Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1636   takisx

takisx

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2012 - 16:17

μία πρόταση στους διαχειριστές ή σε κάποιον άλλο φίλο που παρακολουθεί το θέμα
δημιουργήστε μια ψηφοφορία για όσους απέκτησαν το iphone 5 με ερωτήματα
αν υπάρχουν θέματα όπως με το bezel (αν το λέω σωστά) ή άλλα ή όχι...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1637   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/11/2012 - 16:17

Serial number: C39JCQ1EF39D
Production year: 2012
Production week: 36 (September)
Name: iPhone 5
ModelCode: iphone_5
Group1: iPhone
Group2:
Generation: 7
CPU speed: 1.3GHz
Family name: Become a pro user to see this information. (sorry)
Screen size: 4 inch
Screen resolution: 1136x640 pixels
Colour: 64GB
Capacity: White

Κανένα πρόβλημα


colour 64gb και capacity white ?

#1638   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 05/11/2012 - 17:04

Λοιπόν παίδες..., το είδα σήμερα το πρωί σε ένα κατάστημα της Cosmote και πάλι καλά δεν είχε πολύ κόσμο και ήταν όλο δικό μου ... :P
Με μια γρήγορη ματιά νόμιζα πως ήταν το 4s, αλλά μετά από ένα βλεφάριασμα φαίνεται κάπως το ξεχείλωμα προς τα πάνω!!
(Ήταν το λευκό!) Είναι τρομερά ελαφρύ και αυτό είναι πάρα πολύ καλό! Είχε κάτι πολύ μικρά σημαδάκια τριγύρω και στην πλάτη, αλλά μπορεί να ήταν και από τον κάθε μπαγλαμά που πάει και το πιάνει λες και είναι το πουλί του! Αν ήταν πάντως έτσι από την αρχή με το που το βγάλανε από την κούτα, τότε είναι μείον για την Apple!
Η οθόνη του ήταν ολόλευκη - χιόνι, οπότε όσοι έχετε κατουρημένη/κίτρινη τότε απλά να το πάτε πίσω και να μην ελπίζετε πως με τον καιρό θα στρώσει!! Αυτή η εταιρία δεν θα βάλει ποτέ μυαλό και απλά πρέπει να είσαι τυχερός για να σου πέσει ένα σωστό!!
Τελικά επιβεβαιώθηκα πως παρ΄όλο που την έκαναν 4ρα την οθόνη, πάλι θα φαίνονται όλα μικροσκοπικά -- για παράδειγμα στην πλοήγηση ιστοσελίδων!!
Έβαλα δίπλα του ένα κινητό με 4.3 οθόνη και άνοιξα τις ίδιες σελίδες και χαλαρά χωρίς ζουμ έβλεπα στην πρώτη, αλλά στου iphone5 έπρεπε να ζουμάρω για να μην στραβωθώ! (Μιλάω φυσικά στο να κρατάς το κινητό όρθιο και όχι πλάγια) Έβαλα και 2 Hd trailers και πάλι φαινόταν πολύ καλύτερα στην 4.3!!
Αν το iPhone 5 είχε 4.3 οθόνη (που δε νομίζω να δημιουργούσε πρόβλημα στο κράτημα), τότε σίγουρα θα μιλάγαμε για το ΚΑΛΥΤΕΡΟ κινητό ever!! ( ...γνώμη μου)
Φωτογραφίες και βίντεο, φαίνονται άριστες με την πρώτη ματιά ... αλλά θα έκρινα καλύτερα αν τα έβλεπα περασμένα στο PC!
Γενικά όλα κυλάνε ρολόι στο κινητό, ΔΕΝ κολλάει πουθενά (όπως άλλωστε και τα προηγούμενα μοντέλα), ανοίγει τα πάντα στο δευτερόλεπτο και γενικά είναι σχεδόν άριστο με μόνο μείον για μένα το μέγεθος της οθόνης και την τιμή του -- θέλει 2 μισθούς και μιλάμε για την ακριβότερη τιμή στην Ευρώπη ... γεια σου ρε Ελλαδάρα!!
Όσοι έχετε το 4s να μείνετε εκεί καλύτερα μιας και δεν το θεωρώ σαν την σούπερ αναβάθμιση ..., όσοι έχετε το 4s και σας περισσεύουν τα λεφτά / θέλετε να έχετε το τελευταίο μαραφέτι της Apple, να το πάρετε χαλαρά!!

#1639   jmarin

jmarin

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 05/11/2012 - 17:19

Ρε συ Βασίλη μήπως υπερβαλεις λιγάκι για το χρώμα; Ειναι πολυ μικρά σημάδια ρε συ... Δεν ξερω

#1640   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2012 - 17:27

Ευτυχώς που έχει παραμείνει και ένα λεπτοκαμωμένο κινητό και δεν έχουν πλατιάσει όλα στον ανούσιο-χωρίς γούστο ανταγωνισμό για το ποιος την έχει μεγαλύτερη (την οθόνη). Στην υγειά της Apple!

#1641   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 05/11/2012 - 17:30

Στην υγεία των διαστάσεων τηλεκοντρολ..
Εύχομαι και το επόμενο να το παει 4,3" αλλάζοντας μόνο το ύψος κι όχι το πλάτος..

Αναρτημένη εικόνα


#1642   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 05/11/2012 - 17:32

πέρασα απτό πλαίσιο σήμερα και το είδα.. με μια λέξη.. ΚΑΥΛΑ!
κρίμα που μπαίνω στρατο τώρα αλλιώς θα το χα πάρει ήδη!

#1643   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 05/11/2012 - 17:43

Ρε συ Βασίλη μήπως υπερβαλεις λιγάκι για το χρώμα; Ειναι πολυ μικρά σημάδια ρε συ... Δεν ξερω

βαγγελη με λενε,δεν υπερβαλω καθολου 739 ευρω εσκασα και το θελω αψεγαδιαστο φιλε μου....

#1644   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 05/11/2012 - 17:48

Βαγγελη και κατι ασχετο θυμασαι προχθες που σου ελεγα πιαστο μην το φοβασαι... Ε το ιδιο βραδυ δεν το επιασα εγω και εφαγε την πρωτη προσκρουση με το πλακακι....

#1645   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/11/2012 - 17:51

Και τι έγινε έκανε σημάδι;

#1646   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 05/11/2012 - 17:51

Βαγγέλη μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι γιατι στην αρχη μας έλεγες κάτι για θήκες κλπ. Άντε καλη τύχη. Δύναμη με την Ελλάδα που ζούμε

#1647   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 05/11/2012 - 17:52

Και τι έγινε έκανε σημάδι;




Ρε συ Ακη το πιστευεις ουτε ιχνος σημαδιου το εβαλα κατω απο 10 λαμπες ειναι σαν να ειναι καινουργιο παλι καλα

#1648   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 05/11/2012 - 17:55

Βαγγελη και κατι ασχετο θυμασαι προχθες που σου ελεγα πιαστο μην το φοβασαι... Ε το ιδιο βραδυ δεν το επιασα εγω και εφαγε την πρωτη προσκρουση με το πλακακι....

οχι ρε φιλε.....πο πο ρε γαμωτο τι ξενερα ειναι αυτη,μας εχουν καταραστει ρε παιδια δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως...

Ρε συ Ακη το πιστευεις ουτε ιχνος σημαδιου το εβαλα κατω απο 10 λαμπες ειναι σαν να ειναι καινουργιο παλι καλα

σοβαρα δεν εκανε σημαδι? ετσι μου ερχεται να το παω στον φανοποιο μου να του πω βαφτο ολο μαυρο ματ...χαααχαχαχ

Βαγγέλη μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι γιατι στην αρχη μας έλεγες κάτι για θήκες κλπ. Άντε καλη τύχη. Δύναμη με την Ελλάδα που ζούμε

στην αρχη οντως σκεφτομουν για θηκη αλλα μου ανοιξατε τα ματια...!!!

#1649   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 05/11/2012 - 17:55

Βασικά έχουμε τρομάξει πολύ προπαγάνδα

#1650   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 05/11/2012 - 17:55

οχι ρε φιλε.....πο πο ρε γαμωτο τι ξενερα ειναι αυτη,μας εχουν καταραστει ρε παιδια δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως...



το εφερα γυρα ολες τις λαμπες του σπιτιου και παλι καλα δεν ειχε παθει τιποτα.Παντως με το δικο σου φιλε κανε τα αδυνατα δυνατα να στο αλλαξουν ουτε δωρο στο εκαναν ουτε τιποτα πληρωσες ενα ποσο αρκετα μεγαλο και ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να στο κανουν αντικατασταση

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες