Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2506   kostasic

kostasic

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:kostasic

Δημοσίευση 10/11/2012 - 14:35

καλησπερα κ απο εμενα !!!

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα περιστατικό πολύ πρόσφατο που δεν έχει λήξει ακόμη, την παρσκευη, παρέλαβα το μηλαράκι μου (απο vodafone my account) με ανανέωση συμβολαίου, αλλα ηταν προβληματικο, δλδ, οταν το εβαζα στο pc, κ πατουσα να κανω restore from back up, έβγαζε μια ωραιότατη πράσινη- μπλε οθόνη κ έκανε επανεκκίνηση.... περνω την εξυπηρετηση πελατων,
κ μου λενε οτι το DOA δεν ισχυει για συσκευες iphone, κ οτι παει στο service, κ γινεται μετα η γνωστη διδιακασια με ανακατασκευασμένο κινητό, κ φυσικα αρχισα να ωρύομαι, και τους λεω ωραία τοτε, θελω να κανω αμφισβήτηση συμβολαιου, να παρω τα λεφτα μου πισω, και να παω σε αλλη εταιρια. Εκει κομπιαζει λιγο, και μου λεει οτι δευτερα θα ξανα επικοινωνησει μαζι μου το αρμοδιο τμημα να δουν αν μπρουν να κανουν κατι για την περιπτωση μου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2507   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2012 - 14:36

καλησπερα κ απο εμενα !!!

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα περιστατικό πολύ πρόσφατο που δεν έχει λήξει ακόμη, την παρσκευη, παρέλαβα το μηλαράκι μου (απο vodafone my account) με ανανέωση συμβολαίου, αλλα ηταν προβληματικο, δλδ, οταν το εβαζα στο pc, κ πατουσα να κανω restore from back up, έβγαζε μια ωραιότατη πράσινη- μπλε οθόνη κ έκανε επανεκκίνηση.... περνω την εξυπηρετηση πελατων,
κ μου λενε οτι το DOA δεν ισχυει για συσκευες iphone, κ οτι παει στο service, κ γινεται μετα η γνωστη διδιακασια με ανακατασκευασμένο κινητό, κ φυσικα αρχισα να ωρύομαι, και τους λεω ωραία τοτε, θελω να κανω αμφισβήτηση συμβολαιου, να παρω τα λεφτα μου πισω, και να παω σε αλλη εταιρια. Εκει κομπιαζει λιγο, και μου λεει οτι δευτερα θα ξανα επικοινωνησει μαζι μου το αρμοδιο τμημα να δουν αν μπρουν να κανουν κατι για την περιπτωση μου.


Set up as new δοκίμασες να κάνεις να δεις αν είναι οκ το τηλέφωνο..?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2508   kostasic

kostasic

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:kostasic

Δημοσίευση 10/11/2012 - 14:40

ναι εκανα τα παντα... κ χθες που το επαιζα λιγο, εκει που παω να μπω στης ρύθμισης, παρε παλι ενα restart..
και ασε που κολλάει κ το scroll, κανει κατι σαν spikes.

#2509   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2012 - 14:42

Έπρεπε να το πας πίσω πόσες μέρες έχει που το πήρες...?Την Παρασκευή λες ότι το πήρες μια μέρα ή την προηγούμενη Παρασκευή..?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2510   kostasic

kostasic

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:kostasic

Δημοσίευση 10/11/2012 - 14:49

αυτη την παρασκευη το πηρα. χθες δλδ. Πηγα σε καταστημα το οποιο επαλήθευσε το προβλημα, αλλα δεν μπορουν κανουν αντικατασταση λεει. Την δευτερα που θα με παρουν, θα τους πω, η μου δινεται ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ συσκευη, ή θελω να γινει ακυρωση συμβολαίου τα λεφτα μου πισω, κ μαζι με τους αλλους 3 αριθμους που εχω, παω στη cosmote..

#2511   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/11/2012 - 14:50

ναι εκανα τα παντα... κ χθες που το επαιζα λιγο, εκει που παω να μπω στης ρύθμισης, παρε παλι ενα restart..
και ασε που κολλάει κ το scroll, κανει κατι σαν spikes.


Ποιο iTunes έχεις στο PC? Δες αν έχεις τη τελευταία έκδοση και κάνε Restore & Set Up As New. Μπορείς να δοκιμάσεις και με DFU.

Αν δεν αλλάξει κάτι το πας πίσω και ζητάς αντικατάσταση με σφραγισμένο.

Αν το Backup σου ήταν με JB, κακώς πήγες να το περάσεις.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2512   kostasic

kostasic

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:kostasic

Δημοσίευση 10/11/2012 - 14:59

Ποιο iTunes έχεις στο PC? Δες αν έχεις τη τελευταία έκδοση και κάνε Restore & Set Up As New. Μπορείς να δοκιμάσεις και με DFU.

Αν δεν αλλάξει κάτι το πας πίσω και ζητάς αντικατάσταση με σφραγισμένο.

Αν το Backup σου ήταν με JB, κακώς πήγες να το περάσεις.


το back up ηταν καθαρο δλδ χωρις JB, στο PC εχω τελευταιο itunes, εκανα Restore & Set Up As New... αλλα το προβλημα συνεχιζει.. με το το ζορίσω λιγο restart

#2513   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2012 - 14:59

αυτη την παρασκευη το πηρα. χθες δλδ. Πηγα σε καταστημα το οποιο επαλήθευσε το προβλημα, αλλα δεν μπορουν κανουν αντικατασταση λεει. Την δευτερα που θα με παρουν, θα τους πω, η μου δινεται ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ συσκευη, ή θελω να γινει ακυρωση συμβολαίου τα λεφτα μου πισω, κ μαζι με τους αλλους 3 αριθμους που εχω, παω στη cosmote..


Να το πας πίσω και να ζητήσεις να σου δώσουν άλλη συσκευή είναι σε DOA ακόμα.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2514   kostasic

kostasic

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:kostasic

Δημοσίευση 10/11/2012 - 15:00

Να το πας πίσω και να ζητήσεις να σου δώσουν άλλη συσκευή είναι σε DOA ακόμα.


το DOA 7 ημερολογιακες μερες δεν ειναι?

#2515   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/11/2012 - 15:03

το back up ηταν καθαρο δλδ χωρις JB, στο PC εχω τελευταιο itunes, εκανα Restore & Set Up As New... αλλα το προβλημα συνεχιζει.. με το το ζορίσω λιγο restart


Το πας πίσω τότε και ζήτας σφραγισμένο.

Μη συμβιβαστείς και μη δεχθείς, θα σας ειδοποιήσουμε, να περάσει απο έλεγχο κτλ.

Αν σου πουν δε γίνεται, και όλα τα υπόλοιπα, λύσεις υπάρχουν πολλές.. Γραμμή καταναλωτή.. Δικηγόρο και πάει λέγοντας..

Να ξεμπερδέψεις γρήγορα..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2516   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/11/2012 - 15:06

το DOA 7 ημερολογιακες μερες δεν ειναι?

ανάλογα την εταιρία φιλε μου.στο γερμανο είναι 3 ημερολογιακές συμπεριλαμβανομενης της μερας αγορας.

#2517   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/11/2012 - 15:25

Πέρασα σήμερα από την Cosmote και μετά από Voda που τα έχουν εκθεσιακά ..., στο πρώτο η οθόνη ήταν ολόλευκη (ομολογώ πρώτη φορά βλέπω τόσο καθαρή οθόνη όσα χρόνια χρησιμοποιώ iPhone), αλλά στην Voda ήταν τόσο κίτρινη/κατουρημένη που πραγματικά αν μου τύχαινε κάτι ανάλογο και είχα δώσει 850+ ευρώ θα είχα πάθει ψυχολογικό!! :P Ελπίζω όταν αποφασίσω να το πάρω να είμαι τυχερός!! Πάντως απορώ ρε παιδιά ..., τόσα χρόνια τα ίδια και τα ίδια, δεν βάζουν μυαλό εκεί??
Η πλάκα είναι πως πολλοί που το έχουν ήδη πάρει να μην έχουν καταλάβει πόσο κίτρινη είναι η οθόνη τους, αλλά όταν το βάλουν σε κάποιο άλλο δίπλα δίπλα, τότε βλέπω να πέφτει τρελό ξενέρωμα!! Όποιος είναι Χανιά, ας κάνει μια βόλτα στα παραπάνω μαγαζιά (αυτά στο κέντρο , στον Κωτσόβολο δίπλα και απέναντι) και να τα συγκρίνει για να δει τι εννοώ...!!!

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 10/11/2012 - 15:26


#2518   gotigreco

gotigreco

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2012 - 15:50

ανάλογα την εταιρία φιλε μου.στο γερμανο είναι 3 ημερολογιακές συμπεριλαμβανομενης της μερας αγορας.

δηλαδή εάν περάσουν οι 3 μέρες που έχει ο γερμάνος τότε τι γίνεται? (οι 3 μέρες είναι εργάσιμες?)

#2519   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/11/2012 - 16:03

Σήμερα πήγα στα multirama και πραγματικά μου έσπασαν τα νεύρα τους ζήτησα να αγοράσω iphone5 σκέτο και τους λέω έχετε 64ερι μαύρο και μου απαντάμε έχουμε απ όλα αλλα μόνο με σύνδεση wind μου βρεθεί εκείνη την ώρα .....

#2520   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2012 - 16:04

Εμενα όλα κομπλέ τέλειο το λευκό 5αρι μου εκτός από ένα θέμα. Έχει πρόβλημα η αυτόματη φωτεινότητα δεν λειτουργεί πρώτον, και δεύτερον όταν τελειώνω μια κλήση, κάποιες φορές μου πάει μόνο του την φωτεινότητα στο μηδέν. Πρέπει να το κλειδώσω και ξεκλειδώσω για να επανέλθει. Αυτά είναι θέματα του δικού μου 5αριου ή είναι θέμα γενικά του ios6?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 31

0 μέλη, 30 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)