Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2431   master1992g

master1992g

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/11/2012 - 19:53

Τελικά μετά από αλλεπάλληλες προσπάθειες, επισκέψεις και απίστευτη ταλαιπωρία πήρα τα χρήματα μου πίσω. Το πρόβλημα ήταν στο λευκό iphone 5, και το επόμενο της αντικατάστασης (αστάθεια γυαλιού πάνω αριστερά). Να σημειώσω ότι τα είχα παραλάβει από τον ΓΕΡΜΑΝΟ στα medcosmos(Θεσσαλονίκη). Δυστυχώς η εταιρία ΓΕΡΜΑΝΟΣ δεν έχει κάποια επίσημη ανακοίνωση για το συγκεκριμένο πρόβλημα, κάτι που φέρνει σε δύσκολη θέση τους τεχνικούς των καταστημάτων. Εξαίρεση να σημειώσω αποτελεί το κατάστημα στα mall ΓΕΡΜΑΝΟΣ όπου το τεχνικό τμήμα αλλά και ο υπεύθυνος-διευθυντής του καταστήματος ήταν απολύτως εξυπηρετικοί και και με την βοήθειά τους βρήκα μια λύση, της επιστροφής χρημάτων. Να πω πως στο κατάστημα της Αθήνας ( mall) μου είπαν πως σε παρόμοια περιστατικά γίνεται άμεση αντικατάσταση, κάτι που αρνήθηκαν στα medcosmos. Ένα μεγάλο μπράβο λοιπόν στο τεχνικό τμήμα και στον υπεύθυνο του καταστήματος στα mall και ένα μεγάλο ερωτηματικό για το επαγγελματικό χάσμα μεταξύ των 2 καταστημάτων τις ίδιας εταιρίας.(να σημειώσω ότι πρόκειται για καταστήματα της εταιρίας ΓΕΡΜΑΝΟΣ και όχι franchise καταστήματα).
Επίσης, special thanks στον andreashadj γιατί με την αρωγή και τις πληροφορίες του κατάφερα το συγκεκριμένο αποτέλεσμα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2432   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2012 - 19:58

ψάχνω iphone 5 32 GB Black από cosmote, πότε λέτε ρε παιδιά να το έχουν?

#2433   gotigreco

gotigreco

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2012 - 19:58

Τελικά μετά από αλλεπάλληλες προσπάθειες, επισκέψεις και απίστευτη ταλαιπωρία πήρα τα χρήματα μου πίσω. Το πρόβλημα ήταν στο λευκό iphone 5, και το επόμενο της αντικατάστασης (αστάθεια γυαλιού πάνω αριστερά). Να σημειώσω ότι τα είχα παραλάβει από τον ΓΕΡΜΑΝΟ στα medcosmos(Θεσσαλονίκη). Δυστυχώς η εταιρία ΓΕΡΜΑΝΟΣ δεν έχει κάποια επίσημη ανακοίνωση για το συγκεκριμένο πρόβλημα, κάτι που φέρνει σε δύσκολη θέση τους τεχνικούς των καταστημάτων. Εξαίρεση να σημειώσω αποτελεί το κατάστημα στα mall ΓΕΡΜΑΝΟΣ όπου το τεχνικό τμήμα αλλά και ο υπεύθυνος-διευθυντής του καταστήματος ήταν απολύτως εξυπηρετικοί και και με την βοήθειά τους βρήκα μια λύση, της επιστροφής χρημάτων. Να πω πως στο κατάστημα της Αθήνας ( mall) μου είπαν πως σε παρόμοια περιστατικά γίνεται άμεση αντικατάσταση, κάτι που αρνήθηκαν στα medcosmos. Ένα μεγάλο μπράβο λοιπόν στο τεχνικό τμήμα και στον υπεύθυνο του καταστήματος στα mall και ένα μεγάλο ερωτηματικό για το επαγγελματικό χάσμα μεταξύ των 2 καταστημάτων τις ίδιας εταιρίας.(να σημειώσω ότι πρόκειται για καταστήματα της εταιρίας ΓΕΡΜΑΝΟΣ και όχι franchise καταστήματα).
Επίσης, special thanks στον andreashadj γιατί με την αρωγή και τις πληροφορίες του κατάφερα το συγκεκριμένο αποτέλεσμα.

Θα αγοράσεις πάλι το iphone ή θα πας σε κανένα άλλο??

#2434   master1992g

master1992g

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/11/2012 - 20:04

Θα το σκεφτώ καλά.. Με τα 740 στο χέρι είμαι έτοιμος να πάρω ένα s3 και να κρατήσω τα άλλα. Αν δεν το βρω μέχρι της άλλη Παρασκευή το παρατάω. Έχω ξενερώσει απίστευτα... Τόσες μέρες ταλαιπωρίας, κάθε μέρα πήγαινε έλα και τελικά έμεινα χωρίς κινητό(έξω από Θεσσαλονίκη το κατάστημα!)... Έχω απογοητευτεί...

#2435   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2012 - 20:06

για ποιό μοντέλο ψάχνεις;

#2436   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/11/2012 - 20:07

Οριακά είμαι και εγω για κάτι άλλο πας με τόσα χρήματα και πρέπει να τους γλυφεις ημαρτον

#2437   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/11/2012 - 20:08

Πάρε σ3 μην το ψάχνεις. Ολο προβλήματα λένε.

#2438   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 09/11/2012 - 20:09

Πάρε σ3 μην το ψάχνεις. Ολο προβλήματα λένε.



Says who .. ΞΕχασες το :P

#2439   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/11/2012 - 20:11

Τι ξεχασα

#2440   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 09/11/2012 - 20:18

Ακομα κι αν χρειαστει να δωσω και το 2ο μου 5αρι και να παω για αλλο σε αλλο κινητο δεν πηγαινα ακομα κι αν καταληξω να παω πισω σε 4S και αυτο γιατι τα εχω βολευτει τα μπουρδελα και εχω επενδυσει πολλα στο appstore... οσο τραγικο κι αν ειναι να τα πουλανε ελαττωματικα ακομη και ετσι ειναι πολυ πιο ποιοτικα απο καθε συσκευη που κυκλοφορει..

#2441   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 09/11/2012 - 20:36

Πάρε σ3 μην το ψάχνεις. Ολο προβλήματα λένε.


Πάρε s3 μην το ψάχνεις...κι εγώ το πήρα και το πούλησα σε 1 εβδομάδα :P
Επίσης πρόσεξε μην σου πέσει, γιατί θα το μαζεύεις με το κουταλάκι..:P

#2442   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/11/2012 - 20:37

Πάρε s3 μην το ψάχνεις...κι εγώ το πήρα και το πούλησα σε 1 εβδομάδα :P
Επίσης πρόσεξε μην σου πέσει, γιατί θα το μαζεύεις με το κουταλάκι..:P

επειδη είναι πλαστικό λες ε;

#2443   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 09/11/2012 - 20:42

Τελικά μετά από αλλεπάλληλες προσπάθειες, επισκέψεις και απίστευτη ταλαιπωρία πήρα τα χρήματα μου πίσω. Το πρόβλημα ήταν στο λευκό iphone 5, και το επόμενο της αντικατάστασης (αστάθεια γυαλιού πάνω αριστερά). Να σημειώσω ότι τα είχα παραλάβει από τον ΓΕΡΜΑΝΟ στα medcosmos(Θεσσαλονίκη). Δυστυχώς η εταιρία ΓΕΡΜΑΝΟΣ δεν έχει κάποια επίσημη ανακοίνωση για το συγκεκριμένο πρόβλημα, κάτι που φέρνει σε δύσκολη θέση τους τεχνικούς των καταστημάτων. Εξαίρεση να σημειώσω αποτελεί το κατάστημα στα mall ΓΕΡΜΑΝΟΣ όπου το τεχνικό τμήμα αλλά και ο υπεύθυνος-διευθυντής του καταστήματος ήταν απολύτως εξυπηρετικοί και και με την βοήθειά τους βρήκα μια λύση, της επιστροφής χρημάτων. Να πω πως στο κατάστημα της Αθήνας ( mall) μου είπαν πως σε παρόμοια περιστατικά γίνεται άμεση αντικατάσταση, κάτι που αρνήθηκαν στα medcosmos. Ένα μεγάλο μπράβο λοιπόν στο τεχνικό τμήμα και στον υπεύθυνο του καταστήματος στα mall και ένα μεγάλο ερωτηματικό για το επαγγελματικό χάσμα μεταξύ των 2 καταστημάτων τις ίδιας εταιρίας.(να σημειώσω ότι πρόκειται για καταστήματα της εταιρίας ΓΕΡΜΑΝΟΣ και όχι franchise καταστήματα).
Επίσης, special thanks στον andreashadj γιατί με την αρωγή και τις πληροφορίες του κατάφερα το συγκεκριμένο αποτέλεσμα.

χαιρομαι που βοηθησα και εβγαλες ακρη. :) γι αυτο ειμαστε εδω!ευτυχως παντως που υπαρχουν και οι λιγες φωτεινες εξαιρεσεις στο θεμα της εξυπηρετησης και του σεβασμου του πελατη!

#2444   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 09/11/2012 - 20:42

επειδη είναι πλαστικό λες ε;


Ναι, ένας φίλος μου το έπαθε. 3η μέρα το είχε του έπεσε απο ύψος 1-1,5 μέτρο και του έσπασε η Οθόνη :P δεν υπάρχει αυτό.

#2445   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/11/2012 - 20:44

Έχεις δίκιο. Σκέψου όμως τι θα πάθει κ το 5 αν πέσει έτσι ακριβώς.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 44

0 μέλη, 44 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες