Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1186   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/11/2012 - 23:40

Κατα τα αλλα...
Πηρα λευκο 16αρι...
Το σχημα και μεγεθος θελει λιγη ωρα για να το συνηθισεις...Ειναι οντως παντως σα τηλεκοντρολ..Το 4αρι ηταν πιο "συμμετρικο"...Αλλα η μιση επιπλεον ιντσα βοηθαει στο browsing..
Ποιοτητα κατασκευης,ακομα πιο "κοσμημα" σε σχεση με το 4αρι...
Στο χερι "ταιριαζει" καλυτερα και το οτι ειναι πιο μακροστενο βολευει περισσοτερο στο κρατημα οταν το εχεις ειδικα στο αυτι και μιλας..
Σαν ομορφια,πιστευω οτι σε αυτο το καινουριο design (πιο μακρυ) ,το μαυρο χρωμα ταιριαζει καλυτερα...(Ας οψεται το κολλημα που εχω με το λευκο χρωμα).
Απο ταχυτητα,δεν ειδα και τρελλες διαφορες...Ισως να παιζει ρολο και πως το 4s που ειχα ηταν 64αρι,(δεν ειχα "γεμισει" ουτε το μισο) και δεν το ειχα jb...
Συμπερασματικα,εκτος απο τη μιση ιντσα παραπανω που βοηθαει στο browsing και τη σαφεστατα ΠΟΛΥ ανωτερη καμερα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου,δε νομιζω οτι ειναι πια και "major update" σε σχεση με το 4s...
Οποιανου δεν του περισσευουν και εχει ηδη το 4s...ας περιμενει το 5s η το 6... ;)

Να πω και εγώ δυο λόγια: σε σχέση με το 3GS που είχα, είναι σαφώς πιο γρήγορο, πιο ελαφρύ, με καλύτερη και μεγαλύτερη οθόνη, μεγαλύτερη αυτονομία, καλύτερη κάμερα και πιο ωραίο design. Μέχρις εκεί. Απο εκεί και πέρα, όπως και να το κάνουμε δεν παύει να είναι απλά ένα smartphone. Δεν θα το χαρακτήριζα το καλύτερο στην αγορά αυτή τη στιγμή, ούτε και το πιο προηγμένο, δεν παύει όμως να είναι αυτό που μου αρέσει και με εξυπηρετεί. Εξακολουθώ να πιστεύω οτι είναι υπερεκτιμημένο (συνέπεια του hype και του marketing της Apple), απο τη στιγμή όμως που τη δουλειά που θέλω να κάνει τη κάνει (και μάλιστα καλά), είμαι ευχαριστημένος. Φυσικά θα ήμουν ακόμα πιο ευχαριστημενος αν ήταν φτηνότερο, αλλά τέτοιες συσκευές τις παίρνω με την λογική να τις κρατήσω για μια τρετία τουλάχιστον (όπως κράτησα 3+ χρόνια το 3GS) και όχι για ένα χρόνο. Τέλος, το γεγονός ότι έχω ήδη τις εφαρμογές που χρειάζομαι απο το App Store, ήταν ο καθοριστικός παράγοντας για να μη μεταπηδήσω σε κάποια άλλη πλατφόρμα (σκεφτόμουν σοβαρά το Lumia 820). Κατά κάποιο τρόπο όλες αυτές οι εφαρμογές που έχω αγοράσει είναι η επένδυση στο χρόνο που ισοσκελίζει την αυξημένη τιμή της συσκευής. Άν άλλαζα πλατφόρμα, θα έπρεπε να ξανά-αγοράσω ένα κάρο εφαρμογές (χώρια που παίζει και να μην υπήρχαν)...


Επιτέλους και μερικά σοβαρά σχόλια που μπορεί κάποιος να πάρει μια ιδέα για το κινητό!!
Κάτι σχόλια του στυλ... γιούπι το πήρα, γιούπι είναι τέλειο, είναι εξωγήινο, που είναι οι απάνθρωποι που τόλμησαν και το κακολόγησαν και τα τοιαύτα, ΔΕΝ βοηθάνε καθόλου σε κάποιον που μπαίνει εδώ για να πάρει μια ιδέα για το κινητό!!
Άλλο οι apple παρωπίδες και άλλο ένα προσγειωμένο / τεκμηριωμένο σχόλιο !!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1187   iBrick

iBrick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2012 - 23:50

https://www.dropbox.... 29 47 μ.μ..jpg


Πωωωωω :) πανε τα $$$

Τελευταία επεξεργασία από: iBrick, 02/11/2012 - 23:51


#1188   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/11/2012 - 23:53

Η δικιά μου άποψη που έχω στα χέρια μου το 5,είναι ένα ώρα τηλέφωνο,ποιοτικος πολύ καλό,πολύ γρήγορο σε όλες τις εφαρμογές του και στο Internet αλλά δεν υπάρχει και τόση μεγάλη διάφορα με το 4s, το Λεω επειδή τα έχω όλα τα προηγούμενα,και μην ξεχνάτε παιδιά είναι ένα κινητό μην τρελαινεστε....!!

#1189   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2012 - 23:57

Eτσι ειναι Βαγγελη οπως τα λες με την διαφορα ομως οτι δεν εχει καμμια σχεση με τα προηγουμενα μοντελα ;)

#1190   SPC

SPC

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/11/2012 - 23:59

εγω ρε παιδια το εχω εδω και εναν μηνα το μοναδικο ποΥ με χαλαει ειναι οτι ειναι Υπερβολικα ελαφρY....

#1191   lukasd

lukasd

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Twitter:@daramaras
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/11/2012 - 01:38

Γειά σας παιδιά...Θα ήθελα να ρωτήσω για την οθόνη του iphone 5...έχω δίπλα διπλα ένα iphone 5 ένα iphone 4 και ένα iphone 3gs..Στο 3gs η οθόνη μπορω να πω ότι είναι κατάλευκη στο 4 ελάχιστα κιτρινίζει κ στο 5 κιτρινίζει πιο πολύ..έχω ακούσει οτι είναι φυσιολογικό λόγο της κόλλας που έχει στο γυαλί και στο digiter γιατί δεν έχει στεγνώσει ακόμη καλά...Ισχύει????? το ίδιο παρατηρείται και στα δικά σας σε σύγκριση αμα τα βάλετε δίπλα δίπλα???????

#1192   hulio

hulio

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/11/2012 - 01:53

Να πω και εγώ δυο λόγια: σε σχέση με το 3GS που είχα, είναι σαφώς πιο γρήγορο, πιο ελαφρύ, με καλύτερη και μεγαλύτερη οθόνη, μεγαλύτερη αυτονομία, καλύτερη κάμερα και πιο ωραίο design. Μέχρις εκεί. Απο εκεί και πέρα, όπως και να το κάνουμε δεν παύει να είναι απλά ένα smartphone. Δεν θα το χαρακτήριζα το καλύτερο στην αγορά αυτή τη στιγμή, ούτε και το πιο προηγμένο, δεν παύει όμως να είναι αυτό που μου αρέσει και με εξυπηρετεί.


ιεροσυλια να το συγκρινεις με το 3gs, μερα με την νυχτα η διαφορα του 3gs ακομα και με το 4αρι συγκρινομενο

#1193   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 03/11/2012 - 02:44

Το μόνο που έχουν ίδιο είναι το πλάτος τις οθόνης.
Ρε μανούλα apple μεγάλωσε το λιγοοοο χαχαχα
Εγω που τα λέμε είναι πανέμορφο,παναλαφρο και γρήγορο σαν αστραπή.
Φοβερή δουλεια όπως πάντα.



#1194   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/11/2012 - 08:46

Εγώ από χτες που το πήρα προσπαθώ να κάνω σύνδεση με το bluetooth μου το Nokia BH218 και δεν κάνει με τίποτα για την ακρίβεια δεν το βρίσκει.

Το κακό είναι ότι δεν ξέρω αν φταίει η 6.0.1 ή το iPhone5 .Έχει κάποιος iPhone 5 με το συγκεκριμένο bluetooth και να αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα...?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1195   tzak

tzak

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 03/11/2012 - 09:50

Μετά απο ώρα χρήσης του iphone 5, έπιασα στα χέρια μου το ipad 3 και μου φάνηκε σαν τούβλο(λόγο βάρους)😄😄

#1196   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/11/2012 - 09:51

Εμένα στο jabra συνδέεται κανονικά...

#1197   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 03/11/2012 - 10:35

kai me to jawbone μια χαρα παει

#1198   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2012 - 10:35

Εγώ από χτες που το πήρα προσπαθώ να κάνω σύνδεση με το bluetooth μου το Nokia BH218 και δεν κάνει με τίποτα για την ακρίβεια δεν το βρίσκει.

Το κακό είναι ότι δεν ξέρω αν φταίει η 6.0.1 ή το iPhone5 .Έχει κάποιος iPhone 5 με το συγκεκριμένο bluetooth και να αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα...?

Κανε ενα reset στο Nokia Κωστα και δοκιμασε παλι

#1199   jannis

jannis

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Apple TV,

Δημοσίευση 03/11/2012 - 11:01

Κανε ενα reset στο Nokia Κωστα και δοκιμασε παλι

Καλημέρα εχθές πήρα το άσπρο όλα καλα δεν έχει σημάδια γρατζουνιες τίποτα άψογο εβδομάδα παραγωγής 41 Οκτώβριος ,εχθές το βράδυ όμως καθώς το κουνησα δίπλα στο αυτί μου ακούσετε ένας μεταλικος θόρυβος μέσα στο τηλέφωνο σαν να ΕΙΝΑΙ κάποιο κουμπί λασκαρισμενο η κάτι άλλο μέσα στο τηλεφωνο ξεβιδομενο,για δοκιμάστε να το κουνισετε δίπλα στο αυτί ,έχετε το ίδιο πρόβλημα;

#1200   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 03/11/2012 - 11:15

Καλημέρα εχθές πήρα το άσπρο όλα καλα δεν έχει σημάδια γρατζουνιες τίποτα άψογο εβδομάδα παραγωγής 41 Οκτώβριος ,εχθές το βράδυ όμως καθώς το κουνησα δίπλα στο αυτί μου ακούσετε ένας μεταλικος θόρυβος μέσα στο τηλέφωνο σαν να ΕΙΝΑΙ κάποιο κουμπί λασκαρισμενο η κάτι άλλο μέσα στο τηλεφωνο ξεβιδομενο,για δοκιμάστε να το κουνισετε δίπλα στο αυτί ,έχετε το ίδιο πρόβλημα;


Ειναι η καμερα ... Συμβαινει και στο 4 αν προσπαθησεις ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 47

0 μέλη, 47 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες