Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   clarco5

clarco5

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2012 - 12:18

Εγώ θα πάω κυριλέ σε ένα κατάστημα της γειτονιάς μου,- ΑΝ έρθει στην Ελλάδα- και αν διαπιστώσω το παραμικρό
θα τους το γυρίσω πίσω,όσες φορές και αν χρειαστεί.Μέχρι να πετύχω την τέλεια συσκευή που να δικαιολογεί
τα 800€


"Επιτρέπεται" να ανοίξεις το κουτί στο κατάστημα και αν δε το βρεις όπως το περιμένεις να το αντικαταστήσεις επιτόπου?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 03/10/2012 - 12:31

"Επιτρέπεται" να ανοίξεις το κουτί στο κατάστημα και αν δε το βρεις όπως το περιμένεις να το αντικαταστήσεις επιτόπου?

φυσικά, αφου το έχεις πληρώσει πρώτα.

#273   elekas

elekas

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/10/2012 - 13:59

Διαφωνώ φίλε μου ,το 4ς βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες
Ο καθένας έχει διαφορετικές προτεραιότητες από την χρήση ενός κινητού
Για μένα οι φωτογραφίες είναι βασικό κομμάτι .Δεν λέω οτι υπάρχει τέλειο κινητό
αλλά όταν σκας ένα μισθό για να πάρεις το <<καλύτερο >>δεν μπορείς
να κλείνεις τα μάτια σε μωβ μουτζούρες .Ακόμα και αν αυτό εμφανίζεται μια στις εκατό!
Πρέπει να έχουμε απαιτήσεις από τις αγορές μας,ειδικά στις τόσο ακριβές .Όταν κάτι είναι στραβό και μας χαλάει
πρέπει να τους το τρίβουμε στην μούρη ,μόνο έτσι θα καταλάβουν ότι δεν είμαστε πρόβατα ...!
Διάβαζα τις προάλλες ένα review και ο τύπος με το που άνοιξε το κουτί εντόπισε 2- 3 γδαρσίματα αλλά δεν
τον ενοχλούσαν γιατί δείχνανε μόνο σε ορισμένες συνθήκες φωτισμού.
Μα είναι δυνατόν ρε μάγκες :huh:?
Αλλά όταν το έχεις πάρει από Αγγλία ,άντε να μπεις σε διαδικασία επιστροφής (Αυτά για τους ανυπόμονους)
Εγώ θα πάω κυριλέ σε ένα κατάστημα της γειτονιάς μου,- ΑΝ έρθει στην Ελλάδα- και αν διαπιστώσω το παραμικρό
θα τους το γυρίσω πίσω,όσες φορές και αν χρειαστεί.Μέχρι να πετύχω την τέλεια συσκευή που να δικαιολογεί
τα 800€



Κοιτα να δεις ...εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει το 1% στις φωτογραφιες...δινω προτεραιότητες σε αλλα πραγματα που εκει με καλυπτει στο 100%. Οσοι το πηραμε απο εξωτερικο νομιζω ειμασταν γνωστες τις διαδικασιας επιστροφης (εγω τουλαχιστον εχω την δυνατοτητα να το επιτρεψω) και θελαμε να παρουμε το ρισκο. Αλλα για να μην μακρυγορουμε καθενας εχει τις δικες του αναγκες και προτεραιοτητες σε οτι αγοραζει. Προσωπικα εμενα δεν με ενοχλει. Οποιος ενοχλειται σαφως και καλα θα κανει να το επιστρεψει.

#274   highlander2110

highlander2110

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/10/2012 - 14:28

Καλησπέρα παιδιά, το θέμα του φακού έχει να κάνει με το ότι αφήνει όλη την ακτινοβολία να περάσει μέσα.....Δυστυχώς δεν πρέπει να είναι θέμα ενός ή 2 συσκευών αλλά όλων. Δεν ξέρω πως μπορούν να μαζέψουν όλο το θέμα. Πάντως, το να δώσεις τόσα λεφτά και να μην έχεις κάνει 5-10 δοκιμές πάνω σε λήψεις, δεν είναι και ότι καλύτερο. Απλά περιμένουμε να δούμε πως θα λυθεί το πρόβλημα.....

#275   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/10/2012 - 14:34

Διαφωνώ φίλε μου ,το 4ς βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες
Ο καθένας έχει διαφορετικές προτεραιότητες από την χρήση ενός κινητού
Για μένα οι φωτογραφίες είναι βασικό κομμάτι .Δεν λέω οτι υπάρχει τέλειο κινητό
αλλά όταν σκας ένα μισθό για να πάρεις το <<καλύτερο >>δεν μπορείς
να κλείνεις τα μάτια σε μωβ μουτζούρες .Ακόμα και αν αυτό εμφανίζεται μια στις εκατό!
Πρέπει να έχουμε απαιτήσεις από τις αγορές μας,ειδικά στις τόσο ακριβές .Όταν κάτι είναι στραβό και μας χαλάει
πρέπει να τους το τρίβουμε στην μούρη ,μόνο έτσι θα καταλάβουν ότι δεν είμαστε πρόβατα ...!
Διάβαζα τις προάλλες ένα review και ο τύπος με το που άνοιξε το κουτί εντόπισε 2- 3 γδαρσίματα αλλά δεν
τον ενοχλούσαν γιατί δείχνανε μόνο σε ορισμένες συνθήκες φωτισμού.
Μα είναι δυνατόν ρε μάγκες :huh:?
Αλλά όταν το έχεις πάρει από Αγγλία ,άντε να μπεις σε διαδικασία επιστροφής (Αυτά για τους ανυπόμονους)
Εγώ θα πάω κυριλέ σε ένα κατάστημα της γειτονιάς μου,- ΑΝ έρθει στην Ελλάδα- και αν διαπιστώσω το παραμικρό
θα τους το γυρίσω πίσω,όσες φορές και αν χρειαστεί.Μέχρι να πετύχω την τέλεια συσκευή που να δικαιολογεί
τα 800€


Και να στο ανοιξουν στο καταστημα να το δεις κ να δεις οτι εχει καποια χτυπηματα παιζει να μην σου δωσουν αλλο εκεινη την στιγμη απλα θα σου πουνε το κλασικο θα το στειλουμε και σε λιγες μερες θα το εχετε, μονο σε κανενα πλαισιο να το περασει αμεσως DOA και να σου δωσουν αλλο.Οσο για την Αγγλια που ειπες, αν το παρεις απο Αγγλια απο καταστημα Apple Store εδω στην Ελλαδα τα αναλαμβανει η INFOQUEST ειχα θεμα με το 4s που το ειχα φερει απο Αγγλια με το που κυκλοφορισε να σου πω την αληθεια οτι μεσα σε 4μερες ειχα συσκευη στα χερια μου και χωρις καμια χρεωσει.

#276   wpgreece

wpgreece

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα

Δημοσίευση 03/10/2012 - 15:08

Το μαύρο νομίζω είναι πιο ωραίο.

#277   goumasgr

goumasgr

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:goumasgr

Δημοσίευση 03/10/2012 - 15:12

Με κριτηριο το ποσο γρηγορα θα το εχουμε Συμφερει να το παραγειλουμε απο online store στην αγγλια η να περιμενουμε να το παρουμε εδω παιδια; Τι λετε;

Με κριτηριο το ποσο γρηγορα θα το εχουμε Συμφερει να το παραγειλουμε απο online store στην αγγλια η να περιμενουμε να το παρουμε εδω παιδια; Τι λετε;

#278   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 03/10/2012 - 15:13

Εδω...!

#279   goumasgr

goumasgr

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:goumasgr

Δημοσίευση 03/10/2012 - 15:17

Στα apple stores στην αγγλια δεν υπαρχει ουτε για δειγμα και το online store λεει παραδοση σε 3-4 εβδομαδες! απλα φοβαμαι μηπως αργησουν να το φερουν εδω!

#280   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 03/10/2012 - 15:18

οπως βλεπεις ειναι η μια η αλλη...

#281   takiskoll

takiskoll

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Twitter:@takis_koll
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/10/2012 - 01:01

Συγνώμη εαν έχει ερωτηθεί κ πάλι,αλλά δεν βρήκα κάτι στην αναζήτηση.Εσείς που το έχετε στην Ελλάδα βάλατε όλοι nanosim?Εαν κάποιος τροποποίησε την microsim του μπορεί παρακαλώ να υποδείξει τον τρόπο?

#282   Mikopos

Mikopos

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Twitter:@opc_addict
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:mikopos

Δημοσίευση 04/10/2012 - 11:05

Διάβασα πολλούς τρόπους στο ιντερνετ , οι οποίοι κατα τη γνώμη μου είναι αρκετά επικίνδυνοι δεδομένου ότι εκτός από πολύ μικρότερη από τη microsim και σαφώς από την κανονική sim είναι και λεπτότερη με αποτέλεσμα να είναι αρκετά δύσκολο και αρκετά επικίνδυνο να την "δημιουργήσεις" εσύ απ'οτο να την πάρεις έτοιμη

#283   idim07

idim07

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2012 - 18:37

καποιος που εχει το 4s και το 5, ποιο ειναι καλυτερο αντικειμενικα (εννοω οτι ειναι καλυτερο το 5 απο πλευρας ουσιαστικων χαρακτηριστικων καμερα, wifi, σημα ....) η ειναι το ιδιο η χειρότερο. ρωταω γιατι εχουν ακουστει πολλα τελευταια

#284   iosif19

iosif19

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/10/2012 - 18:40

Καλησπερα παιδια,εχω 3 μερες στην κατοχη μου το 5αρακι...Σαν πρωτες εντυπωσεις πιστευω πως η οθονη του ειναι ακριβως αυτο π χρειαζοταν να μεγαλωσει λιγο,η καμερα απιστευτη για μενα,επισης σαν εμφανιση ειναι παρα πολυ ωραιο...Τωρα απο θεμα επεξεργαστη γρηγοραδας κλπ δεν μπορω να καταλαβω ακομα καποια τεραστια διαφορα απο το 4ς οπως επισης αυτο το πραγμα με την μπαταρια θα μας ταλαιπωρει για ακομη μια φορα,ειναι καλητερη απο του 4ς αλλα και παλι τελειωνει γρηγορα...Αααααα επισης πολυ ωραιο και δυνατο ηχειο εχει...

Τελευταία επεξεργασία από: iosif19, 05/10/2012 - 18:45


#285   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2012 - 18:47

Καλησπερα παιδια,εχω 3 μερες στην κατοχη μου το 5αρακι...Σαν πρωτες εντυπωσεις πιστευω πως η οθονη του ειναι ακριβως αυτο π χρειαζοταν να μεγαλωσει λιγο,η καμερα απιστευτη για μενα,επισης σαν εμφανιση ειναι παρα πολυ ωραιο...Τωρα απο θεμα επεξεργαστη γρηγοραδας κλπ δεν μπορω να καταλαβω ακομα καποια τεραστια διαφορα απο το 4ς οπως επισης αυτο το πραγμα με την μπαταρια θα μας ταλαιπωρει για ακομη μια φορα,ειναι καλητερη απο του 4ς αλλα και παλι τελειωνει γρηγορα...

Ανοιξε το Navigon(αν το εχεις) η καποια αλλη ''βαρια'' εφαρμογη και θα καταλαβεις την διαφορα ;)

Εμενα μου το ανοιγε στο 4S σε 4-5'' κ στο 5 σε 1'' σχεδον ακαριαια

Τελευταία επεξεργασία από: jig, 05/10/2012 - 18:49

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 39

0 μέλη, 39 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες