Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3211   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 27/11/2012 - 23:20

Ένας φίλος πριν λίγες μέρες είχε το ίδιο πρόβλημα. Έκανε Restore και έφτιαξε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3212   PasxosC

PasxosC

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/11/2012 - 23:24

Ένας φίλος πριν λίγες μέρες είχε το ίδιο πρόβλημα. Έκανε Restore και έφτιαξε.

Δεν έχω το κουράγιο για restore ............πραγματικα............κάποια άλλη πρόταση Ιδέα?

#3213   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 27/11/2012 - 23:33

Δοκίμασε να πας ρυθμίσεις>γενικά>πληροφορίες και περίμενε 10-15 δευτερόλεπτα μήπως σου βγάλει update για τα carrier settings.

Μπορεί να μην έχεις τα τελευταία για αυτό να στο κάνει.

#3214   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/11/2012 - 00:56

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Από χθες είμαι ένας ευτυχής κάτοχος μαυρου 16gb. Παρατηρησα σήμερα έναν θόρυβο να ακουγεται όταν το κουνάω απότομα χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω από που που προέρχεται. Ένα τσικ ακούγεται. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Καπου στο θέμα διάβασα ένα link όπου μαθαίνουμε την ημερομηνία παραγωγης. Είναι εύκολο να μου το παραθέσει κάποιος? Ευχαριστώ.

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Από χθες είμαι ένας ευτυχής κάτοχος μαυρου 16gb. Παρατηρησα σήμερα έναν θόρυβο να ακουγεται όταν το κουνάω απότομα χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω από που που προέρχεται. Ένα τσικ ακούγεται. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Καπου στο θέμα διάβασα ένα link όπου μαθαίνουμε την ημερομηνία παραγωγης. Είναι εύκολο να μου το παραθέσει κάποιος? Ευχαριστώ.

#3215   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 28/11/2012 - 00:59

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Από χθες είμαι ένας ευτυχής κάτοχος μαυρου 16gb. Παρατηρησα σήμερα έναν θόρυβο να ακουγεται όταν το κουνάω απότομα χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω από που που προέρχεται. Ένα τσικ ακούγεται. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Καπου στο θέμα διάβασα ένα link όπου μαθαίνουμε την ημερομηνία παραγωγης. Είναι εύκολο να μου το παραθέσει κάποιος? Ευχαριστώ.

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Από χθες είμαι ένας ευτυχής κάτοχος μαυρου 16gb. Παρατηρησα σήμερα έναν θόρυβο να ακουγεται όταν το κουνάω απότομα χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω από που που προέρχεται. Ένα τσικ ακούγεται. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Καπου στο θέμα διάβασα ένα link όπου μαθαίνουμε την ημερομηνία παραγωγης. Είναι εύκολο να μου το παραθέσει κάποιος? Ευχαριστώ.


http://www.chipmunk....applemodel.html

#3216   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/11/2012 - 01:02

http://www.chipmunk....applemodel.html



Σε ευχαριστώ . Δυστυχώς παρατήρησα ότι είναι 35ης εβδομάδας και τώρα είμαι έτοιμος να σκάσω. Την δευτέρα το πήρα.

#3217   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 28/11/2012 - 01:05

Σε ευχαριστώ . Δυστυχώς παρατήρησα ότι είναι 35ης εβδομάδας και τώρα είμαι έτοιμος να σκάσω. Την δευτέρα το πήρα.

Λογικά είναι μάλλον από την κάμερα. Το έχουν πολλοί.

#3218   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/11/2012 - 01:07

Λογικά είναι μάλλον από την κάμερα. Το έχουν πολλοί.


Πολύ πιθανόν γιατί ακούγεται στο πάνω μέρος. Ισχύει το DOA για αυτό? Να το αλλάξω ή απλά να προσπαθήσω να ζήσω με αυτό?

#3219   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 28/11/2012 - 01:12

Άμα κουνιέται με το παραμικρό τότε πήγαινε το πίσω. Άμα με απότομες κινήσεις γρήγορες το κάνει τότε εγώ λέω να το κρατήσεις. Δεν νομίζω καθημερινά να κάνεις τέτοιες κινήσεις.

#3220   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/11/2012 - 01:15

Άμα κουνιέται με το παραμικρό τότε πήγαινε το πίσω. Άμα με απότομες κινήσεις γρήγορες το κάνει τότε εγώ λέω να το κρατήσεις. Δεν νομίζω καθημερινά να κάνεις τέτοιες κινήσεις.


Μάλλον θα το πάω πίσω γιατί το πρόσεξα καθώς περπατούσα και μιλούσα. Ασε που ο πωλητής μου είπε ότι είναι καινούργια παραλαβή.

#3221   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 28/11/2012 - 01:37

Σήμερα προσπάθησα να ενεργοποιήσω το personal hotspot στο 5αρι και μου λέει να επικοινωνίσω με Vodafone, με το 4αρι δούλευε μια χαρά ........
Κάποια ιδέα κάποιος :huh: :huh:

σε ποιο προγραμμα εισαι φιλε μου..;
εχω την εντυπωση πως απο unlimited45 και κατω η vodafone εχει κλειδωμενο το tethering
αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος

#3222   vasilakis

vasilakis

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/11/2012 - 02:03

Αποσυνδεεται γιατι εχεις ενεργοποιημενα τα δεδομενα! Αν θες να μην αποσυνδεεται να απενεργοποιεις τα δεδομενα.

Τωρα γιατι το κανει ειναι αλλο θεμα...


και με απενεργοποιημένα τα δεδομένα πάλι το ίδιο κάνει..αντιμετωπίζω κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και μου έχει σπάσει τα νεύρα...σε κανένα iphone που είχα μέχρι τώρα δεν μου το έκανε αυτό..και δεν έρχονται καθόλου οι ειδοποιήσεις εάν δεν το ξεκλειδώσω..μου το έκανε στη 6.0 και μου το κάνει και στην 6.0.1..μέχρι που σκέφτομαι να το πάω για αντικατάσταση.

#3223   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 28/11/2012 - 02:31

Πολύ πιθανόν γιατί ακούγεται στο πάνω μέρος. Ισχύει το DOA για αυτό? Να το αλλάξω ή απλά να προσπαθήσω να ζήσω με αυτό?

Ολα ετσι κανουν αδερφε. Απο το 4,4s ακομα και το 5. Δεν εχει θεμα. Ακους μεταλλικο θορυβο απο επανω οταν το χτυπησεις πχ στο χερι σου. Μην αγχωνεσαι. Εκτος αν το κουνας στον αερα και ακουγεται η μπαταρια οπως σε ενα βιντεακι που κυκλοφορει στο youtube οπου δεν εχει στερεωθει καλα η μπαταρια. Δεν νομιζω να εχεις θεμα.

#3224   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/11/2012 - 02:53

Ολα ετσι κανουν αδερφε. Απο το 4,4s ακομα και το 5. Δεν εχει θεμα. Ακους μεταλλικο θορυβο απο επανω οταν το χτυπησεις πχ στο χερι σου. Μην αγχωνεσαι. Εκτος αν το κουνας στον αερα και ακουγεται η μπαταρια οπως σε ενα βιντεακι που κυκλοφορει στο youtube οπου δεν εχει στερεωθει καλα η μπαταρια. Δεν νομιζω να εχεις θεμα.


Ένα τσικ ακούγεται. Σε θορυβώδεις συνθήκες δεν το ακούς. Θα πάω μία βόλτα αύριο από Cosmote να δω τι θα μου πουν και εκεί. Μπορούμε να τσεκάρουμε κάπως αν τυχόν είναι refurbished η συσκευή?

#3225   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 28/11/2012 - 02:57

Ένα τσικ ακούγεται. Σε θορυβώδεις συνθήκες δεν το ακούς. Θα πάω μία βόλτα αύριο από Cosmote να δω τι θα μου πουν και εκεί. Μπορούμε να τσεκάρουμε κάπως αν τυχόν είναι refurbished η συσκευή?


Σφραγισμενο δεν το πηρες;; Με ζελατινες;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 33

0 μέλη, 33 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες