Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2701   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/11/2012 - 14:25

Αν δεν σε ενοχλει εσε α εμας μας περισευει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2702   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/11/2012 - 14:25

ερωτηση...παρελαβα σημερα το 16αρι μαυρο...ολα καλα και σε θεμα χρωματος(γρατσουνιες κλπ) και λειτουργει αψογα...εχει παρατηρησει κανεις στο κατω μερος της οθονης μια πρασινη λαμψη που κανει καποιες φορες :huh:και πιο πολυ οταν ειναι σε μαυρη οθονη...

λεγεται green glow το φαινομενο αυτο...και μαλλον...ειναι προβλημα...
https://discussions....art=30&tstart=0
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#2703   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/11/2012 - 14:28

λεγεται green glow το φαινομενο αυτο...και μαλλον...ειναι προβλημα...
https://discussions....art=30&tstart=0

οκ παω μια βολτα πλαισιο για καυγα!

#2704   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2012 - 14:32

Το έχω 3-4 μέρες. Ολα καλά...ταχύτατο! Εχω δεί και 24 Mbit/sec που δε ξέρω αν ταβλεπα με το 4άρι. Το μόνο που με χαλάει αφάνταστα ειναι το JB! δεν υπάρχει ούτε tethered?? Οσο αργεί έχω μισό τηλέφωνο.

#2705   sveltosss

sveltosss

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2012 - 15:58

Δώστε και κανένα φράγκο στους developers.

#2706   Kostinios

Kostinios

    iPH Enthousiast

  • 362 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2012 - 16:12

Το έχω 3-4 μέρες. Ολα καλά...ταχύτατο! Εχω δεί και 24 Mbit/sec που δε ξέρω αν ταβλεπα με το 4άρι. Το μόνο που με χαλάει αφάνταστα ειναι το JB! δεν υπάρχει ούτε tethered?? Οσο αργεί έχω μισό τηλέφωνο.


και παλι τυχερος εισαι. τι να πουμε και εμεις που δεν εχουμε καθολου τηλεφωνο. :lol: αυτο ηταν. δεν το ξαναπουλαω τοσο νωρις!!!!

#2707   Panos28patra

Panos28patra

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/11/2012 - 17:41

Λοιιιιποοοοοον...μολις επεστρεψα απο Πλαισιο...και αφου ειδε ο τεχνικος το τηλεφωνο και επιβεβαιωσε και αυτος οτι εχει το green glow επικοινωνησε με τα κεντρικα και του ειπαν οτι η Apple δεν εχει καθολου DOA...απαντησα και εγω λεγοντας του οτι την προηγουμενη τεταρτη που μιλησα εγω με τα κεντρικα τους μου ειπαν οτι εχουν 7 ημερες DOA και ετσι εκανα την αγορα...σημερα ο υπαλληλος που μιλησε μαζι μου απο το τμημα ιντερνετικων αγορων του πλαισιο αρνειτε οτι ειπε ποτε οτι εχουν DOA...εγω δηλαδη τα βγαζω απο την στομαχα μου...αρνουνται να μου κανουν αντικατασταση συσκευης,το μονο που μπορει να κανουν λενε ειναι να το στειλουν στην Apple και αν αυτη πει οτι πρεπει να αλλαχτει τοτε θα το αλλαξουν εκεινοι,αλλιως θα μου δωσουν το ιδιο φτιαγμενο...το ψεμα δε του οτι η Apple δεν δινει DOA με εξοργισε ακομα πιο πολυ γιατι η ιδια η Apple με επισημη ανακοινωση της εχει πει οτι θα αντικατασταθουν οι προβληματικες συσκευες...εγω απο την μερια μου ειπα λοιπον:ή μου δινετε εδω και τωρα αλλη συσκευη,ή το κυνηγαω δικαστικως...εννοειτε οτι δεν αφησα την συσκευη μου εκει και τους εχω βαλει και τρεχουν πανικοβλητοι!επιπλεον εχω να ριξω τοσο πολυ δυσφιμιση στο πλαισιο εαν δεν κανουν την αντικατασταση που δεν περιγραφεται...αυτα ειχα να πω και τα σχολια δικα σας...και μια συμβουλη ασχετα με το τι θα γινει με το δικο μου τηλεφωνο:ΜΗΝ αγορασετε απο το πλαισιο...δεν εχει DOA οποτε ειτε γρατσουνιες ειτε οτιδηποτε εχει το τηλεφωνο απλα θα το λουστειτε...ευχαριστω!

#2708   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 19/11/2012 - 17:44

Λοιιιιποοοοοον...μολις επεστρεψα απο Πλαισιο...και αφου ειδε ο τεχνικος το τηλεφωνο και επιβεβαιωσε και αυτος οτι εχει το green glow επικοινωνησε με τα κεντρικα και του ειπαν οτι η Apple δεν εχει καθολου DOA...απαντησα και εγω λεγοντας του οτι την προηγουμενη τεταρτη που μιλησα εγω με τα κεντρικα τους μου ειπαν οτι εχουν 7 ημερες DOA και ετσι εκανα την αγορα...σημερα ο υπαλληλος που μιλησε μαζι μου απο το τμημα ιντερνετικων αγορων του πλαισιο αρνειτε οτι ειπε ποτε οτι εχουν DOA...εγω δηλαδη τα βγαζω απο την στομαχα μου...αρνουνται να μου κανουν αντικατασταση συσκευης,το μονο που μπορει να κανουν λενε ειναι να το στειλουν στην Apple και αν αυτη πει οτι πρεπει να αλλαχτει τοτε θα το αλλαξουν εκεινοι,αλλιως θα μου δωσουν το ιδιο φτιαγμενο...το ψεμα δε του οτι η Apple δεν δινει DOA με εξοργισε ακομα πιο πολυ γιατι η ιδια η Apple με επισημη ανακοινωση της εχει πει οτι θα αντικατασταθουν οι προβληματικες συσκευες...εγω απο την μερια μου ειπα λοιπον:ή μου δινετε εδω και τωρα αλλη συσκευη,ή το κυνηγαω δικαστικως...εννοειτε οτι δεν αφησα την συσκευη μου εκει και τους εχω βαλει και τρεχουν πανικοβλητοι!επιπλεον εχω να ριξω τοσο πολυ δυσφιμιση στο πλαισιο εαν δεν κανουν την αντικατασταση που δεν περιγραφεται...αυτα ειχα να πω και τα σχολια δικα σας...και μια συμβουλη ασχετα με το τι θα γινει με το δικο μου τηλεφωνο:ΜΗΝ αγορασετε απο το πλαισιο...δεν εχει DOA οποτε ειτε γρατσουνιες ειτε οτιδηποτε εχει το τηλεφωνο απλα θα το λουστειτε...ευχαριστω!


Εχεις και συ τον πονο σου τωρα αλλα μπορείς να μου πείς αυτο που εχω σημειώσει που το είδες ;;;

#2709   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 19/11/2012 - 18:28

μια ερωτηση παιδια...του εγινε κανενος αντικατασταση κινητου για απωλεια χρωματος στο bezel?

#2710   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2012 - 18:52

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα με hard reset. Μάλλον κάποια εφαρμογή έφταιγε, πολύ πιθανό το Onavo Count.



Το WiFi δε νομίζω, καθώς όταν είναι ανοιχτό και ανοίγεις το hotspot αποσυνδέεται ώστε να μπορείς να συνδεθείς σε αυτό.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Όσο περνούν οι μέρες συνειδητοποιώ όλο και περισσότερο το πόσο καλύτερο είναι το iPhone 5. Και από ταχύτητα αλλά και το μέγεθος της οθόνης το οποίο είναι αρκετό για να κάνει τη διαφορά. Παρατήρησα επίσης μεγάλη διαφορά σε ταχύτητες 3G, σε σχέση με το 4:

iPhone 4:



iPhone 5:



Παιζει να εχει λάθος το speedtest? Γιατι κι εγω εχω πολύυυ αυξημένες τιμες.

#2711   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 19/11/2012 - 19:06

Mηπως πιανεις 4g ? χαχα καλο ε?

#2712   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/11/2012 - 19:08

Ολα καλά σε παιδί μου με το 5 αλλά χωρίς το jb δεν θα άντεξω κ πολύ.

#2713   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/11/2012 - 19:12

Ολα καλά σε παιδί μου με το 5 αλλά χωρίς το jb δεν θα άντεξω κ πολύ.

Μεχρι την 6.1....

#2714   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 19/11/2012 - 19:12

Ολα καλά σε παιδί μου με το 5 αλλά χωρίς το jb δεν θα άντεξω κ πολύ.

Aκη μια ερωτηση φιλε...εχεις ακουσει κανεναν απο εδω μεσα να του αλλαξανε το κινητο λογω του οτι ξεβαφει ? το πιανει η εγγυηση ?

#2715   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/11/2012 - 19:16

Aκη μια ερωτηση φιλε...εχεις ακουσει κανεναν απο εδω μεσα να του αλλαξανε το κινητο λογω του οτι ξεβαφει ? το πιανει η εγγυηση ?

Θα ειμαι ενας απο αυτους αλλα εγω εχω ιστορικο με την apple...6 iphone 4.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15

0 μέλη, 15 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες