Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#931   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 26/10/2012 - 12:11

γενικά αν αξίζει και αν έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα!
θα το πάρω δεν το συζητώ απλά ρωτάω


Μια χαρά θα είναι !!! Κάνει τα πάντα , δέν μπορώ να πώ οτι συμφέρει , αλλά αξίζει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#932   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/10/2012 - 12:12

παιδιά καλησπε΄ρα
ήθελα τη γνώμη σας σε κάτι επειδή πρόκειται να πάρω το Iphone το 5 θέλω να ρωτήσω αν αξίζει ή όχι
αυτό είναι υποκειμενικό και προκύπτει από πολλούς παράγοντες το ξέρω, απλά σε θέμα προβλημάτων το ρωταω
γιατί πηγαίνω σε γερμανό κλπ και λένε βγάζει προβλήματα το ένα το άλλο και με προβληματίζουν λίγο
εγώ το μόνο πρόβλημα που διαβάζω στο φόρουμ απο ανθρώπους που το πήραν είναι το ξεφλούδισμα του μαύρου δεν νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο
σε θέμα λογισμικού κλπ


Aν είσαι με το 4S, δεν αξίζει.. Εκτός και αν σου περισσεύουν.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#933   highlander2110

highlander2110

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2012 - 15:11

Συμφωνώ, εάν ήδη κάποιος έχει 4s δεν ξέρω εάν είναι συμφέρουσα η αλλαγή. Εάν δεν έχεις (όπως εγώ) θα πήγαινες/πηγαίνω για το iphone5. Βέβαια, την προηγούμενη εβδομάδα έκανα δοκιμές femto και samsung siii και ομολογώ ότι με βοήθησε πολύ (γλυκάθηκα να πω την αλήθεια αλλά θέλω να δοκιμάσω το 5άρι)....για να δούμε...

#934   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 26/10/2012 - 21:24

Οχι δεν έχω το 4s, φυσικά και δεν θα το έπαιρνα αν το είχα είπαμε :P

#935   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2012 - 10:05

Μόλις παρέλαβα και το δικό μου 5αρι από UK Apple Store μετά από 1 μήνα αναμονής! Είναι τόσο ελαφρύ όταν το πρώτο πιάνεις που μοιάζει με dummy! Πάω για nanosim τώρα γιατί δεν μπορώ ούτε να το χρησιμοποιήσω χωρίς..
Αναρτημένη εικόνα

#936   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 27/10/2012 - 10:23

Με γεια φιλε

#937   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 27/10/2012 - 10:40

Αντε να δουμε ποτε θα το παρουμε κι εμεις... Με γεια σου φιλε, κουκλι!

#938   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2012 - 10:49

Ευχαριστώ παιδιά, να είστε καλά.

Για μένα (από πέρυσι που με τον ίδιο τρόπο πήρα και το 4s) η διαφορά της τάξης των 80-100 ευρώ σε κόστος και μόνο σε σχέση με Ελλάδα, αξίζει για να το πάρεις από Αγγλία, ευτυχώς για την Aramex.

#939   george96

george96

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 27/10/2012 - 12:03

Καλησπέρα παιδια,
μόλις εκανα εγραφή στο φόρουμ(πρωτο ποστ)
παρακολουθω μερες αυτο το θεμα γιατι σκέφτομαι για να παω στο 5αρι.Σκέφτομαι για το άσπρο μιας και απο τι κατάλαβα το μαύρο έχει θέμα με τις γρατζουνιές και επειδη η πλάτη του ασπρου μου αρέσει καλύτερα..
Θα ήθελα να κάνω μια ερωτηση για τους κατοχους του άσπρου. Όταν βλέπετε βίντεο ή φωτογραφίες ή ακόμη και οι εφαρμογές που δεν εχουν γίνει ακόμη update για το 5 και εχουν τα μαυρα κενά στις άκριες , σας φάινονται καθολου ενοχλητικά ή δε το καταλαβαίνετε;Διοτι σε αυτό το θέμα έχει πλεονέκτημα το μαύρο από τι είδα.
Και μια γενική ερώτηση. Επειδή είδα το πρόβλημα με τις μωβ φωτογραφίες με φως... Σας εμφανίζεται συχνά το πρόβλημα ή αρκετα σπάνια;

#940   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 27/10/2012 - 12:13

Ευχαριστώ παιδιά, να είστε καλά.

Για μένα (από πέρυσι που με τον ίδιο τρόπο πήρα και το 4s) η διαφορά της τάξης των 80-100 ευρώ σε κόστος και μόνο σε σχέση με Ελλάδα, αξίζει για να το πάρεις από Αγγλία, ευτυχώς για την Aramex.


Καλοριζικο φίλε μου

#941   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/10/2012 - 12:13

Καλησπέρα παιδια,
μόλις εκανα εγραφή στο φόρουμ(πρωτο ποστ)
παρακολουθω μερες αυτο το θεμα γιατι σκέφτομαι για να παω στο 5αρι.Σκέφτομαι για το άσπρο μιας και απο τι κατάλαβα το μαύρο έχει θέμα με τις γρατζουνιές και επειδη η πλάτη του ασπρου μου αρέσει καλύτερα..
Θα ήθελα να κάνω μια ερωτηση για τους κατοχους του άσπρου. Όταν βλέπετε βίντεο ή φωτογραφίες ή ακόμη και οι εφαρμογές που δεν εχουν γίνει ακόμη update για το 5 και εχουν τα μαυρα κενά στις άκριες , σας φάινονται καθολου ενοχλητικά ή δε το καταλαβαίνετε;Διοτι σε αυτό το θέμα έχει πλεονέκτημα το μαύρο από τι είδα.
Και μια γενική ερώτηση. Επειδή είδα το πρόβλημα με τις μωβ φωτογραφίες με φως... Σας εμφανίζεται συχνά το πρόβλημα ή αρκετα σπάνια;


Πρώτη φορά που είδα το μαύρο και το λευκό απο φωτογραφίες,έκλεισα αμέσως προς το μαύρο.
Το 1ο 5άρι που είδα απο κοντά ήταν το μαύρο,και επισήμως έκλεισα οτι τελικα 100% θα πάρω το μαύρο.
Περιμένοντας το 5αράκι μου απο Αγγλία (μαύρο) ξαφνικά μου λένε οτι δεν έχει μαύρο αλλά μόνο λευκό.
Πάνω στη στεναχώρια μου λέω αντε ντέφι να γίνει.
Μόλις το πήρα το λευκό έπαθα πλάκα. Καμία σχέση όπως φαίνεται στις φωτογραφίες και πιστεύω οτι το αδικούν πάρα πολύ.
Και τα 2 τα χρώματα είναι τέλεια όποιο και να διαλέξει κάποιος.Απλά φαίνεται οτι το λευκό το ΄΄δείχνει'' περισσότερο στο 5,πράγμα που ομολογώ δε το περίμενα.
Τώρα λέω καλά που πήρα λευκό :P

Στο θέμα σου τώρα....
Τα κενά που λες που σπάνια βέβαια υπάρχουν δεν είναι καθόλου ενοχλητικά και εννοείται οτι θα γίνουν update οπότε δεν έχεις να ανησυχείς για αυτό.
Όσον αφορά το μωβ χρώμα όταν στρέφεις την κάμερα προς τον ήλιο ακόμα και οι επαγγελματικές φωτογραφικές το κάνουν αυτό.Οπότε δε θεωρείται πρόβλημα.

#942   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 27/10/2012 - 12:14

Μόλις παρέλαβα και το δικό μου 5αρι από UK Apple Store μετά από 1 μήνα αναμονής! Είναι τόσο ελαφρύ όταν το πρώτο πιάνεις που μοιάζει με dummy! Πάω για nanosim τώρα γιατί δεν μπορώ ούτε να το χρησιμοποιήσω χωρίς..
Αναρτημένη εικόνα

καλως ηρθες στο club

#943   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2012 - 12:25

Πρώτη φορά που είδα το μαύρο και το λευκό απο φωτογραφίες,έκλεισα αμέσως προς το μαύρο.
Το 1ο 5άρι που είδα απο κοντά ήταν το μαύρο,και επισήμως έκλεισα οτι τελικα 100% θα πάρω το μαύρο.
Περιμένοντας το 5αράκι μου απο Αγγλία (μαύρο) ξαφνικά μου λένε οτι δεν έχει μαύρο αλλά μόνο λευκό.
Πάνω στη στεναχώρια μου λέω αντε ντέφι να γίνει.
Μόλις το πήρα το λευκό έπαθα πλάκα. Καμία σχέση όπως φαίνεται στις φωτογραφίες και πιστεύω οτι το αδικούν πάρα πολύ.
Και τα 2 τα χρώματα είναι τέλεια όποιο και να διαλέξει κάποιος.Απλά φαίνεται οτι το λευκό το ΄΄δείχνει'' περισσότερο στο 5,πράγμα που ομολογώ δε το περίμενα.
Τώρα λέω καλά που πήρα λευκό :P

Στο θέμα σου τώρα....
Τα κενά που λες που σπάνια βέβαια υπάρχουν δεν είναι καθόλου ενοχλητικά και εννοείται οτι θα γίνουν update οπότε δεν έχεις να ανησυχείς για αυτό.
Όσον αφορά το μωβ χρώμα όταν στρέφεις την κάμερα προς τον ήλιο ακόμα και οι επαγγελματικές φωτογραφικές το κάνουν αυτό.Οπότε δε θεωρείται πρόβλημα.

Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω.

#944   takisx

takisx

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2012 - 12:31

Μόλις παρέλαβα και το δικό μου 5αρι από UK Apple Store μετά από 1 μήνα αναμονής! Είναι τόσο ελαφρύ όταν το πρώτο πιάνεις που μοιάζει με dummy! Πάω για nanosim τώρα γιατί δεν μπορώ ούτε να το χρησιμοποιήσω χωρίς..
Αναρτημένη εικόνα

είναι εντάξει από γδαρσίματα και τέτοια; Καλορίζικο!

#945   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2012 - 13:21

Ευτυχώς μια χαρά είναι από γδαρσίματα, από το serial number:

Factory: C35 - China

Year: 2012
Week: 40 (01.10 - 07.10)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες