Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1801   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 06/11/2012 - 01:36

Δεν έχω δει ούτε βδομάδα ούτε τίποτα επειδή βασικά δεν ήξερα ποτέ να ψάχνω τέτοια πράγματα αλλά οκ καλά κάνει ο καθένας και ψάχνει :)έβαλα 2 φωτός μήπως και βλέπετε κάτι που δε βλέπω λολ

.



Μεγειες! :rolleyes:

Ωραιο wallpaper.... ;-)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1802   Dimsu

Dimsu

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/11/2012 - 01:41

Μεγειες! :rolleyes:

Ωραιο wallpaper.... ;-)


Thanx :))) Disneyland fanatic here :)

#1803   celicamania

celicamania

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Twitter:@#!/celicamania
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 06/11/2012 - 01:49

Ωραίο δείχνει το 5αρι από μακρυά αλλά πολλά προβληματάκια στην κατασκευή του, νομίζω πως το κάνανε λίγο ξεπέτα!

#1804   master1992g

master1992g

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/11/2012 - 03:03

1211...
Model introduced: 2012
Serial number: C37JJMYNDTWF (cleaned up from 'c37jjmyndtwf')
Production year: 2012
Production week: 41 (October)
Name: iPhone 5
ModelCode: iphone_5
Group1: iPhone
Group2:
Generation: 7
Machine Model: iPhone5,1
CPU speed: 1.3GHz
Family name: Become a pro user to see this information. (sorry)
Screen size: 4 inch
Screen resolution: 1136x640 pixels
Colour: White
Capacity: 16GB
Factory: C3 (China)
τουτη η φουρνια μαγκες δυσκολα.. μακάρι να βγω ψευτης

Συμφωνώ φίλε μου, και να πω ότι από την εμπειρία μου ως χρήστης iphone 4 Και 4s το 5αρι της ίδιας παρτίδας με την δικιά σου που αντικατέστησα είχε γενικότερα προβλήματα. Χωρίς να μπορώ να το αποδείξω μου φάνηκε από την πρώτη στιγμή ότι κάτι δεν πήγαινε καλά,τα εμφανή πράγματα ήταν οι συχνές αποσυνδέσεις και το ασθενές σήμα στο wi-fi, το "κόλλημα στις κλήσεις αλλά και σε διάφορες εφαρμογές γενικότερα(1-2 sec)(τα οποία ίσως και να ήταν θέμα software, πλέον δεν το πιστεύω όμως),.Αλλά και βάση της σχετικής εμπειρίας μου από προηγούμενα μοντέλα μου φαινόταν ότι η απόκριση της οθόνης ήταν αργή και όχι τόσο "ευαίσθητη" όσο μας είχαν συνηθίσει προηγούμενα μοντέλα.
Το νέο iphone είναι και αυτό της ίδιας παρτίδας αλλά μου φαίνεται κυριολεκτικά σαν άλλο κινητό, ταχύτατο με σταθερό wifi σήμα.Απλά τέλειο, όπως προείπα, άλλο κινητό!
Ξαναλέω όσοι αντιμετωπίζεται πρόβλημα, ακόμη και το παραμικρό να το πάτε για αντικατάσταση, ίσως να έχουν και άλλα προβλήματα στο εσωτερικό τους που να μην τα καταλαβαίνεται, αλλά είναι κρίμα να δίνεται τόσα χρήματα και να μην παίρνεται αυτό που πραγματικά αξίζει αυτή η συσκευή!

#1805   jmarin

jmarin

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/11/2012 - 09:33

καλα αμα τελικα δεν το αλλαξουν το παω στον φανοποιο μου του κανω μια ηλεκτροστατικη βαφη και τελος η ταλαιπωρια αχαχχαχαχ..!!


Βαγγελη ειχες κανενα νεο;

#1806   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/11/2012 - 09:41

Οχι ακόμα φίλε...αναμονή!!

#1807   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/11/2012 - 09:48

Οχι ακόμα φίλε...αναμονή!!

φιλε δυσκολα τα πραγματα διοτι θελουν πιεση φασαρια και αμεση αντικατασταση αυτα του στυλ αφηστε το και θα σας απαντησουμε δεν περνανε!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1808   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/11/2012 - 09:53

Μόνο εδώ γίνονται αυτά αν δεν κανείς τον αγριανθρωπο δεν βρίσκεις δικιο

#1809   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/11/2012 - 10:01

Μόνο εδώ γίνονται αυτά αν δεν κανείς τον αγριανθρωπο δεν βρίσκεις δικιο

διοτι οι περισσοτεροι ειναι αχρηστοι ανιδεοι αλαλ δουλευουν σε τετοια καταστηματα δυστυχως.ποσες φορες εχετε παει σε πλαισιο η' βοντα και αλλα τους λετε και αλλα λενε;διοτι πολυ απλα καποιοι δεν το εχουν!
απλα ΕΤΥΧΕ να δουλευουν σε τετοια καταστηματα χωρις φυσικα να παρακολουθουν τις εξελιξεις που περννε απο διπλα τους!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1810   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 06/11/2012 - 10:06

Το μαύρο πάντως είναι πιο όμορφο. Τα είδα σήμερα μετά που πήρα το δικό μου και απογοητεύτηκα λίγο αλλά οκ.

Ισως αν κερδίσουμε κανένα λοττο θα πάρω και το άλλο .. Lol



Το μαυρο ειναι απιστευτα ομορφο,το ειδα..το λατρεψα κ θα το αποκτησω αλλα απο το Εξωτερικο!!

#1811   jannis

jannis

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Apple TV,

Δημοσίευση 06/11/2012 - 10:11

Οχι ακόμα φίλε...αναμονή!!

Σχετικά με εγγύηση κοίταξε ΚΑΛΑ

Όταν αγοράζεις προϊόντα της Apple, το Δίκαιο προστασίας καταναλωτή της ΕΕ παρέχει θεσμοθετημένη εγγύηση πρόσθετα με την κάλυψη που λαμβάνεις από την Περιορισμένη Εγγύηση Ενός Έτους της Apple και το προαιρετικό Πρόγραμμα Προστασίας AppleCare. Προϊόντα χωρίς το σήμα της Apple που έχουν αγοραστεί από καταστήματα Apple φέρουν και αυτά δικαίωμα κάλυψης σύμφωνα με τη θεσμοθετημένη εγγύηση της ΕΕ.

Περίληψη του Δικαίου Προστασίας Καταναλωτή της ΕΕ, του Apple One-Year Limited Warranty, και του AppleCare Protection Plan

  Δίκαιο Προστασίας Καταναλωτή της ΕΕ Apple One-Year Limited Warranty AppleCare Protection Plan
Κάλυψη επισκευής ή αντικατάστασης για Ελαττώματα που υπάρχουν κατά την αποδοχή από τον πελάτη1 Ελαττώματα που ανακύπτουν μετά την αποδοχή από τον πελάτη Ελαττώματα που ανακύπτουν μετά την αποδοχή από τον πελάτη
Περίοδος έγερσης απαίτησης 2 έτη (τουλάχιστον) από την ημερομηνία παράδοσης2 1 έτος από την ημερομηνία αγοράς 3 έτη από την ημερομηνία αγοράς, για Mac ή οθόνες Apple
2 έτη από την ημερομηνία αγοράς, για Apple TV, iPad, iPhone ή iPod
Κόστος κάλυψης Παρέχεται χωρίς πρόσθετο κόστος Περιλαμβάνεται χωρίς πρόσθετο κόστος Διαθέσιμο με πρόσθετο κόστος
Πρόσωπο επικοινωνίας για την έγερση απαίτησης Πωλητής3 Τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη Apple, Κατάστημα Λιανικής Apple (Apple Retail Store), ή τον Εξουσιοδοτημένο Πάροχο Υπηρεσιών Apple (Apple-Authorized Service Provider) Τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη Apple, Κατάστημα Λιανικής Apple (Apple Retail Store), ή τον Εξουσιοδοτημένο Πάροχο Υπηρεσιών Apple (Apple-Authorized Service Provider)
Περιλαμβανόμενες επιλογές επισκευής ή αντικατάστασης Επικοινωνήστε με τον πωλητή για λεπτομέρειες Υπηρεσία carry-in ή mail-in4 Υπηρεσία carry-in ή mail-in. Υπηρεσία άμεσης αντικατάστασης για iPad και iPhone. Ή επί τότου υπηρεσία για υπολογιστές γραφείου4
Επισκευή ή αντικατάσταση στο εξωτερικό Επικοινωνήστε με τον πωλητή για λεπτομέρειες Ναι5 Ναι5
Τηλεφωνική Τεχνική Υποστήριξη Καμία 90 ημέρες από την ημερομηνία αγοράς 3 έτη από την ημερομηνία αγοράς, για Mac ή οθόνες Apple
2 έτη από την ημερομηνία αγοράς, για Apple TV, iPad, iPhone ή iPod
Πού μπορείς να βρεις πληροφορίες σχετικά με τη νομοθεσία περί καταναλωτών της ΕΕ.

Τα Ευρωπαϊκά Κέντρα Καταναλωτών προσφέρουν κυρίως δωρεάν συμβουλές και υποστήριξη για καταναλωτές, στους πολίτες και τους κατοίκους των χωρών της ΕΕ, της Ισλανδίας και της Νορβηγίας, όσον αφορά αγαθά και υπηρεσίες τα οποία έχουν αγοραστεί από εμπόρους με έδρα σε άλλες χώρες της ΕΕ, στην Ισλανδία και στη Νορβηγία.*

Για πληροφορίες σχετικά με τη νομοθεσία περί καταναλωτών της ΕΕ, επισκέψου την ιστοσελίδα των Ευρωπαϊκών Κέντρων Καταναλωτών στη διεύθυνση http://ec.europa.eu/...contact_en.htm.

Για πληροφορίες σχετικά με τη νομοθεσία περί καταναλωτών σε συγκεκριμένες χώρες, ανάτρεξε στις σελίδες "Πρόσθετα Νομικά Δικαιώματα" στη διεύθυνση www.apple.com/legal/additional_legal_rights.html.

Εάν δεν παρέχονται συγκεκριμένες πληροφορίες για τη χώρα σου ή εάν έχεις ερωτήσεις σχετικά με τη νομοθεσία περί καταναλωτών στη χώρα σου, επικοινώσησε με το τοπικό Ευρωπαϊκό Κέντρο Καταναλωτών στη διεύθυνση http://ec.europa.eu/.../contact_en.htm

Πώς να επικοινωνήσεις με την Apple σχετικά με τα δικαιώματα που απορρέουν από τη θεσμοθετημένη εγγύηση.

Τα στοιχεία επικοινωνίας με εμάς είναι διαθέσιμα εδώ.

Σχετικά με εγγύηση κοίταξε ΚΑΛΑ

Όταν αγοράζεις προϊόντα της Apple, το Δίκαιο προστασίας καταναλωτή της ΕΕ παρέχει θεσμοθετημένη εγγύηση πρόσθετα με την κάλυψη που λαμβάνεις από την Περιορισμένη Εγγύηση Ενός Έτους της Apple και το προαιρετικό Πρόγραμμα Προστασίας AppleCare. Προϊόντα χωρίς το σήμα της Apple που έχουν αγοραστεί από καταστήματα Apple φέρουν και αυτά δικαίωμα κάλυψης σύμφωνα με τη θεσμοθετημένη εγγύηση της ΕΕ.

Περίληψη του Δικαίου Προστασίας Καταναλωτή της ΕΕ, του Apple One-Year Limited Warranty, και του AppleCare Protection Plan

  Δίκαιο Προστασίας Καταναλωτή της ΕΕ Apple One-Year Limited Warranty AppleCare Protection Plan
Κάλυψη επισκευής ή αντικατάστασης για Ελαττώματα που υπάρχουν κατά την αποδοχή από τον πελάτη1 Ελαττώματα που ανακύπτουν μετά την αποδοχή από τον πελάτη Ελαττώματα που ανακύπτουν μετά την αποδοχή από τον πελάτη
Περίοδος έγερσης απαίτησης 2 έτη (τουλάχιστον) από την ημερομηνία παράδοσης2 1 έτος από την ημερομηνία αγοράς 3 έτη από την ημερομηνία αγοράς, για Mac ή οθόνες Apple
2 έτη από την ημερομηνία αγοράς, για Apple TV, iPad, iPhone ή iPod
Κόστος κάλυψης Παρέχεται χωρίς πρόσθετο κόστος Περιλαμβάνεται χωρίς πρόσθετο κόστος Διαθέσιμο με πρόσθετο κόστος
Πρόσωπο επικοινωνίας για την έγερση απαίτησης Πωλητής3 Τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη Apple, Κατάστημα Λιανικής Apple (Apple Retail Store), ή τον Εξουσιοδοτημένο Πάροχο Υπηρεσιών Apple (Apple-Authorized Service Provider) Τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη Apple, Κατάστημα Λιανικής Apple (Apple Retail Store), ή τον Εξουσιοδοτημένο Πάροχο Υπηρεσιών Apple (Apple-Authorized Service Provider)
Περιλαμβανόμενες επιλογές επισκευής ή αντικατάστασης Επικοινωνήστε με τον πωλητή για λεπτομέρειες Υπηρεσία carry-in ή mail-in4 Υπηρεσία carry-in ή mail-in. Υπηρεσία άμεσης αντικατάστασης για iPad και iPhone. Ή επί τότου υπηρεσία για υπολογιστές γραφείου4
Επισκευή ή αντικατάσταση στο εξωτερικό Επικοινωνήστε με τον πωλητή για λεπτομέρειες Ναι5 Ναι5
Τηλεφωνική Τεχνική Υποστήριξη Καμία 90 ημέρες από την ημερομηνία αγοράς 3 έτη από την ημερομηνία αγοράς, για Mac ή οθόνες Apple
2 έτη από την ημερομηνία αγοράς, για Apple TV, iPad, iPhone ή iPod
Πού μπορείς να βρεις πληροφορίες σχετικά με τη νομοθεσία περί καταναλωτών της ΕΕ.

Τα Ευρωπαϊκά Κέντρα Καταναλωτών προσφέρουν κυρίως δωρεάν συμβουλές και υποστήριξη για καταναλωτές, στους πολίτες και τους κατοίκους των χωρών της ΕΕ, της Ισλανδίας και της Νορβηγίας, όσον αφορά αγαθά και υπηρεσίες τα οποία έχουν αγοραστεί από εμπόρους με έδρα σε άλλες χώρες της ΕΕ, στην Ισλανδία και στη Νορβηγία.*

Για πληροφορίες σχετικά με τη νομοθεσία περί καταναλωτών της ΕΕ, επισκέψου την ιστοσελίδα των Ευρωπαϊκών Κέντρων Καταναλωτών στη διεύθυνση http://ec.europa.eu/...contact_en.htm.

Για πληροφορίες σχετικά με τη νομοθεσία περί καταναλωτών σε συγκεκριμένες χώρες, ανάτρεξε στις σελίδες "Πρόσθετα Νομικά Δικαιώματα" στη διεύθυνση www.apple.com/legal/additional_legal_rights.html.

Εάν δεν παρέχονται συγκεκριμένες πληροφορίες για τη χώρα σου ή εάν έχεις ερωτήσεις σχετικά με τη νομοθεσία περί καταναλωτών στη χώρα σου, επικοινώσησε με το τοπικό Ευρωπαϊκό Κέντρο Καταναλωτών στη διεύθυνση http://ec.europa.eu/.../contact_en.htm

Πώς να επικοινωνήσεις με την Apple σχετικά με τα δικαιώματα που απορρέουν από τη θεσμοθετημένη εγγύηση.

Τα στοιχεία επικοινωνίας με εμάς είναι διαθέσιμα εδώ.

Για να καταλάβετε καλύτερα
http://www.apple.com...utory-warranty/

#1812   Dimsu

Dimsu

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/11/2012 - 10:13

Ενας γνωστός μου πήρε το μαύρο από COSMOTE και είχε το πρόβλημα που λέτε όλοι με την οθόνη και τον ήχο πάνω αριστερά. Λέει όμως πως και να παει δεν νομίζει να του το αλλάξουν και προσπαθώ να τον πείσω να διεκδικήσει το δίκιο του.

Εγώ το δικό μου το πατάω συνέχεια πάνω κάτω δεξιά αριστερά αλλά δεν πιέζεται η οθόνη και κανένας ήχος.

#1813   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 06/11/2012 - 10:26

Ενας γνωστός μου πήρε το μαύρο από COSMOTE και είχε το πρόβλημα που λέτε όλοι με την οθόνη και τον ήχο πάνω αριστερά. Λέει όμως πως και να παει δεν νομίζει να του το αλλάξουν και προσπαθώ να τον πείσω να διεκδικήσει το δίκιο του.

Εγώ το δικό μου το πατάω συνέχεια πάνω κάτω δεξιά αριστερά αλλά δεν πιέζεται η οθόνη και κανένας ήχος.


Σταματα να το πατας ... Θα του βγαλεις πύον ... μπλιαχ ...

#1814   Dimsu

Dimsu

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/11/2012 - 10:33

Σταματα να το πατας ... Θα του βγαλεις πύον ... μπλιαχ ...


Σταμάτησα !!! Lol

#1815   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/11/2012 - 10:56

Ξανά πήγα στο Γερμανό που το αγοράσα και μου το και μου το παίζανε κινέζοι εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι και τέτοια,περιμένω απάντηση απο τα κεντρικά τώρα άμα μου πουν και αυτοί πααπαριες νομίζω ότι το χάσαμε το ματς...!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 25

0 μέλη, 25 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες