Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3241   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/11/2012 - 11:24

Λοιπόν το φόρτισα 100% και μετά απο είκοσι λεπτα σε λειτουργία πτήσης μου έπεσε στο 99. Ειναι φυσιολογικό; Στην αρχή μετά απο μια ώρα χρήσης έπεφτε τόσο. Αλλά απο χθες σαν να τρώει πολυ μπαταρία. Να το κάνω ένα set up as new?


Αν το φορτισες και επι 20 λεπτα κοιτούσες τον battery indicator (δηλ. δεν αφηνες την οθονη να σβησει) ειναι φυσιολογικο. Μην το κάνεις αυτο. Θα τυφλωθείς (γιατι ειναι μ@λ@κια).

Κανε ενα Reset All Settings αν εχεις κανει προσφατα upgrade και σταματα να ασχολεισαι με την μπαταρια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3242   giwrgosd

giwrgosd

    iPH Enthousiast

  • 526 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/11/2012 - 11:25

Το δικο μου,Ολη νύχτα σε flight mode χάνει 0% !!μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση . Το φορτιζω πάντα με USB από pc

#3243   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/11/2012 - 11:30

Το δικο μου,Ολη νύχτα σε flight mode χάνει 0% !!μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση . Το φορτιζω πάντα με USB από pc


Δεν εχει σημασία απο που το φορτίζεις φίλε μου. Περισσότερη σημασια έχουν σε αυτες τις μπαταρίες οι αλλαγες θερμοκρασίας παρα το το ρεύμα φόρτισης.

#3244   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 28/11/2012 - 11:33

Αν το φορτισες και επι 20 λεπτα κοιτούσες τον battery indicator (δηλ. δεν αφηνες την οθονη να σβησει) ειναι φυσιολογικο. Μην το κάνεις αυτο. Θα τυφλωθείς (γιατι ειναι μ@λ@κια).

Κανε ενα Reset All Settings αν εχεις κανει προσφατα upgrade και σταματα να ασχολεισαι με την μπαταρια.


Α όχι. Το έβγαλα απο την μπριζα και ξανα κοιμήθηκα. Σηκώθηκαν μετά απο 20 λεπτα κ μόλις το άγγιξα έπεσε.

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#3245   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/11/2012 - 11:42

Α όχι. Το έβγαλα απο την μπριζα και ξανα κοιμήθηκα. Σηκώθηκαν μετά απο 20 λεπτα κ μόλις το άγγιξα έπεσε.

Τοτε ειναι πολύ. Αλλα πρόσεξε. Αυτο δεν σημαίνει οτι έχει κάτι η μπαταρία. Αν ειναι καινουριο τοτε πιθανοτατα δεν εχει 'ενεργοποιηθει' ολο το cell. Θελει μερικα full charges ακομη. Και επίσης δεν ειναι ακομη καλιμπραρισμένος ο μετρητης (θα γίνει ακριβέστερος με τον καιρό).

Γενικά δεν υπάρχει τίποτε καλύτερο να κάνεις σε αυτές τις μπαταρίες απο το να τις χρησιμοποιείς κανονικα και χωρίς obsessions. Ειναι θάυματα τεχνολογικα σε σχέση με οτι παλιότερο ειχαμε.

#3246   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 28/11/2012 - 11:46

Θα κανω μια επαναφορα τωρα και βλεπουμε.... Ναι δεν ειναι μεγαλο προβλημα, μια μερα που ειναι πολυ για αυτα που εχω συνηθησει την βγαζει... Με την κανονικη μου χρηση οπως παντα... Απλα μου φανηκε λιγο περιεργο... 3 βδομαδες το εχω και παντα το φορτιζα στο 20%..

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#3247   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/11/2012 - 11:51

Θα κανω μια επαναφορα τωρα και βλεπουμε.... Ναι δεν ειναι μεγαλο προβλημα, μια μερα που ειναι πολυ για αυτα που εχω συνηθησει την βγαζει... Με την κανονικη μου χρηση οπως παντα... Απλα μου φανηκε λιγο περιεργο... 3 βδομαδες το εχω και παντα το φορτιζα στο 20%..

Βλέπεις, αυτο ειναι obsession. Αν απλως την χρησιμοποιούσες τοτε μια στις τόσες θα επεφτε και πιο κάτω (που τους αρέσει μια-δυο φορες το μήνα). Οχι οτι της εκανες ζημιά. Θα επανέρθει (περισσότερο εχει ξεκαλιμπραριστει ο μετρητης). Απλως απόλαυσε την χωρις αυθαίρετα όρια σαν αυτο που εκανα bold πιο πάνω.

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 28/11/2012 - 11:52


#3248   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 28/11/2012 - 13:06

Σε λίγο ξεκινάω για Cosmote να δω τι θα μου πουν. Πάντως σε ένα ξένο φορουμ που διαβάζω τώρα λένε ότι είναι φυσιολογικό και δεν είναι λόγος αντικατάστασης ή επισκευής. Είναι το πρώτο μου iphone και δεν έχω και εμπειρία χρήσης για να ξέρω περισσότερα.


τσαμπα θα πας!!9 στα10 το κανουν. κατσε να το χαρεις και μην παιδευεσαι!!!

#3249   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/11/2012 - 13:08

Λοιπόν επειδη βαρέθηκα να περιμένω για το 64αρι πηρα πριν απο μερικές μέρες το Πλαίσιο και ζητησα αν υπαρχει 32αρι άμεσα παραδοτεο. Υπήρχε το παρηγγειλα και παρέλαβα μόλις τώρα.

Apple at it's best !!! Absolutely perfect !!!

#3250   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/11/2012 - 13:10

Λοιπόν επειδη βαρέθηκα να περιμένω για το 64αρι πηρα πριν απο μερικές μέρες το Πλαίσιο και ζητησα αν υπαρχει 32αρι άμεσα παραδοτεο. Υπήρχε το παρηγγειλα και παρέλαβα μόλις τώρα.

Apple at it's best !!! Absolutely perfect !!!

καλα ενταξει absolutely μ@λ@κι@ ειναι ειδικα με το 5αρι τα γ@μησε στην κατασκευη αστο
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#3251   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/11/2012 - 13:13

καλα ενταξει absolutely μ@λ@κι@ ειναι ειδικα με το 5αρι τα γ@μησε στην κατασκευη αστο

Φιλε stevo, εχουν περασει Apple απο τα χερια μου και απο το γραφειο μου περισσότερα απο οτι ολων εσας μαζι στο thread. Αυτο ειναι απίθανο !! Ακομη προσπαθώ να καταλάβω πως στο διάολο πετυχαν την ένωση των γυαλιών με το αλουμίνιο πίσω . Δεν την αισθάνεσαι καν !

#3252   gasgion

gasgion

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:gasgion

Δημοσίευση 28/11/2012 - 13:14

Tωρα τον προκαλεις τον stevo . χαχαχα !

#3253   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/11/2012 - 13:16

Tωρα τον προκαλεις τον stevo . χαχαχα !

Εγω λέω οτι αυτος προκάλεσε το καρμα του ... :D

#3254   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 28/11/2012 - 14:05

καλα ενταξει absolutely μ@λ@κι@ ειναι ειδικα με το 5αρι τα γ@μησε στην κατασκευη αστο

Γιατί το λες ρε stevo?Επειδή έχουν επιστραφεί περισσότερα από αυτά που κράτησαν οι κάτοχοί τους; Είσαι κακός.

Αναρτημένη εικόνα


#3255   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 28/11/2012 - 14:08

Γιατί το λες ρε stevo?Επειδή έχουν επιστραφεί περισσότερα από αυτά που κράτησαν οι κάτοχοί τους; Είσαι κακός.


Για να ακουσουμε νουμεράκια ...


BTW, ηρθε ο καιρος καποιος στο Cupertino να κανει κάτι με την ταχυτητα του tethered sync. ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 23

0 μέλη, 23 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες