζω να μη σας κούρασα... ^_^

#4181   jimmorrison

jimmorrison

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2013 - 22:10

Συνημμένο αρχείο  IMG_0131.PNG   114,67KB   98 λήψεις

#4182   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 31/01/2013 - 23:47

Κάτι έχει παιχτεί στην 6.1 με τις φωτογραφίες. Η ροή δεν ειναι κανονικά και μου λείπουν κ πολλές φωτογραφίες. Πήγε στην άλλη καρτέλα η ροή. Δεν ξέρω αν το Λεω καλα κιόλας.

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#4183   MANGAKOS97

MANGAKOS97

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/01/2013 - 23:50

Συνημμένο αρχείο  IMG_0131.PNG   114,67KB   98 λήψεις

Πολυ ωραιος εχεις 5αρι;;

#4184   jimmorrison

jimmorrison

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2013 - 17:49

ναι.επρεπε να φυγω για ταξιδι και το φορτισα αναγκαστικα.θα το αφηνα να παει στο 1% να δω ποσο θα κρατουσε

#4185   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/02/2013 - 18:00

Συνημμένο αρχείο  IMG_0131.PNG   114,67KB   98 λήψεις


useless and pointless my friend...να χεις τετοιο τηλεφωνο σε αναμομη για κλησεις κ sms νομιζω δεν εχει νοημα, too much for your needs....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 35

0 μέλη, 35 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες