Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2746   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2012 - 01:10

Ανάλογα πόσο κίτρινη είναι...
Σε ενοχλεί? Αν ναι,άλλαξε το. Δεν τίθεται θέμα. Για doa δεν ξέρω για media εγώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2747   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2012 - 01:19

Άρα συνοψίζοντας οι κίτρινες οθόνες (έστω και ελαφρια) ειναι η εξαίρεση στο πενταρι, και δεν στρωνουν στην συνέχεια. Άρα παω για αλλαγή. Ελπίζω το επόμενο να ειναι οκ και στα υπόλοιπα θέματα!!!!(scuff gate,κλικ κλικ,purple haze,light bleeding κτλ) έλεος ρε apple ούτε τυχερή σακούλα να ήτανε η συσκευασία του iPhone 5!!! Σας ευχαριστω όλους καλο βράδυ.

#2748   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/11/2012 - 01:30

προς ολους οσους σας λενε οτι δεν παιζει doa. παιζει και παραπαιζει, διαβασα μια χαρα τους ορους της apple. απ τη στιγμη που πουλανε προιοντα apple, ειναι 100% υποχρεωμενοι να παραλαβουν τη συσκευη και να τη δωσουν στην αντιπροσωπεια για αντικατασταση αν δε σας κανουν οι ιδιοι την αντικατασταση. μη τους αφηνετε να σας παρατανε με ελαττωματικες συσκευες για κανενα λογο!

#2749   Dimsu

Dimsu

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/11/2012 - 01:38

Και εγώ συγκρινα το 5αρι μου με το 4s που εχω και η οθόνη και στα 2 είναι κατασπρη χωρίς καμία κιτρινιλα όπως έχω δει σε φωτογραφίες εδώ. Εβδομάδα 42 κ το πήρα 2 Νοεμβρίου

#2750   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 20/11/2012 - 01:47

Κι εγω τωρα που το τεσταρα. 4αρι και 5αρι εχουν ακριβως την ιδια αποχρωση. Λευκο!

#2751   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2012 - 08:38

παιδια εμενα ενα προβλημα μου φιανεται οτι δημιουργει δεν μπανει αυτοματα σε γνωστο wifi δικτυο δηλαδη μολις βρεθω στον χωρο του wifi που εχω ξαναμπει δεν το παιρνει αυτοματα χρειαζεται να πας να το βρεις στα δικτυα wifi που βρισκει εχω το 6.01 υπαρχει καποια λυση για αυτο?οσο για την κιτρινιλα που ειπε ο φιλος παραπανω δεν εχω καταλαβει διαφορα αλλα παλι δεν εχω 4s για να συγκρινω το δικο μου ειναι 43 εβδομαδας

#2752   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/11/2012 - 08:58

Δοκίμασες να κάνεις μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου..?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2753   dimosx

dimosx

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2012 - 10:20

ναι μολις αυτο εκανα και μαλλον εστρωσε

#2754   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/11/2012 - 10:23

Παιδιά δεν ξέρω για εσάς αλλά με έχει εκπλήξει ευχάριστα το θέμα τις μπαταρίας. Το σκαλίζω συνέχεια και δεν έχει μείνει ούτε λεπτό χωρίς να είναι σε Wi-FI or 3G.

Και η χρήση που του έχω κάνει περιέχει 1 ώρα σίγουρα Facetime, τηλέφωνα κανένα μισάωρο, πολλά iMessage και πάρα πάρα πολλά emails.

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  photo.png   144,2KB   28 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 20/11/2012 - 10:27

Once You Go Mac You Never Go Back

#2755   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 20/11/2012 - 10:33

Παιδιά δεν ξέρω για εσάς αλλά με έχει εκπλήξει ευχάριστα το θέμα τις μπαταρίας. Το σκαλίζω συνέχεια και δεν έχει μείνει ούτε λεπτό χωρίς να είναι σε Wi-FI or 3G.

Και η χρήση που του έχω κάνει περιέχει 1 ώρα σίγουρα Facetime, τηλέφωνα κανένα μισάωρο, πολλά iMessage και πάρα πάρα πολλά emails.

Μια χαρα σε βρίσκω
Βέβαια εγω με 4αρι 460+ κύκλους φόρτισης wifi ανοιχτό συνέχεια 1ωρα 3G και browsing 4+ ώρες με βγάζει 1 ημέρα και 3-4ωρες χρήση.
Είναι και το 3G βέβαια.

#2756   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/11/2012 - 14:41

Αν δεν δοκιμάσατε τότε κάντε το τους καινούριους χάρτες της nokia...
Και στο iphone 5 αλλά και στο ipad4 προσωπικά μου αρέσουν πάρα πολύ...

#2757   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/11/2012 - 15:25

Να γράψω και εγώ τις πρώτες εντυπώσεις από το κινητό:

Στα θετικά πρώτα:
  • Σαφώς καλύτερη οθόνη από το 4S, με αυξημένο constrast και καλύτερο χρώμα (έχουν κατεβάσει λίγο την θερμοκρασία χρώματος στην οθόνη που για μένα είναι θετικό). Η διαφορά της οθόνης για μένα είναι εμφανέστατη και η ποιότητα της εικόνας είναι εκπληκτική
  • Πολύ πιο ελαφρύ και πιο λεπτό, σημαντικό και αυτό
  • Πιο ευαίσηθητη σε νυχτερινές λήψεις η κάμερα του, μεγάλο + για όσους θέλουν να βγάλουν χωρίς φλας φωτογραφίες (ιδίως σε χώρους που απαγορεύεται το φλας)
  • Η 4" οθόνη αν και δεν το περίμενα, είναι πολύ βολική με αρκετά μεγαλύτερο view size, μεγάλο + για να βλέπεις περισσότερα στην οθόνη χωρίς σκρολλάρισμα (και προφανώς για βίντεο σε 16:9)

Στα αρνητικά τώρα
  • Δίνει την εντύπωση (ίσως και λόγω του πολύ μικρού βάρους) για πιο φτηνή κατασκευή και όχι ποιοτική (εντύπωση είναι βέβαια, δεν σημαίνει οτι είναι και η πραγματικότητα)
  • Η μπαταρία του (τουλάχιστον σήμερα, 1η μέρα) απογοητεύει, μιας και με ελάχιστη χρήση έχει ήδη πέσει στο 54%, από το 100% που φόρτισε χθες βράδυ
  • Ο lightning connector που φυσικά ακυρώνει όλα τα αξεσουάρ που είχαμε ως τώρα. Ο adaptor από lightning σε παλιό dock connector κατά την άποψη μου έπρεπε να συμπεριλαμβάνεται στην συσκευασία
Αυτά από μένα.
Οπως είπα και χθες, 43ης εβδομάδας είναι, χωρίς κανένα πρόβλημα ούτε στην οθόνη, ούτε στο πλαίσιο, ούτε σε θορύβους.

#2758   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 20/11/2012 - 15:45

Αν δεν δοκιμάσατε τότε κάντε το τους καινούριους χάρτες της nokia...
Και στο iphone 5 αλλά και στο ipad4 προσωπικά μου αρέσουν πάρα πολύ...

που τους βρισκουμε?

#2759   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 20/11/2012 - 15:47

που τους βρισκουμε?

HERE maps στο apple store φίλε μου

#2760   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/11/2012 - 15:50

Να γράψω και εγώ τις πρώτες εντυπώσεις από το κινητό:

Στα θετικά πρώτα:

  • Σαφώς καλύτερη οθόνη από το 4S, με αυξημένο constrast και καλύτερο χρώμα (έχουν κατεβάσει λίγο την θερμοκρασία χρώματος στην οθόνη που για μένα είναι θετικό). Η διαφορά της οθόνης για μένα είναι εμφανέστατη και η ποιότητα της εικόνας είναι εκπληκτική
  • Πολύ πιο ελαφρύ και πιο λεπτό, σημαντικό και αυτό
  • Πιο ευαίσηθητη σε νυχτερινές λήψεις η κάμερα του, μεγάλο + για όσους θέλουν να βγάλουν χωρίς φλας φωτογραφίες (ιδίως σε χώρους που απαγορεύεται το φλας)
  • Η 4" οθόνη αν και δεν το περίμενα, είναι πολύ βολική με αρκετά μεγαλύτερο view size, μεγάλο + για να βλέπεις περισσότερα στην οθόνη χωρίς σκρολλάρισμα (και προφανώς για βίντεο σε 16:9)
Στα αρνητικά τώρα
  • Δίνει την εντύπωση (ίσως και λόγω του πολύ μικρού βάρους) για πιο φτηνή κατασκευή και όχι ποιοτική (εντύπωση είναι βέβαια, δεν σημαίνει οτι είναι και η πραγματικότητα)
  • Η μπαταρία του (τουλάχιστον σήμερα, 1η μέρα) απογοητεύει, μιας και με ελάχιστη χρήση έχει ήδη πέσει στο 54%, από το 100% που φόρτισε χθες βράδυ
  • Ο lightning connector που φυσικά ακυρώνει όλα τα αξεσουάρ που είχαμε ως τώρα. Ο adaptor από lightning σε παλιό dock connector κατά την άποψη μου έπρεπε να συμπεριλαμβάνεται στην συσκευασία
Αυτά από μένα.
Οπως είπα και χθες, 43ης εβδομάδας είναι, χωρίς κανένα πρόβλημα ούτε στην οθόνη, ούτε στο πλαίσιο, ούτε σε θορύβους.

επισης δεν εχει αναφερθει κανεις στην ταχυτητα 3G που ειναι πια στα 20+ απο 10+ του 4S...HSPA+ εναντι HSPA 4S...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 17

0 μέλη, 17 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες