Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2536   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/11/2012 - 18:27

Μετά από 2 πλήρεις φορτίσεις που έστρωσε κάπως η μπαταρία.. ΤΟ ξαναλέω ότι είναι αρκετά καλή και πολύ καλύτερη του 4/4s...

Για παράδειγμα τώρα (και εγώ τα έχω όλα ανοιχτά.. 3g, wifi, location services, notifications .. 100+ εφαρμογές κτλ)

Είναι στο 62% με 1 μέρα και 5 ώρες σε Standby και 5 ώρες και 30 λεπτά σε χρήση (με λίγα παιχνίδια, αρκετά videos , ραδιόφωνο κτλ)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2537   retinas

retinas

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 11/11/2012 - 23:07

Παιδια, ζητω προκαταβολικα συγγνωμη για το ασχετο τοπικ!!

Όπως πολλοι απο εμας, φανταζομαι, εχουμε οικογενειακα πακετα συνδεσεων. Στην δικη περιπτωση, εχουμε 4 αριθμούς οι οποιοι ειναι στο ονομα του πατερα μου. Η wind μας ενημερωσε οτι εχουμε καποια επιδοτηση και προφανως ψαχνομαι να τσιμπησω το 5αρι! Γνωρίζει κανείς αν η wind μπορεί να κόψει τιμολογιο για την αγορα της συσκευης στο ονομα το δικο μου, που ειμαι ενας απ τους 4 χρηστες?(ειμαι ελευθερος επαγγελματιας και θελω να γλιτωσω το ΦΠΑ....ξερετε!!) ή πρεπει αποκλειστικα να φαινεται μονο το ονομα του πατερα μ??

Επίσης, αν δεν μπορει να γινει το παραπανω, θα μπορουσε ο πατερας μ να παρει την επιδοτηση και να την ''εξαργυρωσουμε'' στα public? Με αλλα λογια, το χαρτι που θα μας δωσει η wind θα εχει το ονομα του πατερα μ πανω του ή θα μπορουσε να παει οποιοσδήποτε(πχ. εγω) εχει το χαρτι αυτο και να κανει αγορα απο Public??

Ευχαριστω εκ των προτερων

#2538   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/11/2012 - 23:14

Στο ονομα που ειναι οι γραμμες θα κοπει παραστατικο αλλα κατοπιν συννενοησης θα κοπει τιμολογιο στο ονομα σου καο τον αφμ σου για να εκπεσεις φπα στα βιβλια και να εποφεληθεις του εξοδου.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#2539   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2012 - 23:42

Ρε παιδια δουλευει αψογα σε ολα, επισης νομιζω οτι ειναι πολυ ελαφρυ και παρα πολυ γρηγορο.
Το κοιταω γυρω γυρω, στην πλατη , στην οθονη, αλλα δεν βλεπω κανενα σημαδακι.
Μαλλον θα εχει προβλημα, οποτε αυριο πρωι πρωι θα το παω πισω για αλλαγη.

#2540   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/11/2012 - 23:48

Ρε παιδια δουλευει αψογα σε ολα, επισης νομιζω οτι ειναι πολυ ελαφρυ και παρα πολυ γρηγορο.
Το κοιταω γυρω γυρω, στην πλατη , στην οθονη, αλλα δεν βλεπω κανενα σημαδακι.
Μαλλον θα εχει προβλημα, οποτε αυριο πρωι πρωι θα το παω πισω για αλλαγη.


Οπωσδήποτε να το πάς, μην το καθυστερείς. Ειναι ΚΑΟΑ (Kicks Ass On Arrival) ;)

#2541   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 11/11/2012 - 23:53

Δυστυχως επειδη το χρειαστηκα κι εγω, παραστατικο δε μπορει να κοπει σε αλλο ονομα απο αυτο που ειναι οι γραμμες. Κι εγω ακριβως το ιδιο ηθελα να κανω με τη vodafone, αλλα δε γινοταν, γιατι η επιδοτηση ειναι πιστωμενη στον συγκεκριμενο πελατη.

#2542   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2012 - 23:56

Οπωσδήποτε να το πάς, μην το καθυστερείς. Ειναι ΚΑΟΑ (Kicks Ass On Arrival) ;)

ετσι, ετσι ακριβως, το ΚΑΟΑ 72 ημερες δεν ισχυει?

#2543   stevespil

stevespil

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/11/2012 - 00:24

καλησπερα εγω εχω το ασπρο πολυ γρηγορο αλλα εμενα δεν μ βγαζει μερα κ σε wifi ειναι χειροτερο απο το htc trophy που ειχα απο την αλλη τρομερα ακουστικα φοβερη αισθηση στο χερι κ πολυ καλη οθονη

#2544   stevespil

stevespil

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/11/2012 - 00:43

επισης να συμπληρωσω ειναι πολυ καλο mp3 player κλασεις ανωτερο απο το sony walkman που εχω κ η καμερα του ειναι καλυτερη απο αυτο που χρειαζομαι πολυ γρηγορη κ βγαζει πολυ καλλεσ φωτογραφιες ειναι το πρωτο iphone π παιρνω κ γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν εξαιρεσεις την εμβελεια του wifi

#2545   ampalaeas

ampalaeas

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Twitter:@andresalonika
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/11/2012 - 00:46

Γεια σας παιδιά και συγνώμη για το οφ τόπικ. Εδώ και μια εβδομάδα ψάχνω για το 5άρι στη Θεσσαλονίκη αλλά τίποτα και οι απαντήσεις που έλαβα ποικίλλουν. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι θα το εκτιμούσα πολύ. Ευχαριστώ.

#2546   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 12/11/2012 - 01:07

Κάτι το οποιο θα ήθελα να αναφέρω και παρακαλώ κάποιος τεχνικός να το επιβεβαίωση είναι ότι, μερικοί αναφέρουν ένα πρόβλημα όταν χτυπούν την συσκευή ελαφρώς από το πίσω μέρος επάνω δεξιά σε 4/4s/5 ακούνε έναν θόρυβο σαν να κουνιέται κάτι, να αναφέρω ότι εκεί είναι η δόνηση και ότι λογικά με το χτύπημα κουνιέται το εκκρεμές του δονητή

#2547   iTsikos

iTsikos

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/11/2012 - 01:36

Κάτι το οποιο θα ήθελα να αναφέρω και παρακαλώ κάποιος τεχνικός να το επιβεβαίωση είναι ότι, μερικοί αναφέρουν ένα πρόβλημα όταν χτυπούν την συσκευή ελαφρώς από το πίσω μέρος επάνω δεξιά σε 4/4s/5 ακούνε έναν θόρυβο σαν να κουνιέται κάτι, να αναφέρω ότι εκεί είναι η δόνηση και ότι λογικά με το χτύπημα κουνιέται το εκκρεμές του δονητή


Μάλλον η κάμερα ειναι..

#2548   liodim

liodim

    iPH Enthousiast

  • 415 μηνύματα
  • Twitter:@aliento1983
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:aliento1983

Δημοσίευση 12/11/2012 - 01:40

επισης να συμπληρωσω ειναι πολυ καλο mp3 player κλασεις ανωτερο απο το sony walkman που εχω κ η καμερα του ειναι καλυτερη απο αυτο που χρειαζομαι πολυ γρηγορη κ βγαζει πολυ καλλεσ φωτογραφιες ειναι το πρωτο iphone π παιρνω κ γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν εξαιρεσεις την εμβελεια του wifi


Οταν εννοεις για εμβελεια :huh:απο δωματιο σε δωματιο??εχει χειροτερη εμβελεια απο το 4s??γιατι με το 4s γενικα ημουν ικανοποιημενος...

Τελευταία επεξεργασία από: liodim, 12/11/2012 - 01:42


#2549   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/11/2012 - 09:18

Κάτι το οποιο θα ήθελα να αναφέρω και παρακαλώ κάποιος τεχνικός να το επιβεβαίωση είναι ότι, μερικοί αναφέρουν ένα πρόβλημα όταν χτυπούν την συσκευή ελαφρώς από το πίσω μέρος επάνω δεξιά σε 4/4s/5 ακούνε έναν θόρυβο σαν να κουνιέται κάτι, να αναφέρω ότι εκεί είναι η δόνηση και ότι λογικά με το χτύπημα κουνιέται το εκκρεμές του δονητή


καμμια σχεση το κουμπι on/off ειναι κ ειναι φυσιολογικο ολα τα 4αρια το κανουν...

#2550   liodim

liodim

    iPH Enthousiast

  • 415 μηνύματα
  • Twitter:@aliento1983
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:aliento1983

Δημοσίευση 12/11/2012 - 10:31

Καλημεραααααααα... :D Ας μου πει καποιος για την εμβελεια του wi-fi....Ειναι χειροτερη των προκατοχων του, 4/4s???

Τελευταία επεξεργασία από: liodim, 12/11/2012 - 10:32


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 39

0 μέλη, 39 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες