Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2371   xristos34

xristos34

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/11/2012 - 00:17

έλεος, αν είναι να ξεφλουδίζει έτσι.....
καλλίτερα να περιμένουμε το 5s ή το 6

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2372   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/11/2012 - 00:25

έλεος, αν είναι να ξεφλουδίζει έτσι.....
καλλίτερα να περιμένουμε το 5s ή το 6

Το κοβεις για ξεφλουδισμα;;

#2373   dcba

dcba

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/11/2012 - 00:25

Πραγματικά κρίμα. Όχι τίποτα άλλο, το μαύρο είναι κομψοτέχνημα και το χαντάκωσαν.

#2374   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 09/11/2012 - 00:27

Σε 6 μήνες θα έχει γίνει δίχρωμο και σε 1 χρόνο μονόχρωμο (μόνο όχι μαύρο που το αγόρασες)
Και για αυτό προνόησε η μαμά-apple βρε παιδιά, για να μην βαριόμαστε... Να έχουμε αλλαγές στην ζωή μας, εκεί που έχουμε βαρεθεί το χρώμα της συσκευής μας, σιγά σιγά έχει αλλάξει χρώμα και βουαλά, έχουμε μια ασημί συσκευή ενώ είχαμε αγοράσει μαύρη...
Εξυπνάδες θα πει κάποιος, αλλά καθόλου.. Πραγματικά η συσκευή (χωρίς τις γρατσουνιές :rolleyes: ) είναι πολύ όμορφη, και τυχαίνει πρώτη φόρα που θυμάμαι το μαύρο να σε τραβάει περισσότερο από το λευκό.. Πάντα ήθελα λευκό και για τον έναν ή τον άλλον λόγο έπαιρνα μαύρο.. Τώρα για μαύρο θα πήγαινα απευθείας, αλλά πόσο σπαστικό μπορεί να είναι να το ακουμπάς κάπου και να φεύγει το χρώμα;
Εγώ δεν αντέχω να βλέπω ούτε ένα σημαδάκι μικρό στην συσκευή, ταυτόχρονα δεν μπορώ τις θήκες και screen protectors κτλ, συνήθως τα αφήνω εντελώς γυμνά.. Καταλαβαίνετε λοιπόν για τι θανατηφόρο συνδυασμό μιλάμε και τι θα γινόταν αν έπαιρνα το 5..


Υ.Γ. Ελπίζω στην επόμενη παρουσίαση του iphone (5S? 6?), το "μεγαλύτερο" νέο του χαρακτηριστικό να μην είναι το γεγονός ότι δεν θα γίνονται τόσο εύκολα γρατσουνιές και χτυπηματάκια.....

#2375   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/11/2012 - 00:28

Μήπως απλά κάπου το χτύπησες .. τρίφτηκε με τίποτα ;; Εντάξει σίγουρα είναι ευαίσθητο.. αλλά μου φαίνεται αδύνατον αυτό να εγινε από μόνο του τελείως και με διαρκεια ζωής μόλις 1-1,5 μήνα από την παραγωγή του...

Καλύτερα να το έχεις μέσα σε pouch

#2376   stelios7

stelios7

    iPH Addict

  • 789 μηνύματα
  • Twitter:@steliosp7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/11/2012 - 00:31

pouch σημαινει βαλε-βγαλε αρα τριβη, καλυτερα κατι πιο μονιμο. γνωμη μου

#2377   Mozzer

Mozzer

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2012 - 00:34

Να μιλησω και γω για την εμπειρια μου μιας και το εχω κανενα 20ημερο 64αρι λευκο.Το κινητο ειναι κοσμημα.Το πηρα απο εξωτερικο και μου βγηκε γυρω στα 790 ευρω και ηταν και ειναι ακομα αψεγαδιαστο.Του φορεσα ενα glast και μια ζελατινα ματ πισω και χωρις θηκη μπορω να πω δν εχει κανενα προβλημα.Η μπαταρια ανωτερη σε σχεση με το 4s και πραγματικα η μιση ιντσα κανει την διαφορα.σημερα επιασα ενος φιλου μου το 4s και απορησα πως μπορουσα μ ενα κινητο με τοσο μικρη οθονη παροτι και γω τοτε το θεωρουσα σαν το ιδανικο μεγεθος τις 3.5 inches!Αυτα εχω να πω για την εως τωρα εμπειρια μου..και οπως εχω πει κ σε οσους μ εχουν ρωτησει για το κινητο με τις τιμες που κυκλοφορουν εδω δν θα το αγοραζα..αν και πιστευω πως με τις τιμες μου τα χαλαει τωρα τελευταια η apple στην ευρωπη..δλδ δν μπορεις να μου εχεις το ipad mini 329 στην Ιταλια οσο δηλαδη σε ισοτιμια 1:1 σε δολαρια και το iphone 729..δν καταλαβαινω την λογικη της.

#2378   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/11/2012 - 00:36

Ας ελπισουμε το επομενο iphone, να εχει την ιδια οθονη με στο μεγεθος του 4-4s,και να περασουν οι λιμουτσιδες μια στρωση επιπλεον (υποστρωμα)να μη ξεφλουδαει,γιατι απο οτι φαινετε αυτο εκτος απο τηλεκοντρολ που το κανανε το κανανε και "ευαισθητο"...

#2379   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 09/11/2012 - 00:39

Παιδιά πέραν της πλάκας, το θέμα είναι τραγικό...ότι και να λέμε η apple, έπρεπε να έχει τροποποίηση την μέθοδο κατασκευής ΠΡΙΝ βγάλει την συσκευη στην παραγωγή, ένα τόσο ακριβό προϊόν ΔΕΝ επιτρέπεται να είναι τόσο ευαίσθητο. Όταν δίνεις τόσα χρήματα η λύση ΔΕΝ είναι να τοποθετείς θήκες και πλαστικές προστασίες, χάνοντας την αίσθηση της αφής που μπορεί να σου προσφέρει. Είναι διαφορετικό το να προσέχεις την ακριβή συσκευή από κακουχίες και άλλο θέμα να δημιουργούνται γρατσουνιές με το φύσημα του ανέμου.... Η αλήθεια είναι ότι δυστυχώς απέτυχε... Η συσκευή έχει θέμα και θα δείτε πως θα είναι μετά από 6 μήνες χρήσης... Με αυτα και τα άλλα υπολογίζουν την μετοχή μέσα στο 13, να πέφτει στα 450$...:(

#2380   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 09/11/2012 - 00:42

Το μαύρο φθείρεται εύκολα και φεύγει το χρώμα σε κάθε γρατσουνιά.
Το άσπρο είναι αδερφίστικο και γκλιτερίζει το γυαλιστερίζον ασημί στο πίσω μέρος.

:ph34r:

Αναρτημένη εικόνα


#2381   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 09/11/2012 - 01:00

Ας ελπισουμε το επομενο iphone, να εχει την ιδια οθονη με στο μεγεθος του 4-4s,και να περασουν οι λιμουτσιδες μια στρωση επιπλεον (υποστρωμα)να μη ξεφλουδαει,γιατι απο οτι φαινετε αυτο εκτος απο τηλεκοντρολ που το κανανε το κανανε και "ευαισθητο"...



Έχεις δει τηλεκοντρολ που να είναι ανθεκτικό...;;; Όλα ευαίσθητα είναι...:) χαχαχα

#2382   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 09/11/2012 - 01:03

Έχεις δει τηλεκοντρολ που να είναι ανθεκτικό...;;; Όλα ευαίσθητα είναι... :) χαχαχα

εχει και τα καλά του το τηλεκοντρόλ ρε παιδιά..πχ αν πας με την κοπέλα σου σε ξενοδοχείο ημιδιαμονης μπορείς να εντοπίσεις άνετα τις κρυφές κάμερες :rolleyes:

#2383   highlander2110

highlander2110

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2012 - 01:10

Παιδιά πήρα τελικά το άσπρο 16 gb και είναι απίστευτο. Άντε και στα δικά σας....το μόνο που δεν ξέρω τι γίνεται ότι μετά την αναβάθμιση και τα synced contacts εξακολουθεί να μου βγάζει 'καμία υπηρεσία'. Μήπως πρέπει να πάρω τηλ για να ενεργοποιηθεί η νέα sim? γι' αυτό ακόμα παίζει το παλιό android που έχω?

#2384   i-phoneman

i-phoneman

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 09/11/2012 - 01:19

Tο ασημί είναι ακριβώς το ιδιο που χρησιμοποιεί η apple σε όλα της τα προιόντα. Στο πληκτρολογιο , στο magic mouse , στον mac mini κλπ. Πιο apple συσκευή δεν γίνεται. Το να μην αρεσει σε κάποιους είναι άλλο θεμα. Αλλά σε αυτούς τότε δεν θα αρέσει γενικά η αισθητική της apple. .
Το ασπρο/ασημι που χαρακτηριζε και ακομα χαρακτηρίζει πολλά προιοντα της.

#2385   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/11/2012 - 01:33

Παιδιά πήρα τελικά το άσπρο 16 gb και είναι απίστευτο. Άντε και στα δικά σας....το μόνο που δεν ξέρω τι γίνεται ότι μετά την αναβάθμιση και τα synced contacts εξακολουθεί να μου βγάζει 'καμία υπηρεσία'. Μήπως πρέπει να πάρω τηλ για να ενεργοποιηθεί η νέα sim? γι' αυτό ακόμα παίζει το παλιό android που έχω?


Πότε τη πήρες τη Nano?

Θέλει λίγες ώρες για ενεργοποίηση. θα το καταλάβεις όταν δε θα έχεις σήμα στο άλλο.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 36

0 μέλη, 35 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)