Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#496   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:05

Παντως βλεποντας αυτο το βιντεο πιστευω οτι δε θα γρατσουνιεται ΤΟΣΟ ευκολα οσο λενε.




Αν δουλευα σε αυτο το μαγαζι παντως και τον εβλεπα να τον κανει, θα ετρωγε τετοια καρπαζια που θα εκλεινε το καναλι του youtube του....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#497   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:41

Καταλαβατε τωρα τον λογο που οι περισσοτερες φωτογραφιες που ανεβαζουν απο Apple Store εχουν σημαδακια ;)
Oχι βεβαια οτι δεν γινονται, αλλα θελει κοπο και τροπο για να γινουν

#498   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:43

Εδω λεν οτι γινονται με τον αερα σημαδια

#499   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:46

εγω φιλε paliotomaro ξερω οτι με τον αερα φουσκωνουν τα μπαλονια :P

#500   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:48

Και τα μυαλα..εξ ου και το "πηραν τα μυαλα σου αερα" ;)

#501   trololos

trololos

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:53

πρώτη μέρα νορμαλ χρήσης του μαύρου και κανένα σημάδι φθοράς. βλέποντας και το βίντεο πιο πάνω που ο άλλος προσπαθεί να το γρατσουνίσει αρχίζω να χαλαρώνω λίγο. φαίνεται να αντέχει τελικά :).

Τελευταία επεξεργασία από: trololos, 15/10/2012 - 23:54


#502   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2012 - 23:54

παλι ναχαμε να λεγαμε
με αερα γινονται σημαδια, τα μυαλα πηραν αερα, πηξαμε στην θεωρια

#503   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/10/2012 - 06:07

Φαίνεται ότι έχει γδαρθεί κάπου η συσκευή. Κάπου σύρθηκε ή χτύπησε. Ας μην το παρακάνουμε κιόλας. Δεν το φτιάχνει η NASA το κινητό.

Ναι αυτό θέλω να πώ. Οτι είναι κινητό σε Apple Store και του έχουν αλλάξει τα φώτα επίτηδες. Και παρόλο αυτό δεν φαίνεται τρομερό. Στο μαύρο θα έβγαζαν μάτι αυτά τα γδαρσίματα.

#504   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 16/10/2012 - 07:52

Κι ομως φιλε τωρα πρεπει η να το δεχτεις η να το επιστρεψεις... Τα λεγανε σε ολο τον κοσμο οταν πρωτοκυκλοφορησε αλλα οποιος εδω μεσα αναπαρηγαγε τα αντιστοιχα λινκ , τον κραζατε ολοι ως hater...
Ειναι πολυ ασχημο αυτο που συνεβη σε μια συσκευη 700€ αλλα μαλλον προς το παρον πρεπει να το αποδεχτεις( δεν ειναι και τοσο σοβαρο οσο στην αρχη φαινεται, ενα γ&μημ3νο τηλεφωνο ειναι...)

Ισως τελικα η αστοχια του υλικου να ειναι τοσο εξωφθαλμη ωστε να αναγκαστηκε η apple να αλλαξει τεχνικη και εκει να οφειλεται η παγκοσμια καθυστερηση...μακαρι

Ναί μάυρο.Να πώ οτι έπεσε,οκ το δέχομαι αλλα δεν δέχομαι να δίνω 679€ και με το παραμικρό να κάνει σημαδάκια.Τα προηγούμενα iPhone αντέχαν πολύ περισσότερο...


Παιδια καλυτερα να σοβαρευτουμε λιγο, απο την εποχη του iphone 4 ακομη που ηταν μπρος πισω γυαλι το τηλεφωνο γνωριζαμε ολοι οσοι το ψαξαμε εστω και λιγο στο youtube οτι αν σου πεσει εστω και μια φορα κατω το τηλεφωνο

1)εχεις πολυ μεγαλη πιθανοτητα να σπασει τελειως το γυαλι μπροστα ή πισω αναλογα πως θα πεσει...
2)εχεις 99% πιθανοτητα αν δεν σπασει να παρουσιασει καποιο σημαδι καπου αναλογα την πτωση

υπαρχουν βιντεο με πτωσεις που το ανοιγουν ολοκαινουριο και σπαει με την πρωτη πτωση αν το ριξεις πχ με την οθονη κατω.. αλλα ειναι θεμα τυχης, γι αυτο αν παρετε τετοιο τηλ απλα μην σας πεσει κατω το ξερετε απο τωρα και φροντιστε γι αυτο οσο μπορειτε...

το δικο μου 4 αρι την πρωτη φορα μου επεσε απο την τσεπη σε χαλικι και μπηκε μεσα το ελαχιστο πλαστικο που εχει γυρω απο το γυαλι στο πισω μερος ... σε 3 σημεια εγινε αυτο και ημουν πολυ τυχερος που δεν εσπασε κατι..
τη 2η φορα που μπλεχτηκα στο καλωδιο και εκανε 100 γκελ στα πλακακια του σπιτιου μου και κοπαναγε γυρω γυρω ευτυχως εκανε ολη τη δουλεια το αλουμινιο και ως ΕΚ ΘΑΥΜΑΤΟΣ δεν επαθε το παραμικρο!

#505   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2012 - 11:57

Παιδια, εγω που ημουν στα apple store, δεν ειδα κανενα σημαδι στα 5αρια...και ας ειχαν φαει τοση χρηση. Τα ασπρα που εχω δεν εχουν γρατζουνιστει, παρολο που το ενα επεσε κατω. Δεν επαθε τπτ αλλα με το που το εβγαλα απο το κουτι ειχε 2 μικρα χτυπηματακια στο bezel. oh well

#506   platonithaki

platonithaki

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2012 - 12:53

Καλησπερα και απο εμενα παιδια..θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας..μπορει να ειμαι λιγο οff topic αλλα οποιος θελει απανταει..
Ειμαι ετοιμος να αγορασω το iphone 5 απο apple strore αγγλιας αλλα εχω δυο ενδιασμους. 1) σε τι χρωμα να το επιλεξω 2) τι μπορω να κανω με την sim μου απο την στιγμη που δεν εχουν ερθει ακομα στην ελλαδα οι nano-sim ?
Ευχαριστω !

#507   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/10/2012 - 12:59

Καλησπερα και απο εμενα παιδια..θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας..μπορει να ειμαι λιγο οff topic αλλα οποιος θελει απανταει..
Ειμαι ετοιμος να αγορασω το iphone 5 απο apple strore αγγλιας αλλα εχω δυο ενδιασμους. 1) σε τι χρωμα να το επιλεξω 2) τι μπορω να κανω με την sim μου απο την στιγμη που δεν εχουν ερθει ακομα στην ελλαδα οι nano-sim ?
Ευχαριστω !

Στην Ελλάδα η cosmote end voda όπου και να πας έχουν κάρτες...
Εγώ στην Τρίπολη έχω πάρει είδη από κεντρικό κοσμοτε...

#508   platonithaki

platonithaki

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2012 - 13:02

Στην Ελλάδα η cosmote end voda όπου και να πας έχουν κάρτες...
Εγώ στην Τρίπολη έχω πάρει είδη από κεντρικό κοσμοτε...



Ωραια..ευχαριστω :)

#509   highlander2110

highlander2110

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/10/2012 - 13:05

Καλησπερα και απο εμενα παιδια..θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας..μπορει να ειμαι λιγο οff topic αλλα οποιος θελει απανταει..
Ειμαι ετοιμος να αγορασω το iphone 5 απο apple strore αγγλιας αλλα εχω δυο ενδιασμους. 1) σε τι χρωμα να το επιλεξω 2) τι μπορω να κανω με την sim μου απο την στιγμη που δεν εχουν ερθει ακομα στην ελλαδα οι nano-sim ?
Ευχαριστω !


1) Το μαύρο είναι πιο όμορφο (απ' ότι έχω ακούσει) αλλά εγώ θα πάρω το άσπρο για να είμαι safe από το θέμα που ήδη αναφέρεται παντού. Το καλύτερο είναι να δεις το unboxing βιντεάκι που έχει στο youtube που έχει και τα 2 και να δεις ποιό σου αρέσει. Πολλοί λένε ότι το θέμα με το μαύρο υφίσταται σε συγκεκριμένες παρτίδες αλλά εγώ δεν μπορώ να ψάχνω παρτίδες για να δω, εάν, και πότε θα βελτιωθεί.
2) Όσον αφορά τις nano πολλοί αναφέρουν ότι είναι διαθέσιμες. Προφανώς σε μερικά μαγαζιά μπορεί να έχουν τελειώσει αλλά μπορείς να ρωτήσεις Γερμανό, cosmote κ.λ.π.

#510   platonithaki

platonithaki

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2012 - 13:06

1) Το μαύρο είναι πιο όμορφο (απ' ότι έχω ακούσει) αλλά εγώ θα πάρω το άσπρο για να είμαι safe από το θέμα που ήδη αναφέρεται παντού. Το καλύτερο είναι να δεις το unboxing βιντεάκι που έχει στο youtube που έχει και τα 2 και να δεις ποιό σου αρέσει. Πολλοί λένε ότι το θέμα με το μαύρο υφίσταται σε συγκεκριμένες παρτίδες αλλά εγώ δεν μπορώ να ψάχνω παρτίδες για να δω, εάν, και πότε θα βελτιωθεί.
2) Όσον αφορά τις nano πολλοί αναφέρουν ότι είναι διαθέσιμες. Προφανώς σε μερικά μαγαζιά μπορεί να έχουν τελειώσει αλλά μπορείς να ρωτήσεις Γερμανό, cosmote κ.λ.π.


Σε ευχαριστω πολυ !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες