Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2386   isks

isks

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2012 - 02:38

Tο ασημί είναι ακριβώς το ιδιο που χρησιμοποιεί η apple σε όλα της τα προιόντα. Στο πληκτρολογιο , στο magic mouse , στον mac mini κλπ. Πιο apple συσκευή δεν γίνεται. Το να μην αρεσει σε κάποιους είναι άλλο θεμα. Αλλά σε αυτούς τότε δεν θα αρέσει γενικά η αισθητική της apple. .
Το ασπρο/ασημι που χαρακτηριζε και ακομα χαρακτηρίζει πολλά προιοντα της.


αντε πεστα...το ασημι ειναι (απ οτι καταλαβα οταν το ειδα τουλαχιστον) το κλασικο αλουμινιο που εχουν mouse, imac,macbook και σχεδον ολα τα apple προιοντα....που ειδαν οτι γυαλιζει δεν μπορω να καταλαβω...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2387   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 09/11/2012 - 02:41

Καταπληκτικά video παιδιά βγάζει το κινητό, τρομερή σταθερότητα καθώς δεν φημίζομαι για την σταθερότητα μου στο χέρι !



#2388   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 09/11/2012 - 04:08

αντε πεστα...το ασημι ειναι (απ οτι καταλαβα οταν το ειδα τουλαχιστον) το κλασικο αλουμινιο που εχουν mouse, imac,macbook και σχεδον ολα τα apple προιοντα....που ειδαν οτι γυαλιζει δεν μπορω να καταλαβω...

Το πισω δεν γυαλιζει με τιποτα. Το bezel γυαλιζει. Ειναι βαμμενο σαμπανιζε να το πει κανεις. Τωρα απλα περι γυναικειου και τετοια ειναι απλα γνωμες!!

#2389   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 09/11/2012 - 05:35

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Φαντασου πως θα γίνει σε 6 μήνες... Δυχρωμο.


Οταν τα λεγα εγω οτι και το δικο μου ξεφλουδιζε με φαγατε οτι γεμισα τον τοπο φλιδες..
Τεσπα το πουλησα σημερα και ησυχασα... Παω για νεα παρτιδα απο 20-11 παλι μαυρο αλλα 32αρι ή 64αρι ... που θα παει θα κατσει ενα καλο!

#2390   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 09/11/2012 - 05:36

Παντως υπαρχει πιθανον εξηγηση για την βαφη. Εαν παρατηρησετε το λευκο, στο σημειο γυρω γυρω που ειναι γυαλισμενο το bezel με τα διαμαντια, θα δειτε οτι δεν ειναι βαμμενο. Ειναι μονο γυαλισμενο με τα διαμαντια. Η επιπεδη επιφανεια στο bezel ειναι βαμμενη. Αντιθετως στο μαυρο , η γυαλισμενη με διαμαντια επιφανεια ειναι και βαμμενη. Εκει πρεπει να γινεται το ολο μπερδεμα. Βλεποντας γενικα φωτογραφιες βλεπω οτι στο γυαλιστερο μερος υπαρχει προβλημα. Στην επιπεδη επιφανεια του bezel δεν βλεπω κατι παρα μονο κατι αναφορες εκει που ενωνεται η κεραια. Βεβαια ολα αυτα θα επρεπε η μαμα Apple να τα ειχε προβλεψει. Ποιος ξερει;; Ας περιμενουμε να δουμε και την δευτερη φουρνια μετα τις 20 Νοεμβρη και προχωραμε σε αγορα!!

#2391   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 09/11/2012 - 05:41

Παντως υπαρχει πιθανον εξηγηση για την βαφη. Εαν παρατηρησετε το λευκο, στο σημειο γυρω γυρω που ειναι γυαλισμενο το bezel με τα διαμαντια, θα δειτε οτι δεν ειναι βαμμενο. Ειναι μονο γυαλισμενο με τα διαμαντια. Η επιπεδη επιφανεια στο bezel ειναι βαμμενη. Αντιθετως στο μαυρο , η γυαλισμενη με διαμαντια επιφανεια ειναι και βαμμενη. Εκει πρεπει να γινεται το ολο μπερδεμα. Βλεποντας γενικα φωτογραφιες βλεπω οτι στο γυαλιστερο μερος υπαρχει προβλημα. Στην επιπεδη επιφανεια του bezel δεν βλεπω κατι παρα μονο κατι αναφορες εκει που ενωνεται η κεραια. Βεβαια ολα αυτα θα επρεπε η μαμα Apple να τα ειχε προβλεψει. Ποιος ξερει;; Ας περιμενουμε να δουμε και την δευτερη φουρνια μετα τις 20 Νοεμβρη και προχωραμε σε αγορα!!


εμενα το μονο που με κανει να πιστευω σε ελαττωματικη βαφη ειναι το οτι δεν εχουν βγει ΟΛΟΙ στα φορουμ να πουν οτι τους ξεβαφει... γιατι αν ειχαν το δικο μου και να ΧΤΥΠΟΥΣΑΝ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΤΟΥΣ ΚΑΤΩ ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΕΒΑΦΕ ... το λεω και κοβω ξερετε τι!

#2392   PasxosC

PasxosC

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/11/2012 - 07:15

To 5άρι ξεβαφει τελεία και παύλα ,ας το δεχτούμε όλοι μας......

#2393   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 09/11/2012 - 07:29

Κι εγω ποστευω οτι ξεβαφει μονο το γυρω γυρω στο bezel οποτε το αφηνουμε να τριγτει κ να ξεβαψει ολο κ μετα γινετε μουρη!
Ειχα δει στο macrumors ενα παλικαρι που ειχε το προβλημα κ ετριψε με λεπτο γυαλοχαρτο γυρω γυρω κ απλα εφυγε η ματ μπογια κ εμεινε το αλουμινιο μονο γυαλιατερο!!
Οποτε ετσι θα το κανω κ εγω , κ μετα εχουμε μαυρο ματ πισω , πανω κατω το μαυρο γυαλι κ πλαι μαυρο ματ κ το ενα χιλιοστο του μπεζελ ασημι :)
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#2394   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/11/2012 - 07:51

Παιδιά μόλις διαπίστωσα ενα σοβαρό bug, η φωτογραφία με φλας ειναι πρακτικά αδύνατη γιατι το φλας ανάβει ενα κλικ πριν ανοίξει ο φακός με αποτέλεσμα να μην βγάζει με φλας!!!'


γνωστο προβλημα, το εχουν αναφερει πολλοι χρηστες, φτιαχει με ενα hard reset κ λογικα με την 6.01 update...

#2395   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/11/2012 - 08:06

Παντως υπαρχει πιθανον εξηγηση για την βαφη. Εαν παρατηρησετε το λευκο, στο σημειο γυρω γυρω που ειναι γυαλισμενο το bezel με τα διαμαντια, θα δειτε οτι δεν ειναι βαμμενο. Ειναι μονο γυαλισμενο με τα διαμαντια. Η επιπεδη επιφανεια στο bezel ειναι βαμμενη. Αντιθετως στο μαυρο , η γυαλισμενη με διαμαντια επιφανεια ειναι και βαμμενη. Εκει πρεπει να γινεται το ολο μπερδεμα. Βλεποντας γενικα φωτογραφιες βλεπω οτι στο γυαλιστερο μερος υπαρχει προβλημα. Στην επιπεδη επιφανεια του bezel δεν βλεπω κατι παρα μονο κατι αναφορες εκει που ενωνεται η κεραια. Βεβαια ολα αυτα θα επρεπε η μαμα Apple να τα ειχε προβλεψει. Ποιος ξερει;; Ας περιμενουμε να δουμε και την δευτερη φουρνια μετα τις 20 Νοεμβρη και προχωραμε σε αγορα!!

δεν θα αλλαξει τπτ!αλλαξεστο 4αρι με το deathgrip;αστο λευκο και τελος
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#2396   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2012 - 08:12

To 5άρι ξεβαφει τελεία και παύλα ,ας το δεχτούμε όλοι μας......


Ρε παιδιά τι μανία είναι αυτή που έχετε πάθει με το ξεβάφει δεν ξεβάφει.Κινητό παίρνετε όχι Rolls Royce.

Ακόμα και να ξεβάψει που εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα το πας πίσω στο κατάστημα και το στέλνουν στο service και σου δίνουν άλλο.

Σιγά να μην ξεβάψει και κάτσω να τρίβω με σφουγγαράκια και με γυαλόχαρτα λες και είμαι φανοποιός.Έδωσα 739,00 Ευρώ που τα δούλεψα με πολύ κόπο και ζητάω από την εταιρεία που το προμηθεύει τα μέγιστα τελεία και παύλα .

Ξεκολείστε λοιπόν με αυτήν την καλημέρα και απολαύστε ,σκίστε το τηλέφωνο σας και μην το έχετε σαν να είναι ασθενής στην εντατική σε μηχανική υποστήριξη.

Την καλημέρα μου σε όλους και μην ξεχνάτε η ζωή είναι μικρή και δεν πρέπει να σκάμε και να στενοχωριόμαστε για τέτοια πράγματα.;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2397   tsaki

tsaki

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Twitter:@tsaki19
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:tsaki191

Δημοσίευση 09/11/2012 - 08:13

Εχθες παρέλαβα 2 λευκά 16αρια χωρις κανενα πρόβλημα. 42η εβδομάδα παραγωγής.

#2398   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 09/11/2012 - 08:14

Οπως έχω ξαναπεί και εγώ ΔΕΝ ξεβάφουν όλα .... Χαλαρά λοιπόν . Η εξαίρεση δέν επιβαιβεώνει τον κανόνα !!!

#2399   macgalileo

macgalileo

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2012 - 08:21

γνωστο προβλημα, το εχουν αναφερει πολλοι χρηστες, φτιαχει με ενα hard reset κ λογικα με την 6.01 update...

Εκανα αρχικά ενα reboot και έστρωσε, θα βάλω και 6.01 και βλέπουμε
Thnks

#2400   takisx

takisx

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2012 - 09:47

διάβασα χθες άρθρο στο newsit ότι η συσκευή είναι εξαιρετικά δύσκολη στη συναρμολόγησή της και ως εκ τούτου η μεγάλη καθυστέρηση... προφανώς και οι αστοχίες στο χρώμα και στη βαφή έχουν σχέση με τα παραπάνω. Η apple είναι ιδιαίτερα δυσαρεστημένη διότι δεν μπορεί να καλύψει τη ζήτηση. Υπομονή λοιπόν φίλοι μου. Προσωπικά λίγους ακόμη μήνες θα περιμένω...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες