Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1861   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/11/2012 - 13:14

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα το iphone 5 16gb λευκό εβδομάδας 41, δεν έχει τζόγο το γυαλί ευτυχώς. Αυτό που διαπίστωσα είναι οτι τα χρώματα της οθόνης είναι λίγο διαφορετικά σε σχέση με την οθόνη του iphone 4 που είχα πριν. Το άσπρο χρώμα το δείχνει κάπως αλλοιωμένο σαν κίτρινο.. Είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης παρτίδας?

ωχ...διαβολοβδομαδα η 41...χαχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1862   doomis

doomis

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 06/11/2012 - 13:15

ωχ...διαβολοβδομαδα η 41...χαχα


μαλλον τι βδομαδα αυτη ελιπε ο υπεθυνος του εργοστασιου

#1863   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 06/11/2012 - 13:16

Ναι ρε φίλε μου. Πλακα εκανα.
Φυσικα καλά έκανε ο άνθρωπος και ανοιγε. Και όχι για να γλυτώσει την κατσάδα απο άλλους πελάτες αλλα κυρίως για να ικανοποιήσει τον πελάτη που είχε μπροστά του εκείνη την στιγμή. Αυτη ειναι η μόνη επαγγελματική συμπεριφορά

Και εγω αυτο λέω.

#1864   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/11/2012 - 13:17

καλα αντε να πεισεις τον αγοραστει μετα οταν θα θες να το πουλησεις οτι δεν δεν δεν, που δεν θα χεις το κουτι,αλλο ΙΜΕΙ ...γαματα φιλε...

δεν εχει καμμια λογικη αυτο που λες, σου δινουν χαρτι αντικαταστασης συσκευης στην αντιπροσωπεια..

#1865   nomercy

nomercy

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 06/11/2012 - 13:19

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα το iphone 5 16gb λευκό εβδομάδας 41, δεν έχει τζόγο το γυαλί ευτυχώς. Αυτό που διαπίστωσα είναι οτι τα χρώματα της οθόνης είναι λίγο διαφορετικά σε σχέση με την οθόνη του iphone 4 που είχα πριν. Το άσπρο χρώμα το δείχνει κάπως αλλοιωμένο σαν κίτρινο.. Είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης παρτίδας?

ικτερος ειναι ... θα του περασει μετα απο 2 μερες θερμοκοιτιδα.... :D :D :D :D

#1866   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/11/2012 - 13:21

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα το iphone 5 16gb λευκό εβδομάδας 41, δεν έχει τζόγο το γυαλί ευτυχώς. Αυτό που διαπίστωσα είναι οτι τα χρώματα της οθόνης είναι λίγο διαφορετικά σε σχέση με την οθόνη του iphone 4 που είχα πριν. Το άσπρο χρώμα το δείχνει κάπως αλλοιωμένο σαν κίτρινο.. Είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης παρτίδας?

λενε οτι δεν ειναι μονιμο..απλα παιρνει λιγο να στρωσει...χρησιμοποιησε το κανα 2 μερες το πολυ και αν δεν αλλαξει...τα γνωστα..επιστροφη....

#1867   antonis

antonis

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 06/11/2012 - 13:21

ικτερος ειναι ... θα του περασει μετα απο 2 μερες θερμοκοιτιδα.... :D :D :D


Διάβασα οτι είναι προσωρινό θέμα, λόγω της κόλλας που έχει χρησιμοποιηθεί για την οθόνη και οτι μετα απο κάποιες μέρες χρήσης επανέρχεται στα φυσιολογικά χρώματα... θα δείξει :P

#1868   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 06/11/2012 - 13:22

Δεν νομίζω να ειναι ανακατασκευασμένο. Ειναι ολοκαίνουρια κομμάτια που στέλνονται χωρις την πλήρη συσκευασία για να καλύψουν ακριβώς τέτοιες περιπτώσεις DOA

τα refurbished θελουν 3 μηνες τουλαχιστον απ οτην κυκλοφορια την αρχικη για να μουν στην γραμμη παραγωγης οποτε στειλτο καινουριο θα ειναι μην μασας!!

Από που προκύπτουν αυτά ρε παιδιά? Κανονικά ανακατασκευασμένο θα του δώσουν.


Εχεις μεγάλο δίκιο σε αυτό ! Τα refurbished ειναι σίγουρα ελεγμένα ενα-ενα σε αντιθεση με τα καινουρια

Δεν είναι ακριβώς έτσι... http://www.iphonehel...64#entry1155164

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα το iphone 5 16gb λευκό εβδομάδας 41, δεν έχει τζόγο το γυαλί ευτυχώς. Αυτό που διαπίστωσα είναι οτι τα χρώματα της οθόνης είναι λίγο διαφορετικά σε σχέση με την οθόνη του iphone 4 που είχα πριν. Το άσπρο χρώμα το δείχνει κάπως αλλοιωμένο σαν κίτρινο.. Είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης παρτίδας?

Φίλε μου είναι πρακτικά αδύνατο να πετύχεις 2 κομμάτια με τόσο μεγάλη διαφορά στο χρόνο παρασκευής που να απεικονίζουν ακριβώς τα ίδια χρώματα.

Το θέμα είναι αν το 5 όταν το βλέπεις μόνο του σου φαίνεται ενοχλητικά κίτρινο.

Γιατί κατά τα άλλα, κάθε χρόνο βλέπουμε αναφορές για τηλέφωνα out of the box που φαίνονται κίτρινα σε σύγκριση με συσκευές ενός έτους.

#1869   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/11/2012 - 13:28

σου ανοιξε κ 3 ? ο καλα.. θα παω κ εγω το δικο μου πισο τοτε .. εμενα ανοιξε 2 .. δλδ οσα κ να ανοιγε το ιδιο προβλημα θα εχουν.. αρα περιμενουμε το 2 κυμα..

δυο μου άνοιξε συν ενα το δικό μου τρία με πρόβλημα.ααα συν το ντεμο τους που επίσης ειχε τζόγο

#1870   doomis

doomis

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 06/11/2012 - 13:32

δυο μου άνοιξε συν ενα το δικό μου τρία με πρόβλημα.ααα συν το ντεμο τους που επίσης ειχε τζόγο


στην κοσμοτε το ντεμο ηταν ενταξη..παντος το δευτερο που εδωσε εχει τζογο αλλα νταξη καμια σχεση με το αλλο.. εχς 10λεπτα προσθαω να δω αν κανε κλικ κλικ αλλα νταξη τπτ.. και τσουπ μετα απο 10 πιεσης τσουπ νατος..μετα παλι δν κανει νταξη δν πιραζει..

#1871   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 06/11/2012 - 13:32

Από που προκύπτουν αυτά ρε παιδιά? Κανονικά ανακατασκευασμένο θα του δώσουν.



Δεν είναι ακριβώς έτσι... http://www.iphonehel...64#entry1155164


Φίλε μου είναι πρακτικά αδύνατο να πετύχεις 2 κομμάτια με τόσο μεγάλη διαφορά στο χρόνο παρασκευής που να απεικονίζουν ακριβώς τα ίδια χρώματα.

Το θέμα είναι αν το 5 όταν το βλέπεις μόνο του σου φαίνεται ενοχλητικά κίτρινο.

Γιατί κατά τα άλλα, κάθε χρόνο βλέπουμε αναφορές για τηλέφωνα out of the box που φαίνονται κίτρινα σε σύγκριση με συσκευές ενός έτους.


Αν μου πει ο pantsos πως η εποξικη ρυτίνη κανει μια πλακετα πιο αργη θα πιστέψω και ολα τα αλλα που γράφει.
Μεχρι τότε, πίστεψε με, τα refurbished ελέγχονται ενα-ενα απλά και μόνο επειδη μπορούν να ελεγχτουν ένα-ενα. Προλαβαίνουν να τα ελέγξουν ενα-ενα. Κατι που ειναι αδύνατο οταν ενα εργοστάσιο βγάζει 40000 κομμάτια την ημέρα οπου και αρκούνται σε δειγματοληπτικούς ελέγχους και μόνο.

#1872   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/11/2012 - 13:32

Δεν νομίζω να ειναι ανακατασκευασμένο. Ειναι ολοκαίνουρια κομμάτια που στέλνονται χωρις την πλήρη συσκευασία για να καλύψουν ακριβώς τέτοιες περιπτώσεις DOA


Όλοκαίνουργια χωρίς συσκευασία? Για ανακατασκευασμένο μιλάνε.

Διαφορετικά σφραγισμένο όπως επιβάλλεται που είδαμε και απο άλλους πιο πίσω.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1873   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2012 - 13:34

Ας μας πούνε τα παιδιά που παραλάβανε από καταστήματα Ελλάδος, αν έχουν συσκευή με εβδομάδα λίγο πριν ή μετά της 41ης (Οκτώβριος) και τι χρώμα και χωρητικότητα. http://www.chipmunk....pplemodel.html/

Να δούμε τι συσκευές εισάχθηκαν στην Ελλάδα στην πρώτη παρτίδα!

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 06/11/2012 - 13:39


#1874   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 06/11/2012 - 13:35

Όλοκαίνουργια χωρίς συσκευασία? Για ανακατασκευασμένο μιλάνε.

Διαφορετικά σφραγισμένο όπως επιβάλλεται που είδαμε και απο άλλους πιο πίσω.


Φιλε μου ειναι ολοκαινουρια κομμάτια σε bulk συσκευασια όπως εγραψε και ένας φίλος απο πάνω. Συνοδευουν πάντα μια αποστολη απο πλήρως συσκευασμένα κομμάτια για να καλύψουν τέτοιες περιπτώσεις αντικατάστασης λογω DOA. Ειναι πάγια πρακτική

#1875   Dimsu

Dimsu

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/11/2012 - 13:40

Η μπαταρία μου ματωνει τρελα και να φανταστείτε έχω τα περισοτερα notifications off :(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 21 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)